مبین

شنبه 24 فروردین 1392


 

بیست و چهارم فروردین ماه یادآور یکی از تلخ ترین حوادث تروریستی در تاریخ سی و چند ساله انقلاب اسلامی است.

در این حادثه تروریستی عده ای از هموطنان شیرازی در مراسم هفتگی حسینیه رهپویان وصال در وضعیتی قتل عام شدند که در بدو امر و به اشتباه باعث غیرعامدانه و حادثه ای تلقی شدن انفجار توسط بعضی از مسوولان شد. هرچند از همان ابتدا دستگاه قضایی استان فارس و مسئولان قوه قضائیه حادثه را عمدی تلقی کردند و بر این ایده اصرار ورزیدند.

دیری نپایید که دست امدادی صاحب عصر(عج) بار دیگر بر رخ طمع ورزان به ساحت این ملت و انقلاب سیلی ادب فرود آورد و با انفجار بمب ساخته شده توسط عامل اصلی حادثه در هتل جهان تهران، پرده از واقعیات برافتاد و اینچنین شد که بار دیگر شاهد تجلی عینی آیه شریفه «وَ مَکَرُو وَ مَکَرَالله وَاللهُ خَیرُالماکِرین» در برابر دیده جهانیان بودیم.

پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) به مناسبت فرارسیدن پنجمین سالگرد این جنایت تروریستی به برر

سی روند دادرسی عناصر بازداشت شده گروهک تروریستی «تندر» که بازروی نظامی و تروریستی انجمن پادشاهی است می پردازد. دادگاهی که در تاریخ ۲ آذرماه ۱۳۸۷ و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید و پس از بررسی جنایات و اقدامت خرابکارانه آنان و دریافت دفاعیات متهمین، منجر به صدور احکام اعدام برای متهمین گردید و این احکام پس از تجدید نظر و تایید دیوان عالی کشور در تاریخ ۲۱ فروردین ۸۸ و در آستانه اولین سالگرد این جنایت کثیف تروریستی به اجرا درآمد.

شبکه معاند و ضدانقلاب Your TV  از بدو تاسیس همانند سایر شبکه های رادیویی و تلویزیونی مشابه، با پشتیبانی سازمان ها و سرویس های اطلاعاتی آمریکا و سایر کشورهای غربی عملیات تبلیغی و روانی خود را به مرحله اجرا درآورد و در سطح افراطی اقدام به تضعیف باورهای دینی و انقلابی مخاطبان خود می کرد. به طور همزمان طرح جذب و هدایت مخاطبان مستعد جهت تشکیل هسته ها و گروه های تروریستی در دستور کار این گروه قرار می گیرد و بر این اساس فردی با نام مستعار «فرود فولادوند» با تمسک به باستان گرایی افراطی و نفی مسلمات و اعتقادات دینی، گروهک ملحد و محارب «انجمن پادشاهی ایران» را تشکیل داد و با استفاده از ارتباط اینترنتی اقدام به جذب عناصر داوطلب و عضوگیری از بین هموطنان داخل و خارج از کشور می کند.

«فرود فولادوند» یا همان «فتح‌الله منوچهری» سرکرده این گروهک که قبل از انقلاب اسلامی با ساخت چند فیلم غیر اخلاقی با شکست مواجه شد و هیچگاه مورد اقبال قرار نگرفت، پس از انقلاب اسلامی به جرم کلاهبرداری از یک تاجر فرش در ترکیه، تحت تعقیب قرار گرفت اما متواری شد. وی در سال ۱۳۸۳ با تلویزیون تک نفره Your TV و راه‌اندازی «انجمن پادشاهی ایران» و محفلی به عنوان «تندر» که بازوی ترور این گروهک بود، به صحنه بازگشت. وی قول داد که تا ابتدای سال ۱۳۸۴، نظام ایران تغییر می‌کند اما سپس این مدت را یکسال تمدید کرد اما در سال ۸۵ ناپدید شد. دختر فولادوند گفته است که پدرش در اسرائیل بسر می‌برد و آنهایی که با فتح‌الله منوچهری آشنایند، می‌گویند که در حال خرج کردن پول‌هایی است که از راه توهین به اسلام، قرآن، پیامبر(ص) و دیگر مقدسات به دست آورده است. منوچهری در سال ۱۳۸۴ بوسیله واحد ضد ترور «اسکاتلندیارد» دستگیر شد اما ۴۸ ساعت بعد با وساطت سازمان موساد آزاد شد. او در شبکه تلویزیونی‌اش با یک کلت حاضر می‌شد و مسئولان ایران را به ترور تهدید کرده و از مخاطبان خود می‌خواست دست به اقدامات تروریستی بزنند. پس از متواری شدن فولادوند فردی به نام «جمشید شارمهد»، مسئولیت انجمن پادشانی را به عهده گرفت.

وظیفه‌ای را که آمریکایی‌ها به گروهک ریگی سپرده بودند اما آنها نتوانستند انجام دهند، برعهده این گروهک و بازوی ترور آن، «تندر» گذاشته شد. این وظیفه کشاندن اقدامات تروریستی از مناطق مرزی به عمق کشور، بویژه شهرهای پرجمعیت بود. با این حال این گروهک کم‌توان‌تر از آن بود که مدت زیادی به فعالیت خود ادامه دهد. اکنون سرکردگان آن آزادانه در آمریکا رفت و آمد می‌کنند و تحت حمایت دولت این کشور هستند.

انجمن مزبور در ادامه موفق به جذب عناصر مورد نیاز خود عمدتاً از مراکز استان ها و شهرهایی نظیر شیراز، تهران و رشت می شود و متهم معدوم «مجید.ر» عامل اصلی بمبگذاری ۲۴ فروردین ۸۷ حسینیه سیدالشهدای شیراز به عنوان مسئول «هسته عملیاتی تندر شیراز» تعیین می شود. متهمان، طرح هایی نظیر بمبگذاری در حوزه علمیه امامزاده شاه قیس شیراز، مسجد دانشگاه شیراز، حسینیه سیدالشهدای شیراز، سد سیوند، اتوبوس های حامل نیروهای سپاه و شخصیت های روحانی از جمله نماینده ولی فقیه در استان فارس و ... را بررسی و در این راستا اقدام به جمع آوری اطلاعات عملیاتی لازم می کنند.

در ادامه با تهیه یک بمب «مایرولی» دست ساز توسط متهمان یاد شده و دخالت مستقیم «مجید» طرح انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز به عنوان اولین هدف تروریستی تعیین می شود. متهمان در تعیین اهداف خود با هدایت «جمشید» عامل خارج از کشور اهداف براندازانه حکومتی را برنامه ریزی می کنند و ملاک عمل قرار می دهند.

متهمان اقرار کرده اند که هدفشان از این عملیات تروریستی و سایر عملیات هایی که برنامه ریزی کرده بودند، براندازی حکومت اسلامی از طریق ایجاد اختلاف فرقه ای، تضعیف حضور مردم در صحنه های مذهبی، متزلزل کردن جایگاه ایران در عرصه بین المللی و ایجاد هرج و مرج در داخل کشور بوده است.

در تاریخ ۲۴ فروردین «مجید» و «محسن» - دو متهم اصلی-  با انتقال بمب تهیه شده به محل حسینیه سیدالشهدای شیراز، عملیات تروریستی انفجار را به اجرا درمی آورند. در این انفجار ۱۴ تن از هموطنانمان شهید و حدود ۲۰۸ نفر زخمی می شوند.

دومین هدف بمبگذاری، خطوط انتقال نفت و مخازن نفت در بندر گناوه بود که قبل از اجرای عملیات به دستور «جمشید» عامل خارج از کشور، «محسن» و «مجید» اجرای عملیات را معلق و به سمت تهران حرکت می کنند.

در این مرحله شناسایی و انجام انفجار در مراکز حساس در تهران در دستور کار قرار می گیرد و مراکزی مانند حرم حضرت امام(ره)، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مدارس حوزه علمیه قم، حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) و مجلس شورای اسلامی مورد شناسایی قرار می گیرد.

متهمان متواری با هماهنگی «جمشید» ابتدا به رشت می روند و توسط «روزبه» که از اعضای اصلی انجمن در رشت بود و برای اجرای عملیات براندازانه مکان هایی نظیر کنسولگری روسیه در رشت و مصلی و حوزه علمیه این شهر را شناسایی کرده بود، در منزل یکی از بستگان «روزبه» اقامت می کنند و بمب «مایرولی» آماده شده توسط متهمان متواری با هدف اجرای عملیات های تروریستی در مکان های مزبور تحویل «روزبه» می شود. «روزبه» نیز یک صداخفه کن کلت کمری تهیه می کند و به متهمان «مجید» و «محسن» تحویل می دهد.

در همین حین و همزمان «علی» مبلغ ۱۰ میلیون تومان از طریق مهدی به حساب متهمان متواری واریز می کند و مهدی برای بررسی امکان فراری دادن متهمان از طریق جنوب کشور و خلیج فارس و پناهنده شدن آنها به ناوهای آمریکایی مستقر در خلیج فارس به جزیره کیش سفر می کند. در این مدت ارتباط تلفنی متهمان به صورت مداوم برقرار بوده و ضمن روحیه دادن به یکدیگر، اطلاعات لازم را مبادله می کردند. در بازگشت از رشت، «مجید» و «محسن» وارد تهران شدند و در هتل جهان تهران اقامت کردند تا نسبت به اجرای عملیات های تروریستی در مکان های شناسایی شده در تهران اقدام کنند.

کمتر از یکماه پس از انفجار حسینیه رهپویان وصال شیراز، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۸۷ کم‌توانی این گروه نمایان شد و نشان دادند که آمریکایی‌ها بر باد تکیه کرده‌اند. چند عضو گروهک انجمن پادشاهی که در هتل ‌جهان تهران مشغول ساخت بمب برای کارگذاری در مراکز حساس پایتخت بودند، دستگیر شدند. ماجرا از این قرار بود که آنها در حال ساخت بمب در اتاق خود بوده‌اند که وقوع انفجار و آتش‌سوزی موجب لو رفتن و دستگیری آنها شد. بر اثر انفجار حاصل شده در اتاق هتل جهان تهران «مجید» دچار آتش سوزی و به همراه دو تن دیگر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و «محسن» از محل هتل متواری شده و به رشت بازمی گردد. در این مقطع محسن تمام تلاش خود را جهت خروج از کشور به کار می بندد و «مهدی»، «علی» و «علی اصغر» نیز از طریق ارتباط تلفنی با او همکاری می کنند.

«مجید» و «محسن» در تهران در دو مقطع به ترتیب مبلغ سه میلیون تومان و ۲۰۰ دلار از طریق هماهنگی با «جمشید» دریافت می کنند. پس از شناسایی انجمن و کشف دخالت آن در انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز مربوط به کانون فرهنگی رهپویان وصال با تلاش درخور تقدیر سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و قضات شریف قوه قضائیه، «علی» در شیراز، «محسن» در بابلسر، «علی اصغر» در استهبان، «مهدی» و «روزبه» در رشت و «حیدرعلی» در فیروزآباد دستگیر شدند و با انجام تحقیقات در دادسرای رشت و شیراز و تفهیم اتهام به متهمان دستگیر شده و صدور قرار تامین، پرونده جهت رسیدگی واحد و توامان به دادسرای عمومی و انقلاب تهران، معاونت امنیتی دادسرا ارسال و پس از تفهیم اتهام و انجام تحقیقات لازم توسط وزارت اطلاعات منتهی به صدور قرار قانونی شد.

«مجید» پس از دستگیری در ساعات اولیه روز ۲۶ اردیبهشت با استفاده از سیانور به حیات ننگین خود پایان داد.

اظهارات متهم ردیف اول «محسن» در دادگاه (۲ آذرماه ۸۷):

بهمن ماه سال گذشته (۱۳۸۶) از طریق «علی اصغر» که از دوستان دوران دبیرستانم بود، با «مجید» آشنا شدم.

پیش از آن با «علی» که از دوستان دانشگاه بود در جریان عقاید ضداسلامی انجمن قرار گرفته بودم. «مجید» هم با من صحبت کرد و برای عضویت در انجمن مرا دعوت کرد. با شست و شوهای مغزی و بیان اعتقادات جدید علیه نظام جمهوری اسلامی، انگیزه ما را از فعالیت در انجمن به شکلی تعیین کردند که انگار دیگران در حال خیانت به کشور هستند و ما باید ملت را نجات بدهیم. یعنی در ابتدا انگیزه ام این بود که به کشور خدمت کنم اما نمی دانستم در حال خیانت هستم.

در هسته سه نفری تشکیل شده به فرماندهی «مجید»، من نقش همکار را داشتم و برای انجام فعالیت های تروریستی آموزش می دیدم. زمانی که با «مجید» آشنا شدم به پاسارگاد رفتیم و در مقابل مقبره کوروش سجده کردیم. «مجید» محل های مختلف را برای انجام فعالیت ها شناسایی کرده بود و در مدت یک سال قبل از آشنایی ما بیست لیتر بمب مایرولی در خانه شان ساخته بود.

در ابتدای آشنایی و در جریان صحبت هایی که با هم داشتیم، حسینیه مربوط به کانون رهپویان وصال را به من نشان داد و گفت این کانون نیروهای اعتقادی برای انجام عملیات های انتحاری تربیت می کند و ما وظیفه داریم جلوی کار آنها را بگیریم. مهم ترین انگیزه ما در خصوص عملیات های تروریستی در آستانه سفر مقام معظم رهبری به استان فارس، جلوگیری از روند استقبال مردمی از ایشان بود.

قرار گذاشتیم انفجار حدود ساعت ۹:۴۵ دقیقه شب اتفاق بیفتد. ساعت ۸ شب در پارک اطراف حسینیه قرار گذاشتیم و بعد وقتی بمب به ما رسید، قرار شد که من به حسینیه بروم و در آنجا مستقر شوم. بعد از کنترل نقشه، من داخل حسینیه رفتم و بعد از خاموش شدن چراغ و شروع عزاداری، به مجید گفتم چراغ ها خاموش شده است، بمب را بیاور. مجید هم در سرویس بهداشتی، تایمر را برای ۲۰ دقیقه بعد فعال کرد و سپس وارد جلسه شد. من بعد از چند دقیقه از حسینیه خارج شدم .

سپس طرح انفجار خطوط انتقال نفت در بندر گناوه را داشتیم که «مجید» در تماس با «جمشید» گفت برنامه عوض شده و باید برای بمبگذاری در رشت به آنجا برویم.

اظهارات متهم ردیف دوم «علی اصغر» در دادگاه (۲ آذرماه ۸۷) :

من خرداد سال گذشته به طور اتفاقی با «مجید» آشنا شدم و تحت القائات او که بیشتر از تاریخ باستان می گفت، قرار گرفتم. «مجید» در ساخت مواد منفجره تخصص داشت و زمانی که یک بار با او برای تست یکی از بمب ها به کوه های اطراف شیراز رفتم، از انفجار حاصله به شدت ترسیدم و همان جا متوجه شدم او اهداف پلیدی دارد.

در طرح انفجار خودروهای حامل نیروهای سپاهی و بسیجی، من «مجید» را منصرف کردم زیرا اگرچه افکار ضدنظام داشتم اما نه اینکه بخواهم کسی را بکشم. «مجید» مرا به طور غیرمستقیم تهدید می کرد و چند بار گفت اگر کسی بخواهد مرا لو بدهد، حتی اگر برادرم باشد، او را می کشم.

متهمان ردیف اول، دوم و سوم این حادثه تروریستی :

«محسن اسلامیان» فرزند محمد با نام مستعار «فرمانده بهمن»

دارای سابقه کیفری در امر نگهداری اسلحه دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریق عضویت و همکاری موثر در گروهک محارب، عضو گروهک ملحد و ضد حکومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع‌ گروه و طراحی و اقدام جهت براندازی حکومت اسلامی و تهیه سلاح و مهمات و ساخت بمب در این راستا و مشارکت در انفجار تروریستی ۲۴ فروردین ۸۷ حسینیه سیدالشهداء رهپویان وصال شیراز که منجر به شهید و زخمی شدن ۲۲۲ نفر گردید و همچنین مشارکت در طراحی انفجار در سایر نقاط کشور و ساخت بمب مایرولی در این راستا و طراحی طرح ترور مسئولین نظام.

«علی اصغر پشتر» فرزند کرم با نام مستعار «آراسب» ، «علی» و «احمد»

دارای سابقه کیفری دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریقعضویت و همکاری موثر در گروهک محارب و ملحد و ضد حکومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع گروه و مشارکت در طراحی و اقدام برای براندازی حکومت اسلامی از طریق مشارکت در تهیه مهمات و ساخت بمب بکار رفته در انفجار تروریستی ۲۴ فروردین ماه سال ۸۷ حسینیه سیدالشهداء شیراز و مشارکت در طراحی انفجار در سایر نقاط کشور و ساخت بمب مایرولی در این راستا و طراحی طرح ترور مسئولین نظام.

«روزبه یحیی‌زاده» فرزند مجید با نام مستعار «روزبهان» و «صادق افراسیابی»

دارای سابقه کیفری دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریق عضویت و همکاری موثر در گروهک محارب و ملحد و ضد حکومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع گروه مزبور و طراحی و اقدام جهت براندازی حکومت اسلامی از طریق مشارکت در تهیه بمب جهت کار‌گذاری در مراکز شناسایی شده در رشت و تهیه وسایل کار و امکانات مالی موثر در این راستا و طراحی ترور استاندار رشت و اعتیاد به مواد مخدر.

«محمدرضا علی زمانی» یکی دیگر از اعضای انجمن پادشاهی که در هشتم بهمن ۱۳۸۸ اعدام شد، در اعترافات خود که در دادگاه بیان کرد، گفت: «ما وارد کشور عراق شدیم و در نخستین ارتباطمان در شهر اربیل که محل استقرار نیروهای آمریکایی و سرویس اطلاعاتی ‌آمریکا بود، ارتباط ما برقرار شد.» او در بخش دیگری گفت: «سی‌دی که در ایران تولید شده بود را در اختیار آنان قرار می‌دادیم. ما در آنجا با شخصی به نام «فرانک» که مدیر سرویس اطلاعاتی آمریکا در آن پایگاه بود، ارتباط برقرار کردیم و آنها با اسکان ما در هتل سومای اربیل، مقداری پول و یک خط موبایل ویژه در اختیار من قرار دادند تا در صورت بروز مشکلات امنیتی در شمال عراق با «فرانک» ارتباط برقرار کنم.» این فرد که در بمب‌گذاری حسینیه رهپویان شیراز نقش داشته، اعتراف کرد که «دردانه فولادوند» خواهر «فرود فولادوند» او را به فردی بنام «جمشید» که در لس‌آنجلس زندگی می‌کند، متصل کرده و «جمشید» به او گفته که در جریان دیدارشان با آمریکایی‌ها قرار دارد. همچنین علی زمانی اعتراف کرد که بعدا با «ایمانوئل عافار» که در آمریکا و اسرائیل اقامت دارد، آشنا می‌شود و پل آشنایی هم «جمشید» بوده است. او به تحویل دادن عکس‌ها و تصاویری از ایران به آمریکایی‌ها اعتراف کرد و گفت که آمریکایی‌ها ما را تشویق می‌کردند که اخبار بیشتری جمع‌آوری کنیم. وی به دیدار به تیم جدید سرویس اطلاعاتی آمریکا در «دهوک» عراق و ارتباط با شخصی بنام «مایکل» اعتراف کرد و گفت که آنها قصد انجام اقداماتی در ایران بود و به همین دلیل آموزش‌هایی به اعضای انجمن پادشاهی دادند. علی زمانی گفت که نهایتا برنامه بمب‌گذاری‌ها را روی میز گذاشتند تا آسیب جدی به جمهوری اسلامی وارد کنند.

دادگاه متهمین گروهک تروریستی تندر

این گروهک تلاش‌های زیادی برای ترور انجام داده که یکی از آنها تلاش برای انفجار در داخل حرم امام خمینی بود. فردی بنام «بیژن عباسی» روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ هنگام ورود به حرم امام خمینی(ره) بمب همراه خود را منفجر کرد که خودش کشته شد و هشت زائر زخمی شدند. او قصد داشت بمب خود را درون محوطه حرم منفجر کند اما چون لو رفته بود انفجار را در کفشداری انجام داد. این گروهک به دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسولگری روسیه در رشت نیز بود اما موفقیتی به دست نیاورد. همچنین به دنبال انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه بودند که موفق نشدند. بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی هم از دیگر اهداف نافرجام گروهک انجمن پادشاهی و بازوی ترور آن بود.
انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴ دیماه ۱۳۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است.

در حال حاضر «دردانه منوچهری» که در لندن اقامت دارد و آزادانه به آمریکا سفر می‌کند، یکی از لیدرهای گروهک تندر است. همچنین «جمشید شارمهد»، «ایمانوئل عافار» و «رزیتا منطقی» که دیگر همکاران منوچهری هستند نیز آزادانه در آمریکا زندگی می‌کنند و به جمع‌آوری منابع مالی مشغولند. در واقع گروهک تروریستی انجمن پادشاهی (تندر) تحت حمایت دولت آمریکا بوده و همچنان در پی فعالیت علیه ملت و نظام ایران هستند.

اگر اعترافات علی زمانی را هم کنار بگذاریم، بمب‌گذاری‌های متعدد که مورد حمایت آمریکایی‌ها قرار گرفته و زندگی آزادانه عاملین اصلی این جنایات در آمریکا، نشانه آشکار حمایت دولت ایالات متحده از تروریسم است.

 • نظرات() 
 • .

  شنبه 24 فروردین 1392

  یک نماینده عراقی عملکرد سازمان ملل در قبال منافقین را خجالت‌آور خواند

  hamdastan.jpg - 44.57 Kbیکی از نمایندگان عراقی اقدامات سازمان ملل در قبال نقل و انتقال عناصر گروهک تروریستی منافقین را کند و خجالت‌آور توصیف کرد.

  ایسنا: سوزان السعد از نمایندگان فراکسیون الفضیله مجلس نمایندگان عراق در گفت‌وگو با اشرف‌نیوز بیان کرد که اقدامات هیات سازمان ملل و مشارکت آن در حل مساله گروهک منافقین و اخراج آن‌ها از کشور امری خجالت‌آور و بی‌نهایت کند است.

  وی تاکید کرد: هیات سازمان ملل تا به حال نتوانسته است کشور جایگزینی را برای پذیرش عناصر این گروهک که اکنون در لیبرتی به سر می‌برند، بیابد.

  این نماینده مجلس در ادامه از سازمان ملل خواست تا هرچه سریعتر برای حل مشکل حضور گروهک منافقین در عراق وارد عمل شود؛ چراکه عراق خواهان خروج هرچه سریعتر این افراد است.

  در همین حال جواد بولانی، وزیر کشور سابق عراق نیز در گفت‌وگو با اشرف نیوز همه گروه‌های سیاسی را به اتخاذ موضعی واحد در قبال این گروهک دعوت و تاکید کرد که مبارزه با عناصر این گروهک یک تکلیف ملی است.

  وی با بیان این‌که «این گروهک فعالیت‌های تروریستی و دشمنانه‌ای علیه ملت عراق داشته است» گفت: در بین استان‌ها، استان دیالی بیشترین خسارات را از جنایات این گروهک متحمل شده است.

  بولانی افزود که گروه‌های سیاسی باید با جنایاتی که گروهک منافقین در حق ملت عراق مرتکب شده‌اند، بر اساس قانون و مجازات مجرمان رفتار کنند.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392

   
   
  tr.jpg - 15.22 Kb

  مدتی است گروهی وابسته به فرقه ضاله بهائیت فعالیت خود را  در قالب اموری همچون تجارت و فعالیت‌های اقتصادی روی اجناس مارک دار گسترش داده اند.

  ندای انقلاب، این گروه که غالبا با اسامی همچون نیلوفر آبی یا لوتوس فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند مدتی است که نفوذ خود را در بازار تهران و مجتمع‌های تجاری بزرگ پایتخت افزایش داده‌اند.

  همچنین مدتی قبل بود که وب سایتی توسط گردانندگان فرقه ضاله بهاییت در ایران با نام پروژه‌های بهایی یا شبکه توسعه دهندگان بهایی راه‌اندازی شده بود که منابع و مطالب ترویجی این فرقه ضاله در آن قرار داده شده بود.

  در این وب سایت در کنار تبلیغ به عضو گیری برای این فرقه ضاله نیز پرداخته شده است.

  خاطرنشان می‌شود که نیلوفر آبی الگوی مقدسی برای اعضای این فرقه محسوب می‌شود به طوری که معبدی با همین سبک را در هندوستان و با نام مشرق الاذکار لوتوس یا نیلوفر آبی طراحی کرده‌اند که بزرگترین بنای معبدی جهان محسوب می‌شود.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392


   

   

  maryam rajavi.jpg - 42.57 Kbسازمان مجاهدین[!] خلق که یک سازمان تروریستی در جهان محسوب می شود، قصد دارد با پوشش خبری در رسانه ی خود و ابراز هم دردی با جریان های فکری و عقیدتی انحرافی در کشور به آنها نزدیک شود و طی پروسه ای مهندسی شده  فرق و جریان های انحرافی و عقیدتی را در داخل و خارج از کشور ر، به گروهک های کوچک جاسوس و تروریستی تبدیل نماید .

  آکام نیوز،مدتی است که شاهد همکاری ها و فعالیت های مشترک فرق انحرافی برعلیه نظام ج.ا.ا در کنار گروهک های تروریستی بوده ایم، البته این هماهنگی ها خواست کشورهای استکباری در اروپا(انگلیس، امریکا و فرانسه) به جهت پیشبرد اهداف شوم خود در منطقه ی خاورمیانه می باشد .

  از آنجایی که این قصه سر دراز دارد، حاکی از اتحادی چند سویه میان آنها می باشد. سران این جریان های انحرافی از یک سو دست در دستان مخالفان نظام مقدس ج.ا.ا و از سوی دیگر دست در دستان معاندان دین مبین اسلام بالاخص مذهب تشیع داده اند . تفکرات باطل انجمن حجتیه که موجب تحرکات و فعالیت های تروریستی توسط گروهک سلفیت قتالی در کشور می شود و جاسوسی افرادی مانند مصطفی آزمایش سخنگوی فرقه دراویش گنابادی و بهرام الهی و همکاری های تنگاتنگ آنها با جبهه معارض انقلاب اسلامی است، درصدد شکاف عقیدتی در جامعه وایجاد تحریف و بدعت در میان مسلمین هستند تا به اهداف شوم و شیطانی خود برسند و به زعم خودشان رشد اسلام را در جهان کم رنگ و مسلمین را در دید افراد منفور و بدبین  نمایند.

  در چنین حالتی، گروه ها و فرقه های انحرافی سرنوشت خود را با استراتژی كشورهای معاند با دین مبین اسلام، گره می‌زنند و تمام امكانات محلی و قدرت خود را در راستای تحقق هدف مشترك به كار می‌گیرند. همانطور که

  مشاهده شده فرقه های انحرافی، از سوی کشور های غاصب و زورگو مورد استفاده ابزاری قرار می گیرند

 • نظرات() 
 • .

  شنبه 24 فروردین 1392

  رفتارشناسی سرکردگان حزب منحله و تروریست دمکرات کردستان

  آکام نیوز
  آکام نیوز:بررسی تاریخی تحلیلی رفتار سیاسی سران حزب تروریست و تجزیه طلب دمکرات قبل و بعد از کنگره 13
  ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ فروردین ساعت 20:05

  آکام نیوز:بررسی تاریخی تحلیلی رفتار سیاسی سران حزب تروریست و تجزیه طلب دمکرات قبل و بعد از کنگره 13
  مقدمه :

  این نوشتار رفتار سیاسی و قدرت¬طلبی رهبران حزب تروریست و منحله دمکرات کردستان ایران را از کنگره 13 تا کنون و همچنین نتایج و پیامدهای آن را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد، و برای اینکار حوادث و رویدادهایی را که قبل و بعد از کنگره 13 در این حزب تروریست اتفاق افتاد را ابتدا به صورت تاریخی بررسی می کند و سپس با دیدگاهی تحلیلی به رفتارشناسی و ریشه های انحصارطلبی رهبران این گروهک می پردازد. این مقاله خود شامل چندین بخش می باشد که در این قسمت کنگره 13 را نقطه آغاز شروع تحلیل خود قرار میدهد سپس در بخشهای بعدی حوادث بعد از انشعاب تعدادی از اعضای گروهک که در اثر اعتراض به نتایج کنگره 13 رخ داد را تجزیه و تحلیل میکند.

  کنگره 13 و ریشه های اختلاف در حزب تجزیه طلب و تروریست دمکرات

  رقابت بین مصطفی هجری و عبدالله حسن زاده در واقع برمی گردد به زمانیکه مصطفی هجری پس از به قتل رسیدن دکتر شرفکندی به عنوان جانشین موقت وی در سمت دبیر کلی قرار گرفت،  و این امر با نارضایتی ¬هایی از طرف عبداله حسن زاده و لابی های وی در بدنه حزب که اتفاقا کم هم نبودند  مواجه شد همین امر موجب شد تا در اولین کنگره بعد از به قتل رسیدن شرفکندی،عبدالله حسن زاده با استفاده از قدرت طلبی و لابی های خاص خود و با استفاده از رشوه دهی بتواند طرفداران خود را افزایش دهد و در انتخابات رای اکثریت کنگره را به دست آورد؛ از طرف دیگر مصطفی هجری که عملا خود را شکست خورده می دید منتظر فرصتی بود تا در زمانی معین بر کرسی رهبری حزب بنشیند به همین دلیل به صورت ظاهری از عبداله حسن زاده پشتیبانی می کرد تا بتواند برنامه¬ها و توطئه¬های خود را به مرحله اجرا درآورد. چون از این طریق دو هدف اساسی خود را میتوانست دنبال کند؛

  یکی اینکه با اعلام پشتیبانی از عبداله حسن زاده هرگونه شک و شبهه¬ای را از خود دور میکرد و در واقع نزدیکی به رهبری و عوامل مرتبط با رهبری میتوانست ضامن امنیت وی تا رسیدن به خواسته¬هایش باشد دوم اینکه وی میتوانست با کسب اعتماد طرفداران حسن زاده کم کم آنها را نیز به سوی خود جلب کند و برای اینکار از هیچ کوششی من جمله دادن وعده وعیدهای پوچ و توخالی به بعضی از کادرهای درجه چندم حزب، دادن رشوه به برخی از اعضای کمیته مرکزی و... دریغ نکرد.

  این اقدامات تا فرارسیدن کنگره 13 ادامه داشت و حتی قبل از برگزاری کنگره مذکور به بعضی از کادرها  پیشنهاد پست و مقامهای بالاتر و استفاده از منابع مالی بیشتر داده بود یکی از کسانی که در آن زمان عضو دمکرات بود و اکنون پس از دیدن این وضعیت و فساد اداری و مالی در بدنه حزب به وطن برگشته اند و زندگی عادی خودشان را از سر گرفته¬اند مطالب جالبی عنوان میکرد میگفت مصطفی هجری حتی به ساده-ترین پیشمرگهای دمکرات هم وعده دادن پست در کمیته مرکزی را داده بود .

  به این ترتیب و با استفاده از منابع مالی حدکا که به تدریج به انحصار رهبران دمکرات درآمده بود، مصطفی هجری توانست با نیرنگ بازی، رشوه دهی و دادن وعده¬های پوچ رهبری را به دست گیرد

  و روز موعودی که سالها برایش نقشه کشیده بود بالاخره در جریان کنگره 13 فرا رسید به گفته بعضی از کسانی که در این کنگره به هجری رای داده بودند و بعدها فهمیدند که همه وعده¬ها جز دروغ چیز دیگری نبوده است در این کنگره پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات کنگره تعدادی از کاندیداهای سمت دبیر کلی شدیدا معترض بودند در واقع اعتراض آنها به دو مساله بود یکی چگونگی کسب آرا توسط هجری یعنی به روش "هدف وسیله را توجیه میکند" و دوم اینکه طیف معترضین در اصل از نزدیکان عبداله حسن زاده بودند چرا که طبق مصوبات اساسنامه¬ای که اتفاقا یکی از اصلیترین امضاکنندگان این قانون خود حسن زاده بود هر شخصی مجاز است فقط دوبار دبیر کل شود و چون عبداله حسن زاده دو بار این سمت را در اختیار داشت دیگر صلاحیت به دست گرفتن دبیر کلی را نداشت؛ بنابراین طبیعی است که با آن انحصارطلبی و اقتدارگرایی که در نزد رهبران دمکرات علی الخصوص حسن زاده و هجری وجود داشت از دست دادن سمت دبیر کلی بسیار سخت می نماید و برای بدست آوردن آن انجام چنین اقداماتی زیاد دور از ذهن نیست.

  با شدت گرفتن اعتراضات بدنه دمکرات کم کم دچار فروپاشی شد و در این بین عبداله حسن زاده نیز با گرد آوردن افرادی ساده لوح که از مسایل پشت پرده کاملا بی اطلاع بودند بیانیه-هایی در اعتراض به برندگان کنگره 13 صادر نمودند یکی از آنها بیانیه¬ای بیست ماده¬ای بود که محتوای بیانیه در اصل بسیار ضعیف و بی محتوا بود و خواسته¬هایی که در آن مطرح شده بود ادبیات قدرت طلبی و نوعی احساس حقارت سیاسی به خاطر از دست دادن قدرت درآن نمایان بود از طرف دیگر مصطفی هجری و باند وی که افرادی مثل حسن شرفی، تیمور مصطفایی، رحیم رشیدی و ... بودند در سایتها و رسانه¬های متمایل به گرایش فکری خود به صورت مداوم مصاحبه¬هایی علیه گروه مخالف به رهبری عبداله حسن زاده انجام میدادند.

  باند عبدالله حسن زاده نیز که شامل افرادی مثل قادر وریا، حسن رستگار، کمال کریمی، مصطفی شلماشی و مصطفی مولودی بودند مصاحبه¬های زیادی بر ضد رقیب انجام میدادند طوریکه تا مدتهای مدیدی در فضای مجازی جنگ رسانه¬ای به اوج خود رسید حتی کار به جایی رسید که چند بار کار به درگیری مسلحانه کشید که هربار با پادرمیانی و وساطت مسولین حکومت اقلیم کردستان قائله پایان می¬گرفت .

  شدت اختلافات به حدی رسید که جناح مخالف کنگره 13 به رهبری عبداله حسن زاده در آذرماه 1385 بیانه¬ای در خصوص جدایی کامل خود از حدکا را منتشر کردند و طبق آیین نامه صادره ازین پس با نام حزب دمکرات کردستان¬-ایران به فعالیت خود ادامه میدهند که تنها تفاوت یک خط تیره بود که بعدها به حزب دمکرات کردستان تبدیل شد و خط تیره به همراه ایران را از نام خودشان حذف کردند این در حالی است که هم اساسنامه هم اهداف و هم نوع ساختار و سازماندهی آنها کاملا مشابه یکدیگر بود. حوادث بعد از انشعاب و اقدامات  گروه انشعابیون را در بخش دیگر این نوشتار بررسی می¬کنیم. اکنون دراین بخش به تفصیل به تجزیه و تحلیل رهبران دمکرات از از دیدگاه رفتارشناسی سیاسی می¬پردازیم این تحلیل تا زمان انشعاب می باشد و همانطور که گفته شد حوادث بعد از انشعاب در بخش دیگری از این نوشتار مورد بحث قرار میگیرد.

  رفتارشناسی سیاسی سرکردگان دمکرات(کنگره 13)

  تحقیقات نشان داده است که تجاوزطلبی و خشونت در دل هر انسانی یکی از بزرگترین و حیرت

  آورترین جنبه¬های وجودی انسان است. هر موجودی در عین اینکه میخواهد در میان لذت زندگی کند از طرفی هم در پی نابودی نفس خویش است؛ اما هیچکس را یارای مقابله با مرگ نیست بنابراین اراده خود شکنی خود را به دیگران انتقال میدهد و تجاوز طلبی و پرخاشگری میکند .

  تجاوزطلبی، خشونت، تسلط جویی و قدرت گرایی که از عناصر تشکیل دهنده مسلم تضادهای سیاسی¬اند، که ممکن است ناشی از پدیده جبران باشد .

  با نگاهی باریک بینانه به روند حوادث کنگره 13 دمکرات که قبلا اشاره کردیم میتوان این مورد را به وضوح در رفتار رهبران دمکرات مشاهده کرد  به این ترتیب که شخص عبداله حسن زاده که در دو دوره قبلی لذت رهبری و دبیر کلی را با تمام وجود حس کرده بود و از راه نشان دادن قدرت خود به افراد زیردستش به نوعی لذت¬جویی دست می یافت، که این خصلت یکی از وجهه¬های شخصیتی وی بود؛ اما زمانی که رهبری را عملا از دست داد و خود را دیگر در سمت دبیر کلی نمیدید؛

  لذا جهت به دست آوردن دوباره قدرت و در اصل به دلیل از دست دادن منبع لذت دست به کارها و اقداماتی زد که همگی در جهت جبران گذشته¬ای بود که حالا دیگر آن را از دست داده بود. بنابراین راه اعتراض را انتخاب کرد که در واقع میخواست با استفاده از شیوه¬های تخریبی اعتراض منبع از دست داده را دوباره به دست آورد و برای اینکار با استفاده از پدیده جبران دست به هر اقدامی میزد از مصاحبه گرفته تا درگیری مسلحانه که البته در مورد این آخری مصطفی هجری هم یکی از مقصران اصلی بود وی برای اینکه منبع لذتی که تازه آن را به دست آورده بود و حاضر نبود به هر قیمتی آن را از دست بدهد دامن زدن به درگیریهای مسلحانه از طرف هجری نیز اقدامی عجیب نمیتواند باشد.

  راهبردهای اقتدارگرایانه  جهت کسب امنیت و اطمینان  سه مولفه اصلی دارند که عبارتند از :

  1- مطیع بودن: تمایلی است کاملا مطیعانه نسبت به قدرتهای آرمانی

  2- تجاوز طلبی: محکوم کردن و آزار و اذیت افرادی که از ارزشهای خاصی پیروی میکنند 

  3- ویرانگری و بدبینی: دشمنی کردن با همه و توهین به انسانها

  در مورد مولفه اول یعنی "مطیع بودن" باید گفت که این خصوصیت به خوبی در گذشته سیاسی مصطفی هجری دیده میشود. زمانیکه هنوز عبداله حسن زاده دبیر کل بود بنابراین با اتخاذ راهبردی مطیعانه که البته کاملا ظاهری و صرفا جهت رسیدن به اهداف دراز مدت خویش بود نسبت به عبداله حسن زاده توانست اعتماد بسیاری از کادرهای حزب را جلب نماید.

  مولفه دوم نیز به وضوح در رفتارهای سیاسی هجری مشاهده میشود آنهم زمانی است که با دامن زدن به درگیریهای مسلحانه و میدان ندادن به مخالفان و حتی آزار و اذیت افرادی که خط مشی وی را قبول نداشتند.( البته در این میان حتی افرادی هم که هیچکدام از جناحهای درگیر را قبول نداشتند از قربانیان این تجاوزطلبی و خشونت بودند). در واقع این مورد در هردو جناح مشاهده میشد.

  مولفه سوم یعنی ویرانگری و بدبینی در اقدامات انجام شده توسط رهبران هر دو جناح امری کاملا آشکار و مبرهن بود.به عنوان مثال انجام مصاحبه¬هایی در رسانه¬های مجازی و نشریات داخلی حزب که گاهی اوقات شدت توهینها و بدگویی ها به حدی میرسید که هر خواننده¬ای از خواندن آنها امتناع میکرد. این مورد در مصاحبه¬های دو طرف که البته با هماهنگی رهبرانشان انجام میشد به خوبی مشاهده میشد.مثلا مصاحبه¬های قادر وریا در حمایت از حسن زاده و یا مصاحبه¬های رحیم رشیدی در حمایت از هجری

  اما ویژگیهای انحصارطلبی و اقتدارگرایی که افراد با این تیپ شخصیتی واجد آن هستند به شرح زیر میباشند:

  ¬- جزم اندیشی: اعتقاد به  یک محدوده فکری مشخص و مخالفت با دگراندیشی

  - شدیدا خودمحور و خودشیفته

  - تملق نسبت به منابع قدرت

  - زورگو نسبت به زیر دست

  - دارای پیشداوریهای بی اساس

  - پیروی از نظامهای ارزشی متعارف

  - دیدگاهی سطحی و باریک بینانه از دنیا

  با نگاهی مختصر به حوادث کنگره 13 که در ابتدای این نوشتار شرح آن رفت ویژگیهای فوق به صراحت در لابلای رفتارها و استراتژیهای رهبران دمکرات مشاهده میشود اگر بخواهیم برای روشن تر شدن بحث حاضر مثالی بزنیم میتوانیم جزم اندیشی را در رفتار مصطفی هجری مشاهده کرد که حاضر نشد از بیست ماده¬ای که بیانیه گروه رقیب ارائه دادند حتی یک ماده را بپذیرد چنین رفتاری نشانه کامل جزم اندیشی یک شخص میتواند باشد در واقع دلیل اصلی چنین رفتاری یکی دیگر از خصوصیات فوق که همانا خودمحوری و خودشیفتگی است میباشد

  چرا که فرد خودمحور هیچگاه حاضر نیست بین دیدگاه خود و دیگران تمیز قائل شود به همین دلیل خود را مرکز رویدادها قلمداد میکند و دچار توهمی میشود که در آن تنها فرد آگاه اوست که وجود دارد و می اندیشد. بنابراین وجود همه این ویژگیها در شخصیت مصطفی هجری موجب این شد که به هیچ کدام از خواسته¬های رقیب وقعی ننهد و حتی در جهت سرکوب آنها قدم بردارد.

  از طرف دیگر عبداله حسن زاده به دلیل داشتن دیدگاهی باریک بینانه و سطحی از مسایل و امور نتوانست در مبارزه خود برای بدست آوردن دوباره قدرت  با مصطفی هجری و باند وی به نتیجه¬ای برسد. نتیجه چنین دیدگاهی را میتوان در راهبردها و شیوه¬های مبارزه با رقیب میتوان مشاهده کرد یا اینکه همان بیانیه بیست ماده¬ای که محتوای آن بسیار سطحی بود، این امر ناشی از وجود دیدگاههای باریک بینانه و نازل نسبت به دنیا و محیط سیاسی می باشد.

  با توجه به مواردی که مطرح شد میتوان چنین نتیجه گرفت که رهبران دمکرات به جای اینکه به قول خودشان برای آزادی مردم کرد تلاش کنند تمام انرژی خود را صرف مبارزات و اختلافات درون حزبی خود کردند و در این راه از هیچیک از اقدامهای غیر اخلاقی دریغ نکردند اما مردمی که آنها داعیه مبارزه برای حقوق آنها را دارند اکثریت قریب به اتفاق معتقدند که چنین رهبرانی با این رفتار نه تنها متعلق به مردم کرد نیستند بلکه افرادی هستند که دچار بحران هویت شده اند و صرفا قدرت طلبی و به دست آوردن منابع مالی با سواستفاده از مردم استرتژی اصلس آنهاست.

  امروزه مردم کرد به دلایلی از جمله بالا رفتن میزان سواد و نیز شعور سیاسی و اجتماعی مردم دیگر نیازی به وجود چنین گروههایی احساس نمی کنند.

 • نظرات() 
 • .

  شنبه 24 فروردین 1392

  حمایت ایران از تشكیل دادگاه ویژه نسل كشی و جنایات جنگی

  521083.jpg - 77.18 Kbنماینده ایران نزد سازمان ملل در جلسه مجمع عمومی این سازمان تصریح كرد ایران معتقد است، نتیجه متجاوزان و مرتكبان جنایات فجیع بین المللی، صلح و آرامش ملت های جهان را در پی خواهد داشت.
  کیهان: «غلامحسین دهقانی»، سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورك، در جلسه مجمع عمومی این سازمان كه درباره عدالت كیفری بین المللی برگزار شده بود گفت: در میان انواع جرائم و جنایات بین المللی، تجاوز به عنوان مادر و منشاء همه جنایت ها شناخته می شود و دادگاه كیفری بین المللی باید با این موضوع برخورد كند.
  دهقانی اظهار داشت: برخورد با تجاوز می تواند تلاش ها برای مبارزه با فرار از مجازات را تقویت كرده و كل شاكله حقوق و روابط بین المللی را تحت تاثیر قرار دهد.
  وی ادامه داد: اولین كنفرانس بازنگری اساسنامه دیوان كیفری بین المللی تلاش كرد تا تعریفی از جنایت تجاوز ارائه دهد، هرچند این امر با مقاومت برخی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل برای فرار از مسئولیت شان مواجه شد ولی اقدامی بود كه بدون تردید به این كشورها یادآوری می كند اقدام آنان در تجاوز یا تهدید به كاربرد زور علیه دیگران بدون مجازات باقی نخواهد ماند.
  دهقانی با تاكید بر این كه تجاوز مهم ترین جنایت و نگرانی بین المللی محسوب می شود، اضافه كرد تا زمانی كه دادگاه های بین المللی از جمله دادگاه كیفری بین المللی نتواند مرتكبان جنایت تجاوز را تعقیب و مجازات كنند، كسی نمی تواند مطمئن شود كه یك دادگاه كیفری بین المللی موثر وجود دارد.
  سفیر و معاون نماینده كشورمان نزد سازمان ملل افزود: بدون شك واكنش فوری و مناسب جامعه بین المللی از عوامل موثر در جلوگیری از اقدام به تجاوز در عرصه بین المللی است. در این رابطه همواره این سؤال در ذهن ایرانیان وجود دارد كه چرا اقدام به تجاوز و جنایات صدام حسین و حامیان آن علیه جمهوری اسلامی ایران در طول 8 سال جنگ تحمیلی بدون مجازات باقی ماند و بر این اساس برخی كشورها باید از گذشته درس بگیرند و متجاوزان باید بدون ملاحظات سیاسی به دادگاه سپرده شوند.
  وی در پایان با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از برقراری دادگاه ویژه مربوط به جنایت هایی مانند نسل كشی، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت، جلسه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد عدالت كیفری بین المللی را فرصت مناسبی برای بحث و تبادل نظر برای درس گرفتن از تجربیات گذشته و تقویت روند رسیدگی عادلانه، غیرسیاسی و بی طرفانه نسبت به مجازات همه جنایتكاران از جمله آمران و عاملان عمل تجاوز دانست.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392


   

  آمریكا از اflag.png - 297.00 Kbدبیاتی نظیر محور شرارت، دولت یاغی و شبیه آن برای دیگر كشورها استفاده می كند اما بیش از دیگران، خود دارای این ویژگی هاست.
  روزنامه گاردین با انتشار این مطلب خاطرنشان كرد: دولتی كه صدها سلاح هسته ای دارد، به تهدید دولت كره شمالی می پردازد كه تنها چند سلاح هسته ای دارد یا ایران را تهدید می كند كه اصلاً سلاح هسته ای ندارد. اما عمق دورویی بیش از اینهاست. وقتی بحث كره شمالی مطرح می شود، پذیرفته نیست كه این كشور آمریكا را به حمله هسته ای تهدید كند.
  پس چرا زمانی كه آمریكا، ایران را تهدید می كند در صورت عدم توقف برنامه هسته ای اش، مورد حمله واقع خواهد شد، مشكلی پدید نمی آید؟ در واقع، هم كره شمالی و هم آمریكا مایل به توسل به زور هستند. كار هر دوی آنها نیز برخلاف حقوق بین المللی خواهد بود.
  گاردین همچنین به ادعای انزوای ایران در جامعه بین المللی پرداخت و نوشت: بیایید اندكی فراتر برویم و تصور موهوم وجود یك «جامعه بین المللی» را نیز- دست كم در تعریف غربی آن كه شامل ایالات متحده و دوستانش است- كنار بگذاریم. به همین نحو، تعریف نادرستی كه از «انزوا» وجود دارد را نیز باید اصلاح كرد. وقتی در ماه اوت سال گذشته رهبران 120 كشور به منظور تایید ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد به تهران سفر كردند، خنده دار است كه مقامات آمریكایی هنوز از «یك دولت یاغی» سخن می گویند. همچنین در واشنگتن و لندن، ممكن است این گزاره كه جامعه جهانی باید به مسلح كردن مخالفان دولت بشار اسد در سوریه اقدام كند، بدیهی به نظر برسد؛ اما هند (بزرگ ترین كشور دمكراتیك جهان) و همچنین بیشتر دموكراسی های آفریقا و آمریكای لاتین، آفریقای جنوبی و برزیل چنین دیدگاهی ندارند. وقتی رهبران این كشورها به همراه چین و روسیه در نشست گروه بریكس گردهم آمدند، بر مخالفت خود با هرگونه نظامی كردن درگیری ها تأكید كرده و خواهان راهكارهای سیاسی شدند.
  این روزنامه تصریح كرد: البته نشست جنبش عدم تعهد و نیز بریكس، در رسانه های آمریكایی بازتاب چندانی نیافتند. این یك تكنیك معمول سركوب واقعیت است كه از سوی دولت آمریكا مورد استفاده قرار می گیرد. یك نویسنده لبنانی تحصیلكرده در آمریكا اشاره می كند كه پوشش موضوع ایران در رسانه های آمریكا، «بر پایه فرضیات، ترس ها، نگرانی ها، اتهامات و انتظارات است و هرگز اسناد معتبری درباره آنها ارائه نمی شود.»
  گاردین می نویسد: نكته جالب درباره ایران این است كه در گفت وگوهای اخیر با گروه 1+5، این ایران بود كه یك نقشه راه با چشم انداز مشخص را ارائه داد: پذیرش حق غنی سازی اورانیوم توسط ایران، همچون دیگر امضاكنندگان معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای. به عبارت دیگر، این موضوع، مسئله ای مربوط به شأن و حاكمیت ملی است. در عین حال، هر كاری كه ایران بكند، ایالات متحده وعده ای برای برداشتن تحریم ها به ایران نمی دهد.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392

   

  aaaa11421.jpg - 9.43 Kbمحمد رئوفی می گوید اصلاح طلبان تازه بعد از به صحنه آمدن چند کاندیدا، به فکر اجماع می افتند و این مشکل اساسی جریان سیاسی مطبوعش است.

  فارس: محمود رئوفی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به مشکلات درونی اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات گفت: مشکل اصلی اصلاح طلبان نسبت به همه جریانات سیاسی شخص محوری است که این معضل بسیار بزرگی به شمار می‌آید .

  وی که رئیس حزب اعتماد ملی در استان هرمزگان نیز بوده است، ادامه داد: مشکل اساسی این است که اصلاح طلبان تازه بعد از به صحنه آمدن افرادی مانند کواکبیان، عارف و شریعتمداری، تازه به تصمیم گیری مشغول می‌شوند که بر روی کدام یک از این افراد اجماع کنند و یا اینکه اصلا با اجماع وارد صحنه شوند یا با چند کاندیدا.

  این تحلیلگر اصلاح طلب معتقد است که اصلاح طلبان بر روی کاندیداتوری کواکبیان به اجماع نمی رسند چرا که او شاخص های رئیس جمهور شدن را ندارد.

   

  رئوفی در عین حال به اصلاح طلبان توصیه کرد که حتما لازم نیست بر روی یک شخص حقیقی اصلاح طلب به اجماع برسند بلکه می توانند از طریق افرادی همچون حسن روحانی به نتیجه برسند.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392

   

  کgg.jpeg - 9.40 Kbاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: جریان فتنه در هیچ جای کشور نمی‌تواند نفوذ کند و شک نکنید که نظامات حقوقی و قضایی پشتیبان قضیه هستند.

  فارس ، یحیی آل‌اسحاق در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر بحث 3+2 حزب اصولگرایان و رسیدن به نتیجه تایید یک نفر قبل از ثبت نام اظهار کرد: مجموع اصولگرایان در چند گروه هستند و اصولگرایان پنج نفره و یا گروه پایداری در نهایت باید  به یک نظر واحد برسند.

  وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اتحاد با ائتلاف 1+2 تاکید کرد: این به معنای این نیست که از دیگران استفاده نشود، طرحی که در نظر داریم بر اساس یک خرد جمعی است و همه مبانی حقوقی و اجرایی آن انجام‌پذیر است.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: مجموعه ظرف اصولگرایان دوازده نفره است و اعضای گروه با فردی که از بقیه اصلح‌تر، پرکارتر و مورد محبوبیت عامه مردم باشد همراه می‌شوند.

  وی با بیان اینکه یک شورای هماهنگی، یک اتاق فکر و یک تقسیم کار بین اصوالگرایان انجام می‌شود، ادامه داد: این تصمیم از نظر حقوقی بر اساس مصوبات دولت است و از نظر اجرایی مشکل ندارد.

  آل‌اسحاق گفت: ما هیچ منعی برای استفاده از طیف‌های دیگر نداریم و من به عنوان مثال از آقای فتاح و یا آقای نعمت‌زاده که رئیس ستاد آقای روحانی هستند نیز استفاده می‌کنم.

  وی ادامه داد: مجموعه اصولگرایان بسیار با قابلیت و با تجربه هستند و من و همه ما تعهد اخلاقی، کاری و عقلانی داریم تا یک مجموعه اصلح را انتخاب ‌کنیم.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اضافه کرد: البته مکانیزم مجموعه هنوز معلوم نیست اما اردیبهشت ماه این امر مشخص می‌شود.

  *‌ حرف روحانیت فصل‌الخطاب اصولگرایان است

  وی با بیان اینکه ما در این حزب فصل الخطابی داریم و اگر در این مکانیسم به مشکلی برخوردیم از آن استفاده می‌کنیم، افزود: حرف روحانیت فصل‌الخطاب ما است و این کار نیاز به جلب اعتماد دارد.

  آل‌اسحاق همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس در مورد حضور جریان‌ها و خطوط فکری که هنوز مشخص نشده و احتمال دارد جریان فتنه و انحرافی باشند، اظهار کرد:جریان فتنه در هیچ کجای کشور نمی‌تواند نفوذ کند و شک نکنید که نظامات حقوقی و قضایی پشتیبان قضیه هستند.

  وی افزود: این جریان هزینه‌های زیادی را به کشور متحمل می‌کند اما باید میان اصلاح‌طلبان و جریان فتنه تفکیک قائل شویم و به عنوان مثال آقای عارف فقط در حوزه تشخیص و یک فرد اصلاح طلب هستند.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: به یقین نظام اجازه حضور به فتنه‌گران نمی‌دهد اما حضور سلایق مختلف باید طبق دستور رهبری و با همدلی انتخابات شکل بگیرد.

  وی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به جدا شدن سیاست‌های اعتباری و ارزی از سیاست‌های مالی اظهار کرد: بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار باید استقلال داشته و به عنوان صندوق ذخیره نباشد و مفهوم این قضیه جدایی ارزی و اعتباری از سیاست مالی است.

  *‌ زمینه‌های رانت اقتصادی در کشور باید از بین برود

  آل‌اسحاق در پاسخ به سئوالی مبنی بر برنامه خود در برخورد با مافیای اقتصادی در کشور تصریح کرد: برخورد با مافیای اقتصادی ضرورت است اما باید نحوه برخورد با نظام مافیایی و فضای رانت ساز با جرات گرفته شود.

  وی ضرورت‌های تحقق حقوق فردی و ایجاد انضباط اجتماعی را از دیگر اقدامات خود بر شمرد و گفت: یکی از مشکلات کشور اعتماد کامل و رسیدن به حقوق فردی است به نحوی که دادخواهی و رسیدگی به حقوق فردی نمود مشکل است که باید به کمک قوه قضائیه به آرامی رفع شود.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: باید با بستر و ریشه فسادی که ایجاد رانت می‌کند مبارزه و جدی انجام شود.

  *‌ رشد اقتصادی کشور صفر است

  وی در مورد جزئیات برنامه‌های خود برای رفع آسیب جدی تورم اظهار کرد: ما در بخش اقتصادی آسیب‌های جدی دیده‌ایم و رشد اقتصادی بنا به گفته مسئولان امر صفر است.

  آل‌اسحاق گفت: با توجه به تورم در حوزه‌های مختلف اقتصادی و نیز سه میلیون بیکار ذخیره و نیاز به 600 هزار شغل جدید، تعطیلی برخی از واحدها وضعیت سختی داریم و ایجاد شغل در کشور ما هم صفر است که باید دولت وقت به آن رسیدگی کند.

  وی افزود: نکته اصلی این است که آیا می‌شود این همه کمبود را با وجود همه محدودیت‌های داخلی و خارجی جبران کرد، من معتقدم که با توجه به همه محدودیت‌ها می‌شود آن را حل کرد و رفع آن بستگی به ریشه اصلی و رفع حجم بی رویه نقدینگی دارد.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: باید از بخش مصرفی و توزیعی جامعه به جای حذف پول به سمت تولید رفت و این امر امکانپذیر است.

  وی افزود: در یک کلام باید این مشکل را در فضای کسب و کار و منابع بانکی و مسائل و مشکلات تولید، بانک، بیمه گمرک، استاندارد، روابط بین المللی و صادرات و واردت حل کرد.

  آل‌اسحاق حوزه معیشت مردم را یکی از حوزه‌های اساسی برشمرد و گفت: رفع این مشکل باید در کوتاه‌ترین مدت انجام و کالاهای مورد نیاز اساسی مردم فراهم و سلامت مردم نیز با توجه به هزینه‌ها تأمین شود.

  وی نیاز به 40 میلیارد تومان برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر مسکن را از جمله برنامه‌های مورد توجه دولت آتی دانست و افزود: هدفمندی یارانه‌ها به یقین در دولت آتی ادامه دارد اما باید با یک نگرش جدی در جهت‌گیری‌ها همراه باشد.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اقدامات خود در بخش فرهنگی را در قالب سه ضلع حوزه علمای دینی، ضلع اساتید دانشگاهی و تحقیقات حوزه‌های علمی و هنرمندان و صاحبان فن و حرفه دانست.

  وی افزود: این یک ترکیب سه ضلعی زیر پوشش آرمان‌ها و ارکان انقلابی و اسلامی و متعالی مبتنی بر تمام ظرفیت فرهنگی و هنری است.

  *‌ سیاست خارجی ما در چارچوب سیاست رهبری است

  آل اسحاق معضل طلاق و موضوع قاچاق و نارسایی اجتماعی را مشکلات بخش حوزه اجتماعی برشمرد و گفت: در روابط خارجی ما سیاست چارچوب خطوط نظام، رهبری و شورای عالی امنیت ملی را داریم.

  وی افزود: ما به دنبال تعامل در بعد جهانی و منطقه‌ای هستیم و با گزینه هضم، جذب و تعامل منطقی با جهان ارتباط بر قرار می‌کنیم.

  کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: ما فکر می‌کنیم بسترهای لازم و امکان برنامه ریزی منسجم برای پیشرفت و توسعه کشور وجود دارد.

  به گزارش فارس، یحیی آل‌اسحاق، سابقه‌ای 30 ساله در مدیریت اقتصاد ایران دارد، در سال 1360 با تصدی مدیریت مرکز تهیه و توزیع منسوجات به دولت پیوست و به عنوان معاون حبیب‌الله عسگراولادی در وزارت بازرگانی مشغول به فعالیت شد، پس از آن در وزارت دفاع و وزارت صنایع و معادن نیز به عنوان معاون وزیر به کار مشغول شد.

  اکبرهاشمی رفسنجانی او را به عنوان وزیر بازرگانی دولت خود برگزید و او در فاصله سال‌های 1372 تا 1376 که سیدمحمد خاتمی به عنوان رئیس جمهور ایران برگزیده شد، وزیر بازرگانی دولت ششم بود.

  یحیی آل‌اسحاق که زاده پدری روحانی و انقلابی است، از چهره‌های مدافع اقتصاد آزاد به شمار می‌رود که در طول سال‌های گذشته به دلیل اهتمام به عقاید اقتصاد بازار، به یکی از چهره‌های شاخص طرفدار بخش خصوصی بدل شده است.

  آل اسحاق دوبار در سال‌های 1385 و 1389 در انتخابات اتاق‌های بازرگانی شرکت کرد و موفق شد به عنوان نماینده بخش خصوصی وارد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران شود.

  در تاریخ دو اسفند ماه 91 حزب موتلفه اسلامی «یحیی آل‌اسحاق» را به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 92 این حزب معرفی کرد

  یحیی آل‌اسحاق در یک کنفرانس خبری در 22 اسفند ماه 91 اعلام کرد به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وارد عرصه می‌شود.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392


   

  13910407000498_photoa.jpg - 27.75 Kbیك سایت حق العمل كار كه در خدمت محافل فتنه گر و گروهك های ضدانقلاب فعالیت می كند، در اقدامی انتحاری به تخریب و ترور شخصیت دكتر باقری لنكرانی مدیر اسبق بهداشت پرداخت.
  کیهان:سایت «ب» توسط شماری از عناصر جدا شده از یك سایت (وابسته به محسن رضایی) اداره می شود. این گروه ابتدا خود را اصولگرا جا می زدند اما بعدها، به آلت دست محافل فتنه گر تبدیل شدند و هم اكنون تولیدات آنها در خدمت عملیات روانی رسانه های بدنامی نظیر رادیو فردا، كلمه، جرس و بی بی سی قرار دارد.
  سایت یاد شده با حمله به خانواده (!) دكتر لنكرانی مدعی شده كه خانواده وی در دوران رژیم شاه در حكومت جایگاه داشته و پدر او از سلطنت طلبان تند بوده و در ساواك نیز مسئولیت داشته است.
  این سایت همچنین مدعی شده كه دكتر لنكرانی زندگی تجملاتی دارد و همسر او هر ماه با سفر به دبی، خریدهای خود اعم از پوشاك و لوازم خاص را از دبی خریداری می كند.
  این سایت حق العمل كار عمله جریان نفاق پس از انجام ترور شخصیت، به خاكستری سازی! خبر خود پرداخته و نوشته است: لازم به ذكر است كه از نظر منطقی، نه فرزند در برابر اعتقادات و عملكرد پدر مسئول است و نه زندگی مرفه داشتن و خریدهای ماهانه از دبی جرم تلقی می شود. بلكه روی سخن با این گروه خود عمار پندار است كه دست از ظاهرگرایی و تخریب رقیب تحت پوشش ارزشها دست برداشته و برای نقد عملكرد، شاخصهای اصلی را مد نظر قرار دهند.
  در پی این حركت سایت حامی فتنه سبز، دكتر لنكرانی در مصاحبه با صابرنیوز و درباره خانواده خود گفت: مرحومه مادرم، سیده ای بودند مهربان و دلسوز و از هیچ كوششی در جهت تعلیم و تربیت صحیح ما دریغ نمی كردند. انشاءالله خداوند حق ایشان را بر من حلال فرماید و در این ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها، روح همه مؤمنین و مؤمنات و ایشان را قرین رحمت واسعه خود فرماید. پدر بنده در صنعت آلومینیوم فعال بود و آن زمانها، صنعت آلومینیوم در ایران تازه تأسیس و نوپا بود. اما با توجه به مصارف مختلف این فلز سبك و دیر اكسیده شدن آن، به سرعت مورد استقبال و مصرف در صنایع مختلف قرار گرفت. ابتدا پدرم با كار در این صنعت شروع كرد و مدت ها بعد، توانست با تلاش و پشتكار كارگاه و كارخانه ای را راه اندازی كند. ایشان قبل از انقلاب هیچ گونه مسئولیت و سمت دولتی نداشتند.
  وی درباره همسر و وضعیت زندگی خویش گفت: الحمدلله در دوران دانشجویی توفیق شامل حال بنده شد، و خداوند توفیق ازدواج با همسر مورد نظرم را عطا كرد و بسیار از زندگی ام راضی هستم. بعد از پایان دوره چهار ساله وزارت از تهران به شیراز برمی گشتیم عمده وسایلی كه از تهران آوردیم كه قبل از آن آنها را از شیراز به تهران برده بودیم، كتابهای بنده بود وگرنه بقیه وسایل ما در یك وانت جا می شد.
  لنكرانی افزود: ما از ابتدا كه زندگی مشتركمان را شروع كردیم سعی كردیم یك زندگی ساده و مؤمنانه ای داشته باشیم و در زندگی قانع و شاكر باشیم. حقیقتاً افتخار می كنم كه همسرم یك خانم قانعی است، ایشان از اول هم این چنین بودند و تا الان هم یك زندگی همراه با قناعتی را گذرانده ایم. ما زمانی كه بعد از پایان دوره چهار ساله وزارت از تهران به شیراز برمی گشتیم عمده چیزهایی كه از تهران آوردیم كه قبل از آن آنها را از شیراز به تهران برده بودیم، كتابهای بنده بود وگرنه بقیه وسایل ما در یك وانت جا می شد.
  وی در پاسخ این سؤال چرا بعد از دوره وزارتتان به شهرستان برگشتید؟ می گوید: بنده بعد از دوره وزارت ترجیح دادم به شیراز برگردم و درس و بحث و تحقیقات علمی را در كنار طبابت و درمان در شیراز دنبال كنم. یكبار یادم هست توفیقی حاصل شد خدمت رهبر معظم انقلاب روحی فداء رسیدم، این موضوع را خدمت ایشان عرض كرده و كسب تكلیف نمودم، ایشان به این مضمون فرمودند كه «این اموری كه شما می گویید، كارهای خوبی است، اما در كنار آنها، امور اجتماعی را هم دنبال كنید». عرض كردم: حضرت آقا، كار سختی است، هم فعالیت اجتماعی و هم طبابت و هم تحقیقات. رهبر انقلاب به بنده فرمودند: «كار سختی است اما می شود!» بالاخره بنده از ایشان كسب تكلیف كردم و در شیراز به تحقیقات علمی، طبابت و درمان و سیاست و امور اجتماعی در حد توان پرداختم. انشاءالله خداوند از ما راضی و لبخند رضایت بر لبان مبارك رهبری معظم و مردم مؤمن و قدرشناس قرار گیرد.

 • نظرات() 
 • شنبه 24 فروردین 1392

   

  منابع آ8657e494b1.jpg - 20.89 Kbگاه از استعفای حمیدرضا فرنگ مدیرعامل شركت رایتل در اعتراض به فشار حلقه انحرافی برای بهره برداری انتخاباتی از امكانات اپراتور سوم خبر دادند.
  کیهان: این استعفا زمانی صورت گرفت كه اعلام شد رایتل پشتیبان مالی تجمع بزرگ انتخاباتی حلقه انحرافی در ورزشگاه یكصد هزار نفری آزادی را برعهده گرفته است.
  براین اساس، بعد از روی كار آمدن مدیرعامل شركت شستا و پس از ماهها فشار حلقه انحرافی برای در اختیار گرفتن اپراتور رایتل اكنون قرار است یكی از اعضای هیأت مدیره رایتل كه مورد اعتماد حلقه انحرافی است جایگزین وی شود.
  پیش از این ندای انقلاب در خبری از نفوذ حلقه انحرافی در یكی از اپراتورهای كشور و پیامك شعار اصلی این طیف یعنی «زنده باد بهار» برای شماری از مردم خبر داده بود كه البته این سامانه پیامكی توسط دستگاه قضایی توقیف شد.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 22 فروردین 1392

  75019_773.jpg - 18.15 Kbحجت‌الاسلام حسن روحانی بصورت رسمی و با شعار "دولت امید و تدبیر" اعلام کاندیداتوری کرد.
   بولتن نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک همایش انتخاباتی که از صبح امروز پنجشنبه در تالار اندیشه در حال برگزاری است، رسماً اعلام کاندیداتوری کرد.

  وی "دولت تدبیر و امید" را به عنوان شعار انتخاباتی خود اعلام کرد.

  در این همایش یاسر و فاطمه هاشمی از فرزندان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، علی یونسی، حسن غفوری‌فرد، تیمور علی‌عسگری، حجت‌الاسلام علوی، محمدباقر نوبخت سخنگوی ستاد روحانی، محمدرضا نعمت‌زاده رئیس‌ ستاد روحانی و فریدون جیرانی از کارگردانان سینما و تلویزیون حضور دارند.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 22 فروردین 1392

   

  عملاً دولت برآمده از انقلاب اسلامی وارث اقتصادی شد که به شدت آسیب‌پذیر بود. اما آیا نمی‌شد این آسیب‌پذیری را برطرف کرد؟ در جواب باید گفت: می‌شد. همانطور که رهبر انقلاب نیز در بیانات‌شان در حرم رضوی فرمودند، بعد از جنگ و برقراری ثبات نسبی در کشور، می‌شد کاری کرد که بعد از تقریباً دو دهه، اقتصاد کشور به نفت وابسته نباشد. اما چرا این اتفاق نیفتاد؟

  بولتن نیوز،n00019914-b.jpg - 27.57 Kbمسئله‌ی وابستگی اقتصاد ایران به نفت و تأمین همه یا حداکثر بودجه‌ی کشور از یک محصول خاص، مسئله‌ای‌ست که نزدیک به 80 سال است ما را درگیر خود کرده. به این شکل که بعد از تشکیل دولت به ظاهر مدرن در پهلوی اول، دوری از اقتصاد سنتی و تمایل به اقتصاد صنعتی، و از همه‌ی این‌ها مهمتر، تقاضای دولت‌مردان به یک شبه مدرن شدن اقتصاد و عدم درک متناسب نبودن شرایط ایران با غرب، و هم‌زمانی همه‌ی این‌ها با کشف نفت در ایران باعث شد تا استخراج و فروش نفت به دیگر کشورها، پایه‌ی درآمد اقتصادی ایران قرار بگیرد.


     این ریل‌گذاری اقتصادی، در پهلوی دوم ادامه پیدا کرد و با مسئله‌ی ملی‌شدن نفت، تبدیل به یک موضوع ملی شد. طی تقریباً شش دهه استمرار حاکمیت پهلوی بر ایران و یکنواخت بودن سیاست اقتصادی‌‌شان که معروف به اقتصاد رانتیر‌ست، نسبتی بین نفت و اقتصاد ایران برقرار شد که به آن، نسبت ساختاری می‌گویند. مهمترین ویژگی نسبت ساختاری این است که تمایز گذاشتن بین دو طرف رابطه، امری تقریباً محال است. به این ترتیب، شرایط اقتصاد کشور به سمتی رفت که با حذف درآمدهای نفتی از آن، عملاً هیج ردپایی از یک اقتصاد سالم و پویا دیده نمی‌شود.
  در این اوضاع، عملاً دولت برآمده از انقلاب اسلامی وارث اقتصادی شد که به شدت آسیب‌پذیر بود. اما آیا نمی‌شد این آسیب‌پذیری را برطرف کرد؟ در جواب باید گفت: می‌شد. همانطور که رهبر انقلاب نیز در بیانات‌شان در حرم رضوی فرمودند، بعد از جنگ و برقراری ثبات نسبی در کشور، می‌شد کاری کرد که بعد از تقریباً دو دهه، اقتصاد کشور به نفت وابسته نباشد. اما چرا این اتفاق نیفتاد؟
  بگذارید کمی این مسئله را توضیح دهیم. اگر امکانش بود تا از تمامی دولت‌مردان و مسئولین اقتصادی کشور در صد سال اخیر سوال می‌کردیم که: آیا وابستگی اقتصادی به نفت خوب است یا بد؟ تقریباً قریب به اتفاق‌شان می‌گفتند: بد است. اگر از همه‌ی آنها سوال می‌کردیم که: آیا دوست داشتید در سرزمینی زندگی می‌کردید که اقتصاد رانتیر نداشته باشد و یا دوست داشتید دولت‌ شما، دولت بدون وابستگی نفتی بود؟ احتمالاً اکثرشان می‌گفتند: بله، دوست داشتیم.
  اما سوال اساسی اینجاست که چرا با وجود این علاقه‌ی تاریخی، هیچ اقدام موثری در این خصوص نشده است؟ چرا هیچ کدام از دولت‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی، نتوانستند که مانع ایجاد یا گسترش ساختار معیوب اقتصادی کشور بشوند و برخلاف تمامی نظرها، وابستگی ما به این ماده دائماً بیشتر می‌شود؟
  به نظر می‌رسد برای پیدا کردن جواب برای سوالات فوق و اینکه دائماً نفت را عامل بدبختی اقتصادی‌مان عنوان نکنیم، باید به حوزه‌های دیگر زندگی‌مان سر بزنیم و علت را در جایی غیر از اقتصاد بجوییم. چون اگر دقت کرده باشید، اوضاع اقتصادی ما قبل از وابستگی به نفت هم خوب نبود. و به همین دلیل است که باید پرسید: آیا علت اقتصاد ضعیف ایران در دوران حکومت قاجار هم وابستگی به نفت بود؟ معلوم است که خیر. پس آن عامل چیست؟ عاملی که باعث می‌شود اقتصاد قبل از نفت ایران، یک اقتصاد ضعیف باشد و اقتصاد بعد از نفت ایران، یک اقتصاد شکننده.
  قرار نیست در این مطلب کوتاه، ما به سوال بسیار مهمی که در بالا مطرح کردیم یک جواب کامل و جامع دهیم. همین که بتوان در این فرصت کوتاه طرح مسئله کرد، به نوبه‌‌ی خودش کافی‌ست. اینکه متوجه شویم ریشه‌ی خیلی از مشکلات اقتصادی کشور ما در حداقل سه صده‌ی گذشته، در حوزه‌ای غیر از اقتصاد است و خودش را به همه‌ی شئون حیات فردی و اجتماعی ما کشانده و باعث یک عقب افتادگی تاریخی برای ایران شده است.
  اما اگر بخواهیم یک جواب کوتاه و کلی به سوال بالا بدهیم باید بگوییم که مهمترین عامل مشکلات اقتصادی ما، نه در وابستگی اقتصادی که در کاهلی اقتصادی‌ست. یعنی وابستگی اقتصادی امروز ما، خودش عامل مشکلات اقتصادی نیست. بلکه این مسئله، معلول امر دیگری‌ست و آن امر، تنبلی و کاهلی موجود در فرهنگ عمومی ماست که به همه‌ی حوزه‌های زندگی ما سرایت کرده و طبیعتاً، اقتصاد ما را هم درگیر نموده است.
  به عبارت دیگر، همین تنبلی‌ و نگاه روزمره به امر اقتصاد است که باعث می‌شود تا معاش عموم مردم ایران در طول سلسله‌ی قاجار، یک معاش بخور و نمیر بوده و بعد از کشف نفت در ایران، گویی که فرشته‌ی نجاتش را پیدا کرده باشد، به شکل راتنیر دربیاید. در حالی که اگر اهمیت به کار و تلاش در فرهنگ عمومی و فرهنگ اقتصادی ما جا افتاده بود، نه تنها نفت به پاشنه‌ی آشیل ما تبدیل نمی‌شد، بلکه می‌توانست برگ برنده‌ی این روزهای ما نیز باشد.

 • نظرات() 
 • .

  پنجشنبه 22 فروردین 1392

  كوتاه از انتخابات

  325-11.jpg - 17.19 Kbفضای جریان اصلاحات روشن نیست
  سخنگوی ستاد انتخابات محمد شریعتمداری با بیان اینكه هنوز در جریان اصلاحات فضا روشن نیست، گفت:
  هنوز بحث حضور برخی از اصلاح طلبان در انتخابات مشخص نیست و نمی توان تصمیم درست و قاطعی برای چگونگی حضور در انتخابات گرفت.
  محسن بهرامی با اشاره به دیدارهای محمد شریعتمداری با دیگر كاندیداهای جریان اصلاحات، گفت: شریعتمداری به بهانه بازدیدهای نوروزی با برخی دیگر كاندیداهای جریان اصلاحات دیدارهایی دارد كه بحث انتخابات به صورت در حاشیه تمام دیدارها مطرح می شود .
  گفتنی است، دیدار اخیر محمد شریعتمداری و محمد عارف دو نامزد جریان اصلاحات در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری نتیجه مورد نظر هیچ كدام از این دو نامزد احتمالی اطلاح طلب در خصوص اجماع بر روی یك گزینه واحد را در برنداشت .
  از سوی دیگر وزیر بازرگانی دولت اول هاشمی رفسنجانی ، رئیس ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری در یازدهمین دوره انتخابات شد، عبدالحسین وهاجی در دوره دولت اصلاحات به عنوان معاون وزیر بازرگانی با شریعتمداری همكاری داشته است .
  اصلاح طلبان به اجماع نمی رسند
  عضوحزب اعتماد ملی اعلام كرد اصلاح طلبان فقط در سال 76 به اجماع رسیدند و بعد از آن با توجه به اختلافاتی كه بین گروهها بوجود آمد اجماع هم دشوار شد.
  حجت الاسلام محمد باقر ذاكری در خصوص احتمال اجماع اصلاح طلبان بر روی یك كاندیدا در انتخابات گفت: طیف اصلاح طلبان از همان روزهای اول با 18 گروه وارد میدان سیاست شدند و با توجه به تعداد گروه های تشكیل شده در جبهه اصلاح طلبان طبیعی است هر فردی را به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری قبول نداشته باشند، حتی امكان دارد تعداد اندكی بر روی یك كاندیدا به اجماع برسند.
  این فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با فارس در پاسخ به این سوال آیا امكان اجماع اصلاح طلبان روی كواكبیان وجود دارد؟ گفت: اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم ولی طبیعی است كه در شرایط فعلی گروههایی مخالفت و یا گروههایی موافقت كنند كه این امر در سیاست عادی است.
  ذاكری تاكید كرد: به نظر من حتی اگر خاتمی هم كاندیدای ریاست جمهوری شود دیگر اجماع 18 گروه اصلاح طلب بوجود نمی آید.
  دعوت برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری
  گروهی از جانبازان دفاع مقدس با انتشار بیانیه ای خواستار نامزدی زاكانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شدند.
  با نزدیك شدن به ایام برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری »جانبازان عاشورایی« با انتشار بیانیه ای خواستار حضور علیرضا زاكانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان یكی از نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری شدند.
  لزوم آگاهی داوطلبان عضویت در شوراهای شهر از قوانین انتخاباتی
  رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران تاكید كرد اگر داوطلبی هنگام ثبت نام از قوانین به طور كامل آگاهی داشته باشد قطعاً با خیالی آسوده ثبت نام خواهد كرد.
  حسین طلا نماینده مجلس و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران اظهار داشت: براساس ماده 30قانون انتخابات شوراها داوطلبان عضویت در شوراها نمی توانند همزمان در بیش از یك حوزه انتخابیه به عنوان داوطلب ثبت نام نمایند در غیر اینصورت اسم آنها از فهرست داوطلبان حذف و از آن تاریخ تا پایان همان دوره از داوطلب شدن در انتخابات شوراها محرومند.
  وی با بیان اینكه همه داوطلبان باید 25سال تمام و تابعیت كشور جمهوری اسلامی را داشته باشندگفت: اگر فردی دارای دو تابعیت باشد، نمی تواند در این انتخابات داوطلب شود و همچنین اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و ابراز وفاداری به قانون اساسی كشور از جمله موارد مطرح در قانون است.
  اصولگرایان روی گزینه رأی آور اجماع كنند
  رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاكید بر لزوم اجماع اصولگرایان گفت: اصولگرایان نظرات دیگر خود را كنار بگذارند و بر روی شخصی اجماع كنند كه در مقابل اصلاح طلبان رأی داشته باشد.
  آیت الله مصباح یزدی در دیدار با محمد نبی حبیبی دبیركل حزب موتلفه اسلامی و برخی از اعضای شورای مركزی این حزب با انتقاد از كسانی كه دم از وحدت می زنند، اظهار داشت: متأسفانه افرادی كه از همه جا شكست می خورند و هیچ جایی آنها را راه نمی دهند حتی در نمازجمعه، دم از وحدت می زنند و می گویند وحدت آن چیزی است كه ما می گوییم.
  رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، افزود: سعی كنیم نظرات را به هم نزدیك كنیم نه این كه هركسی تصمیمی بگیرد و بعد بگوید وحدت؛ این امر نه عقلا صحیح است و نه شرعاً و هیچگاه در چنین حالتی وحدت حاصل نمی شود.
  وی تصریح كرد: اگر همه اصولگرایان كابینه تشكیل می دادند و همه می دانستند كه این كابینه اصولگرایان است وحدت اصولگرایان در مقابل رقبا حفظ می شد، این ایده آل است این كه همه اصولگرایان بنشینند و نفر واحدی را انتخاب كنند هرچند شدنی نیست، حتی همان سه نفری كه ابتدا با هم ائتلاف كردند بنده معتقدم كه در عمل هیچ كدام از آنها با هم نمی سازند.
  آیت الله مصباح یزدی با اشاره به انتخابات هشتم ریاست جمهوری، گفت: در آن دوره قدرت، امكانات، صدا و سیما و حتی ثروت كارگزاران در اختیار اصلاح طلبان بود، در چنین شرایطی جا دارد كه از همه چیز صرف نظر كنیم و توافق امری عقلایی است.
  نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز اصلاح طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست آنها در موقعیتی هستند كه چه كسی را انتخاب كنند كه رد صلاحیت نشود، سران آنها كه قطعاً رد صلاحیت می شوند از این رو به دنبال فردی هستند كه سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است كه مردم به آنها اقبال داشته باشند. رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، تصریح كرد: اگر در انتخابات امر دایر شد بر اصولگرا و اصلاح طلب، همه باید بر روی اصولگرا اتفاق كنند و نظرات دیگر خود را كنار بگذارند و بر روی شخصی اجماع كنند كه در مقابل آنها رأی داشته باشد.
  به گزارش فارس، آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان كرد: اما امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند.
  به انتخابات خوشبین هستم
  رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه برخی آینده را سیاه نمایی می كنند، تاكیدكرد من نسبت به انتخابات آینده بسیار خوش بین هستم و معتقدم چشم انداز كشور، خوب و روشن است.
  آیت الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در 24 خردادماه اظهار كرد: نظر ما در انتخابات »ائتلاف« است و منظور از ائتلاف، یكی شدن نیست، بلكه مراد بنده آن است كه همه باید با هم باشند و از تفرقه بپرهیزند، لذا توصیه می كنم همه در مسیر وحدت قرار گیرند، هرچند تاكید می كنم كه معنای وحدت، یكی شدن نظرات و سلیقه ها نیست.
  وی در ادامه با تاكید بر اینكه تفرقه در بین اصولگرایان به نفع كشور و مردم نیست، اظهار داشت: روش مورد نظر ما ائتلاف است و در آخرین مرحله هم باید یك نظر را كه به نفع جمهوری اسلامی و مردم است، در نظر گرفت.
  دبیر كل جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود كه به مسائل كشور و انتخابات اختصاص داشت، با تاكید بر اینكه فتنه گران سال 88، دو اشتباه بزرگ مرتكب شده اند، گفت: اولین اشتباه بزرگ آنان این بود كه با رهبری معظم انقلاب اسلامی به مخالفت برخاستند، با وجود آنكه مقام معظم رهبری در نظام ولایت فقیه و در جمهوری اسلامی با آن صلاحیت ها و شایستگی هایی كه در قانون اساسی هم مشخص شده است، »قول فصل« و »فصل الخطاب« است. وی دومین اشتباه بزرگ فتنه گران را نپذیرفتن نظر اكثریت مردم كشورمان عنوان و خاطرنشان كرد: اگر نظر اكثریت مردم در انتخابات برخلاف میل ما بود، حتماً باید آن را بپذیریم و پس از آن اگر به مسئولان و مدیران انتقادی داشتیم، آنرا مطرح كنیم. آیت الله مهدوی كنی با بیان اینكه نباید به تعریف و تمجید دشمن در هیج حالتی خوش بین بود، ادامه داد: امكان ندارد فردی طرفدار امام (ره) باشد اما رفتاری انجام دهد كه دشمنان اسلام را خوشحال كند اما متاسفانه شاهد بودیم كه در ماجراهای بعد از انتخابات 88، عده ای از مدعیان دروغین طرفداری از امام (ره)، دشمن را خوشحال كردند.
  وی تاكید كرد: اگر روزی آمریكا و رژیم صهیونیستی و سایر دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی از روش ما حمایت و تمجید كردند، باید بدانیم كه قطعاً اشكالی در كارمان بوده است.
  دبیركل جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینكه »ارزیابی شما از انتخابات ریاست جمهوری 92 چیست؟« گفت: بنده برخلاف برخی كه آینده را سیاه نمایی می كنند، نسبت به انتخابات آینده بسیار خوش بین هستم و معتقدم چشم انداز كشور، خوب و روشن است.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 22 فروردین 1392


   

  12621098108193235802531942202088955177188194.jpg - 26.23 Kbمعاون اول رئیس جمهور از اجرای طرح پزشك خانواده همزمان با هفته سلامت در 10 استان كشور از جمله تهران خبر داد.
  کیهان، محمدرضا رحیمی در مراسم بهره برداری بیمارستان بین المللی قائم (عج) بخش خصوصی این شهر، اظهار كرد: تاكنون 26 میلیون نفر در طرح پزشك خانواده ثبت نام كرده اند و 5 هزار نفر پزشك نیز اعلام آمادگی كرده اند.
  محمدرضا رحیمی با بیان اینكه 22 درصد تولیدات خاورمیانه در بخش دارویی مربوط به ایران است، اذعان كرد: رتبه پزشكی ایران در دنیا 20 و در داروسازی رتبه 16 است.
  وی با تصریح بر اینكه 97 درصد داروهای كشور تولید داخل است، تصریح كرد: تنها سه درصد داروها وارداتی است كه سالانه موجب می شود 2 میلیارد دلار ارز از كشور خارج شود.
  وی با اشاره به اینكه 27 درصد محصولات پزشكی در داخل كشور تولید می شود، خاطرنشان كرد: ایران 22 درصد از نیازهای محصولات پزشكی خاورمیانه را صادر می كند.
  معاون اول رئیس جمهور با بیان اینكه در مدت فعالیت دولت نهم و دهم ایران از رتبه پنجاه و یكم علوم پزشكی دنیا به رتبه 18 ارتقا پیدا كرده است، افزود: اكنون ایران در فناوری تولید علم جزو پنج كشور نخست آسیاست.
  وی از تولید 2 هزار و 600 قلم دارو در كشور خبر داد و متذكر شد: 30 درصد این داروها مربوط به بیماری های صعب العلاج است.
  وی گفت: هم اكنون 30 داروی بیوتكنولوژی در ایران تولید می شود كه این رقم تا سال آینده به 50 دارو بیوتكنولوژی افزایش می یابد.
  بیمارستان قائم (عج) در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و با زیربنای حدود 20 هزار متر مربع در پنج طبقه ساخته شده و دارای بخش های داخلی، جراحی، اطفال، زنان و مراقبت های ویژه است.
  این بیمارستان دارای 43 تخت در بخش مراقبت های ویژه، 15 تخت آی سی یو، 15 تخت CCU و 9 تخت NICU (بخش مراقبت های ویژه نوزادان) و پنج تخت مراقبت های ویژه جراحی قلب باز است.
  عملیات احداث بیمارستان قائم (عج) از سال 88 آغاز شده و سرمایه گذاری برای این پروژه بالغ بر 500 میلیارد ریال صورت گرفته و میزان تسهیلات دریافتی برای احداث و تجهیز آن نیز 140 میلیارد ریال بوده است.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات