مبین

.

سه شنبه 19 شهریور 1392

بزم منافقین برای سربازان آمریکایی در عراق+عکس

اعضای سازمان منافقین در طول سال‌های استقرار نظامیان آمریکایی در عراق ضمن ارتباط کامل با آمریکایی‌ها به ارائه هر نوع خدماتی به این نیروهای نظامی می‌پرداختند که از جمله آنها برگزاری مراسم عیش و نوش برای آمریکایی‌ها بود.

دیده‌بان ، انتشار عکسی از  بزم منافقین برای افسران آمریکایی در عراق حاکی از عمق ارتباطات اعضای سازمان منافقین و نظامیان آمریکایی است. در این عکس سه نفر از اعضای منافقین به نام‌های حسین مدنی، شهریار کیا و شاهرخ در کنار افسران آمریکایی در پادگان اشرف به چشم می‌خورند.
در مقابل این افراد که بر روی صندلی‌هایی در مقابل یک سن نمایش نشسته‌اند اعضای زن منافقین در حال اجرای برنامه‌هایی همچون رقص و آواز و موسیقی زنده برای سرگرمی گروه‌های نظامی آمریکایی هستند.
فردی که جلوتر از بقیه مقابل دوربین با پیراهم آبی رنگ نشسته است، حسین مدنی یکی از اعضای رده بالای سازمان است که در حال گفتگو با افسر آمریکایی است.

مجاهدین خلق
مدنی به همراه عباس داوری از جمله کسانی بودند که اطلاعات مربوط به زمان و مکان حمله گروه‌های جهادی و مردمی عراق به نظامیان اشغالگر آمریکایی را اطلاع می‌دادند.
قربان حسین نژاد مترجم سابق رجوی و عضو جدا شده از گزوهک نفاق در رابطه با مدنی می‌گوید: در زمان اشغال عراق توسط نیروهای ارتش آمریکا تیمی از اعضای منافقین به سرپرستی مدنی و داوری وظیفه داشتند کتاب‌های داستان برای مطالعه کودکان عراقی بنویسند که  لشکرکشی آمریکا به عراق را تطهیر کنند و حضور نظامیان آمریکایی در عراق را برای کودکان این کشور اقدامی در جهت برقراری امنیت توصیف کنند.
مترجم سابق رجوی ادامه داد: من خود وظیفه ترجمه این کتاب داستان‌ها را به زبان عربی بر عهده داشتم و حسین مدنی به عنوان آخرین ناظر بر محتوای کتب، آنها را مطالعه و در صورت تایید برای ترجمه تحویل من می‌داد.
حسین مدنی همچنین از جمله کسانی بود که باعث راه‌اندازی کمپ تیف در گوشه‌ای از پادگان اشرف شد.
این کمپ با همکاری نیروهای آمریکایی ساخته شد و به این دلیل ساخته شده بود که آن دسته از اعضای سازمان که قصد جدایی دارند را به مدت حداقل چهارسال در شرایط طاقت فرسا در خود نگه دارد تا شاید از تصمیم خود مبنی بر جدایی منصرف شده یا اینکه به دلیل گذشت زمان با اطلاعاتی سوخته از اشرف خارج شوند.
حسین مدنی که در واقع رابط و جاسوس آمریکایی‌ها  از جمله کسانی است که در درگیری اخیر پادگان اشرف به هلاکت رسیده است.
نفر پشت سر مدنی در عکس شهریار کیا نام دارد و نفر سمت راست نیز فردی به نام شاهرخ است که در عکس هر دو در حال صحبت با دو نظامی آمریکایی هستند، این دو نفر در حال حاضر  به همراه دیگر اعضای منافقین در کمپ لیبرتی به سر می‌برند.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  عارف کلیددار مرکز تحقیقات استراتژیک می‌شود؟

  به دنبال امتناع آیت‌الله امینی و حجت‌الاسلام ناطق‌نوری، احتمال ریاست‌محمدرضا عارف بر مرکز تحقیقات استراتژیک جدی شده است.
  aaref.jpg - 68.77 Kbاین مرکز در دولت سازندگی زیرنظر ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کرد اما مقارن با پایان ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی، وی ترجیح داد مرکز تحقیقات استراتژیک را همراه خود کرده و به مجمع تشخیص مصلحت نظام الحاق کند. موسوی‌خوئینی‌ها اولین رئیس این مرکز بود و سپس - تا انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر- حسن روحانی این مرکز را اداره می‌کرد.
  به دنبال انتخاب دکتر روحانی به ریاست‌جمهوری، مذاکراتی از سوی هاشمی با آیت‌الله امینی امام‌جمعه قم و ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت که بنابر اعلام علیخانی(از مشاوران هاشمی) به نتیجه نرسید.
  آیت‌الله امینی در این خصوص اعلام کرد که هاشمی از او خواسته تا با قبول ریاست‌ مرکز تحقیقات استراتژیک جانشین حسن روحانی شود.
  وی گفت: ایشان صحبت‌هایی در این خصوص کرده‌اند، ولی من نپذیرفتم. برای اینکه من دیگر توانش را ندارم. آنجا یک مرکز مهمی است و کار می‌خواهد من هم نمی‌توانم ناظر ظاهری باشم و اگر پذیرفتم باید انجام وظیفه کنم، کما اینکه کارهایم تاکنون این‌گونه بوده است.
  اکنون گزارش «ندای انقلاب» حاکی از آن است که محمدرضا عارف شنبه شب دیداری با هاشمی رفسنجانی داشته و جانشینی حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک را پذیرفته است.
  پیش از این اصرار اصلاح‌طلبان مبنی بر انتصاب عارف به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور با امتناع دکتر روحانی مواجه شد.
  حجاریان در خاطرات خود تصریح می‌کند که وی و طیف متبوع وی هاشمی را قبول نداشتند اما با این وجود سعی کردند در مرکز تحقیقات استراتژیک پروژه توسعه سیاسی خود را پیش ببرند.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  افزایش قیمت بنزین در سال ۹۲ منتفی است/قرارداد جدید در پارس‌جنوبی بسته نمی‌شود

  وزیر نفت با بیان اینکه دولت قصد افزایش قیمت بنزین را در سال جاری ندارد، گفت: قرارداد جدیدی در پارس‌جنوبی بسته نمی‌شود بلکه فازهای گذشته عملیاتی خواهد شد.

  12-4-2-134552banzin-910113-as.jpg - 19.87 Kbتسنیم : در مورد میزان برداشت قطر از فازهای پارس‌جنوبی در مقایسه با ایران اظهار داشت: قطر طی این سالها میزان زیادی بیشتر از ایران برداشت کرده که در حال حاضر درصد دقیق آن را ندارم. ولی تنها این را می‌دانم که بیش از ایران توانسته از این فازها برداشت کند.

  وی در مورد قراردادهایی که در دولت جدید در این زمینه بسته می‌شود، گفت: قرارداد جدیدی در مورد پارس‌جنوبی نمی‌بندیم و تنها باید قراردادهای بسته شده را عملیاتی کنیم.

  به گفته وزیر نفت زمانبندی، کیفیت و قیمت 3 وظیفه مدیریت پروژه‌هاست که در حال انجام هستیم.

  زنگنه در مورد تصمیم وزارت نفت برای افزایش قیمت بنزین خاطرنشان کرد: ‌تصمیم‌گیری در مورد قیمت بنزین به عهده وزارت نفت نیست ولی دولت نیز در سال جاری قصد افزایش قیمت را ندارد و در سال بعد نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  نخستین گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی روحانی با مردم

  رئیس‌جمهور پس از خبر ۲۱ از شبکه یک سیما به صورت زنده با مردم سخن می‌گوید.

  roohan.jpg - 11.69 Kbتسنیم:حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سه‌شنبه پس از خبر ساعت 21  شبکه یک سیما، برای نخستین بار در قامت ریاست‌جمهوری به صورت زنده با مردم سخن می‌گوید.

  پیشتر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت اعلام کرده بود که رئیس جمهور با حضور در رسانه ملی درباره جزئیات راهکارهای رفع موانع تولید سخن خواهد گفت.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  سنای آمریکا رأی گیری اولیه درباره حمله نظامی به سوریه را به تعویق انداخت

  رهبر اکثریت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا رای گیری اولیه درباره طرح حمله نظامی به سوریه را به تعویق انداخت.

  aaaa11264.jpg - 11.87 Kbتسنیم، هری رید رهبر اکثریت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا رای گیری اولیه درباره طرح حمله نظامی به سوریه را به تعویق انداخت.

  این در حالی است که پیش بینی‌ می‌شود رأی گیری در این مورد سه شنبه یا 4 شنبه انجام شود.

  هرچند که بسیاری معتقدند که کنگره به حمله نظامی به سوریه رأی خواهد داد اما طرح روسیه در مورد سلاح‌های شیمیایی سوریه، امیدها را برای حل سیاسی بحران زنده کرده است.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  حمله آمریکا به سوریه فرصت برخورد قاطع با رژیم صهیونیستی را فراهم می‌کند

  نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه سوریه خط مقدم مبارزه با اسرائیل است، اظهارداشت: کینه‌ای که مسلمانان از اسرائیل و حامیانش دارند، با حمله به سوریه سرباز خواهد کرد و برخورد قاطعی با این رژیم خواهند داشت

  13920416121054584801933.jpg - 19.62 Kbتسنیم: سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا از حمله به سوریه متضرر خواهد شد، اظهارداشت: حضرت آقا دلایل زیادی برای طرح این موضوع دارند، ولی حمله به سوریه، جهان عرب و اسلام را جریحه‌دار خواهد کرد و طبیعتاً ملت‌ها به راحتی از این ضایعه نمی‌گذرند و ممکن است زمینه برای بروز کینه فراهم شود.

  نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه سوریه خط مقدم مبارزه با اسرائیل است، گفت: تا به حال فرصت آنچنانی برای مقابله با اسرائیل به وجود نیامده است و تجاوزات گذشته که در بلندی‌های جولان و مناطق اشغالی رخ داده بود، مورد اغماض واقع شده، ولی در شرایط کنونی و با اذنی که رهبر جهان اسلام خواهند داد، دیگر هیچ اغماض و گذشتی در کار نخواهد بود و کینه‌ای که مسلمانان از اسرائیل و حامیانش دارند، سر باز خواهد کرد و برخورد قاطع و اساسی در این جبهه با استکبار خواهند داشت.

  هاشمی در خصوص اهداف آمریکا از حمله به سوریه، گفت: حداقل سودی که آمریکا از حمله به سوریه خواهد برد، این است که در افکار عمومی داخل کشور خود انحراف ایجاد کند و ذهن آنها را از مسائل داخلی به سمت مسائل خارجی منحرف کرده و به زعم خود وحدت و انسجام داخلی ایجاد کنند تا در موضوعات داخلی مطالبه جدی و اساسی مطرح نشود و مسائل داخلی مورد اغماض قرار گیرد. این حداقل سودی است که آمریکا تصور می‌کند از طریق این اقدام به دست خواهد آورد در صورتی که اشتباه می‌کند. 

  وی گفت: با توجه به آسیب‌پذیری‌هایی که آمریکا در داخل کشور خود دارد، اگر مسائل خارجی هم بر آن اضافه شود، طبیعتاً شکنندگی آنها مضاعف خواهد شد و همانگونه که پیش‌بینی می‌شود، ممکن است شروع حمله آمریکا به سوریه در اختیار خودش باشد، ولی خاتمه آن در اختیارشان نخواهد شود. 

  نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جبهه مبارزه با استکبار و تقابل با آمریکا و اسرائیل جبهه ‌گسترده‌ای در سراسر دنیا خواهد بود، تاکید کرد: با توجه به حضور مسلمانان در سطح دنیا و کینه‌ای که آنها از آمریکا به دل دارند، حمله آمریکا به سوریه موجب بروز نفرت و موج جدیدی علیه استکبار و اقدامات کینه‌توزانه حاکمان آمریکایی و اسرائیلی خواهد شد.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  اصلاح‌طلبان به خاطر راستگو از بهشت بازماندند یا به خاطر هاشمی؟

  ناکامی جبهه اصلاحات در انتخاب شهردارتهران شوک بزرگی را در میان محافل سیاسی و رسانه‌ای این جبهه پدید آورده است.
  هر چند برخی رسانه‌ها و فعالان اصلاح‌طلب کوشیدند ضمن حمله و اهانت به الهه راستگو-عضو شورای شهر- او را مقصر ناکامی اصلاح‌طلبان معرفی کنند اما برخی دیگر از فعالان این طیف اذعان کرده‌اند که دست aaaa11421.jpg - 9.43 Kbگذاشتن روی گزینه «محسن هاشمی» دافعه‌های خود را داشت و خطای محاسباتی این طیف به شمار می‌رود.
  الهه راستگو پیش از این عضو حزب‌ اصلاح‌طلب کار بوده اما ظاهرا مدت‌هاست در جلسات این حزب شرکت نمی‌کند همچنان که سهیلا جلودارزاده عضو مرکزیت این حزب به باشگاه خبرنگاران گفت «او (راستگو) خیلی وقت است که در جلسات حزب شرکت نمی‌کند». با این وجود سران حزب یاد شده تحت فشار اصلاح‌طلبان مدعی تحمل، اعلام کردند راستگو را از حزب اخراج می‌کنند. این موضع پس از آن صورت گرفت که محافل تندرو مانند سایت «تدبیر» حزب کار را حزب شتر گاو پلنگی و اهل زیر‌آب رفتن معرفی کردند و متهم به خیانت نمودند.
  راستگو در این میان می‌گوید قالیباف را شایسته‌تر از هاشمی ترجیح داده و بنابراین نخواسته به مردم خیانت کند. راستگو تصریح می‌کند «من وامدار مردم هستم و نه هیچ حزب و گروهی. من از روز اول در برابر خداوند متعال قسم خورده‌ام و به آن عمل خواهم کرد. پس از اعلام نتیجه انتخاب شهردار تهران افرادی که اصلا سیاسی نیستند و با هدف کاسب‌کارانه در لیست ما قرار گرفته بودند، طی تماس‌هایی نه تنها به بنده توهین کردند بلکه من را نیز تهدید کردند.»
  شایان ذکر است سایت‌ها و روزنامه‌های اصلاح‌طلب با شدت و ضعف به این عضو شورای شهر حمله کردند تا اختلافات درونی این طیف را بپوشانند. در واقع آنها می‌کوشند از تجدید خاطره تقابل تند دو طیف کارگزاران و چپ نزدیک به احزابی نظیر همبستگی و مشارکت را که در شورای شهر اول اتفاق افتاد مانع شوند.
  در همین حال سعید لیلاز در مصاحبه با روزنامه اعتماد (وابسته به الیاس حضرتی از عناصر نزدیک به همبستگی) گفت: ممکن است تاکتیک ما اشتباه بوده باشد. آقای هاشمی (پدر) چند روز قبل آن مواضع را درباره سوریه اتخاذ کرد. نمی‌توان توقع داشت پس از آن اظهارات اصولگرایان در برابر پسر ایشان متحد نشوند. می‌توانستیم روی فرد دیگری به جز محسن هاشمی تمرکز کنیم.
  در واقع لیلاز می‌کوشد موضوع را به اختلاف اصولگرایان و هاشمی نسبت دهد حال آن که به نظر می‌رسد بخشی از ماجرا بر سر اختلاف خود اصلاح‌طلبان با هاشمی است.
  وی البته درباره رأی الهه راستگوی اصلاح‌طلب به شهردار اصولگرا به فقدان انسجام تشکیلاتی در مجلس می‌پردازد و می‌گوید: مگر همین مجلس که در اختیار جناح راست است به زنگنه رای اعتماد نداد و نجفی با یک رای اختلاف وزیر نشد. اگر بنا بود آنها هم صرفا به تشکیلات خود پایبند می‌بودند باید برخی از وزرای آقای روحانی هم رای نمی‌آوردند. ضمن اینکه من یک سوال مشخص هم دارم. اگر بنا بر این است که بگوییم رفتارها باید تشکیلاتی باشد، آقای مسجد جامعی و نجفی و خانم ابتکار چرا در این هشت سال کوچک‌ترین ایستادگی در برابر قالیباف نداشتند؟ مگر آنها وابستگی تشکیلاتی خود را فراموش کرده بودند؟ اگر بناست از فقدان رفتار حزبی انتقاد کنیم این سوی ماجرا هم باید دیده شود.
  در حالی که روزنامه شرق، این اتفاق را به ضعف تشکیلاتی اصلاح‌طلبان در چیدن فهرست نامزدهای شورای شهر نسبت داد، روزنامه آفتاب یزد، به نقش «محسن هاشمی» در شکست اصلاح‌طلبان پرداخت و نوشت: ما در گذشته موانع شهردار شدن محسن هاشمی را گوشزد کردیم. اما گویا برخی دوستان، این یادآوری‌های دلسوزانه را جدی نگرفتند. نتایج انتخاب شهردار تهران نشان داد که معرفی محسن هاشمی از سوی اصلاح‌طلبان، همانطور که پیش‌بینی شده بود، عملا «اتحاد شکننده اصولگرایان» را تقویت کرد.
  آفتاب یزد با بیان اینکه نامزدی محسن هاشمی، شرایط را دو قطبی کرد، و باعث اتحاد اصولگرایان شد، نوشت: اشتباه آنجا بود که اصلاح‌طلبان نباید وارد فضایی می‌شدند که چنین دو قطبی را پدید آورد. رفتن به این سمت و اصرار بر نام هاشمی، یک اشتباه تاکتیکی بود. همانطور که احمد پورنجاتی هم پیش از انتخاب شهردار تهران در جایی نوشت: «پافشاری بر معرفی محسن هاشمی برای شهرداری تهران هم به لحاظ سیاسی و هم از موضع نتیجه‌بخشی، تصمیمی نادرست و آسیب‌پذیر است. پیامدهای سیاسی آن را برای جریان اصلاح‌طلب مثبت ارزیابی نمی‌کنم.»
  این روزنامه می‌افزاید: «چهره‌های معتدل‌تر اصلاح‌طلب، در روزهایی که تب برخی اصلاح‌طلبان بالا بود، مدام بر معرفی گزینه‌ای اعتدالگرا و میانه‌رو از دل اصلاحات برای شهرداری تهران تاکید می‌کردند. مبنای این تحلیل هم این بود که از یک سو فضا دو قطبی نمی‌شود و اصولگرایان سخن از خط قرمز به میان نمی‌آورند و از سوی دیگر می‌توان تعدادی از آرای اصولگرایان که با قالیباف زاویه دارند را به دست آورد. بر این اساس اسامی مختلفی مطرح شد که در نهایت نام محسن مهرعلیزاده در کنار محسن هاشمی قرار گرفت. توصیه‌های مختلف، سبب شد برای جلوگیری از اختلاف‌آفرینی از سوی رسانه‌های تندروی اصولگرا و تلاش همه‌جانبه برای شهردار شدن محسن هاشمی، محسن مهرعلیزاده انصراف دهد. اما نگرانی‌ها برای شکست اصلاح‌طلبان در انتخاب شهردار وجود داشت. این در حالی است که مهرعلیزاده گزینه‌ای توانمند بود».
  همچنین صادق زیباکلام می‌گوید بر سر محسن هاشمی حساسیت زیاد بود.

 • نظرات() 
 • سه شنبه 19 شهریور 1392

   

  سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت فاطمه سلیمانی مادر سرلشکر قاسم سلیمانی را تسلیت‌گفت.

  تسنیم، در پی درگذشت بانو فاطمه سلیمانی مادر‌ گرانقدر و مؤمنه سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، این نهاد در اطلاعیه‌ای رحلت این بانوی مکرمه را به وی تسلیت گفت.

  در بخشی از این اطلاعیه آمده است: بی تردید تربیت فرزندی برومند و رشید که اخلاص، معنویت، شجاعت، ولایت‌مداری و صلابت وی آوازه جهانی یافته است، محصول دامان پر مهر و عطوفت و اهتمام بانویی بزرگ و پاک طینت از روستایی محروم و از خیل عشایر غیور و بی‌ادعا، در پرورش ایمانی، دینی و معرفتی چنین فرزندی در فضایی معطر به ذکر خدا و تعالیم قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به شمار می‌رود.

  این اطلاعیه افزوده است: امروز اگر خیل عظیمی از جوانان پرشور و انقلابی فراتر از میهن اسلامی حتی در جغرافیای تحت تأثیر فرهنگ لیبرال ـ دموکراسی غربی الگوی خود را در شخصیت سردار سلیمانی جستجو می‌کنند؛ آن را باید ناشی از عنایت پروردگار به مادر ایشان دانست که شایستگی تربیت و پرورش چنین فرزندی را به وی عطا فرمود.

  در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است:‌گرچه این مصیبت اندوه‌بار است اما فرصتی را فراهم آورده تا آحاد علاقمندان به انقلاب و سربلندی ایران اسلامی با تکریم این مادر مهربان و پاک‌دامن قدردان حماسه آفرینی‌های فرزند دلاور و خردمندش سرلشکر قاسم سلیمانی در ‌عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی بویژه هشت سال دفاع مقدس و دوره فرماندهی و پیشتازی در لشکر 41 ثارالله و هم اینک در نیروی قدس سپاه باشد.

  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان این اطلاعیه با تسلیت درگذشت این بانوی فداکار و متعهد به بیت معزز بویژه سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، از درگاه خداوند سبحان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی و برای بازماندگان مکرم صبر و عزت روزافزون مسئلت کرده است.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  عملیات رعدآسای ارتش سوریه ترمز پنتاگون را کشید


  در حالی که مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند به حمله‌ای 3 روزه علیه سوریه فکر می‌کنند ارزیابی رسانه‌های این کشور حاکی از این است که حمله به سوریه می‌تواند به جنگی فرسایشی و بلندمدت برای ایالات متحده تبدیل شود. در این میان برخی منابع رسانه‌ای به ارزیابی علت عقب افتادن حمله پرداخته‌اند.
  a5.jpg - 19.22 Kbروزنامه لس‌آنجلس تایمز نوشت: پنتاگون طبق اعلام مقامات آمریکایی به جنگی 3 روزه از طریق حملات موشکی می‌اندیشد اما اکنون به نظر می‌رسد آنها جنگی طولانی را برآورد می‌کنند.
  برخی مقامات نظامی تردید دارند که حمله هوایی طولانی‌تر و شلیک موشک‌های کروز از دریا بتواند به اندازه کافی به توانمندی‌های دولت سوریه ضربه بزند. یکی از این نظامیان، از عملیات طراحی شده برای حمله به عنوان «نمایش چند روزه قدرت» یاد کرد و گفت چنین عملیاتی تغییردهنده قواعد بازی در جنگ داخلی سوریه نیست.
  همزمان واشنگتن پست به نقل از یک مقام آمریکایی که نام وی را فاش نکرد، نوشت: حمله نظامی آمریکا به سوریه، موازنه قوا را در میدان جنگ تغییر نخواهد داد بلکه ماجرا را تبدیل به یک جنگ فرسایشی خواهد کرد.
  این آمریکایی افزود: «نباید انتظار داشت حمله نظامی آمریکا تغییری شگرف در میدان جنگ سوریه ایجاد کند و پیروزی مهمی در سطح میدانی حاصل شود.»
  به گفته وئام وهاب وزیر سابق لبنانی و رئیس جریان توحید عربی، در نخستین واکنش به اقدام نظامی آمریکا، بالغ بر 500 فروند موشک به تل‌آویو اصابت خواهد کرد و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه نیز در امان نخواهند بود. همچنین واثق البطاط رئیس حزب‌الله عراق که ارتش مختار را راه‌اندازی کرده به روزنامه النشره گفت: اگر آمریکا به سوریه حمله کند ما منافع او را در عراق و دیگر کشورهای منطقه مورد حمله قرار خواهیم داد.
  در همین حال یک رسانه عربی نوشت: دو ضربه هوشمندانه‌ای که ارتش سوریه به مزدوران آموزش دیده آمریکا وارد کرد، تجاوز نظامی به دمشق را به تأخیر انداخت.
  پایگاه خبری الحدث از اقدام چندی پیش نظامیان آمریکا در آموزش حدود سه هزار جنگجو در اردن خبر داد که مأموریت 1500 نفر آنها ورود به دمشق پایتخت سوریه از طریق انجام عملیات ویژه حمله به مراکز حیاتی و مهم سوریه و ارتش بود اما بخشی از این طرح خنثی شد.
  این رسانه آورده است اطلاعات و جزئیات بیشتر را از شبکه روسیاالیوم و به نقل از منابع امنیتی بازگو می‌کند مبنی بر اینکه حدود هزار و 500 کارشناس نظامی خارجی با دولت و سازمان اطلاعات آمریکا برای هماهنگی در خصوص حملات به خاک سوریه و آماده کردن فضاهای مناسب برای پیشروی جنگجویان مخالف در صورت حمله به سوریه همکاری می‌کنند.
  الحدث به نقل از منابع نظامی نوشت: اواخر ماه گذشته، هنگامی که ارتش سوریه، عملیات سپر پایتخت را آغاز کرد، اطلاعاتی در خصوص حضور این افراد در اردن در اختیار داشت مبنی بر اینکه این افراد برای ورود به دمشق از سمت حومه پس از آنکه از طریق اردن وارد درعا شدند، آماده می‌شوند تا عملیات خود را هنگام حمله نظامی آمریکا و متحدانش به سوریه آغاز کنند.
  این گزارش می‌افزاید: ارتش سوریه در عملیاتی برق‌آسا توانست خود را بر صحنه نبرد مسلط و شبه نظامیان مسلح را که در داخل ساختمان‌ها و تونل‌ها مخفی شده بودند، سرکوب کند. شبه‌نظامیان مسلح از طریق جنایت هولناکی که در غوطه شرقی مرتکب شدند، ‌تلاش کردند ارتش را تحت فشار قرار دهند، اما عملیات ارتش طرح اصلی آنان را خنثی کرد.
  الحدث با اشاره به اینکه جنایت تروریستها در غوطه ‌شرقی قرار بود بهانه آغاز حمله به سوریه را فراهم کند، نوشت: ارتش سوریه دو ضربه کامل به آمریکا وارد کرد. اولین ضربه، زمانی بود که آمریکا را با آغاز عملیات سپر پایتخت در حومه دمشق مهار کرد و دومین ضربه زمانی بود که توانست طی چند روز این منطقه را از مناطق دیگر به ویژه غوطه ‌شرقی را از مناطق دیگر جدا کند به طوری که گروه‌های مسلح را در محاصره کامل خود قرار داد به نحوی که اکنون به هیچ وجه امکان رخنه به پایتخت سوریه وجود ندارد.
  به نظر می‌رسد همین موضوع از آمریکایی‌ها زهرچشم گرفته و معلوم کرده که محاسبات آنها با قدرت دفاعی و اطلاعاتی سوریه- و متحدان آنها در محور مقاومت- هم‌خوانی ندارد.
  مقامات آمریکایی با همین تلقی‌های ساده‌لوحانه بود که جنگ سوریه را 30 ماه پیش شروع کرده و مدعی بودند دمشق ظرف چند هفته سقوط خواهد کرد. ارتش سوریه اعلام کرده حمله به سوریه، رفتن به تفریحگاه نیست.

 • نظرات() 
 • .

  سه شنبه 19 شهریور 1392

  آغاز نشست شورای حکام با محوریت موضوع هسته‌ای ایران


  سازمان بین‌المللی انرژی اتمی در حالی از دیروز نشست یک هفته‌ای خود را با محوریت بررسی فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان آغاز کرد که روسیه نیز خواستار بررسی تبعات حمله احتمالی غرب به یک راکتور سوریه شد.
  35image634955788702846281.jpg - 18.35 Kb عضو شورای حکام سازمان بین‌المللی انرژی اتمی در حالی از دیروز نشست یک هفته‌ای خود را با محوریت بررسی فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان آغاز می‌کنند که روسیه نیز خواستار بررسی تبعات حمله احتمالی غرب به یک رآکتور سوریه شد.
  به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ نشست یک هفته‌ای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دیروز در وین، مقر این سازمان آغاز شد پرونده هسته‌ای ایران، در حالی جزو محورهای این نشست قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود موضع آژانس در قبال ایران سنجیده‌تر باشد.
  هرچند در جدیدترین گزارش آژانس به افزایش ظرفیت غنی‌سازی در ایران اشاره شد، اما 35 عضو شورای حکام در این دور از نشست خود با توجه به تغییرات اخیر پس از روی کارآمدن دولت جدید در ایران، موضع سختی در قبال تهران نخواهند گرفت و احتمالاً تا نشست بعدی در ماه نوامبر به ایران فرصت دهند. همچنین موضوع سوریه نیز به ابتکار روسیه ممکن است در شورای حکام مورد بررسی قرار گیرد. مسکو نسبت به تبعات فاجعه‌آمیز حمله احتمالی به راکتور کوچکی در سوریه هشدار داده است. مسئله حادثه راکتور فوکوشیما، که بر اثر زلزله و سونامی در سال 2011 آسیب دید و موجب نشت آب آلوده به مواد رادیواکتیو شد نیز در دستور کار این اجلاس قرار دارد.
  از سوی دیگر آژانس و تهران توافق کردند گفتگوهای هسته‌ای را در 27 سپتامبر (5 مهر) در وین از سر بگیرند. دیپلمات‌های غربی اعلام کردند نتیجه این گفتگوها می‌تواند در نشست آتی شورای حکام در ماه نوامبر مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که گفتگوها نتیجه‌بخش نبود، آژانس لحن خود را نسبت به ایران تغییر دهد.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392

   

  زهره قائمی که مسئول ترور سپهبد صیاد شیرازی بوده است در درگیری‌های اخیر پادگان اشرف کشته شده است.

    ایسنا، با گذشت سه روز از درگیری‌های پادگان اشرف، رسانه‌ها جزئیات بیشتری از نفرات به هلاکت رسیده سازمان منافقین در این اردوگاه را منتشر می‌کنند.

  زهره قائمی را که در سال 1378 مسئولیت عملیات ترور سپهبد شهید علی صیاد شیرازی را برعهده داشت یکی از منافقین به هلاکت رسیده در درگیری اخیر اردوگاه اشرف عنوان کرد. قائمی جزو محافظان مسعود رجوی و معاون مریم قجر عضدانلو(رجوی) بود که در شورای مرکزی این گروهک تروریستی نیز حضور داشت.

  بر اساس این گزارش، وی پس از مجروح شدن، طی یک درگیری در سال ۲۰۰۹ با هلی‌کوپتر به بیمارستان ارتش آمریکا در بغداد منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته بود. پس از استقرار منافقین در کمپ لیبرتی، وی به همراه تعدادی دیگر از اعضای فرقه رجوی در پادگان اشرف مستقر بود و مسئولیت این پادگان را برعهده داشت.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392

  پوشش زننده دختر اشراقی/

   به نظر میرسد هنجار شکنی های برخی از منسوبین به بیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این نظریه را که این افراد هیچگونه خاصیت و ویژگی جز نسبت ژنتیکی داشتن با آن امام عزیز ندارند ؛ را در بین دوستداران و دلسوزان نظام مقدس انقلاب اسلامی تقویت مینماید.
  سیرنیوز ؛ نعیمه اشراقی طی روزهای اخیر با انتشار تصویری عجیب از دختر خود در صفحه شخصی اش در فیس بوک ؛ تعجب همگان را برانگیخته است.

  بنابراین گزارش؛ وی به بهانه برگزیده شدن دخترش در یکی از مسابقات داخلی دانشجویان دانشگاه محل تحصیل وی؛تصاویری را از او در هنگام دریافت جایزه منتشر و در توضیح آن آورده است : "نعیما طاهری دختر جوان ایرانی در مسابقه OCE از ایالت انتاریو کانادا مقام اول را کسب کرد. حدس بزنید این دانشجوی ایرانی کیست؟ دخترم نعیما دانشجوی رشته روابط بین الملل، در این مسابقه هزاران دانشجو برای کسب رتبه اول با هم رقابت می کنند.
  آقای دکتر رضا مریدی وزیر تحقیقات و فن آوری ایالت انتاریو و دکتر تام کور رئیس موسسه Ontario Centres of Excellence جوایز مسابقه را اهدا می کنند.
  باآرزوی موفقیت تمام دانشجویان ایرانی در سراسر جهان...
  "

  نکته قبال توجه در این تصویر منتشره از سوی نعیمه اشراقی این است که وی اقدام به دستکاری در نحوه پوشش دخترش نموده است و به نوعی با این کار تلاش خود را در جهت پنهان نمودن پوشش اصلی او به کار بسته است!

  این اقدام خانم اشراقی در پوشاندن لباش بلند به دختر خود( فوتوشاپ) این سوال را مطرح می کند که اگر وضع لباسش زننده است چرا اجازه داده که دخترش اینگونه در مجامع عمومی ظاهر شود و اگر بد نیست پس چرا او را پوشانده است.

  گفتنی است سخنان وی درباره بحث حجاب در جامعه در بهمن ماه سال گذشته جنجال های فراوانی به پا نمود.

  نعیمه اشراقی در مصاحبه خود با یک روزنامه اصلاح طلب نظر در مورد حجاب بی پروایی را به حد اعلا رساند و علی رغم تاکیدات حضرت امام (ره) و مراجع عظام مبنی بر حفظ حجاب اسلامی می گوید:

  " به نظر من، بسیار بهتر بود که ما حجاب را اجباری نمی کردیم. به خاطر اینکه ما با اجباری کردن حجاب، می خواستیم حاشیه امنیت جامعه را بالا ببریم، اما دقیقا برعکس ش عمل کردیم و امنیت را پایین آوردیم. وقتی ما در جامعه حجاب را اجباری کردیم، محدودیت و ممنوعیت ایجاد کردیم، روابط دختر و پسر را ممنوع کردیم، همه این مسائل از خیابان ها به درون خانه ها رفت.

  کسانی که به مسائل دینی اعتقادی ندارند، وقتی در خیابان به خواسته های خود نمی رسند، در خانه ها، از مواد مخدر، مشروب و … استفاده می کنند و روابط غیراخلاقی میان دختر و پسر شکل می گیرد. در نتیجه ما امنیت را برای نسل جوان پایین آوردیم.

  من چون در دو شهر لندن و تورنتو مدتی زندگی کرده ام، تفاوتهای این دو شهر را با شهری مانند تهران دیده ام و می دانم. مشکلات دختر جوانی که در تهران، از منزل خارج می شود و مسیری را طی می کند تا به مقصد برسد، خیلی بیشتر از مشکلات دختر جوانی در شهری مانند تورنتو است. در آنجا، یک دختر جوان با یک خانم مسن و یا یک آقا فرقی ندارد و هیچ کس به او تعرضی نمی کند و امنیت بالا است!"

   

  در ذیل میتوانید تصاویر مربوط به صفحه شخصی نعیمه اشراقی در فیس بوک و همچنین تصاویر اصلی مربوط به دختر وی را مشاهده نمایید:

   

  تصویر دستکاری شده در صفحه فیس بوک نعیمه اشراقی

   

   

  تصاویر اصلی منتشره در سایت داشنگاه

   

   

   

  تصویر برادر و برادرزاده خانم نعیمه اشراقی

   

   

  لازم به تذکر است که ما قصد دخالت در حریم خصوصی افراد را نداریم و هر کسی در حریم خصوصی اختیار پوشش خود را دارد. این تصاویر اصلی را سایت دانشگاه منتشر کرده است لذا جنبه خصوصی پیدا نمی کند.

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392

  به گزارش بولتن نیوز به نقل از دیپلماسی ایرانی : این روزها همه جا سخن از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و بحرانی است که در دو سال اخیر دست به گریبان این کشور شده است. عکس های مرتبط با زندگی روزمره بشار اسد و خبرها در مورد زندگی خانوادگی او این روزها مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند. به همین دلیل نشریه پولتیکو در اقدامی جالب این پرسش را مطرح کرده که چقدر بشار را می شناسید و سپس 20 تست چهار جوابی را در مورد رئیس جمهور سوریه منتشر کرده است. در میان این تست ها پرسش هایی در مورد جزئی ترین امور زندگی بشار نیز مطرح شده است. برای مثال اینکه رئیس جمهور سوریه در طول هفته بیشترین تماس تلفنی را با چه کسی دارد .

  آنچه در زیر می خوانید برخی از این پرسش ها و پاسخ های مربوط به آن به نقل از این نشریه است.

  بشار اسد بیشترین تماس تلفنی در هفته  را با مادرش آنیسا دارد.

  برد پیت و آنجلینا جولی، زوج هالیوودی در سال 2009 به سوریه رفتند و در ضیافت شام بشار اسد و همسرش شرکت کردند.

  بشار و همسرش برای نخستین بار یکدیگر را در دوران کودکی در لندن ملاقات کردند .

  اسد در ماه جولای به اینستاگرام  ملحق شد و روزانه عکس های زیادی از خانواده و ملاقات هایش را در این فضای مجازی به نمایش می گذارد.

  قانون اساسی سوریه نیز سن نامزدها برای انتخابات ریاست جمهوری را 6 سال کاهش داد تا بشار 34 ساله بتواند در این انتخابات شرکت کند.

  بشار در زمانی که از سوی پدرش برای ریاست جمهوری سوریه در نظر گرفته شد، برای مدتی به عنوان مدیر دفتر تماس های مردمی کار می کرد. پیش از آن بازل، برادر بشار جانشین مورد نظر حافظ اسد بود.

  نخستین شغل بشار نیز فعالیت چهار ساله به عنوان پزشک ارتش بود.

 • نظرات() 
 • .

  چهارشنبه 13 شهریور 1392

  کشتار اعضای منافقین اتفاقی خوشایند برای مسعود رجوی/راه بازگشتی به اشرف نیست

  یک کارشناسt1504926.jpg - 49.87 Kb مسائل تروریسم با بیان اینکه برای مسعود رجوی درگیری و خون‌ریزی یک اتفاق خوشایند است، گفت: سرکرده فراری منافقین آنقدر به ماندن نیروهایش در پادگان اشرف اصرار ورزید که زمینه را برای یک درگیری تمام عیار فراهم کرد اما به نظر نمی‌رسد که او هنوز هم این تعداد کشته را کافی بداند.

  باشگاه خبرنگاران: "علی قاسمیان" کارشناس و پژوهشگر مسائل تروریسم در مورد اتفاق اخیر در پادگان اشرف گفت: اقدام اخیر در این پادگان نتیجه طبیعی اقدامات اعضای منافقین بود.

  وی با اشاره به سابقه جنایت‌های گروهک تروریستی منافقین در خاک عراق اظهار داشت: اقدامات تروریستی و ضد انسانی این گروهک در عراق آنچنان خاطرات دردناکی برای ملت این کشور باقی گذاشته که حمله اخیر به پادگان اشرف و به هلاکت رساندن عده‌ای از اعضای این تشکیلات تروریستی کمترین واکنش مردم عراق محسوب می‌شود.

  این کارشناس مسائل تروریسم ادامه داد: از مدت‌ها پیش دولت عراق بر اساس قوانین داخلی خود برای تخلیه پادگان اشرف به اعضای منافقین پیاپی اخطار داده بود و عدم توجه به این اخطارها و اصرار اعضای این گروهک برای باقی ماندن در این پادگان غصبی، نشان‌دهنده تمایل آنها به درگیری بود.

  قاسمیان افزود: طبیعی است که برای مسعود رجوی درگیری و خون‌ریزی یک اتفاق خوشایند است، زیرا وی می‌تواند جریانی تبلیغی برای مظلوم‌نمایی ایجاد و تا مدت‌ها از آن استفاده کند.

  وی با اشاره به درگیری 19 فروردین 1390 در مقابل پادگان اشرف گفت: بعد از آن درگیری که از سوی منافقین آغاز شد، مسعود رجوی در نشست‌های درونی گروهک گفت که اگر حداقل 300 نفر کشته می‌دادین الان اشرف بیمه شده بود!

  قاسمیان تاکید کرد: این افشاگری‌ها که بعدها توسط جداشده‌ها بیان شد به خوبی دیدگاه رجوی نسبت به اینگونه درگیری‌ها را نشان می‌دهد و تمایل او به خونریزی به جهت استفاده تبلیغاتی را مشخص می‌کند.

  این کارشناس مسائل تروریسم ادامه داد: رجوی آنقدر به ماندن نیروهایش در اشرف اصرار ورزید که زمینه را برای یک درگیری تمام عیار فراهم کرد اما به نظر نمی‌رسد که او هنوز هم این تعداد کشته را کافی بداند.

  وی بیان کرد: اما او و دیگر سرکردگان این گروهک تروریستی باید بدانند که دیگر مدت‌هاست که کنترل اعضا را از دست داده‌اند و حتی اگر همه اعضای باقی مانده در پادگان اشرف را هم به هلاکت برسانند، راه بازگشتی به این پادگان نیست و عزم راسخ دولت عراق برای اخراج این گروه از خاک کشورش برآمده از اراده مرم این کشور است.

  قاسمیان در پایان ضمن اشاره به حرکت اخیر انتفاضه شعبانیه برای پاکسازی پادگان اشرف خاطرنشان کرد: این اقدام قطعاً مورد تایید ملت عراق خواهد بود و فقط از همین راه می‌توان اندک اعضای باقی‌مانده در پادگان اشرف را مجبور به ترک این پادگان غصبی کرد.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392

  کشته شدگان اشرف هر کدام 10 ترور خونین در ایران داشتند/ 

  کارگردان مستند تلویزیونی رویای سیاه گفت: کشته شدگان اخیر پادگان اشرف هر کدام حداقل 10 پرونده ترور خونین در اوایل دهه 70 در ایران داشته اند که امشب و در قسمت یازدهم به بررسی این ترورها پرداخته می شود.

  باشگاه خبرنگاران، ایمان گودرزی تهیه کننده و کارگردان مستند «رویای سیاه» با اشاره به این که امشب یازدهمین قسمت از مستند 15 قسمتی رویای سیاه از رسانه ملی پخش خواهد شد گفت: در این مستند به بررسی عملکرد سازمان مجاهدین خلق که مردم آن ها را با عنوان منافقین می شناسند می پردازیم.

  وی با اشاره به استقبال مخاطبان تلویزیونی از این مستند افزود: از مدت شروع به پخش این مستند تاکنون تمام گرایشات و اقشار مختلف ملت ایران در داخل و خارج به ارسال پیامک و ایمیل ها و بیان دیدگاه های خود نسبت به آن پرداخته اند که بنده با بسیاری از این افراد صحبت کرده ام، حتی چندین سایت و وبلاگ قسمت های پخش شده از این مستند را بر روی سایت گذاشته تا امکان دانلود آن برای مخاطبین باشد.

  گودرزی با بیان این که قسمت یازدهم این مستند به طور اتفاقی و به خواست خدا مصادف با زمانی شده است که یک بار دیگر به دلیل کشته شدن برخی اعضای این سازمان، نام سازمان منافقین بر زبان مردم ایران افتاده است عنوان کرد: بعد از عملیات مرصاد گروه منافقین به یک فرقه تبدیل شد تا بتواند از این طریق از فرار و ریزش اعضای خود جلوگیری کند، در این دوره به دلیل اتمام جنگ و پایان عملیات مرصاد و نیز اتمام خوش خدمتی های منافقین به صدام برای جیره خواری، منافقین راهی نداشتند تا اعضای خود را به اسم جهاد در پادگان اشرف نگه دارند به همین دلیل به سمت فرقه ای شدن پیش رفتند.


  ایمان گودرزی، کارگردان مستند تلویزیونی رویای سیاه

  وی افزود: وقتی سازمان منافقین به مسائل فرقه ای گرایش پیدا کرد مجبور بود افراد را نسبت به برخی موضوعات درگیر کند تا به زندگی بیرون از اشرف فکر نکنند از این رو طلاق اجباری، جدایی زنان از مردان و ایزوله کردن سازمان و نیز قطع ارتباطات تلفنی، رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی را در دستور کار خود قرار داد به طوری که افراد داخل اشرف به هیچ عنوان بیرون از پادگان را نمی شناختند.

  تهیه کننده و کارگردان مستند رویای سیاه با بیان این که هنوز حدود سه هزار نفر در عضویت سازمان منافقین هستند گفت: تعدادی از این افراد بنا به خواست مردم عراق و با فشار دولت نوری مالکی از پادگان اشرف خارج شده و به پادگان لیبرتی نقل مکان کردند.

  وی افزود: در جریان این جابجایی اعضای منافقین صد نفر را در پادگان اشرف باقی گذاشتند به این بهانه که وسایل و لوازم منافقین برای فروش توسط آن ها به مزایده گذاشته شود. پلیس عراق هم این فرصت را به آن ها داد تا بتوانند مدتی داخل پادگان اشرف این اقلام را ساماندهی کنند؛ چندین شرکت فرانسوی، انگلیسی و اسرائیلی هم در جریان این اقدام برای بررسی و خرید اقلام منافقین به اشرف مراجعه کردند.

  گودرزی با اشاره به این که این صد نفر از هیچ سیستم امنیتی برخوردار نبوده و به راحتی می توانستند از اشرف فرار کنند اما این ها از بین کسانی انتخاب شده بودند که حتی اگر می خواستند هم نمی توانستند فرار کنند زیرا این ها همه کسانی بودند که در ترورهای 60 و اوایل 70 پرونده های مهمی در ایران داشتند و از آنجا که در ایران شاکی خصوصی داشته و در بسیاری از موارد اولیای دم شاکی آن ها بودند، نمی توانستند به ایران برگردند.

  وی با بیان این که در قسمت یازدهم این مستند که امشب پخش خواهد شد به اقدامات انجام شده توسط برخی از این افراد که ترورهای اوایل دهه 70 را انجام داده اند پرداخته خواهد شد گفت: در جریان این اتفاق در پادگان اشرف کسانی کشته شدند که هر کدام حداقل 10 ترور موفق در ایران داشتند که در این قسمت از مستند به آن پرداخته می شود.

  گودرزی عنوان کرد: در دهه هفتاد منافقین به خاطر آن که بگویند این سازمان هنوز زنده است دست به ترورهایی مانند ترور شهید لاجوردی و صیاد شیرازی زدند و در نهایت در سال 78 به دلیل ضعف دستگاه اطلاعاتی دولت خاص منافقین توانستند در چندین نقطه تهران از جمله شهرک مسکونی نور خمپاره اندازی کنند.

  این مستند ساز با بیان این که منافقین علاوه بر کشتار شهروندان ایرانی در انتفاضه شعبانیه به کشتار وسیعی از مردم عراق دست زده و 25 هزار نفر را به قتل رساندند عنوان کرد: صدام تقریبا به این گروهک ایمان آورده بود به طوری که در اواخر حکومت بعث منافقین به ارتش خصوصی صدام تبدیل شده بودند.

  گودرزی گفت: عاقبت خیانت به هر مردمی جز سرانجام این سازمان نخواهد بود به طوری که امروز می بینیم به دست خود مردم عراق بلندپایه ترین اعضای گروهک منافقین کشته می شوند.

  وی خاطر نشان کرد: یک موسسه آمریکایی به نام موسسه REND که بودجه آن از ایالات متحده آمریکا تامین می شود در تحقیقاتی اعلام کرده کسانی که در پادگان اشرف هستند تروریست با گرایش های فرقه ای هستند که بیش از 70 درصد آن ها خلاف میل خود در اشرف نگهداری می شوند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از اعضای گروهک منافقین که در درگیری روز یکشنبه کشته شد احمد وشاق نام داشت که وی از جمله افرادی است که سوابق پررنگی در عملیات های تروریستی دهه 60 و هفتاد علیه ملت ایران دارد.


  احمد وشاق؛ عضو با سابقه گروهک تروریستی منافقین با سابقه حداقل 3 ترور خونین در تهران

  محمد حسن روزی طلب از پژوهشگران تاریخی مسائل سازمان منافقین در وبلاگ خود می نویسد: احمد وشاق از اعضای تیم های ترور سازمان مجاهدین خلق در ابتدای دهه ۶۰ بود که حداقل ۳ ترور موفق در خیابانهای تهران داشته است.

  او در ابتدای دهه هفتاد در عملیات مروارید در کردستان عراق هم نقش مهمی داشته است. شاهدان عینی می گویند وشاق که مسئول آتشبار بوده است در یک ایست بازرسی تمام اعضای غیرنظامی یک مینی بوس که شامل زن و کودک بودند را با اتش کاتیوشا کشته است!

  هادی شعبانی از اعضای سازمان مجاهدین در کتاب «کتاب عمر» درباره نقش احمد وشاق در عملیات مروارید می نویسد:

  «در قسمت کفری مستقر شدیم ،یک پاسگاهی تقریباً بیرون شهر بود روی تپه و ما پایین تپه استقرار پیدا کردیم ، بعد در همین انتقال و اینها سیستم سازماندهی عوض شد و شهره عین الیقین شد.به جای گیتی، فرمانده لشکر ۹۱ شد.گیتی به قسمت حفاظت مسعود رجوی رفته بود. در کفری درگیری توپخانه بود، که توپخانه ما حمید یوسفی و احمد وشاق بودند، که هر کدام یکی دو قبضه توپ و دو قبضه کاتیوشا داشتند. که فقط در کوه های اطراف کفری وقتی دیدند تعدادی از اکراد دارند جابجا می شوند هشتاد موشک کاتیوشا را آنجا خالی کردند.و دیگر هیچ خبری از تردد بعدی در آن مسیر نشد. ولی بچه هایی که در سلیمان بک بودند تعریف می کردند که یک مینی بوس از کردها را که قصد داشتند به سمت بغداد بروند،در سه راهی سلیمان بک متوقف می کنند و مانع حرکت آنها می شوند و چون قصد داشتند به راه خود ادامه بدهند با ام تی ۲۳ (پدافند ۲۳میلی متری را روی ام تی ال بی گذاشته بودند ) به رگبار می بندند و همه آنها را قتل عام می کنند . بعدها این واقعه از افتخارات شان بود و می گفتند که به این ترتیب جلوی پیشروی کردها را گرفتیم و صاحبخانه را نجات دادیم. بچه هایی که این کار را کردند از جمله احمد وشاق و حمید یوسفی که دو قبضه کاتیوشا داشتند،علم به این داشتند که اینها از کردها هستند و می گفتند اینها یه کتی تی هستند.اصل بر این بود که لباس کردی داشته باشند».

  احمد وشاق دیروز در درگیریهای اشرف به هلاکت رسید.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic