مبین

چهارشنبه 30 مرداد 1392

 

علی roohan.jpg - 11.69 Kbنیکزاد به ریاست هیئت مدیره گروه توسعه ساختمان تدبیر منصوب شد.
سیرنیوز، در جلسه ای که در تاریخ 28/5/1392 با حضور محمد سعیدی کیا ، علی نیکزاد و جمعی از مدیران گروه توسعه ساختمان تدبیر و شرکتهای زیر مجموعه برگزار شد ، علی نیکزاد، وزیر سابق راه و شهرسازی به عنوان رئیس هیات مدیره این گروه منصوب شد.

در این نشست، مراسم تودیع سعیدی‌کیا، وزیر اسبق مسکن و شهرسازی که ریاست پیشین این هیئت مدیره را بر عهده داشت نیز برگزار شد.

گروه توسعه ساختمان تدبیر، یکی از شش هلدینگ تخصصی زیرمجموعه «گروه توسعه اقتصادی تدبیر» است. این گروه با شش هلدینگ تخصصی و زیرمجموعه‌هایشان، متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است و بازوی اقتصادی و درآمدزایی ستاد محسوب می‌شود.

 • نظرات() 
 • ./

  چهارشنبه 30 مرداد 1392

  ماجرای سخنرانی گلابدره‌ای مقابل کاخ سفید
   

  برنامه «قدم‌های استوار» بزرگداشت ادبیات انقلاب اسلامی به بهانه سالروز درگذشت سید محمود گلابدره‌ای نویسنده کتاب «لحظه‌های انقلاب» با حضور وحید جلیلی، محمود جوانبخت، جهانگیر خسروشاهی و صادق کرمیار برگزار شد.

  aaaa11264.jpg - 11.87 Kbتسنیم، برنامه «قدم‌های استوار» بزرگداشت ادبیات انقلاب اسلامی به بهانه سالروز درگذشت سید محمود گلابدره‌ای نویسنده کتاب «لحظه‌های انقلاب» با حضور وحید جلیلی، محمود جوانبخت، جهانگیر خسروشاهی و صادق کرمیار عصر دیروز در نخلستان سازمان فرهنگی رسانه‌ای اوج برگزار شد.

  پس از پخش مستند «اکنون و آن عشق» که روایت تصویری کتاب «لحظه‌های انقلاب» بود صادق کرمیار و محمود جوانبخت به گفت‌وگو درباره مرحوم گلابدره‌ای پرداختند.
  صادق کرمیار، نویسنده با ذکر خاطره‌ای از چگونگی آشنایی گلابدره‌ای با او گفت: گلابدره‌ای خیلی پر انرژی بود. او می‌خواست این انرژی را تخلیه کند اما همه حوصله گوش دادن به او را نداشتند. او می‌گفت زمانی در کنگره‌ نویسنده‌ها در آمریکا دعوت بود. در آنجا با عزت و احترامی خاص با او برخورد می‌شد. در انتهای کنگره او در جلوی کاخ سفید بر علیه بوش و کارتر سخنرانی می‌کند و با تشویق حضار مواجه می‌شود. محمود فریدزاده در آنجا او را می‌بیند و می‌گوید به ایران بیا که در آنجا بیشتر به تو نیاز دارند.

  وی افزود: گلابدره‌ای به ایران آمد اما کسی منتظر او نبود. او سال‌ها در یک غار زندگی می‌کرد و بعد از آن یک خانه به او در انتهای گلابدره‌ دادند. محمود گلابدره‌ای وضعیت اقتصادی خوبی نداشت و حتی زمانی که به تدریس در فرهنگسرا مشغول بود کرایه رفت و آمد نداشت.

  این نویسنده در تشریح تحولات جامعه در هنگام انقلاب گفت: وقوع انقلاب مانند انفجار یک بمب است. در هنگام انفجار بمب اول تحولاتی در هسته بمب اتفاق می‌افتد که منجر به ترکیدن پوسته بمب می‌شود. در هنگام انقلاب نیز اتفاقاتی در درون افراد می‌افتد که باعث انفجار پوسته جامعه می‌شود که فرم اجتماعی را تغییر می‌دهد. لحظه انفجار زمانی است که اتفاقات درون جامعه از پوسته آن جلو می‌زنند. در این زمان شعار در جامعه شکل می‌گیرد.

  کرمیار اضافه کرد: در زمان انقلاب شعار بر ساختار غلبه دارد. در این زمان اگر رمانی نوشته شود در آن شعار بر ساختار ادبی غلبه دارد. در مورد رمان‌های نوشته شده در انقلاب بیش از اینکه به جنبه ادبی آن توجه کنیم باید به محتوا اهمیت داده شود. در مورد «لحظه‌های انقلاب» گلابدره‌ای نیز باید اینگونه رفتار کرد.

  وی درباره نحوه نگارش آثار ادبی پس از گذشت چندسال از انقلاب گفت: وقتی از انقلاب فاصله می‌گیریم باید ساختار و شعور بر شعار پیشی بگیرد. متاسفانه امروزه هنوز کتاب‌هایی در مورد انقلاب چاپ می‌شوند که ساختاری ضعیف دارند. اگر شعارها در بطن جامعه قرار گیرد ادبیات ما می‌تواند بازتاب دهنده این شعارها باشد.

  این نویسنده با تاکید بر اینکه کرامت انسانی یکی از شعارهای انقلاب است خاطرنشان کرد: نویسنده وقتی می‌تواند از کرامت انسانی بنویسد که در جامعه کرامت داشته باشد و تحقیر و تخفیف نشود. محمود گلابدره‌ای خیلی تحقیر شد. او هم از جانب روشنفکران و هم از طرف نیروهای انقلابی مورد توهین قرار می‌گرفت.

  کرمیار در ادامه تصریح کرد: در ایران بیش از ۵۰۰ نویسنده حرفه‌ای و جدی وجود ندارد. در سازمان‌هایی که برای این نویسندگان برپا شده اند به ازای هر نویسنده ۵ کارمند مشغول به کار هستند. ۳ نفر از این کارمندها مسئول نظارت بر نویسنده و ۲ نفر مسئول خدمات رسانی هستند. البته به دلیل عدم بودجه ۲ نفر کارمند هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند. امروز ۹۹ درصد نویسندگان با مشکل کار می‌کنند. نویسنده‌ای که مسافرکشی می‌کند چگونه می‌تواند برای نوشتن یک رمان ۳ سال تحقیق کند. جامعه ای که نویسنده‌ها در آن تحقیر می‌شوند از هیچ نظر رشد نمی‌کند. به نظرم اگر قرار بود گلابدره‌ای اکنون «لحظه‌های انقلاب» را بنویسد به گونه دیگری می‌نوشت.

  در ادامه محمود جوانبخت، نویسنده در تحلیل وضعیت رمان نویسی در ایران گفت: روحیه ایرانی‌ها اساسا تجربی است. ما بلد هستیم زیسته شده ها و تجربیات شخصی خود را بنویسیم. بهترین کتاب‎های نویسندگان ایرانی مبتنی بر تجربیات شخصی آنها است. ما در زمینه رمان نویسی کار علمی انجام نمی‌دهیم. اما در غرب اینگونه نیست.

  وی در مورد خلا آثار ادبی دوران انقلاب اسلامی ایران گفت: متاسفانه نسل رمان نویسان دوران انقلاب که باید از حوادث آن روز می‌نوشتند سیاسی شدند. کسانی مثل جمال میرصادقی که سیاسی نشدند فضا به آنها اجازه کار نمی‌داد.

  این نویسنده در ادامه افزود: فکر می‌کنم باید یک رویکرد علمی به رمان داشته باشیم تا رمان در ده‌های بعدی در جایگاه خودش قرار گیرد. تا وقتی نافعین یک انقلاب زنده هستند نمی‌توان خیلی از حرف‌ها را در مورد انقلاب زد. در کتاب «لحظه‌های انقلاب» گلابدره‎ای یک پارچه آتش است. او نگران آینده و این روزهای انقلاب بود. ما مدعی هستیم تمام دستاوردهایی که مردم از انقلاب می‌خواستند اتفاق نیافتاده است. با توجه به شرایط کنونی جهان و فضای آزاد جریان اطلاعاتی، در دهه‌های آینده فضای رمان نویسی متحول می‌شود.

  جوانبخت اضافه کرد: گلابدره‌ای آدم خاصی بود. او شبیه هیچکس غیر خودش نبود. او از جریان روشنفکری غالب عبور کرده بود. در زمان قبل از انقلاب فرح یک جایی را به راه انداخته بود که همه نویسندگان روشنفکر در آنجا بودند. چون در آنجا حقوق خوبی به نویسندگان می‌دادند گلابدره‌ای نیز کار خود در ایران ناسیونال را رها کرد و به آنجا پیوست. با اینکه گلابدره‌ای از آنجا حقوق می‌گرفت اما تمام آثارش را در بیرون از کانون منتشر می‌کرد که بعضا این کتاب‌ها خمیر می‌شدند. او هیچ کتابی در راستای اهداف کانون و در خدمت به حکومت شاه ننوشت.

  وی در مورد شخصیت گلابدره‌ای خاطرنشان کرد: روح آزادگی و سیادت گلابدره‌ای باعث شد او فضای روشنفکری را بشکافد. او به هیچ جایی تعلق خاطر نداشت. او با توجه به ارتباطاتی که داشت می‌توانست در فضای بعد انقلاب سمت‌هایی را بر عهده بگیرد اما آنگونه که دلش می‌خواست زندگی کرد.

  وحید جلیلی، عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دیگر سخنران برنامه «قدم‌های استوار» بود که به همراه جهانگیر خسروشاهی به بالای سن رفت. او در مورد وضعیت ادبیات انقلاب اسلامی گفت: یکی از دلایل پا نگرفتن این ادبیات روبرو بودن با مخاطبانی است که تجربه زیستی آنها تجربه دراماتیکی است. واقعیاتی که مردم ایران تجربه کردند بسیار پر ماجرا بود. مردم ایران افشره‌ای از صدها میلیون اتفاق را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. به این دلیل ادبیات ما از واقعیت جامعه عق مانده و نمی تواند به آن برسد.

  وی افزود: گلابدره‌ای در خاطرات انقلاب تلاش کرده استبه فضای انقلاب نزدیک شود که این تلاش باعث جذابیت متن کتاب شده است. ادبیات انقلاب اسلامی در گام اول باید به واقعیت انقلاب اسلامی و جامعه انقلاب نزدیک شود. اگر ما در گام اول شکست بخوریم نمی توانیم در گام‌های بعدی موفق باشیم. به نظر من ضعف ادبیان انقلاب به خاطر ضعف نویسنده‌ها است.

  عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که می‌گویند رمان قابلیت به تصویر کشیدن مفاهیم متعالی را ندارد گفت: این حرف صحیح نیست رهبر انقلاب می‌گویند که ویکتور هوگو یک حکیم است. این نوع حرف‌ها برای روشنفکران لائیک و دینی خوب است. همانطور که شهید آوینی گفته است باید آدم این کار پیدا شود.

  جلیلی در ادامه تصریح کرد: یکی از خدماتی که می‌توان به انقلاب کرد فعال کردن خاطره نویسی است. بسیاری از افراد از دنیا رفته‌اند که حتی یک برگ از خاطراتی را که تجربه کرده اند به جا نگذاشته اند. باید نهضتی از خاطره نویسی شکل گیرد.

  وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس برگ برنده ما در ۳۰ سال گذشته است افزود: در کنار جنگ نهادهای مختلفی مانند جهاد سازندگی و نهضت سواد آموزی در ایران فعال بودند. یکی از دلایل عدم شکوفایی جریان ادبیاتی در ایران وجود ادبیاتی به نام ادبیات انسانی است که می‌خواهد تنها مشترکات تجربیات ایران با دیگر کشورهای غربی را نشان دهد.

  جهانگیر خسروشاهی، نویسنده آخرین سخنران مراسم با انتقاد از نحوه توزیع بودجه در حوزه فرهنگ گفت: مسئولین حاضر نیستند برای نوشته شدن رمانی در مورد شهید چمران ۱۰ میلیون هزینه کنند تا نویسنده به آمریکا برود و با فضای زندگی این شهید آشنا شود اما می‌بینیم یک بازیگر می‌تواند ماشینی چند میلیاردی داشته باشد.

  وی افزود: در زمینه تولید ادبیات داستانی ظلم بزرگی شده است. جهانی شدن ادبیات اسلامی همراه با روالی است که متاسفانه توسط مسئولان فرهنگی انجام نمی‌شود.

  این نویسنده در خصوص مرحوم گلابدره‌ای گفت: ای کاش او در جلسه ما بود. او در تمامی مراسم شهید آوینی شرکت می‌کرد. گلابدره‌ای رنج‌های زیادی را متحمل شد که نمی‌خواهم به آنها بپردازم. خوب بود مسئولان فرهنگی اندکی زودتر بزرگداشت‌ها را انجام ددهند تا خود افرد نیز در مراسم حاضر باشند.به نظر من «منیر» شاهکار او نیست بلکه «لحظه‌های انقلاب» شاهکار است.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   

  برخی123123123.jpg - 13.11 Kb اسناد و تصاویر ویدیویی منتشرنشده از جنایت‌های منافقین در سال‌های ابتدایی دهه ۶۰ در ایران، امشب در مستند «رویای سیاه» از شبکه سوم سیما پخش شد.

  حدیدنیوز، در قسمت سوم مستند رویای سیاه که دیشب از شبکه سوم سیما پخش شد، تصاویری مستند از ترورهای دهه ۶۰ منافقین و اعترافات اعضای دستگیر شده سازمان پخش شد.

  در این قسمت برخی از اعضای دستگیر شده سازمان توضیح می‌دهند که چگونه و با چه توجیهی مردم کوچه و خیابان را به رگبار می‌بستند.  ترور مقام معظم رهبری، حادثه ۸ شهریور و انفجار دفتر نخست وزیری نیز از دیگر موضوعات پرداخته شده در این مستند است.  مستند «رویای سیاه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی  ایمان گودرزی هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سوم سیما به روی آنتن می‌رود.


  Flash version ۱۰,۱ or greater is required

  You have no flash plugin installed
  Click here to download latest version


  منبع: جام جم

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   
  منتخب شورای شهر چهارم پایتخت گفت:تاکنون 8 نام برای شهردار شدن پایتخت مطرح شده است که در حال بررسی سوابق آنها هستیم.

  مهر، imagesfgfg.jpg - 9.27 Kbپرویزسروری منتخب شورای شهر چهارم پایتخت صبح چهارشنبه در برنامه خبری صبح شبکه خبر با اشاره به آخرین وضعیت انتخاب شهردار تهران اظهار داشت:محمد باقر قالیباف، محسن هاشمی،مهرداد بذرپاش، حسین طلا، معصومه ابتکار، صفدر حسینی، رستم قاسمی و محسن مهر علیزاده از جمله افرادی هستند که به عنوان گزینه شهردار مطرح شده اند و در حال بررسی این موضوع هستیم.

  به گفته وی، منعی از نظر قانونی برای حضور متوالی شهردار وجود ندارد اما برای اینکه شبهه ای به وجود نیاید استفساریه ای به مجلس ارسال شده است. البته این موضوع سبب نمی شود بررسیها برای انتخاب شهردار در شورای چهارم متوقف شود.

  منتخب شورای شهر چهارم تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص انتخاب رئیس شورا گفت: رقابت در این بخش محدوداست و دو گزینه آقای مسجد جامعی و چمران هستند.

  سروری درباره عدم شفافیت مالی شهردار که از سوی برخی اعضای  شور مطرح می شود،افزود:  این گزارشات مالی توسط ناظران عنوان می شود و ما باید پس از آغاز شورای چهارم آن را بررسی و ببینیم چه راهکارهایی برای افزایش شفافیت و کاهش تخلفات وجود دارد تا در دستور کار قرار گیرد. فکر می کنم شهرداری و شورا هرکدام باید نقش خودشان را ایفا کنند.

  وی با اعلام اینکه تلاش می کنیم  همانند رئیس جمهور که در مراسم تحلیف، کابینه را معرفی کرد ما نیز در جلسه اول شورا در این مورد به نتیجه بررسیم.

  در حال حاضر برخی افراد مانند قالیباف برای شهرداری و چمران برای ریاست شورا کارنامه مشخصی دارند اما باید روی برنامه های سایر کاندیداها بررسی بیشتری انجام شود.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   
   
  تعجبی ندارد که عروس ها و مادرشوهرها روابط پیچیده ای دارند. به گفته دکتر دیانا بران، روانپزشک و مؤلف، هر دوی آنها احساس تهدید می کنند. عروس ها می خواهند در فامیل شوهر جا باز کنند، در حالیکه مادرشوهرها می خواهند مطمئن شوند که از زندگی فرزندشان خارج نشده اند.

  jhdfds.jpg - 5.07 Kbندای انقلاب، تعجبی ندارد که عروس ها و مادرشوهرها روابط پیچیده ای دارند. به گفته دکتر دیانا بران، روانپزشک و مؤلف، هر دوی آنها احساس تهدید می کنند. عروس ها می خواهند در فامیل شوهر جا باز کنند، در حالیکه مادرشوهرها می خواهند مطمئن شوند که از زندگی فرزندشان خارج نشده اند. حتی وقتی هم که هر دوی این خانم ها همدیگر را دوست داشته باشند، مشخص کردن نقش هر یک سخت است. برای اجتناب از استرس خانوادگی، ما از مادرشوهرها (و البته از چند عروس) درباره حرف هایی که برایشان سنگین می آید سوال کردیم و از کارشناسان پرسیدیم چطور می توان با آرامش با این مسائل رسیدگی کرد.

  ۱. "هر وقت خواستید بیایید قدمتون رو چشم ماست. همیشه رو کمک ما حساب کنید."

  همیشه سیاست در باز نتیجه معکوس می دهد. مثال: عروس جودی به او گفت که اگر به چیزی نیاز داشت بگوید. ولی وقتی شوهر جودی آلزایمر گرفت، عروسش اصلاً سری به او نزد و قلبش را شکست. دکتر روانپزشک تینا تسینا می گوید: «وقتی قول هایی می دهید که به آنها وفا نمی کنید بیزاری ایجاد می کنید.» بجای قول دادن سعی خود را بکنید تا زمانی را برای دیدن یکدیگر تنظیم کنید که برای هر دوی شما مناسب باشد. اگر مجبور شدید در لحظه برنامه ریزی کنید، بگویید که باید قبلش با شوهرتان هماهنگ کنید.

  ۲. "من نظر شما را نخواستم."

  کاتلین می گوید: «وقتی به عروسم گفتم که بین کار و خانواده اش تعادل ایجاد کند، خیلی خشمگین شد.» شاید توصیه های مادرشوهر به شما حس تحکم بدهد، ولی فرض کنید که او نیتش خوب است و از او تشکر کنید و کار خودتان را بکنید. اگر به تحمیل نظراتش ادامه داد، برای مثال اینطور جواب بدهید: «متشکرم. ولی ما تصمیم گرفتیم نظر پزشک اطفال را پیاده کنیم.» اگر این حرف او را ساکت نکرد، از شوهرتان کمک بگیرید و با هم برای مادرشوهرتان توضیح دهید که رفتارهای او هم شما را آزار می دهد و هم به او می فهماند که بعضی موضوعات اصلاً قابل بحث نیستند.

  ۳. "باورم نمیشه به اون رأی دادید."

  سیاست، مذهب و موضوعات حساس دیگر باعث می شوند که شام خانوادگی تبدیل به صحنه جنگ شود. شارون می گوید: «در بحثی در مورد سیاست، عروسمان مستقیماً به ما گفت که اشتباه می کنیم و فکرمان غلط است. من شوکه شدم.» دکتر بران می گوید اگر نمی توانید در این مواقع خونسرد باشید و بگویید: «سیاست همیشه مرا ناراحت می کند. من نظری نمی دهم.» اگر وارد دعوا و مشاجره شوید، هیچکس برنده نمی شود.

  ۴. "چرا به پسرت یاد ندادی..."

  بسیاری از خانم ها مادرشوهرهای خود را مسئول عیوب شوهرانشان می دانند. سارا اعتراف می کند: «من یک بار در میان حرف هایم به او گفتم که کاش به شوهرم مهارت های سازمانی یاد داده بود. او ناراحت شد و به دل گرفت.» دکتر بران می گوید: «چه انتظاری دارید؟ می خواهید مادرشوهرتان گارد نگیرد و ناراحت نشود؟» این موضوع او را هم وارد مسائل شما می کند و همه چیز بدتر می شود و شوهرتان دیگر مسئولیت کارهایش را به عهده نمی گیرد. با آنکه همیشه انداختن تقصیر گردن مادرش راحت تر است، ولی این شما و شوهرتان هستید که باید مسائلتان را حل کنید.

  ۵. "من خانواده خودم راحت ترم."

  این شکایت در میان مادرشوهرها رایج است. عروس ها همیشه به پدر و مادر خود بیشتر اهمیت می دهند. کاتلین می گوید: «عروسم در روز تعطیل یا عید پیش خانواده خودش می رود. عکس های پدر و مادرش در همه جای خانه دیده می شوند و آنها اصلاً عکسی از من و شوهرم در خانه نگذاشته اند.» با آنکه راحت بودن با پدر و مادر خودتان کاملاً منطقی است، ولی باید بپذیرید که این دو خانواده با هم وصلت کرده اند و باید پدر و مادر همسرتان را هم بازی بدهید. قدم اول: همیشه در مورد مسائلی از این دست که برای گذراندن هر تعطیلی کجا بروید با شوهرتان صحبت کنید. سپس با هم با خانواده ها هماهنگ کنید. اگر شوهرتان می خواهد بیشتر با خانواده اش باشد، اشکالی ندارد که زمانی را با آنها تنها بگذراند و شما هم گاهی بچه ها را پیش آنها بگذارید.

  ۶. امیدوارم کمد لباس هایتان به من برسد."

  جودی تعریف می کند: «عروسم گفت که یک کمد لباس خریده است چون امیدوار است لباس های من به او برسد. او گفت دیگر نمی تواند بیشتر از این منتظر بماند. انگار من باید همین الان سرم را زمین بگذارم و بمیرم!» گفتگوهای مربوط به ارث باید بین شوهرتان، خواهر و برادرهایش و پدر و مادرش باشند. شما حقی بر دارایی مادرشوهرتان ندارید. اگر او بعضی چیزها را به شما می دهد خیلی خوب است، ولی یک عروس هرگز نباید این بحث ها را پیش بکشد.

  ۷. "ما خیلی سرمان شلوغ است و وقتی برای دیدن شما نداریم."

  سارا می گوید: «مادرشوهرم خیلی بیشتر از ما دوست دارد ما را ببیند و وقتی می گوییم تعهدات و مشغله های دیگری داریم واکنش بدی می دهد.» در این مورد هم باید با شوهرتان هماهنگ شوید و دو نفری با مادرشوهرتان حرف بزنید. با مهربانی به او بگویید که چند وقت یکبار می توانید او را ببینید تا او هم توقعاتش را درست کند و غافلگیر یا ناراحت نشود. یک تاکتیک: «ما خیلی دوست داریم بیاییم شما را ببینیم، ولی برای بچه ها بهتر است که گاهی هم با دوستانمان دیدار کنیم و برای خودمان هم وقت بگذاریم.» اگر او شما را با برنامه ای غافلگیر کرد، بگویید: «این تاریخ ما نمی توانیم بیاییم، ولی دفعه بعد که برنامه مان اجازه داد می توانیم بیاییم.»

  ۸. "می شود بجای من با دخترت صحبت کنی؟"

  دعواهای عروس و خواهرشوهری همیشه پرمسئله است و شما با کمک گرفتن از مادرشوهرتان به هیچ جایی نمی رسید. ملیسا می گوید: «ما خواهرشوهرم را استخدام کردیم که وقتی من سر کار می روم از بچه ها مراقبت کند، ولی همیشه کنسل می کرد، بنابراین از مادرشوهرم خواستم با او حرف بزند. مادرشوهرم طرف دخترش را گرفت و عصبانی شد.» دکتر بران می گوید: «وقتی مادرشوهرتان را درگیر ماجرا می کنید در واقع از او می خواهید طرف یک نفر را بگیرد.» این دعواها باید بین خودتان بماند.

  ۹. "فکر نکنید همیشه می توانید بچه ها را ببینید."

  کاتلین می گوید: «اگر عروسم می توانست کلاً ما را از زندگی نوه هایمان بیرون می انداخت.» دکتر تسینا می گوید که این کار واقعاً خجالت دارد زیرا: «دیدن اختلافات شخصیتی به بچه هایمان یاد می دهد که در شرایط و موقعیت های مختلف مذاکره کنند. اگر نگرانید که مادرشوهر و پدرشوهرتان تأثیر بدی بگذارند، برای مثال اگر پیش فرزندانتان سیگار می کشند، باید شما و شوهرتان با هم از آنها بخواهید که این کار را نکنند وگرنه دیگر نوه هایشان را نمی بینند. اگر پیامد کار را برایشان شرح دهید، طولی نمی کشد که آنها با شما همکاری می کنند.»

  ۱۰. "بهتر است پسرت با تو حرف بزند."

  سوزان می گوید: «همیشه پسرم با ما ارتباط برقرار می کند. وقتی شوهرم بیمارستان بود اصلاً خبری از عروسم نشد.» این یعنی عروسم می خواهد ما از آنها دور بمانیم. دکتر تسینا می گوید: «با آنکه این شوهرتان است که در اغلب مواقع باید به مسائل رسیدگی کند، ولی شما نباید پشت او قایم شوید و از ارتباط برقرار کردن با آنها خودداری کنید. شما هم باید با آنها ارتباط برقرار کنید تا شوهرتان از اینکه همیشه در وسط ماجرا باشد، احساس بیزاری نکند.» علاوه بر آن، وقتی فرزندانتان ببینند که شما با پدرشوهر و مادرشوهرتان خوب رفتار می کنید، آنها هم از شما تبعیت می کنند و در آینده همینطور رفتار می کنند.

 • نظرات() 
 • .

  چهارشنبه 30 مرداد 1392

  زنان بی‌حجاب کمپین حجاب راه انداختند +تصاویر

  گفتنی است قربانی حمله هفته گذشته پس از آنکه از سوی فردی مورد حمله قرار گرفت به بیمارستان انتقال یافت. پلیس نیز اعلام کرده در حال بررسی این پرونده است.
  باشگاه خبرنگاران ؛تعدادی از زنان سوئدی پس از حمله هفته گذشته به یک زن باردار محجبه و کشف حجاب وی با انتشار عکس‌های محجبه‌ای از خود در سایت‌های اجتماعی به حمایت از وی پرداختند.

  در همین راستا تعدادی از زنان سوئدی عکس‌های محجبه خود را در توییتر و دیگر سایت‌های اجتماعی منتشر کردند. در میان معترضان به حمله علیه این زن مسلمان تعدادی از سیاست‌مداران و مجری‌های تلویزیونی نیز مشاهده می‌شوند.  افرادی که اقدام به تشکیل این کمپین کرده‌اند از دولت درخواست کرده‌اند تا از حقوق زنان مسلمان و آزادی مذهبی آنان حمایت کند.

  ابنا نوشت: بیلان عثمان، یکی از موسسان این کمپین گفت: مردم ما به حجاب و مسلمانان همچون یک بیگانه می‌نگرند. این جریان می‌تواند فرصتی باشد تا مشکلاتی که زنان مسلمانان با آن مواجه هستند را مطرح کند.


  گفتنی است قربانی حمله هفته گذشته پس از آنکه از سوی فردی مورد حمله قرار گرفت به بیمارستان انتقال یافت. پلیس نیز اعلام کرده در حال بررسی این پرونده است.

  این در حالی است که پس از رسانه‌ای شدن این موضوع زنان مسلمان دیگری نیز اعلام کردند به دلیل حجاب مورد حمله قرار گرفته‌اند.


  وزیر دادگستری سوئد نیز با ابراز نگرانی از این اتفاقات اعلام کرد چنین حمله‌هایی باید جدی تلقی شوند.

  گفتنی است  تبلیغات بسیار مسموم رسانه های غربی بر ضد اسلام و تلاش برای ایجاد موج اسلام هراسی در غرب ،رفتارهای  نژاد پرستانه مختلفی را در این کشورهای مدعی تربیت متمدنانه انسان  ، به وجود آورده است  .

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   
   
  یک مقام بلندپایه سابق آمریکایی با اشاره به سردرگمی باراک اوباما پس از حوادث انتخابات سال ۲۰۰۹ ایران، تاکید کرد هیچ مدرکی که نشان دهد در انتخابات ایران تقلب شده بود، وجود ندارد.

  t1505143.jpg - 13.16 Kbفارس، هیلاری مان لورت مسئول امور ایران، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس در شورای امنیت ملی آمریکا در زمان جورج بوش در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اذعان به اشتباهات آمریکا در قبال تحولات ایران در سال ۲۰۰۹، تصریح کرد که باراک اوباما رویکردی نامشخص در قبال تحولات پس از انتخابات داشت.

  وی با اشاره به اینکه در زمان جورج بوش به همراه همسرش از شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل جنگ عراق و معرفی ایران به عنوان محور شرارت استعفا داده، افزود: یک ماه قبل از انتخابات در مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز تاکید کردم که اوباما فرصت بهبود روابط با ایران را به دلیل ادامه تلاش‌های پنهانی برای سرنگونی جمهوری اسلامی و حمایت از گروه‌های تروریستی چون جندالله از دست داد و او سیاستی همچون بوش را در پیش گرفته است.

  هیلاری مان لورت با بیان اینکه اوباما به کاری که انجام می‌دهد اطمینان ندارد، گفت: اوباما در سال ۲۰۰۹(پس از انتخابات ۱۳۸۸ در ایران) نمی‌دانست چه کند ولی سرانجام مشاورانش وی را متقاعد کردند که از تظاهرات کنندگان حمایت کند و این همان دخالت در امور داخلی ایران بود، گویی این آمریکا نبود که در سال ۱۹۵۳(کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲) در ایران دخالت کرده بود.

  وی ابراز داشت: اوباما بدون آنکه بداند که چه واقعیتی روی داده است، از تظاهرات کنندگان حمایت کرد ولی اگر بخواهیم به واقعیت بنگریم، به آنچه قبل و بعد از انتخابات به وقوع پیوسته، می‌بینیم که مدرکی وجود ندارد که نشان دهد در انتخابات تقلب شده هرچند هر روز گفته می‌شد که تقلب شده است.

  این مقام سابق سیاسی آمریکایی و متخصص مسائل ایران تاکید کرد که هیچ مدرک و هیچ ادله موثقی که نشان دهد در انتخابات تقلب شده بود، وجود ندارد و این درحالی بود که تقلب پایه دخالت‌های جدید آمریکا در تحولات ایران بود. این موضوع دست کم، سیاستی نامناسب و در بدترین شکل بهانه‌ای برای براندازی در ایران بود.

  هیلاری مان لورت در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به درک اشتباه برخی از مقامات آمریکایی که ایران را دارای حکومتی غیرمنطقی و خطرناک می‌دانند، تصریح کرد که بر خلاف آنچه این افراد می‌گویند آنها براساس منافع ملی خود عمل می‌کنند.

  وی با بیان اینکه ایران سیاست خارجی تدافعی دارد، تاکید کرد که روابط ایران و آمریکا همانند روابط با چین باید بهبود یابد و واشنگتن همانگونه که پکن را پذیرفت باید «جمهوری اسلامی ایران» را نیز بپذیرد.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   
  یکی از چیز های جالب در تاریخ تمدن اسلامی ، فرهنگ عالی شهرنشینی و جایگاه مسجد در شهرهای مسلمانان است مثلا در بحث مکان یابی برای بیمارستان ها مطالعات دقیقی وجود داشته است مثل این که گوشت هایی را در نقاط مختلف شهر می گذاشتند و هرجاگوشت دیرتر فاسد می شده همان جا بیمارستان می ساخته اند. در تمدن فاطمیون مصرهم بیمارستان بیماران روانی از دیگر بیماران جدابوده است.
  emam.bmp - 147.77 Kbندای انقلاب:برای هر بیمار امکانات جدایی وجود داشته و در هنگام مرخص کردن هم علاوه بر مقداری پول، لباسی هم به انان داده می شده .یعنی یک رفاه کامل در حوزه بهداشت و درمان وحتی سیستم جمع اوری زباله در شهرهای مسلمانان را نزدیک به ۱۰۰۰سال قبل داریم . در کار مسجد سازی هم می بینیم که در زمان هایی ، بغداد که در آن موقع یک کلان شهر و متروپل بشمار می آمده یازده مسجد جامع دارد ما حتی کتاب هایی درباره ایین مدیریت شهری در تمدن اسلامی داشته ایم . در مورد رونق شهری و امنیت اجتماعی در دوره فاطمیون در قرن۸-۷در تاریخ ها داریم:که شغل هایی اختصاصی برای بانوان وجود دارد ، مثل بعضی مشاغل علمی و پزشکی حتی ما شاهد ساختن ساختمان های هفت طبقه با تعداد خانوار بالا در تمدن مصر در آن دوران هستیم با یک تمدن شهر نشین کاملا پیشرفته و مطابق اصول در کتابخانه های مسلمانا در آن دوران علاوه بر امکاناتی که ما در کتابخانه ها سراغ داریم وقتی که یک پژوهشگر وارد شهر مسلمان  می شد بلافاصله یک حجره و دیگر امکانات را در اختیارش می گذاشتند و هر چقدرکتاب تا هر وقت که می خواست می توانست در اختیارش باشد وجود داشت و ما شهرهایی را داریم که به نیکی از ان یاد شده و وضع بهداشتی بسیار عالی داشته است . زمانی که اسپانیایی ها قصد نابود کردن مسلمین را داشتند نشانه ی شان این بود کسی که به حمام برود حتما مسلمان است و به این ترتیب دو ملیون از مسلمانان اسپانیا را کشتند و یا مجبور به مهاجرت کردند .این ها نشان می دهد که: این تمدن ، معیار های خودش ر در حوزه های مختلف پیدا کرده بوده است . در صدر اسلام ،مساجد در حدود بیست کارکرد اجتماعی داشته است مثلا در مدینه مسجد محل نماز های یومیه ، پارلمان و محل شورای شهر ، دانشگاه،پادگان ،نماز جمعه ،نماز عید ،محل رجوع بانوان ،بیمارستان امدادی ، محل نزول الطاف الهی ، بیت المال ،دادگاه ،خزانه و...بوده است در تاریخ تمدن اسلامی ، به مرور زمان همه ی این ها از مسجد گرفته شد و برای آن ها یک ارگان جدا تاسیس شد ... ! برای فرهنگ هم فرهنگسرا ساخته ایم و جایگاه فرهنگی مسجد را لحاظ نکرده ایم ...!در سالهای آغاز انقلاب اسلامی ایران،کارکرد های مهم مسجد دوباره برگشت و مسجد محل مبارزات و پاتوق جلسات و محل رای و... شد که این محوریت مساجد تا دوران جنگ هم ادامه داشت ولی متاسفانه در ده سال اخیر این نقش ها باز پس گرفته شده است و نتیجه اش هم این می شود که:
  که مسجد دوباره فقط پاتوق پیرمرد ها می شود
  و برای مجالس ختم در آن صندلی می چینند ...!
  اگر امروز بخواهیم مساجد را دوباره آباد کنیم ،
  باید به فکر این باشیم که دوباره نقش های مختلفی که مسجد می تواند داشته باشد
  را زنده کنیم و گرنه با بازسازی ساختمان مساجد ، مساجد لزوما آباد نمی شود

  منبع:مجله نورالهدی / آستان قدس رضوی (شماره چهارم)

  سخنانی قصار از امام خمینی (ره) درباره مسجد

  - مسجدها را خالی نكنید، تكلیف است امروز.

  - مسجد مركز اجتماع سیاسی است.

  - مسجد مركز تبلیغ است.

  - محراب یعنی مكان حرب، مكان جنگ، هم جنگ با شیطان و هم جنگ با طاغوت.

  - ای ملت ! مسجد های خودتان را حفظ كنید؛ ای روشنفكران ! مسجد ها را حفظ كنید،روشنفكر غربی نباشید؛ ای حقوقدانها ! مسجدها را حفظ كنید.

  - من امروز باید بگویم كه تكلیف است برای مسلمان ها،حفظ مساجد.

  - سعی كنید كه مساجد ما به حال مساجد صدر اسلام برگردد ، و توجه داشته باشید كه عزلت و كناره گیری در اسلام نیست.

  - این مساجد باید مركز تربیت صحیح باشد و مساجد _ بحمد الله_ اكثراً این طوری است.

  - باید در ماه مبارك ، تربیت و تعلیم به تمام معنا ، در همه بعدهایش ، در مساجد باشد.

  - حفظ مساجد امروز جزء اموری است كه اسلام به او بسته است.

  - مسجد یك سنگر اسلامی است ، و محراب محل جنگ است.


  - نهضت را از راه مساجد _كه دژهای محكم اسلامند_ زنده نگه دارند ، وبا شعارهای اسلامی نهضت را پیش برند.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   

  شاید یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از اصلاح طلبان جرأت نکنند واقعیت های انتخابات سال 88 را بگویند، همین برخوردهای رادیکال باشد که طی روزهای گذشته نسبت به اظهارات سعید حجاریان و یا حتی وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به وجود آمده است.

  19443_250.jpg - 30.39 Kbسیرنیوز، یک اظهارنظر ساده از سوی کسی که به "مغز متفکر اصلاحات" شهره بود، واکنش های ناگهانی، همه جانبه و کاملا متفاوتی را برانگیخت.

  نام "سعید حجاریان" برای اصلاح طلبان آن قدر بزرگ بود که نتوانند از اظهارات او -که پنبه بزرگترین ادعایشان را زد- سرسری بگذرند. اما نکته تأمل برانگیز آن است که فردی که تا چندی پیش مهمترین نظریه پرداز اصلاحات خوانده می شد، امروز تخریب می شود و او را از اصلاح طلبان جدا می کنند.

  شاید یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از اصلاح طلبان جرأت نکنند واقعیت های انتخابات سال 88 را بگویند، همین برخوردهای رادیکال باشد که طی روزهای گذشته نسبت به اظهارات سعید حجاریان و یا حتی وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به وجود آمده است.

  حجاریان در مصاحبه خود با خبرگزاری تسنیم می گوید: «نه می‌گویم تقلب شده و نه می‌گویم تخلف شده است. ترجیح می‌دهم اسم جدیدی برای آن انتخاب کنم و آن "تدلیس سیستماتیک" است.»

  او تأکید می کند که: «توجه داشته باشید که آقای احمدی‌نژاد رأی آورده است و نام وی از صندوق بیرون آمده است، ولی به چه قیمتی؟ به‌ روش تدلیس.»

  در واکنش به این اظهارات، عده ای او را تخریب کردند و عده ای سخنان او را نظر شخصی خوانده و از اصلاح طلبان جدا کردند. عده ای گفتند که تحت فشار است و عده ای اظهارات او را توجیه کردند.

  نهایتا گروهی نیز گفته های او را در کنار اظهارات دکتر روحانی (اردوکشی خیابانی) و مواضع وزرای پیشنهادی فعال در انتخابات سال 88 در قبال فتنه، قراردادند و نتیجه گرفتند که اصلاح طلبان می خواهند به نظام بازگردند.

  اما تمام کسانی که واکنش نشان داده اند -به جز توجیه گران که به نظر می رسد مصاحبه حجاریان را کامل نخوانده اند- معتقدند که او عمود خیمه اغتشاشات سال 88 را کشیده است.

  "مجتبی واحدی" مشاور سابق مهدی کروبی که به نظر می رسد از اظهارات سعید حجاریان برآشفته، در یادداشتی که سایت "گویا نیوز" منتشر کرده است، می نویسد: «این سخنان در واقع رد قطعی ادعای اصلی جنبش سبز و رهبران نمادین آن -موسوی و کروبی- بود، اما سعید حجاریان به دلیل نزدیکی به حلقه رسانه ای و پرسروصدای جبهه اصلاحات، این شانس را داشت که مورد حمله مدعیان اصلاح طلبی قرار نگیرد؛ در حالی که سخنان او تأییدکننده اظهارات اخیر رهبر جمهوری اسلامی بود که با رد ادعای تقلب در انتخابات، خواستار عذرخواهی سران جنبش سبز شد.»

  وی اضافه می کند: «دقت بیشتر در اظهارات حجاریان نشان می دهد او حتی احمدی نژاد را نیز متهم نمی کند. حجاریان هرنوع تخلف در انتخابات سال ۸۸ را رد کرده است. پس او برخورداری احمدی نژاد از حدود ۲۵ میلیون رأی را تأیید می کند. به عبارت دیگر، به گمان حجاریان، حدود ۶۵ درصد شرکت کنندگان در انتخابات سال ۱۳۸۸ به احمدی نژاد رأی داده اند که البته مهم ترین دلیل رأی دادن ایشان تدلیس سیستماتیک دولت نهم از طریق توزیع پول و سیب زمینی و سایر امکانات بوده است. این سخن بیش از آنکه محکوم کننده احمدی نژاد باشد، می تواند عدالت پیشگی او را ثابت کند، زیرا حداقل ۶۵ درصد مردم از امکانات توزیعی دولت نهم بهره مند شده اند. ممکن است گفته شود روش توزیع امکانات در دولت احمدی نژاد تورم آفرین و مخرب اقتصاد بوده است، اما این موضوع ربطی به سیستم انتخاباتی ندارد که حجاریان با تظاهر به افشاگری در مورد آن، عملاً دامن نظام را از تقلب سال ۱۳۸۸ مبرا دانسته است.»

  همچنین "تقی روزبه" یکی از نیروهای ملی-مذهبی، در یک سایت خبری متعلق به ابوالحسن بنی صدر می نویسد: «سعید حجاریان در گفتگو با تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه، کاتولیک تر از پاپ نه فقط تقلب، که اتهام تخلف را هم که حتی سردمداران رژیم خود به درجاتی وقوع آن را انکار نکرده اند، نیز رد کرده است!»

  "ابوالحسن بنی صدر" در گفتگو با "رادیو عصرجدید" و "حسن شریعتمداری" در گفتگو با سایت "خودنویس"، سخنان حجاریان را تبرئه نظام می نامند.

  شریعتمداری می گوید: «منظور از تدلیس این بود که تقلب به‌صورتی سازمان یافته و تحت نظارت حاکمیت انجام نشده است، بلکه احمدی‌نژاد با پرداخت پول و سیب‌زمینی و چند اقدام غیرقانونی دیگر، در آن انتخابات دست برده است. منظور آقای حجاریان در واقع این است که تمام تقصیرها را از گردن حاکمیت بردارد و آن را بر دوش یک رئیس جمهور از کار افتاده بیندازد.»

  اما بیشترین واکنش در مقابل این اظهارات، جنبه تمسخر، تحقیر و تخریب داشت که با یک جستجوی ساده در اینترنت یا در اندازه محدودتر مثلا در سایت "بالاترین" نمونه های مختلفی از آن ها دیده می شوند.

  وب سایت شبکه "العربیه" (alarabiya) وابسته به خاندان سلطنتی عربستان نیز با انتشار یادداشتی ضمن حمله به حجاریان می نویسد: «سعید حجاریان یکی از کارکشته ترین "طبال" های حکومت آخوندی است. در تأسیس وزارت اطلاعات و امنیت نقش داشته و به معاونت آن رسیده، سال ها عضو مرکز مطالعات استراتژیک و شورای امنیت ملی بوده و معمار و نظریه پرداز "اصلاحات" است. معماری که هیچ مصالح ساختمانی برای ساخت بنای مورد نظر خود در اختیار نداشت زیرا "اصلاحات" با ذات، ساختار و قانون اساسی حکومت در تضاد و تقابل بود و نظریه پردازی که به همان دلیل در پیش گفته شده، عیار نظریه هایش از حد "فشار از پایین و چانه زدن از بالا" فراتر نمی رفت!»

  سایت خودنویس متعلق به کاریکاتوریست دولت اصلاحات می نویسد: «دوستان نازنینی که به صرف اینکه طرف حجاریان است نه فلاحیان، حرفش را حلوا حلوا کردید و منتقدان به آن را متهم می‌کنید، که اگر لازم باشد میرحسین موسوی را هم ده بار دار می‌زنند، اگر شما موسوی را فراموش نکنید با این فرهنگ لغات آخوندی، کسی او را اعدام نخواهد کرد! دفاعیه وزیران دولت اعتدال با تدلیس سیستماتیکی که در پیش گرفتند دارد جنبش سبز را اعدام می‌کند! موسوی را به فراموشی می سپارد! اگر اعتدال این است، پس عدالت کدام است؟!»

  اما "محمدجواد اکبرین" که نتوانسته به درک درستی از اظهارات حجاریان برسد، به توجیه آن می پردازد. وی در صفحه فیس بوک خود می نویسد: «جمله دقیق او این است: «نه می‌گویم تقلب شده و نه می‌گویم تخلف شده است. ترجیح می‌دهم اسم جدیدی برای آن انتخاب کنم و آن "تدلیس سیستماتیک" است». تدلیس به معناى لغوى اش یعنى خدعه و نیرنگ و به معناى اصطلاحى اش در فقه و حقوق، یعنى كالاى بدلى را به جاى اصل به مشترى انداختن و عیب آن را پنهان كردن. جالبتر اینكه در تدلیسِ معاملات، مشترى قانوناً حق فسخ دارد و مى تواند بازى را به هم بزند. (اشاره به حق قانونى معترضان در نپذیرفتن نتایج). آقاسعید به این هم اكتفا نكرده و گفته این تدلیس سیستماتیك بوده! یعنى یك اتفاق نبوده بلكه یك روندِ فریبكارانه طى شده است»

  حسن شریعتمداری نیز در همان گفتگوی خود با سایت خودنویس می گوید: «به هرحال در پایان باید این نکته را هم اضافه کرد که در علم حقوق، چنانچه یک‌ طرف "تدلیس" بکار ببرد، به علت جبران زیان ناشی از این عملیات فریبنده، فریب خورده از حق فسخ بهره‌مند است و بنابراین اگر حتی حق با حجاریان هم باشد، باز هم احمدی‌نژاد چهار سال ریاست جمهوری نامشروع داشت.»

  گذشته از صراحت سعید حجاریان در بیان اینکه نام احمدی نژاد از صندوق ها بیرون آمده است، اما "مهدی خلجی" پژوهشگر مؤسسه مطالعات خاورنزدیک واشنگتن، در گفتگو با "بی بی سی" این توجیه را رد می کند. خلجی می گوید: «روشن است که واژه تدلیس به عنوان یک مفهوم فقهی در بحث انتخابات اصلا معنا و مبنایی ندارد. به دلیل اینکه ما از نظر حقوقی در انتخابات 2 مقوله بیشتر نداریم که یا مربوط به تخلف است و یا مربوط به تقلب. [ در نتیجه] چیزی به عنوان "تدلیس" معنای حقوقی در این سیاق ندارد.»

  "علی اصغر رمضانپور" معاون مطبوعاتی دولت اصلاحات که اکنون در انگلیس زندگی می کند، نظر دیگری نسبت به اظهارات حجاریان دارد. او به "روزآنلاین" می گوید: «اگر به زبانی که این روزها به زور سرکوب در ایران بر زبان سیاستمداران باقیمانده در جمهوری اسلامی، مانند آقای حجاریان، جاری می شود بخواهیم سخن بگوییم، باید بگوییم "تدلیس سیستماتیک" اول را آقای احمدی نژاد و یاران برگزارکننده انتخاباتش کردند که در حالی که از پیش رأی ها را خریده بودند، ادای برگزار کردن انتخابات را درآوردند.»

  "غلامحسین کرباسچی" طی گفتگویی با روزآنلاین معتقد است که «در بحث انتخابات، بحثی که ایشان [سعید حجاریان] مطرح کرده اند به عنوان استفاده هایی که از امکانات شده برای تقسیم پول و... و امثالهم، حالا ایشان اسم خاصی روی آن گذاشته ولی این مسأله ای نیست که جدید باشد؛ اما در رابطه با بحث تغییر آرا و تقلب، آقای حجاریان نظر خودش را گفته. الان بعد از 4 سال بسیار دشوار است که بتوان به صورت قطعی در این زمینه صحبت کرد. دیدگاه آقای حجاریان این است که بعد از 4 سال چطور می شود قضاوت قطعی داشت؟ آنچه که مشخص است اینکه این اشکال به دستگاه های اجرایی در رابطه با استفاده از امکانات برای جلب آرا و... قطعا وجود داشته.»

  "علی شکوری راد" نماینده مجلس ششم و عضو جبهه مشارکت و "یدالله اسلامی" دبیرکل مجمع موسوم به نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، در خصوص اظهارات سعید حجاریان به "جرس" اظهارات جالبی می گویند. از جمله اینکه می گویند او نظر شخصی خود را مطرح کرده است.

  اظهارات این دو نفر آنقدر عجیب به نظر می رسد که واکنش هایی را در درون نیروهای اپوزیسیون برانگیخته است.

  در همین زمینه تقی روزبه می نویسد: «بازتاب منفی سخنان حجاریان که بیان صریحی از پوست اندازی اصلاح طلبان بود، در سطح داخلی و جهانی چنان بود که حتی در میان خود اصلاح طلبان و جبهه مشارکت موجب بروز تنش ها و نارضایتی هایی شده است. چنانکه دو تن از عناصر مهم جبهه مشارکت یعنی شکوری راد و یدالله اسلامی دبیرکل مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بلافاصله در صدد توجیه و ماستمالی کردن سخنان وی برآمدند.

  آن ها موضع حجاریان را شخصی و ناشی از علاقه وی به استفاده از واژگان جدید و صریح و بی پرده سخن گفتن دانسته و اضافه کرده اند ای کاش گفتگوکننده، که وابسته به سپاه است، آن را بازتاب نمی داد و موجب این سوءتفاهمات نمی شد!* آن ها در این واکنش به جای درنگ بر واقعیتی که حجاریان تنها آن را بی پرده بیان کرده است، او را به تکروی و بی ملاحظه سخن گفتن و میل مفرط به استفاده واژگان تازه همچون به کار گرفتن "تدلیس سیستماتیک" متهم می کنند و البته به روی خود نمی آورند که حجاریان صراحتا در کنار آن به انکار تقلب و تخلف انتخابات سال 88 پرداخته است.»

  "مجید محمدی" از عناصر حلقه "کیان" (نشریه ای که در دوره اصلاحات، انگاره های دگراندیشان و دریافت های مغایر با مبانی اسلامی و ضدانقلابی را ترویج می کرد) در یادداشتی با عنوان "انتخابات ۸۸: تقلب، تخلف یا تدلیس؟" می نویسد: «این دیدگاه [ تدلیس ] به کسانی مثل سعید حجاریان تعلق دارد که هم نمی‌توانند نتیجه‌ انتخابات ۸۸ را بپذیرند و هم نمی‌خواهند به عنوان اپوزیسیون نظام معرفی شوند. حجاریان به عنوان یک سیاستمدار واقعگرا اگر به تقلب باور داشته باشد (که طبعا به شیوه‌ای که انجام شد باید به انتخابات‌ دیگر هم سرایت داده شود) با مبانی نظام مشکل پیدا می‌کند؛ کاری که او نمی خواهد انجام دهد.»

  وی بدون اشاره به تصریح حجاریان مبنی بر اینکه "توجه داشته باشید که آقای احمدی‌نژاد رأی آورده است" می گوید: «بنابراین برای ماندن اصلاح‌طلبان در قالب نظام [ سعید حجاریان ] راهی را پیدا کرده که هم انتخابات ۸۸ را غیرقابل قبول و غیرقابل اعتماد معرفی کند و هم با نگفتن تقلب و تخلف، در برابر سخن رهبر نظام (که بارها وی را غیرمستقیم مسؤول قتل خودش معرفی کرده) قرار نگیرد.»

  در همین رابطه شبکه بی بی سی فعالیت گسترده ای دارد تا اعلام کند که این عقب نشینی برای بازگشت اصلاح طلبان به نظام سیاسی ایران است.

  این شبکه انگلیسی در گزارشی با عنوان "تدلیس سیستماتیک، عقب نشینی از ادعای تقلب در انتخابات ۸۸" می گوید: «اظهارات آقای حجاریان در آستانه شروع به کار دولت حسن روحانی که به دنبال آشتی میان جناح های سیاسی است، با سخنان رهبران معترضان به نتایج انتخابات 4 سال پیش تفاوت دارد.»

  گزارش بی بی سی در پایان می گوید: «آیا صحبت های تازه نظریه پرداز اصلاحات سیاسی در ایران، در راستای آشتی ملی و بازگشت به ساختار سیاسی است؟ و آیا این حرف ها به حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی پایان می دهد؟»

  بی بی سی همچنین در برنامه "صفحه2" که به مهمترین مسائل روز -البته از نگاه خود- می پردازد، با دعوت از 3 کارشناس این شبکه به بررسی اظهارات سعید حجاریان پرداخت.

  "محمدصادق جوادی حصار" در گفتگو با بی بی سی با اشاره به "مغایرت" صحبت های حجاریان با "بخش زیادی از همفکران ایشان" و همچنین اینکه این اظهارات "به نوعی مصالحه" است، می گوید: «با متد آقای حجاریان مشکل ندارم و به نظرم باید رفع و رجوع کرد. بالاخره باید از این بحران گذشت و این گذشته را به گذشته واگذار کرد، ولی باید به نوعی از گذشته عبور کرد که راه را برای آینده نبندیم[!] وقتی ما آمدیم گفتیم در گذشته هیچ تخلف و تقلبی صورت نگرفته، این به نظر من کاسه داغ تر از آش صحبت کردن هست.»

  مهدی خلجی نیز معتقد است که «موضع تازه ای است از جانب بخشی از اصلاح طلبان که آقای حجاریان آن ها را نماینگی می کند.»

  او به بی بی سی می گوید: «بخش عمده ای از اصلاح طلبان با یک وضع بسیار بحرانی مواجه هستند. ایدئولوژی اصلاح طلبی (ایدئولوژی اصلاح طلبی معتقد بود به اصلاح نظام جمهوری اسلامی با شیوه ای که اصلاح طلبان به نمایندگی آقای حجاریان به آن اعتقاد داشتند) و گروه اصلاح طلبان مشروعیت خودشان را در سال 88 از دست دادند. یعنی ایدئولوژی اصلاح طلبی با وضعیتی که 4 سال پیش به وجود آمد شکست خورد و به طور کلی از حکومت بیرون رانده شدند.»

  این پژوهشگر مؤسسه مطالعات خاورنزدیک واشنگتن ادامه می دهد: «تجربه جنبش سبز هم شکست خورد و شکست اصلاحات و شکست جنبش سبز، کسانی مثل آقای حجاریان را به این فکر وامی دارد که 2 گزینه بیشتر پیش رو ندارند: اول اینکه کل ایدئولوژی اصلاح طلبی را کنار بگذارند و دوم اینکه به اپوزیسیون بپیوندند.»

  خلجی در توضیح مطلب خود می گوید: «اگر آن ها بخواهند محافظه کار بشوند و رنگ عوض کنند، هویت و پایگاه اجتماعی خود را از دست می دهند. اگر بخواهند به اپوزیسیون بپیوندند، باز تجربه اصلاح طلبان نشان داده که هر موقع آن ها به اپوزیسیون نزدیک شدند، اپوزیسیون از اصلاح طلبان به عنوان کاتالیزور استفاده کرده و نه در مقام رهبر.»

  مهدی خلجی در پایان می گوید: «من تعبیر آقای حجاریان را به عنوان تلاشی برای مصالحه با حکومت تعبیر می کنم، چرا که اصلاح طلبان با تمام ناکامی هایشان، آینده خود را در حکومت می بینند.»

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   

   نیروهای ارتش عراق با کشف یک کارگاه ساخت هواپیماهای کنترل از راه دور ، طرح شبکه تررویستی القاعده برای حمله شیمیایی به کاظمین را خنثی کردند.

  521083.jpg - 77.18 Kbسیرنیوز؛ خبرنگار شبکه سوریه در بغداد در گزارشی گفت : در حالیکه وزارت دادگستری عراق حکم اعدام 17 تروریست از جمله یک تبعه مصری را به اتهام ارتکاب جنایات هولناک علیه ملت عراق اعلام کرد نیروهای عراقی نیز به عملیات انتقام خون شهدا و حمله به مخفیگاه شبکه القاعده ادامه می دهد .
  عملیات پیشتدستانه سازمان اطلاعات فرماندهی عملیات دجله به شناسایی کارگاه شبکه القاعده برای ساخت هواپیماهای کنترل از راه دور مجهز  به دوربینهای جاسوسی منجر شد. چهار فروند هواپیمای آماده حمله به زائران شهر کاظمین در عراق با گاز اعصاب مصادره شد.
  از طرف دیگر پلیس استان صلاح الدین و نیروهای اضطراری کرکوک  توانستند 76تروریست را از جمله والی تکریت در گروهک موسوم به دولت اسلامی عراق و شام را دستگیر کنند . صلاح متعب حسیبان ، عامل حمله شهرستان بعاج نیز دستگیر شد.
  وزارت کشور عراق اعلام کرد عملیات انتقام خون شهدا تا پاکسازی این کشور از وجود تروریستها ادامه خواهد داشت .
  سرتیپ سعد من سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق گفت : این عملیات از کمربند بغداد و مناطق اطراف آغاز شده و توافق شده است که این عملیات در همه استانها اجرا شود و این عملیات از اول اوت آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و نتایج بسیار مثبتی داشته است . تعداد زیادی از افراد تحت تعقیب کیفری و تروریستی دستگیر و دهها مخفیگاه و کارگاه بمب گذاری خودروها و ساخت بمب شناسیی شده است .
  نیروهای اطلاعاتی فرماندهی دجله توانسته اند یکی از فرماندهان ارتش موسوم به ارتش آزاد سوریه و دو تن از دستیارانش را در جنوب کرکوک دستگیر کنند .
  تحقیقات اولیه از دستگیرشدگان که از ابتدای ورود از سوریه به عراق تحت تعقیب نیروهای امنیتی عراقی بوده اند نشان می دهد قصد داشتند با هماهنگی با گروههای تروریستی و شبکه قاچاق  ازعراق به سوریه سلاح قاچاق کنند . نیروهای امنیتی عراقی در حال تعقیب این شبکه قاچاق هستند.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   / چرا موسوی و كروبی به اشتباه افتادند

  با خود میگویم که ای کاش و ای کاش اینها همان روزها حقیقتا همین حرفها را زده بودند که اگر زده بودند امروز نه موسوی در حصر بود و نه این همه هزینه را متحمل شده بودیم

  گروه سیاسی - علیرضا عاشوری كه از بچه های مکانیک دانشگاه تهران بود . در انتخابات 88 جزو فعالین ستاد موسوی بود و مسئولیت پشتیبانی سایت های قلم و کلمه بر عهده داشت. طبیعتا اخباری که از پشت پرده ستاد موسوی می دهد کاملاً قابل استناد است.

  به گزارش بولتن نیوز، او در روز 25 مرداد ماه 92 در سایت سپید و سیاه و در مطلب با عنوان نگاهی در آینه، در باره پشت پرده فتنه 88 و دلایل سردرگم شدن موسوی در اعلام پیروزی در انتخابات اینگونه می نویسد: "چند روزی بود میخواستم مطلب کوتاهی بنویسم اما چون این روزها سوزن به خودمان زدن ظاهرا حرام شده و مستوجب کیفر! صبر کردم تا لا اقل این قائله رای اعتماد بگذرد تا لااقل متهم به برادری رجانیوز و امثالهم نشوم.

  آنها که از نزدیک من و طیف فکری ام را می شناسند می دانند که نه ضد انقلابیم و نه مواضع رادیکال داریم که بخواهیم هر حرکتی ذیل پرچم جمهوری اسلامی را منکوب کنیم اتفاقا بالعکس تمامی راه حل هایمان را ذیل این پرچم دنبال میکنیم.

  به هر حال گذشت و شد آنچه شد و شاید هم برخی دوستان خوشحالند از اینکه به هر ترتیب توانستیم رای اعتماد را بر وزرای اصلی کابینه بگیریم

  بر می گردم به ۴ سال و اندی پیش

  به فراخور مسئولیتم در خیلی صحنه ها حضور داشتم از جلسات و رویدادهای قبل انتخابات ۸۸ گرفته تا کمیته صیانت از آرا در روز انتخابات و آن شب کذایی و رویدادهای هفته نخست بعد از انتخابات …

  بعد از آزادیم هم پای صحبت همگان نشستم و چه مستقیم و چه با یک واسطه بر همه آن اتفاقات و مواضع واقفم
  حالا امروز که میبینم آقایان ربیعی و آخوندی و بعضا زنگنه در فضایی که موسوی در حصر است و امثال بهشتی و بهزادیان نژاد و فاتح سکوت گزیده اند در باب مواضعشان در آن شب کنفرانس خبری در دفتر باقریان و جلسه رهبری نقل هایی کرده اند و قسم هایی خورده اند

  با خود میگویم که ای کاش و ای کاش اینها همان روزها حقیقتا همین حرفها را زده بودند که اگر زده بودند امروز نه موسوی در حصر بود و نه این همه هزینه را متحمل شده بودیم (بگذریم که کسانی هم بودند که از همان شب نخست با خیابان آمدن و موضع گیری های تند مخالف بودند و همان روزها و حالا هم به دلیل سکوتشان به هزاران ناکرده متهم اند)

  روی صحبتم بر سر صحت و عدم صحت مواضع این بزرگواران در آن روزها که مهندس بر اساس اعتماد به آن ها پای ابطال انتخابات ایستاد نیست، روی صحبتم با تناقض و خلاف گویی هاست.

  نمی فهمم چرا به دو گانه ای گرفتار شده ایم که از یک رو دم از اخلاق و سیاست اخلاقی میزنیم و از یک رو رای اعتماد گرفتن برای برخی وزرا را هدف اصلی کرده و برای رسیدن به آن هر وسیله ای را توجیه میکنیم؟ مگر احمدی نژاد که در چشم ها نگاه میکرد و خلاف میگفت هدفی جز همین جلب آرا داشت؟ و چرا آنجا مذموم بود و اینجا مطلوب؟؟؟ آنجا دروغگویی بود و اینجا سیاست ورزی؟؟؟

  اگر بنا بود به هر وسیله به مطلوب برسیم پس آن همه فریاد وااخلاقا چه بود و آن همه هزینه چه سود؟

  اگر فضا سنگین است یا به نتایج دیگری رسیده اید راه حل توبه است! نه اینکه کتمان کنید و به گردن دیگران بیندازید

  ترس جان دارید؟ کما اینگه علی(ع)* گفت اگر ترس جان کردید به باعثین ناسزا بگویید! نه اینکه گذشته را کتمان کنید و بیزاری کنید

  چه بسا خود ما در آن دادگاه های کذایی خودمان را به اشتباه معترف کردیم و توبه کار شدیم باکی هم ازبیان نیست اما کی کتمان گذشته کردیم؟

  بگذریم این روزها دوستان خوشحالند که دولتی سوار شده که به تنی چند از وزرایش دسترسی داریم و جواب سلاممان را می دهند ما هم خوشحالیم، اما نه اینکه به هر بهانه ای سکوت کنیم و رنگ عوض کنیم و مذموم را لباس مطلوب بپوشانیم

  چه خوش گفتند پیشینیان که در جوال دوز زدن به دیگران طاقت یک سوزن به خود را داشته باشیم …

  * نهج البلاغه – خطبه شماره ۵۶

  * تقیه: به آن معنی است که یک فرد مسلمان برای نجات جان خود از انجام برخی اعمال پرهیز کند و در برابر کفار سکوت کند.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

  / اخطار و تشکیل پرونده بازدارنده خواهد بود

  یك حقوقدان گفت: بدحجابی جزو جرائم مشهود محسوب می‌شود، لذا نیروی انتظامی به عنوان مدعی‌العموم می‌تواند مستقلا اقدام كند و نیازی به شكایت خصوصی و ورود دادستان ندارد.


  باشگاه خبرنگاران،"محمدعلی قاسمی" تصویردرباره بندهای قانونی مبارزه با بدحجابی اظهار داشت: ماده 638 قانون اساسی برمبنای یك عنوان كلی در فقه تصویب شده است كه براساس آن هر كس در انظار عمومی به انجام عمل حرامی تظاهر كند درصورتی كه آن عمل مجازات مخصوص برای آن مشخص نشده باشد حاكم می‌تواند آن فرد را تعزیر كند.  
   
  وی افزود: در این ماده قانونی صراحتا همین بحث مطرح شده است و فرد در صورت ارتكاب آن به حبس از 10 روز تا 2 ماه و یا تا 74 ضربه شلاق محكوم می‌شود.
   
  این حقوقدان ادامه داد: در تبصره ماده 638 بحث حجاب مطرح شده كه در این مورد دیگر مجازات شلاق وجود ندارد، ولی مجازات حبس از 10 روز تا 2 ماه و یا جریمه از 5 هزار تا 500 هزار ریال جزای نقدی مطرح است.  
   
  قاسمی تصریح كرد: تنها ماده قانونی كه برمبنای آن می‌توان با بدحجابی برخورد كرد همین ماده است و غیر از آن ماده‌ای در قانون وجود ندارد.  
   
  وی با اشاره به ناچیز بودن مبلغ جریمه نقدی گفت: رئیس قوه قضاییه با توجه به تغییر نرخ تورم و كاهش ارزش پول می‌تواند مبلغ جریمه را اصلاح كند.  
   
  این حقوقدان صرف برخورد بدحجابی را مهم دانست و تصریح كرد: نوع مجازات اهمیت چندانی ندارد، چرا كه جواز قانونی برخورد وجود دارد و همین كه با آنها برخورد شده و پس از اخطار نام آنها در لیست قرار گرفته و برای آن‌ها پرونده تشكیل شود به تنهایی می‌تواند حالت بازدارندگی داشته و در تلطیف فضای جامعه موثر باشد.  
   
  وی افزود: از آن جا كه بدحجابی جزو جرائم مشهود محسوب می‌شود، نیروی انتظامی به عنوان مدعی‌العموم می‌تواند مستقلا اقدام كند و نیازی به شكایت خصوصی و ورود دادستان ندارد.  
   
  بدحجابی عملی است كه جرم بودن آن قطعی و روشن است و به صورت علنی انجام می‌شود، بنابراین كاملا قابل اثبات بوده و هیچ‌گونه نیازی به تقاضا برای رسیدگی ندارد.

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392

   

  اقلیت اصلاح‌طلب شورای شهرجدید تهران با همراهی جریان سیاسی-رسانه‌ای افراطیون سناریو چند لایه‌ای را برای کنار زدن شهردار مورد حمایت اکثریت اعضا به اجرا گذاشته در انتخابات شورای شهر تهران 16 نفر از فهرست اصولگرایان و 14 نفر از فهرست اصلاح‌طلبان به شورا راه یافتند.

  اما ازتصویر همان آغاز تلاش‌های گسترده‌ای برای ایجاد انشقاق میان اصولگرایان آغاز شد. از القای بی‌میلی قالیباف برای تصدی شهرداری تا پیش کشیدن اسامی اصولگرایان جدید و سپس طرح این ادعا که اصولگرایان شورا چند دسته شده و با اصلاح‌طلبان معامله کرده‌اند. به موازات این امر، طیف یاد شده نام محسن هاشمی را در کنار طرح اسامی افرادی چون محسن مهرعلیزاده برای تصدی شهرداری و نام کسانی چون احمد مسجدجامعی را برای تصدی ریاست‌شورای شهر جای چمران پیش کشیده و البته همزمان به ترور شخصیت قالیباف و چمران روی آورده است.
  روز گذشته محمد حقانی عضو اصلاح‌طلب شورا و از معاونین سابق کرباسچی در گفت‌وگو با تسنیم، درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر انتخاب محسن هاشمی از سوی اصلاح‌طلبان شورای شهر برای انتخاب نهایی شهردار تهران اظهار داشت: ما گزینه خود را انتخاب کرده‌ایم اما نام وی را تا هفته آینده اعلام نمی‌کنیم.
  اما سایت انتخاب از جلسه برخی اصلاح‌طلبان برای تصمیم‌گیری درباره نامزدی محسن هاشمی جهت تصدی شهرداری تهران خبر داد و ادعا کرد 20 عضو شورا از این تصمیم حمایت می‌کنند. محسن سرخو عضو شورا نیز این ادعای بی‌سند را - با رقم 17 نفر- تکرار کرده اما حاضر نشده‌اند اسامی مدعایی را منتشر کنند.
  سرخو در نشست تخصصی حزب جوانان ایران اسلامی گفته است: من در مصاحبه‌ای رادیویی گفتم اگر جای آقای قالیباف بودم هشت سال پیش استعفا می‌کردم و به مردم اعلام می‌کردم به دلیل کاهش فشار مالی بر شما از شهرداری استعفا می‌دهم. شاید با این کار برای ریاست‌جمهوری رای بیشتری کسب می‌کرد. این فشار مالی به ناحق بر مردم تهران اعمال شد. لذا یکی از اصلی‌ترین مباحث برای گزینش شهردار تهران این است که حتما با دولت هماهنگی لازم داشته باشد.
  ظاهرا مفهوم این تهدید آن است که پدرخوانده‌های افراطیون از حالا شهردار تهران را تهدید به قطع حمایت دولت می‌کنند! شایان ذکر است فارغ از نظر اکثریت شورای شهر چهارم به شهردار اصولگرا، محسن هاشمی نمی‌تواند به‌عنوان شهردار انتخاب شود چرا که وی در انتخابات شورای شهر تهران هم از سوی هیئت اجرایی و هم از سوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراها رد صلاحیت شده و این عدم صلاحیت حتی در مرحله اعتراض نامبرده، به تأیید هیئت مرکزی نظارت نیز رسیده است. بنابر اعلام محسن هاشمی صلاحیت وی مشمول بند «ج» و «د» قانون انتخابات شورا‌ها- عدم اعتقاد و التزام به قانون‌اساسی- رد شده است. سوالی که در این میان وجود دارد این است که چگونه می‌توان در حالی که قانون به یک فرد به خاطر فقدان صلاحیت اجازه عضویت در یک شورای شهر 31 نفره را نمی‌دهد، همان فرد را به عنوان شهردار همان شهر (پایتخت) انتخاب کرد؟!
  جریان افراطی برای ممانعت از انتخاب دوباره قالیباف به شهرداری تهران از سوی شورای شهر به دروغ دیگری نیز متوسل شده مبنی بر اینکه طبق قانون برای انتخاب یک فرد برای دوره‌های متوالی شهرداری منع‌وجود دارد. اما حجت‌الاسلام عباس‌زارع‌زاده، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درخصوص این موضوع به مشرق گفت: بنده چندین‌بار قانون شهرداری را مطالعه کرده‌ام و شهردار شدن آقای قالیباف منع قانونی ندارد. مخصوصا الان که شهردار جای دولتی ندارد و منتخب شوراها است.
  همچنین مرتضی طلایی، رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در این باره می‌گوید: «آنچه که طراحان این جنجال خبری به آن پرداخته‌اند استناد به قوانین منسوخ سال 61 و اصلاحیه سال 65 این قانون است. این در حالی است که در سال 75 قانونگذار قانون جدیدی را تحت عنوان قانون تشکیلات، نظارت و انتخاب شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران تدوین و ابلاغ می‌کند که در این قانون عدم امکان انتخاب متوالی شهردار توسط شورای شهر حذف شده است.»
  مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز با تایید این مسئله که حضور دوباره شهردار در شهرداری تهران منع قانونی ندارد، گفت: «مجلس در سال 1361 مصوبه‌ای تعیین کرد که براساس آن یک شهردار نمی‌تواند دو دوره به صورت متوالی مدیریت شهر را به عهده بگیرد اما قانون مذکور تغییر کرده است.
  و بالاخره اینکه روزنامه اجاره‌ای آرمان که به هاشمی و خانواده وی علاقه ویژه دارد و معمولا مطالب رپرتاژگونه متعددی را منتشر می‌کند، برای تسهیل پروژه افراطیون مدعی شده قالیباف علاقمند به ریاست بنیاد شهید و در حال لابی با دولت است.

 • نظرات() 
 • .

  چهارشنبه 30 مرداد 1392

  از کی خیانت به جای امانتداری شرط وزارت شده؟!

  در حالی که تصور می‌شد معرفی جعفر توفیقی صرفا برای سرپرستی وزارت علوم انجام شده، اکبر ترکان فاش کرد وی وزیر پیشنهادی به مجلس نیز خواهد بود.
  11060_896.jpg - 22.70 Kbبه گزارش سایت‌های اصلاح‌طلب، ترکان که عنوان مشاور رئیس‌جمهور را یدک می‌کشد، گفته است: آقای توفیقی انسان توانایی هستند و تخریب‌ها روی عملکرد ایشان اثر منفی نخواهد داشت. ان‌شاءالله ایشان به زودی در مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی علوم صحبت خواهند کرد و ما از سخنان ایشان در مجلس استفاده خواهیم کرد.
  توفیقی رئیس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف در انتخابات بود که پس از اعلام انصراف وی اقدام به انحلال ستادها کرد. او در دوره اصلاحات مدتی وزیر علوم بود و همچنین از حامیان فتنه سال 88 به شمار می‌رود که متاسفانه در اثر بی‌دقتی به ریاست کمیته فرهنگی- اجتماعی در مجموعه انتخاب وزرا معرفی شد. و پس از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به میلی‌منفرد، سرپرست وزارت علوم شد.
  بر اساس فیلم ویدئویی موجود که در سایت‌ها قابل دسترسی است،‌ توفیقی یکی از تحریک‌کنندگان فتنه و آشوب سال 88 و از مدعیان دروغ تقلب بوده و در یک تجمع در این زمینه به القای وقوع تقلب در انتخابات 4 سال پیش پرداخته است، او در این سخنرانی ادعا می‌کند 24 میلیون رای موسوی به اسم کس دیگری رفته است.
  این سخنرانی توأم با تحریک به آشوبگری است و نامبرده بایستی به عنوان یکی از عوامل آن خیانت و جنایت بزرگ مجازات شود.

 • نظرات() 
 • .

  چهارشنبه 30 مرداد 1392

  «اندر حماقتِ حکمت»

  «یک بار139111070000303.jpg - 17.14 Kb از من پرسیدند نظرت درباره‌ی جملات پندآموز و ضرب‌المثل چیست، من هم یک‌دفعه با یکی از همین جملات قصار منسوب به خودم جواب دادم: کسی که برای هر چیزی ضرب‌المثلی توی آستینش دارد، درباره هیچ چیز تفکر نمی‌کند.»

  ایسنا، این جملات سرآغاز دیباچه‌ای است که جولیان بگینی بر کتاب «اندر حماقتِ حکمت» نوشته است. «اندر حماقتِ حکمت» با عنوان فرعی «96 تعبیر تازه از سخنان و نقل‌قول‌های آشنا» به‌تازگی با ترجمه نسترن ظهیری به زبان فارسی منتشر شده است.

  در ادامه این دیباچه آمده است:«بهترین حکایت‌ها و ضرب‌المثل‌ها و نقل‌قول‌ها مفاهیم مهمی را در قالب چند کلمه کوتاه می‌گنجانند. اما ممکن است همین چند کلمه خیلی گول‌زننده باشند. این عبارات با لطافت و اختصارشان ما را می‌فریبند، طوری که تصور می‌کنیم به تفکر عمیقی دست پیدا کرده‌ایم. اما اگر کمی شاخک‌های‌تان تیز شود و کنجکاوی کنید، می‌فهمید که این ضرب‌المثل‌ها پیچیدگی‌ها و ظرایف زیادی را از قلم می‌اندازند.»

  در بخشی از معرفی پشت جلد کتاب «اندر حماقتِ حکمت» هم می‌خوانیم: «این کتاب به موشکافی ضرب‌المثل‌های سلیس و ریشه‌یابی کلیشه‌های زبانی می‌پردازد. آیا همیشه باید به حرف‌های‌تان عمل کنید؟ یا اگر نمی‌خواهید رسوا شوید، باید همرنگ جماعت شوید؟ یا اول ایمنی و بعد کار؟ جولیان بگینی‌، از فیلسوف‌های قرن حاضر‌، در کتاب «اندر حماقت حکمت» به تشریح ضرب‌المثل‌های ساده می‌پردازد و باورهای ما را به مبارزه می‌طلبد تا در مورد سخنان و عبارات مشهوری که در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم، تفکر کنیم. این مجموعه‌ی سرگرم‌کننده پر است از ضرب‌المثل‌ها و چکیده مختصر و مهیجی از هرکدام،‌ که در حین خوانش تلنگری به طرز تفکر ما در مورد آن‌ها می‌زند. این مجموعه به تمام کسانی تقدیم می‌شود که دانش اندک را خطری مهلک می‌دانند.»

  «اندر حماقت حکمت» با 247 صفحه‌، شمارگان 1500 نسخه و قیمت 12 هزار تومان از سوی انتشارات ققنوس منتشر شده است.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات