مبین

پنجشنبه 30 آذر 1391

 
تا کنون شایعات زیادی در مورد خرافه ای به نام پایان دنیا در تاریخ 21 دسامبر شنیده ایم. اما با افزایش این گونه خبرها، برخی سایت های خبری و پایگاه های اینترنتی نیز مانند هافینگتون پست، اینفو وار، گاردین و چندی دیگر با مطرح کردن نظرات علمی توسط کارشناسان و یا دانشمندان ناسا که بر پایه قوانین ریاضی و نجوم است، تقویم مایا، پیش گویی نوستراداموس و سایر پیش بینی ها را در مورد پایان دنیا در بیست و یک دسامبر بی پایه و اساس می دانند.

به گزارش رویداد به نقل از باشگاه خبرنگاران این در حالی است که در حال حاضر مردم زیادی در سراسر دنیا خرافه وقوع آخرالزمان در روز 21 دسامبر را باور کرده اند و به فکر ذخیره مواد غذایی و سایر لوازم مورد نیاز در این روز ها هستند.

لازم به ذکر است که برخی افراد هم از ترس و حماقت مردم سواستفاده کرده و به گرانفروشی و سایر کلاهبرداری ها دست زده اند.


برای مثال، پایگاه اینترنتی دواین گزارش داده، هم اکنون در روسیه مردم با کمبود مواد غذایی مواجه هستند و به خصوص اینکه از ترس شایعات موجود به خرید نمک، شمع، نفت، شکر و سایر کالاها روی آورده اند. یا مثلا در کشور چین مقامات دولتی حدود صد نفر را به دلیل افزایش شایعه پراکنی و دامن زدن به ترس و خرافات مردم، دستگیر کرده اند.

به علاوه در اخبار گذشته نیز گزارشاتی در همین زمینه داشتیم؛ اینکه فردی در چین با ساخت گوی هایی از لایه های فایبر گلاس که به کشتی نوح لقب داده شده، وی گفته" برای در امان ماندن از بلایای آخرالزمان این اجسام را خریداری کنید".


این کشاورز اهل روستای کیانتون از استان هبی در جنوب پکن است. او می‌گوید این وسیله می‌تواند روی آب شناور بماند و هیچ روزنه‌ای به بیرون ندارد و برای تامین اکسیژن از کپسول‌های هوا استفاده کرده و امیدوار است که سازمان ها و ادرات دولتی از طرح او استقبال کنند.

جدای از این موضوعات ، بسیاری از کارشناسان افزایش جرم و جنایت در ماه های اخیر را به این موضوع نسبت داده اند. احتمالا تیر اندازی اخیر مدرسه ابتدایی ایالت کانتیکات را فراموش نکرده اید. تحلیلگران پس از بررسی این موضوع بر این باورند که مشکلات روانی این فرد جانی تحت تاثیر همین خرافات پایان دنیا قرار گرفته و باعث شده که این فرد دست به چنین جنایتی بزند و در آخر هم خودکشی کند. 

شوخی جوانان با پایان دنیا

بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان در کشورهای اروپایی نیز دست به شوخی با خرافات پایان دنیا زده و آنها را به تمسخر گرفته اند. برای مثال تصویر زیر در پایگاه اینترنتی مووی وب، عکس گرفته شده این گروه از خودشان است و نشان دهنده ترس و وحشت آنها از پایان دنیا است.

 
 نقشه جهان پس از سال 2014


 

سایت ارت چنجز نیز در ادامه پرداختن به موضوعات پایان دنیا، نقشه ای از آینده کره زمین ارائه داده است.

در ادامه این خرافات که برخی از آن ناشی از فیلم های هالیوودی غرب است بیان شده ، جهان در سال2012 پایان خواهد یافت و حیات انسان و جهان دیگر ادامه ندارد ، اما بر اساس نظریات علمی دانشمندان ناسا و سایر محققین دنیا، سیاره نیبیرو (که گفته می شود عامل نابودی زمین است) برخوردی با زمین نخواهد داشت ولی شهاب سنگ های زیادی با نزدیک شدن این سیاره تحت جاذبه آن به سوی زمین کشیده خواهند شد و موجب مرگ عده ای و خرابیهای زیادی خواهد شد ، این نوع نگرش مایوسانه و نا امیدانه به حوادث آخر الزمان از زاویه دید غرب موجب شده تا بسیاری از آنان با دید منفی به این حوادث نگریسته و بر اساس آن رفتارهای خود را تنظیم نمایند در حالیکه در روایات اسلامی حوادث آخر الزمان پایان حیات نبوده بلکه شروع دوره دیگری برای حیات انسان بر روی کره زمین می باشد.دیدگاه قرآن درمورد آخرالزمان

بد نیست که پس از مطرح کردن تمام نظرات علمی و کارشناسی، اشاره ای نیز به گفته های قرآن کریم و نظرات اسلامی درمورد آخرالزمان داشته باشیم.

خداوند متعال در بسیاری از آیات قرآن کریم فرموده است که هیچ کس زمان آخرالزمان را نمی داند و کسی نباید در این مورد اظهار نظر کند و تنها خود اوست که از زمان دقیق این رویداد مطلع است. به همین دلیل به انسان های خردمند توصیه کرده که هرکس از زمان دقیق آخرالزمان خبر داد، دروغی بیش نیست و آن را باور نکنید.


 

 

یَسْأَلُونَکَ عَنِ السَّاعَةِ أَیَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّی لاَ یُجَلِّیهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِیکُمْ إِلاَّ بَغْتَةً یَسْأَلُونَکَ کَأَنَّکَ حَفِیٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لاَ یَعْلَمُونَ ؟اعراف / 187?

ای پیامبر از قیامت از تو سؤال می‏ کنند و می پرسند که وقوع آن در چه زمانی است ؟ بگو علمش نزد پروردگار من است و هیچکس جز او نمی‏ تواند وقت آن را آشکار سازد، (اما قیام قیامت) در آسمان ها و زمین سنگین و بسیار پر اهمیت است، و جز به طور ناگهانی به سراغ شما نمی‏ آید، باز از تو چنان سؤال می‏ کنند که گوئی تو از زمان وقوع آن با خبری، بگو علمش ‍ تنها نزد خدا است ولی بیشتر مردم نمی‏دانند.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   

  مؤسسه راهبردی دیده بان؛ کومله دو سند بین المللی در خصوص ممنوع کردن خشونت جنسی علیه زنان و حفاظت از کودکان در مواقع جنگ را امضاء کرد. این تیتر خبری است که در سایت های وابسته به این گروهک تروریستی با ذوق و شوق فراوان به صورت وسیع درج و پخش شد.

  نکته قابل توجه اینکه این اسناد در برگیرنده نکاتی ازا این قبیل اند:

  سند اول که از ١٤ بند تشکیل شده است در مورد حمایت از زنان در مقابل بروز خشونت جنسی در موارد وقوع جنگ است . این سند احزاب مسلح در کردستان ایران را در این مورد مسئول و موظف می داند.

  سند دوم از ١٦ بند تشکیل شده است و در باره حفاظت از کودکان در موقع اختلافات و درگیریهای مسلحانه است . در این سند بین المللی عدم استفادە از کودکان در اهداف نظامی به روشنی بیان شده و موارد نقض هرکدام از بندهای این اسناد دارای مجازات سنگین میباشد .

  ناهید بهمنی همسر سرکرده گروهک تروریستی کومله در این کنفرانس در بخشی از سخنرانی خود در مورد چرایی امضای این اسناد توسط کومله اینگونه سخن می‌راند: "امضای این سند از جایگاه ویژه انسانی در نزد حزب کومله برخوردار است . با رغبت تمام به امضای قرارداد ضد خشونت های جنگی به زنان و کودکان هم جواب مثبت میدهد . تاریخ چند دهه گذشته این حزب سند روشنی است از توجه اش به امر دفاع از حقوق زنان و کودکان در کردستان . ما تلاش بی وقفه شما دوستداران حقوق بشر را می ستائیم و خود را یار شما در انجام فعالیت هایتان می دانیم" 

  این اسناد در حالی توسط سران گروهک تروریستی کومله امضاء شده است که اعضای این گروهک در شرایط صلح و غیر جنگی زنان و دختران عضو این گروهک را به صورت گسترده مورد تجاوز و تعرض جنسی قرار می دهند و از این جهت حتی در بین سایر گروهک های تروریستی زبانزد هستند، حال در نظر بگیرد گروهکی که در شرایط عادی این جنایت ها را در مورد اعضای خود اعمال می کند اگر در شرایط جنگی زنان و دختران بیگناه در چنگال آنها گرفتار شوند چه فاجعه ای به بار خواهند آورد؟! در واقع امضاء کردن این اسناد توسط این گروهک تروریستی خود نشان دهنده به استهزاء و تمسخر کشیدن حقوق زنان در سازمان ها و نهادهایی است که از این گروهک ها برای امضاء کردن چنین اسناد و مدارکی دعوت به عمل می آید.

 • نظرات() 
 • /

  پنجشنبه 30 آذر 1391

  فرمول عسگراولادی برای خروج از فتنه

  معانی مختلفی در مورد فتنه وجود دارد كه در این مختصر مجال نقل و بررسی همه آن معانی نیست. فتنه در قرآن كریم هم از جانب خداست و هم نیرنگ‌های عبد، یعنی هم به خدا نسبت داده می‌شود و هم به بندگان. هرگاه فتنه از جانب خدا باشد بر اساس حكمت است و هرگاه از جانب بندگان و بدون امر خدای متعال باشد، ضد حكمت و شورش‌آفرین است. فتنه چیست؟ گرفتار فتنه كیانند؟
    صراط ؛ حبیب‌الله عسكراولادی در روزنامه رسالت نوشت:

  معانی مختلفی در مورد فتنه وجود دارد كه در این مختصر مجال نقل و بررسی همه آن معانی نیست. فتنه در قرآن كریم هم از جانب خداست و هم نیرنگ‌های عبد، یعنی هم به خدا نسبت داده می‌شود و هم به بندگان. هرگاه فتنه از جانب خدا باشد بر اساس حكمت است و هرگاه از جانب بندگان و بدون امر خدای متعال باشد، ضد حكمت و شورش‌آفرین است.

  هر انسانی در طول حیات خود گرفتار فتنه و محكوم به امتحان‌های الهی است. خداوند در قرآن كریم می‌فرماید: آیا مردم گمان می‌كنند همین كه بگویند ایمان آوردیم به حال خود رها می‌شوند و آزمایش و امتحان نخواهند شد.‌(عنكبوت آیه 2)‌ همچنین در آیه دیگری می‌فرمایند: یا بنی آدم لایفتننكم الشیطان. ای فرزندان آدم ، شما را شیطان دچار فتنه نكند.

  بنابراین فتنه مانند سكه دورو دارد یك روی آن به معنای آزمایش مثبت و نیكو است و روی دیگرش شر و گمراهی و منفی است. فتنه در معنای اصطلاحی خود به حوادث پیچیده‌ای می‌گویند كه ماهیت آن روشن نیست و ظاهری فریبنده و اغوا كننده دارد و باطنی آكنده از فساد كه فرد و یا خانواده و حتی جامعه بشری را به بی‌نظمی،‌تباهی، عداوت و دشمنی و جنگ و خونریزی می‌كشاند.

  پس در واقع فتنه‌گر اصلی شیطان است. اوست كه انسان را از مسیر حق منحرف می‌كند و به گمراهی، فساد و تباهی می‌كشاند. اعتقاد به خدا و التزام عملی به تقوای الهی و اطاعت از رسول و ولی خدا انسان را از سقوط در دره فتنه و فتنه‌گری و فتنه‌گران نجات می‌دهد.

  خداوند بهانه جویی منافقین در نرفتن به جهاد با دشمنان اسلام و عدم یاری‌رساندن به رسول خدا را فتنه و فتنه‌جویی معنا می‌كند و می‌فرماید اینها در این فتنه خودشان را ساقط كردند و به جهنم فرستادند« و منهم من یقول ائذن لی ولاتفتنی، الا فی‌الفتنه سقطوا و ان جهنم لمحیطه بالكافرین» (سوره مباركه توبه آیه 49)‌

  قرآن از خبث باطنی و فساد  اعتقادی منافقان در این باره پرده‌برداری می‌كند. خداوند در مورد كسانی كه به جای همگرایی با رسول خدا و مومنان در جهت‌ واگرایی حركت می‌كنند ، وحدت مسلمین را به هم می‌زنند و می‌خواهند مواضع خود را توجیه كنند، می‌فرماید: "اینها با همین عملشان در فتنه افتاده‌اند" در حالی كه معتقدند یا خیال می‌كنند از فتنه احتمالی احتراز می‌جویند.

  خداوند به آنها هشدار می‌دهد؛ آگاه باشید كه اینها هم اكنون در میان فتنه و مخالفت با فرمان خدا سقوط كرده‌اند و هم‌اكنون جهنم گرداگرد آنان احاطه دارد.

  ***
  نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در طول نزدیك به نیم قرن از پیدایش خود حدودا از سال 1340 تاكنون فراز و فرودهای زیادی را طی كرده است. خداوند بزرگ توسط بنده صالح و مومن خود امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ملت ایران را وارد امتحان عظیمی كرد.

  به دلیل نفوذ انقلاب در لایه‌های عظیم اجتماعی كشور همه اقشار ملت در این امتحان حضور پیدا كردند. از مراجع عالی قدر، علمای بزرگ و علمای بلاد و دانشمندان دینی گرفته تا اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها! از كشاورزان و كارگران گرفته تا كسبه بازار حتی دانش‌آموزان! خلاصه پیر و جوان، زن و مرد همه در خدمت انقلاب بوده‌اند.

  عده‌ای از روی بی‌اطلاعی و غفلت در برابر آن از ابتدا ایستادند اما عده‌ای به دلیل فتنه‌گری‌های شیطان بزرگ علی‌رغم اینكه روزگاری با مردم و امام ونظام بودند و همكاری می‌كردند، از قطار انقلاب در زمان‌های خاص پیاده شدند و با مردم و انقلاب همراهی نكردند.

  تاریخ انقلاب مشحون از فداكاری‌های عظیم ملت در همراهی با امام (ره) و رهبری معظم انقلاب است. انقلاب اسلامی در ایران تنها یك انقلاب در یك كشور  و در محدوده جغرافیایی خاص نیست، انقلابی در منطقه و در حوزه جهان اسلام فقط نیست.

  انقلاب ما یك انقلاب جهانی است و در یك فرایند قرآنی و روایی حتما و ان‌شاءالله متصل به قیام جهانی حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه خواهد شد.
  ما در این تردید نداریم.

  لذا وقتی می‌بینیم كسانی كه در انقلاب واقعا سهم مهمی داشته‌اند به دلیل جهل یا غفلت یا پیروی از گام‌های شیاطین به وادی فتنه سقوط كردند و در نتیجه به لجاجت و یكدندگی و كینه‌توزی و انتقام‌جویی می‌افتند، متاسف می‌شویم. ملت و نخبگان جامعه در تبعیت از رهبری معظم می‌خواهند در این سیر الهی هیچ كس جا نماند و همه همراه باشند.

  ***
  بی‌شك حوادث تلخ رقابت‌های انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری برای هیچ‌كس خوشایند نیست، متاسفانه فتنه‌بازان خارجی و فتنه‌گران داخلی سوار بر هیجانات حاكم بر رقابت‌های انتخاباتی شدند و مسیر رقابت‌ها را مفتون كرده و به كینه‌توزی و انتقام‌جویی كشاندند. هرچه مقام معظم رهبری ندای فریادگونه برآوردند كه مواظب فتنه و فتنه‌گران باشید، گوش برخی بدهكار نبود هرچه مردم و دلسوزان گفتند دست از همگرایی با شیطان بردارید ، ما همه برادر هستیم ، باید در برابر تهدیدها و تحریم‌ها و خصومت‌های روزافزون آمریكا ید واحده باشیم اما زیر بار نرفتند و گویا نمی‌شنیدند. هرچه مردم و مقام معظم رهبری نرمش نشان دادند فتنه‌گران پل‌ها را یكی پس از دیگری پشت سر آنها خراب كردند تا امكان توبه و بازگشت به دامن انقلاب نباشد اما خداوند بزرگ همیشه راه را برای برگشت بنده‌اش به صراط مستقیم بازگذاشته است.

  همان طور كه بنده عاصی در هر زمان بخواهد به محضر رحمت الهی برگردد راه مسدود نیست و در جریان فتنه هم هر كس می‌خواسته و بخواهد به دامان ملت برگردد راه مسدود نبوده و نیست .

  درجریان فتنه سال 88 كسانی كه خیمه انقلاب را رها كردند و به خیمه ضد انقلاب رفتند و تن به اطاعت از شیطان بزرگ یعنی آمریكا دادند به خود ستم كردند ما می‌گوییم دست از این ستم بردارند.

  این یك پند مشفقانه و دلسوزانه است. آنان نباید خود را از این شفقت و مهربانی محروم كنند.

  فرمول خروج از فتنه سه چیز بیشتر نیست:

  1- استحكام بخشیدن به ایمان به خدا 2- تقوا پیشگی راستین 3- اطاعت از رسول و ولی خدا در دوران‌ها

  محال است انسانی ایمان به خدا داشته باشد، تقوا پیشه كند و از ولی خدا اطاعت كند و از دام فتنه‌گران و فتنه رهایی نیابد.

  كسانی در گرداب فتنه فرو خواهند ماند كه پا جای پای شیطان بگذارند در صورتی كه خداوند در قرآن كریم اخطار فرموده است ولاتتبعوا خطوات الشیطان
  پا جا پای دشمن و شیطان نهادن انسان را از پیروی خدا و رسول و ولی خدا و تقوا پیشگی دور می‌كند.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391


   

  صادق زیباکلام احتمال کاندیداتوری مشایی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را بسیار بالا می‌داند و تاکید می‌کند: «باید مشایی را جدی گرفت.»
  صراط، صادق زیباکلام نه تنها احتمال کاندیداتوری مشایی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را بسیار بالا می داند، بلکه معتقد است اگر خاتمی رقیب مشایی نباشد، مرد مرموز دولت احمدی نژاد، رئیس جمهور آینده ایران خواهد بود.

  زیباکلام برای علی لاریجانی و ولایتی و حداد عادل، در رقابت با مشایی هیچ شانسی قائل نیست و قالیباف را تنها راستگرایی می داند که ممکن است اسفندیار را از اسب بخت بر زمین سخت بیندازد.

  متن زیر گفتگویی است با دکتر صادق زیباکلام درباره داستان پرحرف و حدیث "مشایی و ریاست جمهوری."

  ***    

  در روزهای اخیر بحث کاندیداتوری اسنفدیار رحیم مشایی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، جدی تر از قبل مطرح شده است. به نظر شما، مشایی نامزد ریاست جمهوری می شود؟

  اگر ما معتقد باشیم که آقای احمدی نژاد حاضر نیست به این سادگی ها دست از قدرت بکشد، باید به این سوال جواب بدهیم که احمدی نژاد چه راهی برای باقی ماندن در قدرت دارد؟ پاسخ منطقی این سوال این است که احمدی نژاد فقط یک گزینه دارد و آن هم اینکه، رئیس جمهور آینده، شخصی از تیم سیاسی وی باشد.

  رئیس جمهور آینده ایران، علی القاعده یکی از اصولگرایان سنتی خواهد بود. یعنی کسی مثل حداد عادل، علی لاریجانی، علی اکبر ولایتی و یا سعید جلیلی. آقای احمدی نژاد الان با اصولگرایان سنتی به مراتب بیش از هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان زاویه دارد.

  اختلاف اصولگرایان سنتی و احمدی نژاد آن قدر زیاد شده است که قطعاً احمدی نژاد هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان را به علی لاریجانی و یا علی اکبر ولایتی ترجیح می دهد.

  بنابراین احمدی نژاد برای باقی ماندن در قدرت راهی ندارد جز اینکه یکی از یارانش را به قدرت برساند. او می داند اگر اصولگرایان سنتی قوه مجریه را در دست بگیرند، تار و پودش را می شکافند.

  تار و پودش را می شکافند یعنی چه؟

  یعنی تمام وابستگان احمدی نژاد را از قطار قدرت پیاده می کنند. تازه اگر این افراد را دستگیر نکنند. به هر حال اگر احمدی نژاد بخواهد یکی از نزدیکانش را نامزد ریاست جمهوری کند، ناگزیر است مشایی را روانه میدان کند؛ چون حمید بقایی و هاشمی ثمره و نیکزاد رای نمی آورند.

  در میان یاران احمدی نژاد، فقط اسفندیار رحیم مشایی است که وزنه ای نسبتاً قابل اعتنا برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری است. یعنی پتانسیل رای آوردن دارد. کنار رفتن مشایی از ریاست دفتر رئیس جمهوری و واگذاری سمتی تشریفاتی در ارتباط با جنبش عدم تعهد، نشان می دهد که احمدی نژاد مصمم است که مشایی دیگر درگیر کارهای اجرایی نباشد.

  وقتی مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور است، در 24 ساعت باید 25 ساعت وقت بگذارد برای کارهای اجرایی. او از ریاست دفتر رئیس جمهوری کنار رفت تا وقت لازم برای ورود به کارزار ریاست جمهوری داشته باشد.


  به نظر شما، مشایی اگر کاندیدا شود تایید صلاحیت می شود؟

  تایید صلاحیت در گرو چانه زنی آقای احمدی نژاد است. من احتمال می دهم که مشایی مثل دکتر معین در سال 84، از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شود ولی رهبری کاندیداتوری مشایی را بلامانع اعلام کنند.

  در این صورت سرانجام حضور مشایی در انتخابات، همانند معین خواهد شد؟

  نه، به نظر من احتمال رای آوردن مشایی خیلی هم بالا خواهد بود. البته اگر آقای خاتمی وارد میدان نشود. اگر خاتمی کاندیدا شود، قطعاً مشایی هیچ شانسی نخواهد داشت.

  تایید صلاحیت احتمالی مشایی، از باب مصلحت اندیشی یعنی برای خارج نشدن احمدی نژاد از چارچوب نظام صورت خواهد گرفت یا با هدف افزایش مشارکت مردم در انتخابات؟

  هر سه! یعنی یک دلیل هم من به این دو دلیل اضافه می کنم. اگر مشایی بیاید، رقابت جدی خواهد شد. اگر امر دایر شود که اصلاح طلبان بین مشایی و مثلاً حداد عادل یک گزینه را انتخاب کنند، قطعاً اکثر اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نخواهند کرد اما ده تا بیست درصد اصلاح طلبان که در انتخابات شرکت می کنند، از رحیم مشایی حمایت خواهند کرد.

  مصلحت اندیشی و افزایش مشارکت. دلیل سومی که شما بر این دو دلیل افزودید، چیست؟

  ببینید من می گویم احمدی نژاد از دید اصولگرایان قلب جریان سوم تیر بوده است. این جریان یعنی ساده زیستی، با غرب در افتادن، تو دهن آمریکا زدن، خودکفایی، دوری از اشرافی گری و ... این بخش از گفتمان احمدی نژاد با علائق اصولگرایان همخوانی دارد. به دلیل همین همخوانی گفتمانی، ممکن است مشایی در نهایت تایید صلاحیت شود.

  ولی مشایی برای اصولگرایان یادآور این شعارهای احمدی نژاد نیست.

  بله، ولی نباید فراموش کنیم که به هر حال همان گونه که ما احمدی نژاد را از تیر 84 با مشایی داشته ایم، از خرداد 92 هم مشایی را با احمدی نژاد خواهیم داشت. یعنی این طور نیست که اگر مشایی رئیس جمهور شود، فضای کاملاً جدید در ایران ایجاد شود. احمدی نژاد همچنان با مشایی خواهد بود و سیاست های هشت سال گذشته دولت، کم و بیش ادامه خواهد یافت. خیلی از این سیاست ها، مطلوب مراکز اصلی قدرت است.

   من فکر می کنم احمدی نژاد به چیزی کمتر از تایید صلاحیت مشایی بسنده نخواهد کرد. این مهمترین خواسته احمدی نژاد در قبال انتخابات ریاست جمهوری است. این خواسته برای او مصداق همه یا هیچ است. کاندیداتوری مشایی برای احمدی نژاد، نوری است در انتهای تونل قدرت.

  آیا مشایی در یک سال و نیم اخیر، با هدف عبور از فیلتر شورای نگهبان سکوت کرده و دیگر دیدگاههای ویژه اش را مطرح نکرده است؟

  بله، مشایی دنده پهنی نشان داده و در برابر هر تیغ و تیشه ای که به طرفش پرتاب شده، سکوت کرده است. او مثل بندبازی است که با میله حفظ تعادل، در حال عبور از روی بند است.
  مشایی اگر خیلی راستگرایانه حرف بزند، رای حامیان اصلاح طلبان را از دست می دهد و اگر خیلی اصلاح طلبانه حرف بزند، شانس تایید صلاحیتش از دست می رود.

   بنابراین او از اردیبهشت 1390 ترجیح داده به گونه ای حرکت کند که هر دو جانب امر را برای خودش حفظ کند. یعنی نه کاملاً مطرود اصولگرایان شود و نه رای اقشار مدرن و تحصیلکرده جامعه را از دست بدهد.

  اگر حریف اصلی مشایی در انتخابات سال آینده قالیباف باشد، شانس کدام یک از این دو نفر بیشتر است؟

  اگر حریف مشایی فقط اصولگرایان سنتی باشند، رقابت مشایی با کاندیدای جریان اصلی اصولگرایان، مثل بازی منچستریونایتد و مس سرچشمه کرمان خواهد شد! اگر حریف مشایی قالیباف باشد، رقابت آنها مثل بازی منچستریونایتد و لیورپول می شود.

  اما اگر حریف مشایی خاتمی باشد، رحیم مشایی مثل تیم ملی فوتبال ایران در برابر بارسلونا خواهد بود! یعنی در این صورت، مشایی هیچ شانسی ندارد. ولی اگر اصلاح طلبان به شکل شکسته بسته و درب و داغان در برابر مشایی صف آرایی کنند، مثلاً کاندیدای آنها عارف باشد، باز حریف مشایی نمی شوند.

  این نکته را هم نباید فراموش کرد که مشایی هر چند برای اصولگرایان شخصیت جالبی نیست اما آنها به هر حال دغدغه سطح بالای مشارکت مردم در انتخابات را هم دارند. ضمناً با توجه به شکاف احمدی نژاد و اصولگریان، الان دیگر اوضاع مثل سال 88 نیست که مکانسیم برگزاری انتخابات در دست یک جناح بود. الان در واقع دو جناح مسئول پروسه برگزاری انتخابات هستند. بنابراین اوضاع لزوماً مثل سال 88 نمی شود.

   من فکر می کنم احتمال حضور مشایی در انتخابات خیلی پایین نیست. با اینکه مشایی کاندیدای مطلوب اصولگرایان نیست ولی باز مشایی از نظر آنها بهتر از خاتمی است.

  شمّ سیاسی شما چه می گوید؟ مشایی رئیس جمهور ایران می شود؟
    
  احمدی نژاد با عزل و نصب های اخیرش، بار کار اجرایی مشایی را سبک کرده و ضمناً او قاطعانه در برابر تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری ایستاده است. این ها نشان می دهد که احمدی نژاد طرح و برنامه ای جدی دارد. به هر حال، پیش بینی دقیقی نمی توانم بکنم ولی شمّ سیاسی ام به من می گوید که اسنفدیار رحیم مشایی را باید خیلی جدی گرفت.

   در مجموع فکر می کنید رای دهندگان بالقوه مشایی چه کسانی خواهند بود؟

  به غیر از رای بخشی از نیروهای اجتماعی مدرن و تحصیلکرده، که قبلاً به آن اشاره کردم، یکی از اهرمهای مشایی برای پیروزی در انتخابات این است که او اگر کاندیدا شود، به عنوان نامزد غیرحاکمیتی شناخته شود.

  مشایی در برابر حداد عادل و سعید جلیلی،  چنین موقعیتی دارد. یعنی وضعیتی مثل دوم خرداد 76؛ البته نه در آن حد و اندازه. به هر حال خیلی ها به مشایی رای می دهند صرفاً به این دلیل که او را نامزد غیرحکومتی می دانند!

  ممکن است احمدی نژاد بتواند رای روستاییان و اقشار فرودست شهری را به سمت مشایی سوق دهد و خود مشایی هم در پی کسب آرای اقشار مدرن و مرفه تر باشد؟

  همه روستاییان به مشایی رای نخواهند داد. اینکه چند درصد آنها مجاب شوند که به مشایی رای بدهند، بستگی به هنر و توانایی احمدی نژاد دارد. به نظر من، احمدی نژاد بتواند حداقل نیمی از جمعیت روستایی و فقیر کشور را قانع کند که به مشایی رای بدهند.  

 • نظرات() 
 • .

  پنجشنبه 30 آذر 1391

  روانبخش: هاشمی در انتخابات شدیدا به مهدی نیاز دارد

  از چندی پیس اخباری مبتنی بر تحت فشار قرار دادن قوه قضائیه برای آزادی مهدی هاشمی منتشر می گردید و پیش بینی می کردیم که او زندان بمان نیست ولی باورمان نمی شد که نهایتا این مجرم بدین بزرگی بدین راحتی و با وثیقه ای که برای خانواده هاشمی بسیار ناچیز است، آزاد شود.

  مسئول دفتر علامه مصباح یزدی ضمن انتقاد از آزادی مهدی هاشمی گفت:  چطور متهمی با این جرم بزرگ و نقش مهمی که در فتنه 88 و فرار به خارج از کشور و ارتباط با اپوزیسیون در خارج از کشور داشته است، با وثیقه آزاد می گردد؟!

  بولتن نیوز ، حجت الاسلام حسین جلالی مسئول دفتر علامه مصباح یزدی در گفتگو با خبرنگار بی باک گفت: از چندی پیس اخباری مبتنی بر تحت فشار قرار دادن قوه قضائیه برای آزادی مهدی هاشمی منتشر می گردید و پیش بینی می کردیم که او زندان بمان نیست ولی باورمان نمی شد که نهایتا این مجرم بدین بزرگی بدین راحتی و با وثیقه ای که برای خانواده هاشمی بسیار ناچیز است، آزاد شود.

  جلالی افزود: اصل بازگشت مهدی هاشمی در این شرایط و رسانه ای کردن و خبرسازی برای خانواده هاشمی و مظلوم نمایی برای آنان، ظاهرا با یک برنامه ریزی بود که این مراحل را هم مرتب طی می کند.


  وی ادامه داد: مرحله ورود مهدی هاشمی به کشور، مرحله رفتن به زندان و این خط خبری در رسانه های بیگانه مبنی بر اینکه پسر و دختر آقای هاشمی به زندان افتادند و نامه مادر مهدی هاشمی به خدا و گلایه از مسئولین که فرزندم در زندان به سر می برد و مظلوم نمایی که انجام دادند ظاهرا همه اینها در یک سیکل برنامه ریزی شده بود که طبق برنامه ای از پیش تعریف شده از سوی خانواده هاشمی انجام می شود.

  مسئول دفتر علامه مصباح عنوان کرد: قوه قضائیه باید در قبال این متهمان تدبیر بهتری بیندیشد و به مردم پاسخی بدهد که قانع شوند.

  در همین راستا حجت الاسلام روانبخش دبیر سیاسی هفته نامه پرتو در گفتگو با خبرنگار بی باک اظهار داشت: از چندی پیش خبرهایی به گوش می رسید که فشارهای سنگینی بر روی دستگاه قضایی است تا مهدی هاشمی آزاد شود. اگرچه ما فکر می کردیم که اینها یکسری اخبار تایید نشده می باشد و صرفا گمانه زنی های رسانه ای است ولی متاسفانه مهدی هاشمی با وثیقه ده میلیارد تومانی آزاد شد و قرار بازداشت موقت ایشان در واقع منتفی شد که در مورد این ماجرا چند نکته را باید متذکر شد.

  حجت الاسلام روانبخش اظهار داشت: پیش بینی می شود که آقای هاشمی در آستانه انتخابات آتی ریاست جمهوری شدیدا به فرزندش مهدی نیاز داشته باشد از همین رو تمام تلاش خود را برای بازگشت وی و سپس آزادی از زندان بکار گرفت و گرنه چگونه می شود که این آقازاده بعد از سه سال که در خارج از کشور بود، به یکباره هوس بازگشت کند.


  عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) افزود: مهدی هاشمی با این  آزادی که در بازداشت موقت نصیبش شده می تواند استفاده لازم را ببرد و کارهایی را که می خواهد برای تبرئه خود و نقش آفرینی در انتخابات بعدی انجام دهد.

  روانبخش گفت: وقتی مهدی هاشمی به ایران بازگشت و بازداشت شد، این پیش بینی را می کردیم که ایشان در زندان نمی ماند و آزاد می گردد و از طرفی قرار وثیقه ده میلیاردی برای خانواده هاشمی مبلغی نیست و جای تاسف دارد فردی که متهم است و بعنوان واسطه در فتنه بین داخل و خارج نقش آفرینی می کرده است می تواند با یک قرار وثیقه ده میلیاردی آزاد شود و به خانواده اش بر گردد.


  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی افزود: در گزارش کمیسیون اصل 90 که از تریبون مجلس خوانده شد، اسم مهدی هاشمی به عنوان سرپل جریان فتنه با دولتهای خارجی آمده است حال با این اتفاقات یا آن گزارشی که اصل 90 ارائه داد؛ دروغ است که بسیار بعید به نظر می رسد چون گفته شد پشتوانه این گزارش چند هزار صفحه سند است، یا اینکه در این قضیه فشارها تاثیر گذار بوده است که مهدی هاشمی آزاد شد.

  روانبخش گفت: علاوه بر گزارش کمیسیون اصل نود، دو جلد کتابی که خبرگزاری فارس بعنوان اعترافات فتنه گران منتشر کرده است، همه کسانی که در فتنه 88 دستگیر شدند و حکم زندانشصادر شد، همه اینها ماجرای فتنه را به نحوی به مهدی هاشمی برگردانده اند و سرنخ آن مهدی هاشمی است.

  دبیر سیاسی هفته نامه پرتو ابراز داشت: قوه قضائیه باید به جای آزادی مهدی هاشمی بلافاصله محاکمه او را آغاز می کردند چون پرونده او بیش از 3 سال است که آماده می باشد و نمی خواهند که پرونده ایشان را تازه تشکیل دهند. همین سند چند هزار صفحه ای که کمیسیون اصل 90 منتشر کرد، پرونده مهدی هاشمی است لذا انتظار مردم این می باشد؛ پرونده ای که چند سال پیش تشکیل شده است، سریعتر دادگاه آن آغاز شود و با او بعنوان یک جاسوس برخورد شود.

  روانبخش افزود: متاسفانه خانواده هاشمی خود را صاحب انقلاب و طلبکار از مردم می دانند و انتظار دارند که نظام حق ویژه ای برای آنها قائل شود.

  این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: کسی که بعد از سه سال فراری شدن نهایتا به کشور برگشته است، وقتی که دستگاه قضا او را از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل می کند؛ اتهام ربایش می زنند. بالاخره اینها خانواده هاشمی هستند و انتظار دارند که برخلاف بچه های مردمف نظام برای آنها امتیاز ویژه ای قائل شود.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

  فرقه بهائیت که چند سالی است بخشی از فعالیت خود را در ایران بر حوزه آموزش و جذب کودکان متمرکز کرده، در اقدامی جدید کلاس‌های آموزشی برای مربیان کودک و والدین برگزار کرده است.
  به گزارش بولتن نیوز به نقل از مؤسسه راهبردی دیده‌بان، یکی از سایت‌های وابسته به فرقه صهیونیستی بهائیت در اقدامی آشکار از مربیان کودک و والدین دعوت کرده تا در کلاس‌های آموزشی این فرقه با موضوع آموزش و تربیت کودکان شرکت کنند.

  عوامل بهائی دستور دارند تا در این کلاس‌ها که در تهران تشکیل می‌شود و پذیرای ایرانی‌های مسلمان نیز می‌باشد، روش‌هایی همسو با القائات و دستورالعمل‌های تشکیلات بهائیت برای تربیت و آموزش کودکان ارائه نمایند.
  در برگزاری این دوره از کلاس‌ها که با هزینه تشکیلات بهائیت صورت می‌گیرد، سعی می‌شود بر اساس همان روش فریبکارانه این فرقه با ارائه برخوردهای مهربانانه و دلسوزانه، افراد را به جذب در این تشکیلات ترغیب کنند.
  تمرکز فرقه بهائیت بر موضوعات آموزشی و تربیتی به افراد در سنین پایین با صرف هزینه‌های گزاف شیوه‌ای است که طی چند سال اخیر از سوی این فرقه پیش گرفته شده و در شبکه‌های ماهواره‌ای این تشکیلات نیز به خوبی مشهود است.
  شایان ذکر است که در گذشته نیز عوامل این فرقه با تأسیس مهدکودک یا آموزش مربیان کودک سعی کرده‌اند عضوگیری برای تشکیلات خود را از سنین پایین آغاز نمایند.

  site

 • نظرات() 
 • .

  پنجشنبه 30 آذر 1391

  پایان تاریخ مصرف منافقین پایان حیات ننگین آن‌ها است

  با پایان رسیدن تاریخ مصرف گروهک تروریستی منافقین حیات ننگین آن‌ها نیز به پایان می رسد.

  باشگاه خبرنگاران، حمید سجادی مدیر عامل انجمن مبارزه با تروریسم در یادداشتی در خصوص فراخوان سازمان ملل برای پناهندگی به اعضای گروهک تروریستی منافقین نوشت که متن آن در ذیل آمده است:

  مسئله ضرورت پناهندگی دادن به اعضای گروهک تروریستی منافقین دو وجه دارد:

   اصرار مردم عراق و تاکید دولت آن به اخراج منافقین از این کشور از دلایل مهم اخراج این گروهک تروریستی از خاک این کشور است،  در واقع دولت عراق بیش از 8 سال است که اعلام کرده گروهک تروریستی منافقین باید کشور عراق را ترک کند و بارها اعلام کرده که نمی‌خواهد این گروهک تروریستی با تشکیلات نظامی و فرقه‌ای که بطور آشکار در امور داخلی عراق دخالت و از درون اردوگاه اشرف تظاهرات، شورش و اقدامات تروریستی را رهبری می‌کند و در کانال تلوریونی‌اش علیه این کشور تبلیغ می‌کند در این کشور حضور داشته باشد، خواسته ای که در قانون اساسی عراق نمود بارزی یافته است و آراء جمعی مردم عراق را پشتوانه خود دارد.

  با توجه به اسناد و مدارك بسیاری كه بر نقش این گروهک تروریستی در جنایت علیه مردم عراق حکایت دارد، بسیاری از خسارت دیدگان خواهان احقاق حقوق خود هستند.

  در سال‌های اخیر اعتراض مردم عراق به حضور گروهک تروریستی منافقین در عراق نمود بارزی یافته است، به رغم تلاش‌های گسترده این گروهک تروریستی در طول سال‌های اخیر كه با هدف ماندن در عراق و حفظ پادگان اشرف و هویت فرقه‌ای‌اش صورت گرفته و همچنین به رغم حمایت‌ كشورهای غربی از این گروهك تروریستی، افكار عمومی مردم عراق همچنان مصرانه بر اخراج این گروهک تروریستی و محاكمه سركردگانش تاكید می‌كند.

  در واقع حافظه تاریخی مردم عراق درباره گروهك منافقین یادآور انواع جنایت‌های این گروهک تروریستی در عراق و کشتار وسیع شیعیان و كردها است. ( از جمله سركوب وحشیانه مردم استان‌های میانی و جنوبی در انتفاضه شعبانیه و کشتار افراد در قیام سال 1991).

  بنابراین مردم عراق كاملا حق دارند تا اخراج فوری و محاكمه سركردگان این گروهک تروریستی را خواستار باشند، این خواسته عمومی در قانون اساسی عراق كه بر محكومیت هر گونه حمایت از تروریسم تاكید کرده  یا در حكم برخی از دادگاه‌های عراق مبنی بر محكومیت منافقین و مجرم شناختن آنها و حكم به اخراج این گروهك تروریستی از عراق و محكومیت سرکردگان آنها نمود بارزی یافته است.

    تلاش کمیساریای عالی پناهندگی در یافتن جایگاهی برای اسکان اعضای این گروهک تروریستی

  فراخوان‌های سازمان ملل متحد به کشورهای عضو نیز در این قالب قابل فهم است، حال در کنار این دو وجه، دو مشکل و معضل به این مسئله دامن می زند:

   معضل اول کارشکنی‌های این گروهک تروریستی و درخواست‌های نامعقول آن‌ها بوده که برآمده از خواست سرکردگان این گروهک بر حفظ ساختار تشکیلاتی است.

  تلاش برای حفظ ساختار تشکیلاتی با درخواست پناهندگی تناقض داشته و این مسئله امری محال بوده که در قالب تلاش و درخواست های مکرر سرکردگان این گروهک تروریستی برای تبدیل کمپ لیبرتی به کمپ دائم پناهندگی و یا درخواست برای اسکان جمعی در نزدیکی مرز اردون نمود بارزی داشته است.

  مشکل دوم ویژگی‌های ضدانسانی، ماهیت فرقه ای و سابقه ترور، مزدوری، ستیزه جویی و خیانتی است که این گروهک در پرونده سیاه خود  ثبت کرده و این گروهک تروریستی را به مثابه تهدیدی بالقوه برای هر کشوری تعریف می‌کند.

   امری که موجب شده کشورهای عضو سازمان ملل متحد به رغم داشتن استانداردهای دوگانه در برخورد با تروریسم از حضور این گروهک تروریستی در کشور خود احساس تهدید کنند و بر این اساس تا کنون از اعطای پناهندگی به اعضای این گروهک آموزش دیده طفره رفته اند.

  در حالیکه کشورهای اروپایی سال‌هاست گروهک تروریستی منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی خود خارج کرده‌اند و در مجامع خود از آن بر علیه ایران بهره گرفته و اجازه جولان به آن‌ها داده اند، اما در عمل با عدم اعطای پناهندگی به این گروهک تروریستی نشان دادند که خود بر تهدیدات این جرثومه‌های فساد  برای جامعه بشری واقفند از این رو حضور اعضای منافقین با آموزش‌های فرقه ای، نظامی که با ایدئولوژی دگم و ستیزه جویانه و سابقه رفتاری تروریستی پیوند خورده را در کشور خود نمی پذیرند.

  پروژه آینده سوزی رجوی چیست؟
   
  درخواست مکرر و پربغض خانواده‌ها در پشت دیوارهای توهمی که سرکردگان منافقین، اعضای خود را از دنیای بیرون جدا کرده بودند منجر به جدایی و رهایی بیش از ۷۰۰نفر از اعضای این گروهک تروریستی شد.

   در تقابل، سرکردگان این گروهک تروریستی برای حفظ اعضا در چنبره فرقه عملیاتی تحت عنوان «فاز آینده سوزی» را پیش گرفتند.

   پروژه آینده سوزی، برنامه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین به سرکردگی رجوی برای حفظ دیوارهای اشرف و لیبرتی است.

  پروژه آینده سوزی، برنامه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین برای حفظ فرقه و جلوگیری از فروپاشی آن است.

  پروژه آینده سوزی، برنامه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین برای کشتن احساسات انسانی اعضای در بند است.

  پروژه آینده سوزی، نهایت شقاوت و ددمنشی است که با آن اعضای گروهک تروریستی منافقین را ملزم به توهین به خانواده هایشان در تلویزیون می کند.

  پروژه آینده سوزی، تلاشی برای نا امید کردن خانواده های متحصن پشت درب اشرف  و اقدامی برای بی اثر ساختن تنها دستاویز رسیدن به فرزندشان است.

  پروژه آینده سوزی، برآمده از نگاه سرد و عاری از عاطفه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین به انسان و خانواده است، در واقع این پروژه امری غریب نیست بلکه تداوم همان رویکرد منافقین به خانواده است، همان رویکردی که اعضا بر اساس آن ملزم به طلاق اجباری شدند، همان نگاهی که بر مبنای آن هر گونه عشقی به جز عشق به سرکردگی گروهک  محکوم و مذموم شناخته می شود، همان رویکردی که خانواده را به عنوان تهدیدی برای ساختار تسکیلاتی و تروریستی تعریف می کند و کودکان را از خانواده ها جدا کرده و هر گونه ارتباط عاطفی و انسانی میان اعضا را به مثابه خسرانی به رابطه اعضای گروهک با سرکرده گروهک تروریستی منافقین تعبیر و تفسیر می کند.

  به رغم این بلندای دیوار توهم که بر اعضای این گروهک تروریستی تصویر می شود رویارویی با واقعیت‌های و حضور نیمه جانی از احساس و خاطره اعضاء موجب شده تا ما کماکان شاهد فرار و جدایی عناصر گروهک تروریستی منافقین باشیم.


  با نگاهی کلی به فرایند رو به اضمحلال این گروهک تروریستی پاسخ به این سوال در قالب دو برهه زمانی طرح می کنیم:

  در نگاه کوتاه مدت:

  سرنوشت گروهک تروریستی منافقین بر اساس هویت ابزاریشان تعریف و تعیین می شود؛  تا زمانی که بتوانند نقش فریبکارانه خویش را  ایفاء کنند و به کار سرویس‌های امنیتی و دشمنان این مرز و بوم بیایند به مثابه یک ابزار بکار گرفته می شوند.

   امری که سرکردگان این گروهک تروریستی نیز به خوبی به آن واقف هستند و بر مبنای آن حیات خویش را در ذیل چتر رژیم‌های دیکتاتوری همچون رژیم بعث عراق قرار داده اند و امروزه نیز در فضای وجود استانداردهای دوگانه غرب در خصوص تروریسم و حقوق بشر فعالیت می‌کنند، در این برهه نقش تخریبی فعالی از خود به نمایش می گذارند و از حمایت دشمنان ملت ایران نیز برخوردار می گردند.

  نگاه بلند مدت:

  در نگاه بلند مدت تداوم و بقایی هر چیزی ناشی از دو علت است یکی حقانیت امر است و دیگری داشتن پایگاه مردمی، بنابر به این مهم گروهک تروریستی منافقین چون از لحاظ عینی پایگاه مردمی ندارند و از نظر ذهنی ایدئولوژی دگم و منحطی را سرلوحه زندگی شان قرار داده اند اضمحلال و فروپاشی پایان محتوم این گروهک تروریستی است.

  گروهک تروریستی منافقین پس از سرنگونی رژیم بعث عراق و با از دست دادن یکی از حامیان خود، برای تداوم ساختار تروریستی خود، دستاویزهای دیگری را جستجو کرده است؛ از جمله قرار گرفتن در پناه آمریکا و رژیم صهیونیستی.

  از همین رو تمام تلاش خویش را برای تداوم حضور نیروهای اشغالگر در عراق معطوف کردند و  پس از ناامید شدن از ماندن نیروهای آمریکایی و برداشته شدن چتر حمایتی نیروهای اشغالگر از گروهک تروریستی منافقین در عراق نیز ترفندی دیگری را جستجو کرده است اما نهایتا باید گفت با پایان رسیدن تاریخ مصرف این گروهک تروریستی بدنام حیات ننگین آن‌ها به پایان می رسد.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   
   
   
   
  حضور دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت در جشنواره کار آفرینان تولید در تجارت دندانپزشکی ایران در نمایشگاه بین المللی تهران با حاشیه هایی همراه بود. دکتر نخستین، همسر و مشاور وزیر بهداشت در امور دندانپزشکی در طول بازدید خانم وزیر از نمایشگاه تجارت دندانپزشکی ایران همراه وی بود.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   
  به گزارش رویداد ، سپهبد عثمان الغانمی فرمانده فرات میانی ارتش عراق با اعلام آغاز اجرای طرح گسترده امنیتی برای زیارت اربعین حسینی، از تلاش‌ها برای مسموم سازی آب و غذای زائران خبر داد.

  وی که در یک نشست خبری در شهر بابل مرکز استان بابل عراق سخن می‌گفت با بیان اینکه طرح امنیتی حمایت از زائران اربعین حسینی شامل حضور هزاران نیروی ارتش، پلیس و عناصر اطلاعاتی در استان‌های بابل، کربلا و اطراف آن است، گفت: همه دستگاه‌ها در منطقه در آماده‌باش هستند و قرار است نیروهای هوایی با هلی‌کوپتر اقدامات لازم حفاظتی برای جلوگیری از پرتاب موشک و خمپاره داشته باشند.

  این فرمانده ارتش عراق همچنین از تلاش‌های جدید سازمان‌های تروریستی و القاعده برای کشتار زائران اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: سازمان‌های تروریستی فهمیده‌اند که ماشین‌های بمب‌گذاری شده سخت شده است لذا تصمیم گرفته‌اند با مسموم کردن آب و غذا به زوار حمله کنند.

  وی افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی اخباری به دست آورده‌اند که باید به همه شهروندان و زوار این هشدار را داد که غذا و آب را جز از هیئت‌ها و سیستم‌های ثبت شده و رسمی دریافت نکنند.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   

  دادستان : بسم الله القاصم الجبارین ؛ «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .»      (امام خمینی)

  ریاست محترم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز ، کیفرخواست صادره علیه متهم به مشخصات زیر تقدیم حضورتان می گردد.

  آقای حمیدرضا امامی، فرزند غلامرضا، با نام مستعار کاظم ، با شناسنامه شماره ۱ ، متولد ۱۳۳۷ ، مجرد ، تبعه ایران ، اهل مسجد سلیمان ، مقیم مسجد سلیمان ، از اعضای تشکیلات سربداران جنگل و تاریخ دستگیری ۴ مرداد ماه سال ۱۳۶۱ ، متهم است به :

  ۱-ارتباط با سازمان محارب و الحادی اتحادیه کمونیست از سال ۵۹ ، صفحه ۸ پرونده .

  ۲-همکاری با عناصر ملحد و محارب سازمان اتحادیه در ارتباط با اختفای ماشین چاپ و اسلحه در دادگاه سازمانی تحت پوشش تابلو سازی و سپس از بین بردن ماشین چاپ به دستور مسئول بالاتر .

  ۳-عزیمت به جنگل های آمل در تاریخ ۲۱/۶/۶۰ جهت قیام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی تحت عنوان سربداران جنگل که در این رابطه با گروه های نظامی داخل جنگل ، به نام های گروه اسماعیل ، منوچهر و محمد در ارتباط بوده است . صفحه ۱۱ ، ۲۹ .

  ۴-مشارکت در درگیری ۱۸ آبان در داخل جنگل ، داشتن مسئولیت در قسمت تدارکات سازمان برای حمل فشنگ ها و آذوقه و استقرار در گروه پزشکی جنگل ، صفحه ۲۹ .

  ۵-مشارکت در درگیری مسلحانه ۲۲ آبان در داخل جنگل که در این درگیری ، ده ها تن از برادران سپاه و ارتش به شهادت می رسند . نامبرده در این جریانات مسلح به سلاح گرم بوده است .

  ۶-بازگشت پس از قریب سه ماه اقامت در جنگل و سپس مخفی شدن در خانه یکی از افراد جنگل به نام مستعار ساسان و سپس ایجاد ارتباط مجدد با یکی از افراد سازمان از طریق قرار تشکیلاتی با نام مستعار "بهزاد" و اشتغال در یک کارگاه سازمانی تحت پوشش تابلوسازی و سکونت در این محل تا لحظه دستگیری ، صفحه ۳۱ ، ۳۳ پرونده.

  ۷-کمک مالی به سازمان محارب اتحادیه و همچنین پخش اعلامیه های گروهک اتحادیه ، صفحه ۲۸ .

  با توجه به مراتب فوق ، مجرمیت نامبرده از نظر دادستانی محرز و مسلم است . از حضور محترم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز ، تقاضای صدور حکم شرعی و مجازاتی در خور جنایاتش را از محضرتان دارم .

  دادستان انقلاب اسلامی مرکز

  سید اسدالله لاجوردی

  آیت الله گیلانی : آقای امامی کیفر را شنیدید ، میزان تحصیلات شما چقدر است ؟

  امامی : دیپلم ادبی .

  آیت الله گیلانی : آقای امامی ، انشاء الله که صادقانه بگویید ؛ بند اول اتهام شما : ارتباط با سازمان محارب و ملحد اتحادیه کمونیست های ایران .

  امامی : بله ، درست است .

  آیت الله گیلانی : بند دوم : همکاری با عناصر ملحد و محارب سازمان اتحادیه در ارتباط با اختفای ماشین چاپ و اسلحه در کارگاه سازمان ، تحت پوشش تابلوسازی و سپس از بین بردن ماشین چاپ به دستور مسئول بالاتر .

  امامی : بله . راجع به مسئله همکاری ، آخر همکاری به چه شکلی ؟ من روزی که سر کار رفتم ، اصلاً اطلاع نداشتم که آنجا تابلوسازی است . من با شخصی با نام مستعار بهزاد تماس گرفتم و شب بود که به آنجا رفتم . گفت : اینجا بخواب تا ما صبح بیاییم . گفتم : اینجا کجاست ؟ گفت : کارگاه است . او صبح آمد و گفت : اگر کسی آمد مرا خواست ، بگو ساعت ۱۰ می آید .

  در همین حین ، مسئول مسئولم آمد ، که من آن موقع نمی شناختمش . او سراغ بهزاد را گرفت ؛ من گفتم ساعت ۱۰ می آید و او هم به من گفت اگر آمد ، بهش بگو ، محمودی آمده بود و بعد تقریباً تا ۲۰ روز آنجا من اصلاً خبر نداشتم که آنجا چی هست و نیست و وقتی می پرسیدم ، جواب می دادند ، یواش یواش راه می افتی .

  من فکر می کردم، آنجا تابلوسازی است و چون جایی نداشتم شب ها هم آنجا می خوابیدم . تا این که یک شب رفتم پشت ، بسته بزرگی دیدم ؛ وقتی جنس بسته را پرسیدم ، گفت : اینها یک مقدار وسیله مربوط به کار خودمان است . بعد از مدتی هم شخصی به نام محمود آمد و آنها را برد . همان فشنگ و مهماتی بود که در کیفر خواست نوشته اند ؛ ولی ماشین آنجا باقی ماند .

  وقتی که می خواستیم کارگاه را ببندیم ، من و بهزاد تصمیم گرفتیم ، ماشین را که خراب بود ، خردش کنیم و همین کار را هم کردم . بعد محمود ایراد گرفت که چرا خراب کردید ، ما هم جواب دادیم که چون تو نیامدی ، تصمیم به خراب کردنش گرفتیم ، و بعد مقداری از خراب شده ها را بهزاد با خودش برد و مقداری هم آنجا ماند ، تا این که دستگیر شدم .

  آیت الله گیلانی : بسیار خوب ، بند سوم : عزیمت به جنگل های آمل در تاریخ ۲۱/۶/۶۰ جهت قیام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی ، تحت عنوان سربداران جنگل که در این رابطه با گروه های نظامی جنگل در ارتباط بوده است .

  امامی : بله . من کلاً مدت ۷۰ روز در جنگل بودم . وقتی که ما از شهرستان آمدیم ، سه نفر بودیم و در مسافرخانه اقامت گزیدیم . مسئول ما گفت که من می روم تماس بگیرم . من خودم آن موقع شخصاً خبر نداشتم و بر خلاف حسین ریاحی که می گوید ، اطلاع داشتند و داوطلبی بوده ، ما خبر نداشتیم . اولاً موضوع را به هواداران نمی گفتند ؛ حتی در داخل جنگل هم ، تا یک ماه ، یک ماه و نیم ما اصلاً خبر نداشتیم ، جریان چیست .

  روز بعد از این که ما آمدیم تهران ، به من گفتند : تو فردا با یکی تماس می گیری و می روی . من گفتم : کجا ؟ گفتند: خودش می داند. من رفتم آن شخص را دیدم. گفتم : کجا می رویم ؟ گفت : به منطقه سرخ می رویم و من از این مسئله ، فقط اسم منطقه سرخ را می دانستم .

  شب بود که به جنگل رسیدیم ؛ البته من آن منطقه را حتی حالا هم درست نمی شناسم . به جایی رسیدیم که یک عده از بچه ها آنجا بودند . صبح روز بعد به یک قسمت دیگر که کمپ بود ، رفتیم و کلاً مدت ۷۰ روز آنجا بودم .

  آیت الله گیلانی : در واقع شما دفاع نکردید ، بلکه توضیح دادید که در یک حالت بی اراده ای بودید . شما به انسان که خدا به او اختیار و اراده داده ، جنایت کردید و موجودی بی اراده در دست دیگران بودید .

  امامی : بله ، من به شخصه ، هر چند که در درگیری ۶ بهمن نبودم ، ولی در برابر این همه خانواده شهدا شرمنده ام . نمی توانم سرم را بلند کنم و بگویم ، می خواهم از خودم دفاع بکنم .

  آیت الله گیلانی : و اما بند چهارم : مشارکت در درگیری ۱۸ آبان در داخل جنگل ، داشتن مسئولیت در قسمت تدارکات سازمان برای حمل فشنگ ها و آذوقه و استقرار در گروه پزشکی جنگل .

  امامی : بله ، من در آن موقع بودم ، ولی در گروه پزشکی نبودم .

  آیت الله گیلانی : درگیری چطور ؟

  امامی : نه در خود درگیری نبودم ، در قسمت عقب بودم .

  آیت الله گیلانی : بسیار خوب ، یعنی در پشتیبانی بودی ، در درگیری نبودی ؟

  امامی : بله ، من در قسمت آذوقه و تدارکات و مهمات بودم .

  آیت الله گیلانی : بند مشارکت در درگیری های مسلحانه ۲۲ آبان در جنگل که در این درگیری ، ده ها تن از برادران سپاه و ارتش به شهادت رسیدند .

  امامی : بله ، در این درگیری من سه راهی داشتم و در قسمت عقب بودم که درگیری رخ نداد و هیچ انفجاری هم نشد و بعد آن سه راهی را تحویل دادم .

  آیت الله گیلانی : بند ششم : بازگشت پس از قریب سه ماه اقامت در جنگل و سپس مخفی شدن در خانه یکی از افراد جنگل با نام مستعار " ساسان " ؛ این خانه مال کی بود ؟

  امامی : خانه ، مال همان کسی بود که با هم از جنگل آمدیم و این به صورت مخفی نبود ؛ خانواده اش هم بودند ؛ نام واقعی اش هم سهراب بود .

  آیت الله گیلانی : در شهر آمل بوده یا نه ؟

  امامی : نه ، بعد از درگیری ۲۲ آبان با من آمد .

  آیت الله گیلانی : سپس ایجاد ارتباط مجدد با تشکیلات از طریق اجرای یک قرار تشکیلاتی با یکی از افراد سازمانی با نام مستعار " بهزاد " .

  امامی : بله ، این بهزاد همان صاحب کارگاه است که توسط ساسان به من وصل شد ، تا وضعیتم روشن بشود .

  آیت الله گیلانی : بند هفتم : کمک مالی به سازمان محارب اتحادیه کمونیست های ایران و همچنین پخش اعلامیه . چقدر کمک مالی کرده اید ؟

  امامی : بله ، من حدود ۵۰۰ تومن کمک مالی کرده ام . پخش اعلامیه هم در سال ۵۹ بوده است .

  دادستان : اینجا چون مسئله کمک مالی به میان آمد ، اجازه می خواهم ، از یکایک این آقایان سؤال کنم ، چه مقدار کمک به این سازمان کرده اند ؛ تا بعد نتیجه ای بگیرم . شما از همان اول بفرمایید :

  ۱.متهم شماره یک : هیچی .

  ۲.متهم شماره دو : هیچی .

  ۳.متهم شماره سه : ۲۵۰ تومان دوران جنگ .

  ۴.متهم شماره چهار : ۵۰۰ تومان .

  ۵.متهم شماره پنج : مجموعاً ۲۳۰۰ تومان .

  ۶.متهم شماره شش : ماهی ۱۰۰ تومان حق عضویت ، حدود ۲۰۰۰ تومان .

  ۷.متهم شماره هفت : ماهی ۱۰۰ تومان حق عضویت ، حدود ۱۰۰۰ تومان .

  ۸.متهم ردیف ۸ : هیچی .

  ۹.متهم ردیف ۹ : هیچی .

  ۱۰.متهم ردیف ۱۰ : هیچی .

  ۱۱.متهم ردیف ۱۱ : ماهی ۱۰۰ تومان حق عضویت ، جمعاً ۲۰۰۰ تومان .

  ۱۲.متهم ردیف ۱۲ : حق عضویت می دادم پول دیگری نداشتم .

  ۱۳.متهم ردیف ۱۳ : حدود ۱۵۰۰ تومان .

  ۱۴.متهم ردیف ۱۴ : حق عضویت حدود ۳ ماه .

  ۱۵.متهم ردیف ۱۵ : جمعاً ۵۰۰۰ تومان .

  ۱۶.متهم ردیف ۱۶ : هیچی .

  ۱۷.متهم ردیف ۱۷ : حدود ۲۰۰۰ تومان .

  ۱۸.متهم ردیف ۱۸ : حدود ۲۰۰۰ تومان حق عضویت .

  ۱۹.متهم ردیف ۱۹ : حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان .

  ۲۰.متهم ردیف ۲۰ : حدود ۲۵۰۰ تومان .

  ۲۱.متهم ردیف ۲۱ : هیچی .

  ۲۲.متهم ردیف ۲۲ : ۸۰۰ تومان حق عضویت .

  ۲۳.متهم ردیف ۲۳ : هیچی .

  ۲۴.متهم ردیف ۲۴ : هیچی .

  ۲۵.متهم ردیف ۲۵ : هیچی .

  ۲۶.متهم ردیف ۲۶ : هیچی .

  ۲۷.متهم ردیف ۲۷ : ۱۵۰۰ تومان .

  ۲۸.متهم ردیف ۲۸ : هیچی .

  ۲۹.متهم ردیف ۲۹ حضور ندارند .

  آیت الله گیلانی : در این ساعت دادگاه تنفس اعلام و فردا روز یک شنبه ، نوزدهم دی ماه که مصادف با سالگرد حادثه قم است ، محاکمه ادامه پیدا می کند .

  (تکبیر حضار  و شعار خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی ، خمینی را نگه دار .)

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   

  بازسازی ایلام و سومین و چهارمین شهدای محراب ، آیت الله صدوقی و آیت الله اشرفی

  از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تا پانزدهم خرداد سال ۶۱ ( در زمان حیات آیت الله صدوقی و آیت الله اشرفی) چندین بار مزدوران جنایتکار صدام به شهر ایلام حمله کردند و طی این حملات ناجوانمردانه عده ای از مردم بی دفاع ایلام را به خاک و خون کشیدند . در حملات هواپیماهای صدام به مردم ایلام ، در سال گذشته در مراسم بزرگداشت شهدای پانزدهم خرداد ، شصت نفر شهید و بیش از دویست نفر مجروح گردیدند .

  در پی این بمباران ، آیت الله صدوقی که به منظور دیدار از جبهه های جنگ و شهرهای کردستان به کرمانشاه سفر کرده بودند به ایلام مسافرت نموده از مجروحین بمباران عیادت کردند و از مناطق ویران شده بازدید به عمل آوردند .

  شهید محراب آیت الله اشرفی نیز به همین منظور به ایلام رفت و در اجتماع عظیم مردم ایلام در مراسم تشییع جنازه شهدا شرکت و از مجروحین این حادثه عیادت کردند . این دو شهید بنا به پیشنهاد استاندار سابق ایلام برادر متعهد ترکان باز سازی خانه های مخروبه را پذیرفتند ، که این موضوع از رسانه های گروهی نیز اعلام گردید .

  « ما من قدم سعت الی الجمعه الاحرام الله جسدها علی النار » ، " نیست کسی که قدم گذارد به سوی نماز جمعه ، مگر این که خدای متعال بدن او را بر آتش جهنم حرام گرداند ."

  (وسائل الشیعه ، ج ۵)

  دشمن برای شکستن جمعه ها تلاش می کند و شخصیت های بزرگ محراب را از ما می گیرد ، باید با عزمی راسخ تر و اراده ای قوی تر در این اجتماع عظیم شرکت کنیم تا توطئه های آنها خنثی شود .

  نقش شهید محراب در امر وحدت بین تشیع و تسنن :

  استان کرمانشاه از لحاظ جغرافیایی از اهمیت خاصی برخوردار است . این استان از جهاتی با دیگر استان ها متفاوت است . هم مرز عراق است ، در کنار استان کردستان که مرکز توطئه های گروه های وابسته به غرب و شرق است ، قرار دارد ، فرق و مذاهب مختلف در این استان وجود دارد ، از جهت فرهنگی مردم این استان در نهایت ضعف قرار دارند .

  جمعیت کل این استان در حدود ۵/۱ میلیون نفر است. برادران و خواهران اهل تسنن این استان وفادار به انقلاب و جمهوری اسلامیند و علاقه شدیدی به رهبر انقلاب دارند و در خط امامند . روحانیت اهل تسنن این استان نیز همانند روحانیت اهل تشیع در انقلاب سهم بزرگی داشته اند و انقلاب را رهبری کرده اند و در تمام مراحل انقلاب ، دوشادوش ملت انقلابی ، وفاداری خویش را به انقلاب و مقام رهبری به منصه ظهور رسانده اند .

  شهید محراب در رابطه با وحدت بین دو قشر شیعه و سنی زحمات فراوانی را متحمل شدند و برای به ثمر رساندن وحدت مسافرت های متعددی به شهرهای پاوه و جوانرود و روانسر نموده ، در طول امامت جمعه سمینارهای متعددی مرکب از ائمه جمعه سنی و شیعه در مرکز استان و شهرهای اهل سنت این استان تشکیل دادند . ایشان روحانیون اهل سنت را همیشه در آغوش خود می گرفتند و از این جهت آیت الله اشرفی منحصر به فرد بود .

  پس از تشکیل سمینار ائمه جمعه سراسری به دعوت فقیه عالیقدر آیت الله منتظری در قم و قرار تشکیل شدن سمینار ائمه جمعه در مراکز هر استان ، آیت الله اشرفی جهت تحکیم وحدت بین کلیه اقشار مردم استان کرمانشاه هر دو ماه یک بار سمیناری مرکب از ائمه جمعه سنی و شیعه در شهرهای مختلف این استان تشکیل دادند .

  در بعضی از سمینارها از شخصیت هایی همچون شهید سوم محراب آیت الله صدوقی و آیت الله طاهری امام جمعه اصفهان و آیت الله خامنه ای امام جمعه تهران دعوت به عمل آوردند . این شخصیت ها با حضور و سخنرانی در این سمینارها ، بهای دیگری هم از جهت سیاسی و هم مذهبی به این سمینارها دادند .

  آخرین سمینار ائمه جمعه و جماعات سنی و شیعه حدود دو ماه قبل از شهادت آیت الله اشرفی در کرمانشاه تشکیل شد که در حدود سیصد تن از ائمه جمعه و جماعات دو قشر شیعه و سنی با حضور نمایندگان امام در سازمان اوقاف و سرپرست کل سازمان اوقاف تشکیل شد .

  در این سمینار مسائل مختلفی پیرامون انقلاب و وظیفه روحانیت در این برهه از زمان ، همچنین مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی و در رأس آنها مسئله جنگ تحمیلی عنوان شد که در کتاب های بعدی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت .

  قابل ذکر است که از تاریخ سمینار ائمه جمعه سنی و شیعه در سال گذشته تا این تاریخ که بیش از یک سال می گذرد ، سمیناری مرکب از ائمه جمعه و جماعات سنی و شیعه تشکیل نگردیده و این بسیار جای تأسف است و همان طور که امام امت در رابطه با شهادت شهید محراب آیت الله اشرفی فرمودند : " رفتن او ثلمه بر اسلام وارد کرد ."

  هم اکنون که قریب یازده ماه از شهادت آیت الله اشرفی می گذرد ، روحانیون شیعه و سنی احساس یتیمی می کنند و در مجالس متعدد اهل سنت این موضوع کراراً گفته شده که با شهادت آیت الله اشرفی ما جامعه روحانیت اهل سنت پدر دلسوز و مهربان خود را از دست دادیم و همیشه جای او را خالی می بینیم .

  و اظهار می دارند هر گاه سر راه خود مشکلی را می یافتیم فوراً خود را کنار او می رساندیم و ایشان شخصاً و بدون وقت قبلی و تکلف ما را می پذیرفت و مشکلات اجتماعی و مذهبی را حل می کرد و اگر احساس می کرد که حضورش در شهر پاوه یا جوانرود یا روانسر و دیگر مراکز اهل سنت لازم است ، علیرغم سختی راه و نامساعد بودن مسائل امنیتی خود را سریعاً به منطقه می رساند و مشکلات را حل می کرد .

  مسئولیت اداره امور روحانیت اهل تسنن استان کرمانشاه از سوی امام خمینی بر عهده آیت الله اشرفی گذارده شده بود و پس از شهادت ایشان بر عهدهت اینجانب بود . در این رابطه مسافرت ها و سمینارهای متعددی در شهرهای مختلف اهل سنت با حضور ائمه جمعه و جماعات داشته ایم و گام های مؤثری در این رابطه و رفع مشکلات آنها در این سمینارها برداشتته شده است . امید است خداوند ما را در ثمر رسانیدن اهداف مقدس انقلاب و آن شهید بزرگوار موفق بدارد .

  یکی از عوامل مهم در جهت وحدت شیعه و سنی هفته وحدت است که از ابتکارات مهم حضرت آیت الله منتظری مدظله است و اثرات بسیار مطلوبی در این رابطه داشته و استقبال بی نظیری از سوی برادران اهل سنت در این استان به عمل آمده است .

  در سال گذشته در زمان حیات شهید محراب ، ستادی با مسئولیت اینجانب جهت بزرگداشت هفته وحدت در استان کرمانشاه تشکیل شد که به مدت یک هفته مجالس متعددی در شهرها و بخش های مختلف این استان منعقد ساخت .

  هر روز کاروان هایی به عنوان وحدت به مناطق مختلف این استان ، همچنین کردستان اعزام شدند و در آخرین روز برگزاری هفته وحدت نیز کاروان هایی از برادران اهل سنت از شهرهای مختلف ، همچنین هفتصد نفر از مرم کامیاران ، پیاده به کرمانشاه آمدند و در مراسم هفته وحدت شرکت نمودند .

  آخرین مجلس هفته وحدت در سال گذشته با حضور شهید محراب و کلیه ائمه جمعه و جماعات سنی و شیعه و شخصیت ها و مقامات استان تشکیل شد که از جهت کیفیت و کمیت بی سابقه بود .

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   
  محمد مهدی میر باقری، چهارشنبه‌شب در یک جلسه عمومی که در دفتر جبهه پایداری انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: گاهی انقلاب خرد تعریف می‌شود یعنی آن را فقط حرکتی علیه استبداد و در مسیر دموکراسی‌خواهی می‌دانند.

  این مدرس و محقق فلسفه و علوم اسلامی ادامه داد: باید به انقلاب با دیدی وسیع‌تر نگاه کرد، چراکه انگیزه‌ای که تبدیل به انقلاب شد، در جبهه انبیا بود.

  مسئول دفتر فرهنگستان علوم اسلامی خاطرنشان کرد: برای شناخت انقلاب باید گفتمان امام را زنده کنیم و دیدیم ادبیاتی که به وسیله مقام معظم رهبری زنده شد.

  * در جریان فتنه 88 در جابه‌جایی اجتماعی، قدرت تاثیر داشت

  وی ابراز داشت: اکنون می‌بینیم که آمریکای سکولار و اسلام تندرو که همان سلفی‌ها و وهابی‌ها هستند، کنار یکدیگر در حال مبارزه با جریان مقاومت هستند و این مبارزه حتی در جهت دادن به جنبش‌های منطقه نیز ادامه دارد.

  میرباقری با اشاره به بیداری اسلامی افزود: بدبین نیستم اما بسیاری تحرکاتی که در مصر صورت می‌گیرد، مهندسی شده و برای ایجاد انقلاب مصنوعی است.

  این مدرس حوزه ادامه داد: شاید بتوان گفت که غرب از تحرکات اجتماعی استفاده کرده و انقلابی مصنوعی حول مرسی و سکولاریست‌های میانه‌رو را اداره می‌کند.

  وی افزود: حکومت سکولارهای میانه‌رو در منطقه می‌تواند یک معضل اساسی برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

 • نظرات() 
 • .

  پنجشنبه 30 آذر 1391

  متن نامه دفتر هاشمی به لاریجانی


  دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی با ارسال نامه ای به دکتر علی لاریجانی ضمن اعتراض به سکوت هیات رئیسه مجلس نسبت به آنچه سخنان سراسر توهین‌آمیز و خارج از اخلاق یکی از نمایندگان مجلس درباره رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواند،خواهان فرصت لازم پاسخگویی در اولین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی شد.

  حدیدنیوز، متن این نامه به شرح زیر است:

  جناب آقای دکتر علی لاریجانی

  رییس محترم مجلس شورای اسلامی

  سلام علیکم

  سخنان سراسر توهین‌آمیز و خارج از عرف و اخلاق یکی از نمایندگان مجلس نسبت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در تاریخ ۲۸ /۹/ ۹۱ از تریبون رسمی مجلس شورای اسلامی و به صورت زنده از صدای جمهوری اسلامی پخش شد، تعجب همگان را برانگیخت .

  ضمن اعلام اعتراض به سکوت هیات رئیسه مجلس نسبت به این تضییع آشکار حق و توهین و تهمت و با نسبت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با استناد به مواد ۷۷ و ۷۸ آیین‌نامه داخلی مجلس و بالاتر از آن حسب دستور مستقیم امام (رحمت الله علیه ) خواهشمند است دستور فرمایید در اولین جلسه علنی زمانی را تعیین نمایند تا پاسخ نیز از همان تریبون پخش شود.

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 30 آذر 1391

   
  به نام حیّ داور

  آقای علی مطهری

  نماینده مجلس شورای اسلامی

  با سلام

  جنابعالی در نامه اخیرتان به آیت الله جنتی به مطلب بسیار تامل برانگیزی اشاره کردید که لازم دانستیم به آن پاسخ دهیم و سوالات خود را مطابق با منطق خودتان از شما بپرسیم.

  در قسمتی از نامه خود به دبیر محترم شورای نگهبان، اظهار داشتید: همچنین فرموده اید " امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند ."

  اگر مقصود شما افرادی است که جرم آنها در دادگاه صالح اثبات شده و حکم دادگاه موجب محرومیت آنها از حقوق اجتماعی است، سخن جناب عالی درست است، در غیر این صورت وجاهت قانونی ندارد.

  فرضا آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما درباره میزان قصور یا تقصیر آنها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند، مجوز قانونی برای رد صلاحیت آنها وجود ندارد.

  پس بهتر است به جای صدور این گونه احکام مِن عندی راه قانون را طی کنیم. توفیق بیشتر حضرت عالی را از خدای متعال خواستارم.»

  می بینیم نظر و دیدگاه شما با آقای موسوی خوئینی ها مشترک شده است، چرا که ایشان هم در دیدار اخیر خود با اعضای سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار، چنین بیان داشتند: انتخابات آزاد یعنی اینکه آقای مهندس موسوی هم بتواند کاندیدا شود. چون مهندس موسوی چهار سال پیش با تمام سختگیری‌هایی که همین آقای جنتی کرد تائید شد و از آن موقع به بعد هم هیچ محکمه و دادگاهی محکومش نکرده است. اگر انتخابات آزاد باشد ایشان باید بتواند کاندیدا شود. حتی لازم نیست برای انتخابات از حصر هم بیرون آورده شود، فقط از داخل حصر منزلش اعلام کاندیداتوری کند. اگر رای آورد از خانه‌اش برود ساختمان ریاست جمهوری و اگر رای نیاورد همانجا بماند.

  علی آقا بهتر است توجه کنید، ایشان همان شخصی است که شما در مصاحبه خود در سال 89 با نشریه‌ «یاد آور»، با تأکید بر این که گروهک فرقان متأثر از افکار کسانی چون آقای موسوی خوئینی‌ها بود، درباره اش گفتید: «من معتقدم این‌ها بیش‌تر متأثر از افرادی چون موسوی خوئینی‌ها و دکتر پیمان بودند و همین طور از نهضت آزادی خارج از کشور و دکتر یزدی و قطب زاده و جزواتی که از طرف آن‌ها می‌آمد. در جزوه‌ای که آن‌ها برای سالگرد دکتر شریعتی منتشر کرده بودند و احتمالاً متعلق به دکتر یزدی و گروهش بود، به شهید مطهری حمله و ایشان را در کشتن دکتر شریعتی، همکار رژیم شاه معرفی کرده بودند! آن‌ها «عدل الهی» و «خدمات متقابل ایران و اسلام» را مسخره کرده و گفته بودند که افرادی که به دنبال تحکم پایه‌های رژیم شاهنشاهی هستند، این مطلب را می نویسند. گودرزی و دوستانش بیش‌تر متأثر از این حرف‌ها بودند.»

  شما که در خصوص ایشان چنین می گویید، حال چه شده با ایشان هم نظر و همفکر شده اید؟ چرا فرزند شهید بزرگوار مطهری با عامل فکری شهادت پدرش همسو شده است؟ چه عاملی باعث موضع مشترک بین شما و آقای موسوی خوئینی ها شده است؟ چرا نامه و صحبت های شما همانند حضرات اهل فتنه در رسانه ها و شبکه های معاند نظام مورد توجه گسترده قرار می گیرد و روی آن مانور تبلیغاتی می دهند!!! برادر عزیز نمی خواهیم بگوییم، جنس شما از جنس فتنه گران است، ولی همین موضع گیری تان و خوشحالی دشمنان انقلاب از آن به تنهایی نشان می دهد، راه شما غیر از راه پدر شهید بزرگوارتان می باشد!

  جناب مطهری

  اما نکته بسیار قابل تامل نامه شما این است که می گویید: فرضا آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما درباره میزان قصور یا تقصیر آنها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند، مجوز قانونی برای رد صلاحیت آنها وجود ندارد.
  پس بهتر است به جای صدور این گونه احکام مِن عندی راه قانون را طی کنیم.

  آقای عزیز اولا آیت الله جنتی بدون نام آوردن از فردی با صراحت اعلام کرده اند: امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد. فکر نمی کنیم هیچ انسان عاقلی با این مطلب مخالف باشد! آیا شما در دنیا کشوری را سراغ دارید که نظام حاکم آن اجازه حضور فتنه گران را در انتخابات بدهد؟ مگر انتخابات در راستای تامین مصالح جامعه نمی باشد، پس اگر اجازه دهیم فتنه گران در انتخابات حاضر شوند، چگونه این مصالح تامین خواهد شد؟ آیا حضور آنان نوعی مفسده نمی باشد؟ بهتر است توجه کنید، یکی از فلسفه های وجودی شورای نگهبان همین است که از حضور فتنه گران و نااهلان در صحنه انتخابات جلوگیری کند!

  اما این که شما در نامه خود بجای فتنه گران از آقایان موسوی و کروبی نام آورده اید، این تطبیق مصداق به مفهوم کلام آیت الله جنتی بوده است که خودتان آن را انجام داده اید!! و مشخص است ضمیر مرجع خود را پیدا کرده!!

  دوما، طبق مبنا و استدلال شما برای رد صلاحیت افراد(فتنه گران) ما کاری به میزان فعالیت و نقش اشخاص در بحران ها و فتنه ها نداریم بلکه تا زمانی آنها در دادگاهی به طور علنی محاکمه نشوند و از خود دفاع نکنند، نمی توان آنان را رد صلاحیت کرد!!! آخر این چه حرفی است که شما می زنید؟ پس طبق منطق و مبنای شما مسعود رجوی(سرکرده جنایت کار گروهک منافقین) یا بنی صدر و یا رضا پهلوی (سرکرده سلطنت طلبان خائن) هم می توانند در انتخابات کاندیدا شوند و کسی هم نمی تواند آنها را رد صلاحیت کند!!! چون آنها هم در یک دادگاه علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند!!! آیا نتیجه چنین استدلالی را خودتان می پذیرید؟! یعنی شما حاضر هستید اگر در مقام تایید صلاحیت افراد قرار گرفتید، صلاحیت این افراد خائن(مسعود رجوی، بنی صدر و رضا پهلوی) را طبق منطق خودتان تایید کنید؟! آیا حاضر می شوید، جنایتکار و پلیدی چون رجوی را تایید صلاحیت کنید؟ اگر صلاحیت این افراد را تایید نمی کنید(که قطعا انتظار از شما همین است) دلیل رد صلاحیت شما (با در نظر گرفتن منطق تان در رد صلاحیت افراد) چه می باشد؟

  شما با این منطق و نگرشی که در مورد رد صلاحیت افراد دارید، امام(ره) و سیره عملی ایشان را هم در این خصوص زیر سوال می برید! لطفا برای روشن شدن این موضوع به مطلب ذیل با دقت توجه کنید:

  سید علی اکبر محتشمی پور وزیر کشور میرحسین موسوی، برای روشن شدن تکلیف خود درباره صلاحیت اعضای نهضت آزادی جهت نامزدی در انتخابات مجلس، نامه ای را مورخ 30 بهمن 1366 به محضر حضرت امام(ره) نوشت و از محضر مبارک ایشان کسب تکلیف نمود:

  متن نامه محتشمی پور:

  بسمه تعالی ؛ محضر مقدس رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی آیت الله العظمی امام خمینی - دام ظله العالی با عرض سلام و تحیات .
  نهضت آزادی پس از استعفا و برکناری دولت موقت پیوسته در جهت اعلام مخالفت با دولت جمهوری اسلامی ، مجلس شورای اسلامی ، و حتی قوه قضاییه و مغشوش کردن اذهان بوده است .
  مسئولین نهضت با سمپاشیهای خود نسبت به سیاستهای دولت ، دفاع مقدس و جنگ ، مسئله برائت از مشرکین و فاجعه خونین مکه مکرمه ، جهاد مالی و تصمیمات شورایعالی پشتیبانی جنگ و بالاخره فرمایشات اخیر حضرت امام - روحی فداه - راجع به حکومت و ولایت مطلقه ، در جهت مبارزه وتضعیف نظام جمهوری اسلامی گام برداشته اند.
  با توجه به اهمیت و نقش سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی نهضت آزادی در ماههای اخیرفعالیت گسترده ای را جهت به اجرا درآمدن قانون احزاب و آزادی فعالیت سیاسی آنان و نیز حرکت تبلیغاتی گسترده ای راجع به انتخابات و راه یافتن به مجلس را آغاز کرده است .
  آقای دکتر یزدی در جلسه مورخ 5/10/66 نهضت آزادی راجع به شرکت در انتخابات و نقش نهضت آزادی چنین می گوید:
  ". . . برگزاری انتخابات مستلزم وجود جامعه باز است ، اگر رفتیم واقعا مفید خواهیم بود و نخواهیم گذاشت این فتاوی را به زور بر مردم تحمیل کنند، شخصی که از طرف نهضت به مجلس برود مسلما ازاین توپ و تشرها جا نخواهد زد، اگر قرار باشد مملکت را با "فتوا" اداره کنند، بنده پیشنهاد می کنم که ،مجلس را ببندند و خوابگاه دانشجویان کنند".
  دیدگاه نهضت آزادی راجع به جنگ و دفاع مقدس در بیانیه ای تحت عنوان "جنگ بی پایان "چنین است :
  ". . . آنچه فعلا دیده می شود جنگی است بی پایان که می تواند پایان دنیا باشد، پایان ایران و مردم ایران باشد. . . ، گفته اند حتی اگر یک خانه هم در ایران سرپا بماند، باز به جنگ ادامه خواهیم داد و اگریک نفر باقی بماند، آن یک نفر هم جنگ خواهد کرد، آیا این مترادف با چیزی جز "جنگ جنگ تانابودی " هست ؟".
  نهضت آزادی راجع به "حکومت و ولایت مطلقه " اطلاعیه ای منتشر کرده که در آن آمده است :
  "این چه فرمانی است و چه انقلابی در ایران و اسلام ، که حکومت را در موضع بالاتر از فرستاده خداقرار داده به او اختیار می دهد بر خلاف نص صریح و شاورهم فی الامر و بدون مشورت با امت تصمیم گیری در مصالح دولت و امور ملت نماید. . . الخ ".
  با عنایت به مراتب فوق خواهشمند است ارشاد فرمایید که :
  1-آیا نهضت آزادی با چنین عقاید و تفکراتی می تواند به عنوان یک سازمان حزب و تشکیلات سیاسی در جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شود؟
  2-در حالیکه ماده سی ، قانون انتخابات از جمله شرایط تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را:
  الف " اعتقاد و التزام عملی به اسلام .
  ب " اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران .
  می داند. آیا نهضت آزادی صلاحیت دارد که در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نموده ونماینده ای در مجلس داشته باشد؟
  در پایان از درگاه خداوند متعال طول عمر آن وجود شریف و مقدس و پیروزی عاجل رزمندگان اسلام را مسئلت می دارم .
  سید علی اکبر محتشمی - وزیر کشور

   

  امام خمینی(ره) در پاسخ نامه وزیر کشور چنین مرقوم فرمودند:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب حجت الاسلام آقای محتشمی ، وزیر محترم کشور - ایده الله تعالی
  در موضوع نهضت به اصطلاح آزادی مسائل فراوانی است که بررسی آن محتاج به وقت زیاد است . آنچه باید اجمالا گفت آن است که پرونده این نهضت و همین طورعملکرد آن در دولت موقت اول انقلاب شهادت می دهد که نهضت به اصطلاح آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به امریکا است ، و در اینباره از هیچ کوششی فروگذارنکرده است ؛ و حمل به صحت اگر داشته باشد، آن است که شاید امریکای جهانخوار را،که هرچه بدبختی ملت مظلوم ایران و سایر ملتهای تحت سلطه او دارند از ستمکاری اوست ، بهتر از شوروی ملحد می دانند. و این از اشتباهات آنها است.
  در هر صورت ، به حسب این پرونده های قطور و نیز ملاقاتهای مکرر اعضای نهضت ، چه در منازل خودشان و چه در سفارت امریکا و به حسب آنچه من مشاهده کردم از انحرافات آنها، که اگر خدای متعال عنایت نفرموده بود و مدتی در حکومت موقت باقی مانده بودند ملتهای مظلوم بویژه ملت عزیز ما اکنون در زیر چنگال امریکا ومستشاران او دست و پا می زدند و اسلام عزیز چنان سیلی از این ستمکاران می خورد که قرنها سر بلند نمی کرد، و به حسب امور بسیار دیگر، نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبارآنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز بادخالت بیمورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تاویلهای جاهلانه موجب فسادعظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهکهای دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیزمهندس بازرگان ، بیشتر و بالاتر است.
  نهضت " آزادی " و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند و با فقه اسلامی آشنا نیستند. ازاین جهت ، گفتارها و نوشتارهای آنها که منتشر کرده اند مستلزم آن است که دستورات حضرت مولی الموالی امیرالمومنین را در نصب ولات و اجرای تعزیرات حکومتی که گاهی بر خلاف احکام اولیه و ثانویه اسلام است ، بر خلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را - نعوذبالله - تخطئه ، بلکه مرتد بدانند! و یا آنکه همه این امور را از وحی الهی بدانند که آن هم بر خلاف ضرورت اسلام است.
  نتیجه آنکه نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری ازکسانی که بی اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند.
  والسلام علی من اتبع الهدی . توفیق جنابعالی را از خداوند تعالی خواستارم.
  روح الله الموسوی الخمینی

  آقای مطهری

  نظر شما در این خصوص چه می باشد؟ حتما می دانید که جریان نهضت آزادی در آن زمان در دادگاهی بطور علنی محاکمه نشد؟ حالا چگونه تضاد و مخالف مبنایی خود را با حضرت امام(ره) در مورد رد صلاحیت ها توجیه می کنید؟! نظر شما درباره این جمله امام(ره) که فرمودند: نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند، چه می باشد؟ آیا اگر در زمان حضرت امام(ره) نماینده بودید به ایشان هم نامه می نوشتید و کار امام(ره) را زیر سوال می بردید؟! آیا هنوز هم معتقدید که تا کسی در دادگاه محاکمه نشود و از خود دفاع نکند، رد صلاحیت نباید بشود!! آیا مخالفت با همین سیره و مبنای حضرت امام(ره)، بخوبی نشان نمی دهد که شما در مسیر امام(ره) و انقلاب گام برنمی دارید؟! حال راز انعکاس گسترده نامه خود را در رسانه های معاند انقلاب متوجه شده اید!!

  حرف آخر

  شما که از محاکمه آقایان موسوی و کروبی صحبت کردید، بهتر است بدانید این آقایان و دیگر دوستان همراه شان در دادگاه بزرگ ملت ایران در روز 9 دی محاکمه شدند و ملت حکم قاطع خود را با صدای رسا درباره آنها اعلام نمود و شما هم اگر گوش شنوایی داشتید، صدای ملت را می شنیدید و چه دادگاه و محکمه ای در این دنیا بهتر از دادگاه ملت می باشد! راستی شما آن روز کجا بودید...
  منبع:عماریون

 • نظرات() 
 • .

  پنجشنبه 30 آذر 1391

  توکلی:جریان انحرافی شکست می‌خورد

  نماینده مردم تهران در مجلس گفت: جریان انحرافی در انتخابات شکست
  به گزارش مشرق، احمد توکلی چهارشنبه‌شب در مراسم پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: اثر بر صادرات و واردات، بر قدرت رقابت خارجی، بر تامین بودجه دولت، بر سطح عمومی قیمت‌ها و بر تولید و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسیرهای تاثیر تغییرات نرخ ارز بر اقتصاد هستند.

  وی یادآور شد: اگر کسی بگوید و ادعا کند که یک شبه وضعیت اقتصادی کشور را سامان می‌دهد بدانید که دیوانه یا شارلاتان است.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در ارتباط با علت گرانی‌ها و البته متاثر شدن این مهم از تحریم افزود: فساد مالی، سوء مدیریت، سوء سیاست و سوء تدبیر از دیگر دلایل افزایش نرخ ارز و گرانی‌هاست.

  توکلی ادامه داد: در راستای موضوع سوء سیاست باید گفت وقتی که تکیه بر نفت و درآمدزایی از این راه را مدنظر داشته باشیم مباحث ارزی به نتیجه دلخواه نمی‌رسد و تورم و گرانی‌ها پایدار می‌ماند.

  وی تصریح کرد: فساد مالی توزیع درآمد را نابرابر و از مسیر توازن و عدالت خارج می‌سازد و بهره‌وری را کاهش می‌دهد.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که چرا در زمان اختلاف شما با محمود احمدی‌نژاد در مجلس در سایت شما نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری رئیس جمهور درج شد، گفت: این نامه و متن اشتباهی در سایتم درج شد و وقتی متوجه اشتباهم شدم آن را برداشتم.

  توکلی در پاسخ به سئوال دیگری از طرف دانشجویی مبنی بر اینکه رهبری فرمودند هر کس اختلاف‌ها را میان بکشد خیانت به کشور کرده است، اظهار کرد: من برای فرمایش رهبری احترام قائل و پیرو خط ایشان هستم و برای متعالی شدن جامعه همگی باید مطیع رهبری و ولایت‌مدار باشیم.

  وی یادآور شد: اختلاف سمی کشنده در عرصه و نظام اقتصادی است و این خصلت، هر نظام به ویژه نظام اقتصادی را دچار چالش‌های فراونی می‌کند.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که چرا مجلس و دولت اختلاف را کنار نمی‌گذارند و باهم به طور همدل و با کمک هم امور را به پیش نمی‌برند، تصریح کرد: مجلس راهکار به دولت ارائه می‌دهد ولی دولت گوش نمی‌کند و البته این وظیفه مجلس نیست که همیشه راهکار ارائه کند.

  توکلی ادامه داد: وقتی رئیس دولت می‌گوید من مشخص قانون و قانون را می‌شناسم راهکارهای مجلس به چه دردی می‌خورد و از طرفی باید بدانیم که همه افراد باید تابع قانون باشند.

  وی در پاسخ به سئوال دانشجوی دیگری مبنی بر اینکه آیا جریان انحرافی که بحث ورودش به انتخابات دوره بعد مطرح شده صحت دارد، افزود: آری جریان انحرافی یک واقعیت است.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که یکی از این آقایان در جلسه‌ای و به طور علنی بگوید که دوره اسلام تمام شده همان طور که دوره اسب دوانی دیگر به سر آمده است به طور یقین این افراد و حامیانش انحرافی هستند.

  توکلی در پاسخ به سئوال یکی دیگر از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا جریان انحرافی در انتخابات پیروز یا شکست می‌خورد، اظهار کرد: به نظر من این جریان در انتخابات دوره بعد شکست می‌خورد.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :12
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic