مبین

دوشنبه 28 اسفند 1391

 

  در ماه‌های اخیر پاکس62487_361.jpg - 27.61 Kbتان با افزایش اقدامات گرو‌ه‌های سلفی تکفیری مواجه بوده است. گروه‌هایی که سال‌ها پیش در طرح موسوم به گردباد توسط سازمان سیا شکل گرفتند. در آن سال‌ها سیا با همکاری کشورهای حاشیه خلیج و به بهانه جنگ علیه شوروی گروه‌های سلفی را تجهیز کرده و شبکه مخوفی از سازمان‌های ریز و درشتی را به‌وجود آورد تا با ریشه دواندن در کشورهای همسایه بلای جان امنیت منطقه باشند.

دیده بان،از جمله این گروه‌های سلفی، سپاه صحابه است که خود مولود مدارس سلفی دیوبندی پاکستان بوده است. سپاه صحابه خود بستری شد تا گروهک‌های تروریستی بسیاری در دل آن زاییده و منفک شوند. اعضای گروهک‌ها زمینه‌های ایدئولوژی و تشکیلاتی خود را مدیون سابقه حضور خود در سپاه صحابه می‌دانند. «لشكر جهنگوی» از جمله آنها است که در سال‌های گذشته عامل کشتار گسترده شیعیان در پاکستان بوده است این گروهک به پاس احترام به موسس سپاه صحابه، حقنواز جهنگوی، نام خود را لشکر جهنگوی گذارده است.
پیروان این گروه‌های سلفی تکفیری، شیعیان را کافر دانسته و به مساجد و حسینیه‌های شیعیان پاکستان به‌خصوص در ایام عاشورا حمله می‌کنند. آنها حتی به برادران اهل تسنن هم رحم نداشته و با هرگونه مخالفتی با گرایشات تکفیری‌شان به شدت برخورد می‌کنند. همین نگرش موجب ترور تعدادی از مولوی‌های اهل تسنن در ایران، پاکستان و افغانستان در سال‌های گذشته توسط این گروه‌های تکفیری شده است. با وجود فعالیت‌های تروریستی آنها حمایت‌های خارجی همچنان ادامه دارد. رحمان مالك، وزیر كشور پاكستان اخیراً تصریح کرده است: «گروه تروریستی ضدشیعی لشكر جهنگوی در 80 درصد حملات تروریستی پاكستان دخیل است. لشکر جهنگوی به خودی خود توان آفریدن چنین فجایعی را ندارد و کسانی هستند که از این گروه حمایت می‌کنند. ما به زودی آنان را افشا خواهیم کرد. این اقدامات ریشه در خارج از مرزهای ما دارد. بیش از 3 هزار تروریست آموزش دیده با پیوستن به بیش از 117 گروه تروریستی که همگی زیر مجموعه لشگر جهنگوی و سپاه صحابه هستند، مناطق مختلف پاکستان را آماج حملات خود قرار می‌دهند.»[1] از جمله اقدامات تروریستی اخیر این گروهک، بمب‌گذاری دو ماه پیش در شهر کویته استان بلوچستان پاکستان با 130 کشته و بیش از 260 زخمی و بمب‌گذاری در بازار منطقه شیعه‌نشین هزاره شهر کویته با 80 کشته و 200 زخمی در چند هفته پیش بوده است
سرمایه‌گذاری ایالات متحده در تشکیل سلفیون تکفیری تا‌ به حال برای این کشور هزینه زیادی داشته است اما آمریکا منافع بلند مدتی از این رهگذر برده است. پروژه اسلام‌هراسی با استفاده از هیولای خود‌ساخته تروریسم اسلام‌گرا در رسانه‌های غربی، ضربه به جبهه مقاومت اسلامی منطقه به مرکزیت ایران بوسیله حمایت مستقیم مالی از گروه‌های تکفیری‌ای که با تحریف واقعیت، کشتار شیعیان و حتی اهل تسنن را اولی بر مبارزه با اسرائیل می‌دانند از جمله منافع این کشور بوده است.
ایجاد اختلاف در جوامع اسلامی فتنه‌ای است که درمان آن نیازمند تلاشی خستگی ناپذیر است. در این میان نقش گروه‌های شیعی یا اهل سنت که دانسته و یا نادانسته به این اختلافات دامن می‌زنند در همان راستای فعالیت گروهک‌های تروریستی عامل کشتار شیعیان می‌باشد.
پی‌نوشت:
1. واحد مرکزی خبر 30/11/1391.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

   

  خبرگزاری فارس: اخیرا الجزایر شاهد تشدید فعالیت‌ گروه‌های تروریستی این کشور علیه دولت مرکزی است، گروه‌هایی که منتسب به القاعده بوده و به شدت از سوی عربستان سعودی حمایت می‌شوند.

  خبرگزاری فارس: تلاش القاعده برای تضعیف دولت الجزایر و نقش عربستان در آن

  به گزارش خبرگزاری فارس، «یحیی ابو زکریا»، نویسنده و اندیشمند الجزایری تاکید می‌کند، تمام علما و فقهای جهان اسلام از هر طایفه و مکتبی بر این نکته توافق نظر دارند که خشونت پدیده‌ای است که جوامع و تمدن‌ها را به نابودی می‌کشاند، به همین دلیل از بعد عقلی و منطقی امری مردود و غیر مقبول است.

  در این میان گروه‌های تروریستی و مسلحی که در الجزایر فعالیت می‌کنند از این امر مستثنی نیستند و هیچ‌گاه این گروه‌ها نتوانسته‌اند، در میان مردم جایگاه و پایگاهی پیدا کنند. به خصوص آنکه مشاهده می‌شود، مهمترین دیدگاه فکری حاکم بر این جماعت‌ها دیدگاه‌ها و اندیشه‌های جهادی تکفیری است.

  مهمترین خصوصیات گروه‌های تروریستی الجزایری

  مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های این جماعت‌ها و گروه‌ها را در موارد زیر ملاحظه کرد:

  - منتسب بودن به اقشار پست و پایین جامعه

  - فقر فرهنگی

  - نبود فرهنگ گفت‌وگو و مناقشه و روشنگری

  - برداشت‌های خاص از دین اسلام بر اساس دیدگاه‌ها و باورهای خود

  - تکیه بر اصل قتل ، کشتار و تحریف مفهوم جهاد و محدود کردن آن در کشتار غیر نظامیان و بی‌گناهان و نیروهای نظامی حکومتی

  این دیدگاه‌ها و برداشت‌ها به ویژه برداشت نادرست و اشتباه از اسلام و فتواهای وارداتی از کشورهای دیگر از جمله عربستان سعودی موجب شد تا استراتژی و تاکتیک و معادله خطرناکی در این جماعت‌ها شکل گیرد که در «تضعیف دولت کنونی الجزایر و متهم کردن آن به سکولاریزم و تلاش برای تشکیل دولتی اسلامی مورد نظر آنها»، در میان این جماعت‌ها شکل گیرد.

  آغاز مبارزه با دولت مرکزی

  این امر سرآغاز درگیری آنها با دولت مرکزی در الجزایر را تشکیل داد. به همین منظور این جماعت‌ها دولت الجزایر را دولتی کافر اعلام کردند که به هر طریق ممکن باید موجبات براندازی آن را فراهم کرد و این اقدام را واجب شرعی و دینی قلمداد کردند تا پس از آن وارد جنگ رو در رو با ارتش الجزایر شوند، در حالی‌که در این نبرد تنها نظامیان کشته نمی‌شدند، بلکه این خون غیر نظامیان و شهروندان بی‌گناه الجزایری بود که بر زمین ریخته می‌شد.

  در این مرحله ارتباط گروه‌ها و جماعت‌های مسلح و تروریستی تکفیری در الجزایر با خارج که اکثرا گروه‌های وابسته به القاعده بودند تا شکاف بین آنها و مردم بیش از پیش افزایش یابد و به این ترتیب زمینه حضور سازمان تروریستی القاعده را در الجزایر فراهم کنند.

  گروه‌های تروریستی الجزایری و وابستگی به رژیم سعودی

  به طورکلی باید گفت که گروه‌های تروریستی کنونی که در الجزایر فعالیت می‌کنند، دستورات و اوامر خود را از خارج دریافت می‌کنند که مهمترین کشور در این عرصه کشور عربستان سعودی است و اطلاعات موجود به دست آمده براساس اظهارات «ریاض الصیداوی»، مدیر اندیشکده الوطن العربی که مقر آن در ژنو است، مسئولیت پرونده القاعده در الجزایر را شاهزاده «مقرن بن عبد العزیز» و وزارت کشور عربستان سعودی برعهده دارند و در این میان شبکه تلویزیونی سعودی «اوربیت» به مدیریت «عمرو ادیب» نقش بسزایی ایفا کرد.

  دشمنی و خصومت عربستان سعودی با الجزایر ریشه در سال‌های استقلال الجزایر دارد تا اینکه دشمنی و خصومت جدید آنها به سال 2006 می‌رسد، هنگامی‌که حزب الله توانست بر دشمن صهیونیستی به پیروزی برسد و در حالی‌که در جهان عرب همه این پیروزی را گرامی‌داشتند، عربستان سعودی که مواضعش در قبال حزب الله و رژیم صهیونیستی آشکار و عیان بود، از این پیروزی ناخرسند بود، این امر موجب شد تا « عبدو عبد القادر»، جوان کاریکاتوریست الجزایری تصویری از یک صهیونیست در حال توهین به ملک عبد الله پادشاه سعودی را ترسیم کرد.

  این نقاشی اعتراض سفارت عربستان سعودی در الجزایر را برانگیخت تا به دنبال آن فتواهای علمای وهابی سعودی منتشر شود. در حالی‌که کاریکاتورهای انتقادی عبدو عبد القادر از سیاست‌های آل سعود همچنان ادامه می‌یافت و روزنامه‌های الجزایری نیز همچنان به انتشار آنها همت می‌گماشتند.

  این موضوع فصلی تازه از خصومت‌ها و دشمنی‌ها بین عربستان سعودی با الجزایر را گشود به خصوص اینکه الجزایر در عرصه منطقه‌ای و جهان عرب هیچ‌گاه تایید کننده و حامی سیاست‌های سعودی نبوده است.

  این درحالی است که هیچ‌گاه نمی‌توان سازمان تروریستی ساخته و پرداخته عربستان سعودی «القاعده» را نادیده گرفت که از میان جوانان کشورهای عربی برای خود عضو می‌گرفت و بالطبع جوانان الجزایری از این امر مستثنی نبودند که اولین هسته‌های القاعده در الجزایر را هم خود این افراد پایه‌گذاری کردند تا با کمک اموال سعودی از یک سو جوانان الجزایری را بیش از پیش جذب خود کند و از سوی دیگر موجبات تزلزل و تضعیف دولت مرکزی در این کشور را فراهم کند. اینگونه بود که هنوز مدتی از شکل‌گیری القاعده در الجزایر نگذشته بود که شیوخ الجزایری مشاهده شدند که خودروهای «مرسدس بنز» سوار بودند و هر آنچه آل سعود می‌خواستند را در مساجد و دانشگاه‌ها ترویج می‌کردند.

  مهمترین جریان‌های سلفی وهابی الجزایر

  جریان‌های سلفی وهابی الجزایر را می‌توان در سه شاخه ملاحظه کرد:

  1 – جریان سلفی جنبشی به رهبری علی بلحاج.

  2 - جریان سلفی جهادی که در مناطق کوهستانی الجزایر فعالیت گسترده دارد.

  3 - جریان سلفی علمی که رهبری آن را شیخ «محمد علی فرکوس»، ملقب به «ابو عبد المعز» برعهده دارد و پرچمدار وهابیت سعودی در الجزایر است و درگیری‌های شدیدی با جریان علی بلحاج دارد.

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 28 اسفند 1391

  زیر بار شروط تحمیلی نمی‌رویم

  دوشنبه 28 اسفند 13:50


  میدانیم که پایان جنگ نزدیک نیست ولی ما تصمیم داریم که تا زمانی که این پدیده عجیب را شکست نداده ایم دست از تلاش بر نداریم.

  زیر بار شروط تحمیلی نمی‌رویم

  رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد کشورش جنگی طولانی پیش رو خواهد داشت زیرا با تروریسمی می‌جنگد که همه دنیا از مقابله با آن بازمانده ولی با این وجود پیشرفت‌های قابل توجهی در میدان نظامی و سیاسی به دست آورده است.

  به گزارش « سراج24 »  روزنامه لبنانی السفیر نوشت: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جمع تعدادی از  کسانی که با وی دیدار کردند، تأکید کرد که ما جنگی طولانی پیش رو خواهیم داشت زیرا با تروریسمی می جنگیم که همه دنیا از مقابله با آن بازماند ولی با این وجود ما موفق شده ایم پیشرفت های قابل توجهی در میدان نظامی و سیاسی به دست آوریم.

  اسد افزود: به غیر از جنگ با تروریست ها ما جنگ دیگری با افرادی داریم که از افراد مسلح حمایت می کنند، میدانیم که پایان جنگ نزدیک نیست ولی ما تصمیم داریم که تا زمانی که این پدیده عجیب را شکست نداده ایم دست از تلاش بر نداریم.

  راه های مذاکره باز است

  وی تأکید کرد که حکومت سوریه هرگز راه های مذاکره را نبسته است ولی باید بداند که با چه کسی و بر سر چه چیزی مذاکره می کند، این در حالی است که معارضان هر روز چند دسته می شوند و اختلاف های بزرگی دارند و هر کدام از طرف ها چیزی میگویند که در تعارض با دیگری است.

  اسد افزود: بهتر است معارضان ابتدا با هم به توافق برسند و ما رایزنی ها را با معارضان داخل سوریه آغاز کرده ایم که تا کنون نتایج مثبتی نیز به همراه داشته است و پروژه کاملی به منظور ایجاد اصلاحات مطرح کرده ایم و آماده بررسی آن هستیم.

  اسد:زیر بار شروط تحمیلی نخواهیم رفت

  اسد بار دیگر اعلام کرد: درهای سوریه به روی همه به جز تروریست ها باز است و با تروریست ها تا پایان راه خواهیم جنگید، با همه و بر پایه اصول و شرایط بدیهی خودمان به جز تروریست ها مذاکره خواهیم کرد و زیر بار شروط تحمیلی نخواهیم رفت.

  از سوی دیگر رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که همپیمانی و ائتلاف مسکو و دمشق در بهترین مراحل خود قرار دارد و همه نقش مسکو را تأیید می کنند و روسیه از آغاز بحران سوریه تاکنون موضع خود را تغییر نداده است.

  وی همچنین تصریح کرد که شرایط کنونی حکومت از افرادی که در داخل و خارج از کشور با حکومت می جنگند بسیار بهتر است و کسانی که در ابتدای کار از افراد مسلح حمایت می کردند اکنون در پی ایجاد شدن امارت های اسلامی و حکومت های خلافتی خواهان بازگشت حکومت هستند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

  حاج احمد و آقا مصطفی فرزندان امام، به نوعی مشاوران ایشان و حلقه واسط بنیانگذار کبیر انقلاب با ملت هم بودند. در سال های اخیر برخی اظهار نظرهای نوه های امام و رویکردهایشان به مسائل سیاسی و اجتماعی حاشیه ساز بوده است
  مجله مهر: سه دختر مكرمه حضرت امام، خانم‌ها صدیقه مصطفوی همسر مرحوم آیت‌الله اشرفی، خانم فریده مصطفوی همسر جناب آقای حسن اعرابی و خانم دكتر زهرا مصطفوی همسر آقای دكتر محمود بروجردی می‌باشند و دو فرزند پسر ایشان، آیت‌الله شهید حاج آقا مصطفی خمینی و حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی بودند.

  امین و مورد وثوق امام
  آقا مصطفی، امین و مورد وثوق امام بود. محرمانه‏ ترین پیامها از طریق او به امام می‏ رسید و یا پیامهایی از طریق او به دیگران انتقال می‏یافت. زمانی که امام در سال 1342 در قیطریه تهران تحت نظر بودند، تنها رابط مشخص و مجاز ایشان مصطفی بود. پس از آزادی امام و بازگشت به قم در فروردین 1343 نیز همراه امام بود. در زمان تبعید امام به ترکیه نیز، پس از آزادیشان از زندان به وی پیوست و در آنجا مراقب سلامتی و تغذیه او بود. در عراق بیش از هرجا و زمان دیگر احساس مسئولیت می‏کرد و سعی می‏کرد که ایشان را تنها نگذارد. امام، از ایشان به عنوان «امید آینده اسلام» نام برده ‏اند.  سید مصطفی خمینی با دختر مرتضی حائری وصلت کرده اند.  خدیجه ثقفی، همسر امام خمینی(ره) درباره اینكه چگونه این وصلت صورت گرفته است، می‌گوید: «یک وقت شایع شد كه با آقا مرتضی حائری وصلت كرده‌ایم‌، به‌طوری كه مصطفی می‌گوید: وقتی آقای حائری از صحن حرم بیرون می‌آید، رفقا می‌گویند كه پدر زنت آمد. این شایعه به گوش آقا رسیده بود و یک شب آقا از من پرسید كه دختر آقای حائری را دیده‌ای‌؟ من هم كمی توضیح دادم‌. آقا گفت‌: چطور است این دروغ را راست كنیم‌؟ گفتم كه هرطوری صلاح می‌دانید. فردا صبح هم آقا پیغام فرستاده بود و ظهر، آنها جواب داده بودند و باز آقا پیغام داده بود كه همان شب بروند برای صحبت‌؛ بعد به ما خبر دادند كه مردها رفته‌اند و ما زن‌ها هم بعداً رفتیم و قرار عقد گذاشته شد.» این عقد در 24 سالگی سید مصطفی خمینی و در تاریخ 17 فروردین 1333 صورت گرفت.  آقا مصطفی در تحصیل علوم نیز بسیار کوشا بود.

  مرحوم حاج آقا مصطفی خمینی از آغاز فعالیت‌های سیاسی همواره مورد تهدید نیروهای امنیتی قرار داشت و با توجه به تلاش گسترده او جهت زنده نگهداشتن نهضت امام خمینی در ایران و عراق، از سوی مقامات ایرانی و عراقی شدیداً مورد توبیخ قرار گرفت. به همین جهت زمانی كه درگذشت ایشان منتشر شد برای هیچ یك از انقلابیون قابل قبول نبود كه فوت وی به صورت طبیعی اتفاق افتاده باشد، مضاف بر اینكه تا آن زمان نشانی از بیماری‌ جدی در او دیده نمی‌شد. به نوشته سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی یكی از اولین كسانی كه از شهادت مرحوم حاج مصطفی مطلع شد سید محمود دعایی بود. او اتفاقات شب و روز شهادت سید مصطفی خمینی را چنین شرح می‌دهد:

  « آن روز صبح، من برای تهیه نان بیرون رفته بـودم. هـنـوز آفـتاب نزده بود، دیدم، ننه صغری كه بسیار مورد احـتـرام ما بود؛ فریاد می كشد و پای برهنه می دود و به سرش می زنـد. من از دیدن این صحنه بسیار متأثر شدم. پیرزن می گفت: خاك بر سرم شد، آقا بدو. من فوق العاده وحشت زده شدم و به ذهنم چیز دیگری آمد. گفتم؛ چی شده؟ گفت: آقا مصطفی مریض است. سراسیمه رفتم دیدم كه آن مرحوم پشت سجاده شان دراز كشیده‌اند.  ابتدا بسیار تلاش كردم با پزشكان بیمارستان نجف تماس بگیرم ولی ایـن توفیق را نداشتم، بلافاصله خود را به بیمارستان رساندم، آن هـا آن قـدر آمـادگی نداشتند كه یك آمبولانس بفرستند، این لحظات بـرای مـن بـسـیـار سخت می گذشت. آن جا تصمیم گرفتم این خبر را بـدون ایـن كـه ایجاد وحشت و نگرانی كند به منزل امام برسانم ـ ایـن طـور خبرها را باید خیلی حساب شده و به اصطلاح با ظرافت به بـسـتگان رساند ـ طلبه ای آن جا بود، به او گفتم:  به منزل امام مـی روی و فـقـط احمدآقا را خبر می كنی و می گویی خیلی فوری به مـنزل اخوی سر بزند. آن طلبه هم رفت و احمد آقا را صدا زد و ما مـوفـق شـدیم با یك تاكسی كه به زحمت می توانست به كوچه بیاید، ایـشـان را بـه بـیمارستانی منتقل كنیم. متاسفانه در بیمارستان پـزشـك كشیك پس از معاینات اولیه تشخیص داد ایشان از دنیا رفته اند.  بـا عـلائـمی كه روی پوست بدن وجود داشت، مشخص بود كه مرگ طبیعی نـبـوده است و ناشی از مسمومیت می باشد. در خارج از بیمارستانی كه حاج آقا مصطفی(ره) را به آن جا انتقال دادیم، یك ماشین نمره تـهـران بـود كـه پس از شنیدن خبر مرگ ایشان به طرف بغداد حركت كرد. در همان لـحـظـات اولیه كه امام از مرگ فرزند آگاه شده بودند. »

  مقام معظم رهبری مرحوم سید مصطفی خمینی را یكی از شخصیت های بالقوه و بالفعل اسلام دانسته و تاكید كردند: «روزی كه ایشان شهید شدند، در حدود سنین 48 - 47  سالگی بودند و در آن سن جزء ممتازین كسانی بود كه در حوزه های علمیه قم ، نجف ، مشهد و... وجود داشت، بنده ایشان را به عنوان یك چهره برجسته حوزه علمیه قم از سالهای قبل می شناختم»

  منع از فعالیت سیاسی
  تنها پسر مصطفی خمینی، حسین نام دارد. او از ابتدای انقلاب به فعالیت‌های سیاسی پرداخت، فعالیت‌هایی كه با خط انقلابیون پیرو خط امام زاویه داشت. 

  در سال 59 بعد از غائله ای در مشهد مسئولین کمیته با دفتر امام تماس می گیرند و پیغام به امام داده می شود که آقای سید حسین خمینی نوه شما در مشهد از بنی صدر دفاع کرده، مردم به او هجوم آوردند دست به اسلحه برده ما چه کار کنیم؟ امام به مرحوم آیت الله اشراقی می فرمایند که به مسئولین کمیته مشهد پیغام دهید که سید حسین خمینی تحت الحفظ به تهران اعزام شود و اگر دست به سلاحش برد او را با تیر بزنند.

  امام خمینی در نامه ای به این نوه خود او را از ورود به عرصه سیاسی منع می کند و می نویسد که «من علاوه بر نصیحت پدری پیر، به شما امر شرعی می‌کنم که در این بازی‌های سیاسی وارد نشوی و واجب شرعی است که از این برخوردها احتراز کنی؛ من به شما امر می‌کنم به حوزه علمیه قم برگرد و با کوشش، به تحصیل علوم اسلامی و انسانی بپرداز».

  حسین خمینی، پسر 46 ساله آیت‌الله مصطفی خمینی، بعد از فوت امام (ره) هم وارد سیاست شد ،در سال 1383 به ایالات متحده آمریكا و عراق سفر كرد و دیدارهایی هم در آن كشور داشت.

  رابط امام و مردم
  سید احمد خمینی دومین فرزند پسر سید روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است. احمد خمینی در سال‌های پس از انقلاب در سازماندهی روابط روح‌الله خمینی با مسئولان نقش مهمی داشت. دفتر امام خمینی جایگاهی بود که در ادوار پرحادثه و پرخاطره انقلاب، کانون توجه دوست و دشمن بود. حاج احمد آقا با تأسی به پدر بزرگوار خویش و بهره گرفتن از شیوۀ مدیریت عالی امام، دفتری را مدیریت می‌کرد که با همه کوچکی فضا و کمی امکانات و نیروی انسانیش گسترده‌ترین و مطمئن‌ترین رابطه را بین امام و مردم و مسئولین برقرار ساخته و کاملترین خدمات اطلاعاتی و ارتباطی را به رهبری انقلاب ارائه می‌نمود.  صبحگاه روز 21 اسفند 1373 خبر بستری شدن یادگار امام، نخست موجی از نگرانی در جماران و دقایقی بعد در شهر تهران و پس از آن در سرتاسر ایران پدید آورد و پس از پنج روز، تلاش خستگی‌ناپذیر تیم پزشکی نتیجه‌ای نبخشید و «احمد خمینی» همان کسی که نامش، و یادش و تصویرش و فداکاریهای بیمانندش تا ابد در کنار نام مبارک «امام خمینی» در قلب و روح و روان عاشقان انقلاب اسلامی پرجلوه و پراثر باقی خواهد ماند، ندای حق را در شامگاه 25 اسفند 1377 لبیک گفت.

  سید احمد خمینی از حامیان ولایت فقیه و رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بود. او در سال ۱۳۶۹  از رهبر معظم انقلاب به عنون شاگرد امام خمینی یاد می کند و با بیان اینکه هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد و از همه خواست تا به دستورات رهبری عمل کنند و گفت: ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت گوش کنیم، اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست... اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است. هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است در خط آمریکاست. من بعد از رحلت امام، با خدا و امام عهد کرده‌ام که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و برخلاف رهبری و حتی برخلاف میل رهبری برندارم.

  حاج احمد آقا در دوران پربرکت زندگیشان خدمات گسترده ای را به اسلام و انقلاب انجام دادند. اما بویژه در دوران حیات امام خمینی (ره) همواره در معرض خبرسازی ها و سوء تبلیغات ضد انقلاب و دشمنان کشور قرار داشت. رویه ای که بعدها نیز برای فرزندان رهبر معظم انقلاب هم دنبال شد.

  فرزندان حاج احمد
  حاج احمد از خود سه فرزند به نام‌های سید حسن خمینی، سید یاسر خمینی و سید علی خمینی به جا گذاشت. پسر بزرگ وی سید حسن خمینی است که اکنون تولیت مرقد مطهر امام خمینی را بر عهده دارد. همسر او سید فاطمه طباطبایی دختر آیت الله العظمی سلطانی طباطبایی (ره) از سادات طباطبایی بروجرد است که  آثار امام خمینی را جمع‌آوری نموده‌است.
   


  سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس حرم حضرت امام خمینی ره را برعهده دارد. در انتخابات ریاست جمهوری نامی از او برای حضور در انتخابات به میان می آید و اما به گفته خودش « این شایعات همیشه مطرح بوده و ما هم نمی‌توانیم مداوماً تکذیبیه صادر کنیم.»

  نام سید یاسر خمینی سید یاسر خمینی از سال ۸۸ و پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم بواسطه دیدار با زندانیان حوادث پس از انتخابات در رسانه ها پررنگ شد. او با سیده حورا صدر، دختر سید محمد صدر ازدواج کرده‌است.

  سید علی خمینی کوچکترین فرزند سید احمد خمینی و داماد سید جواد شهرستانی است که خود داماد آیت‌الله سیستانی، از مراجع تقلید شیعه‌است. عمده سرشناسی وی به دلیل وجود تصویری از وی با امام خمینی در اواخر عمر او است.

  دختران امام
  از امام خمینی سه دختر به نام های زهرا، صدیقه و فریده به یادگار مانده است. زهرا مصطفوی به نسبت سیده فریده و سیده صدیقه در عرصه سیاسی و اجتماعی فعالیت چشمگیرتری دارد. او دبیر کلی تشکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد. همسر زهرا مصطفوی، محمود بروجردی است. محمود بروجردی داماد ارشد امام معاون اسبق وزارت آموزش عالی و سفیر سابق ایران در فنلاند هفتم  اسفند ۱۳۸۹ در بیمارستان لاله درگذشت.  نام زهرا اشراقی نوه حضرت امام  درعرصه های اجتماعی و سیاسی بیشتر از نام مادرش صدیقه مصطفوی به گوش خورده است. زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی است . ورود او به موضوعات سیاسی و اجتماعی و اظهارنظرهای وی در این حوزه ها، از این نوه دختری امام یک چهره سیاسی ساخته است. چندی پیش او در یادداشتی که هفته نامه آسمان منتشر کرد با بیان اینکه « انتخابات را می‌توان آزمونی برای محبوبیت و مشروعیت نظام دانست» نوشته بود  اصلاح‌طلبان و به‌طور کلی اصلاحات به توجه به پایگاهی که در جامعه دارند و با تجربه هشت ساله‌ای که پشت‌سر گذاشته‌اند در قیاس با دو دوره اخیر می‌توانند طیف عظیمی از افراد جامعه را به پای صندوق بکشانند و این برگ برنده‌ای است که حاکمیت و کشور می‌تواند از آن بهره جوید. 

  نعیمه اشراقی اما این اواخر با اظهار نظرهای جنجالی خود حتی بیشتر از همسر محمد رضا خاتمی در محور رسانه قرار گرفته است. اوج این نظرهای جنجالی زمانی بود که او چندی پیش در گفت وگویی با سایت جماران تفسیری از حجاب برتر و چادر به دست داد. وی گفته بود: ««ما نمی‌توانیم بگوییم که حجاب شرعی نیست، حجاب قطعاً شرعی است. به اعتقاد من، صرفا اجباری بودن حجاب است که شاید شرعی نباشد. البته حجاب به این شدتی که بعضی علما بر آن پافشاری می‌کنند، نیست و ما یک کم غلظت آن را زیاد کرده‌ایم. مثلاً حجاب زنان پیغمبر با حجاب زنان دیگر فرق می‌کرده، و برای بقیه سختگیرانه نبوده است و ما خودمان، حجاب را سخت کردیم. برای مثال، استفاده از چادر برای کسی که فعالیت اجتماعی می‌کند، پوشش سخت و نامناسبی است، زیرا عملاً یک دست را از او گرفته است، زیرا یک دست او باید به چادرش باشد». از این دست اظهار نظرها در صفحات فیس بوک نعیمه اشراقی هم دیده می شود وی در جدیدترین پست خود در فیس بوک، یک نظرسنجی انجام داده و از مخاطبان و حلقه دوستانش پرسیده است که بین اسفندیار رحیم مشایی و سید محمد خاتمی به کدام یک رای خواهند داد؟  دختر دیگر آیت الله خمینی فریده نام دارد. همسر وی محمد حسن اعرابی است و تنها فرزند آنها فرشته نام دارد.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391


  دختر مهدکودکی، دخترهمسایه و گاو شخصیت‌های جدید کلاه‌قرمزی92امسال عروسک های گاو، دختر همسایه و دختر مهد کودکی در اجرای برنامه نوروزی به کلاه قرمزی کمک می کنند تا شادی را به خانه های مخاطبان خود ببرند.

  به گزارش«سراج24»، حمید مدرسی با اعلام اینکه عروسک های گاو، دختر همسایه و دختر مهد کودکی در اجرای برنامه نوروزی به کلاه قرمزی کمک می کنند تا شادی را به خانه های مخاطبان خود ببرند گفت: 7 قسمت از مجموعه 14 قسمتی کلاه قرمزی تولید شده و گروه در حال تصویربرداری ادامه این مجموعه است .

   
  وی  با بیان این که کلاه قرمزی 92 یکی از پر بارترین برنامه های این کاراکتر عروسکی خواهد بود، افزود: با توجه به  وضعیت اقتصادی صدا و سیما تولید این سری از برنامه با مشکلات بسیاری همراه بود اما این مسائل سبب نشد که از کیفیت این ویژه برنامه نوروزی کاسته شود و این مسئله بر اهمیت و ارزش این برنامه محبوب می افزاید.
   
  این تهیه کننده با تاکید بر این مهم که جیگر ممنوع التصویر نیست، افزود: امسال 12 شخصیت عروسکی سال های گذشته  در برنامه حضور دارند و خبر ممنوع التصویری جیگر صحت ندارد.
   
  مدرسی گفت: در سری جدید این برنامه از حضور بازیگران حرفه ای سینما به عنوان میهمان استفاده خواهیم کرد، این بازیگران نقش هایی که در سناریو برای آن ها تعریف شده، بازی می کنند.
   
  وی از حضور همکاران جدید در این پروژه مهم تلویزیونی خبر داد و گفت: امسال از تجربه و حضور هنرمندانی مانند نگار استخر در این برنامه بهره بردیم و تصور می کنم این مسئله جذابیت و طراوت بیشتری به این ویژه برنامه نوروزی داده است.
   
  مدرسی با اشاره به رواج شبکه های اجتماعی غیر قانونی تاکید کرد: کلاه قرمزی در هیچ شبکه اجتماعی حضور ندارد، این در حالی است که در شبکه های  مختلف صفحه های متفاوتی برای این برنامه ساخته شده است.
   
  وی افزود : امیدوارم با توجه به همراهی و همدلی که گروه با یکدیگر و به خصوص با آقایان طهماسب و جبلی داشتند بتوانیم در تعطیلات نوروز شادی و لبخند را به خانواده های ایرانی هدیه کنیم.
   
  مجموعه کلاه قرمزی 92 از 29 اسفند هر شب ساعت 20:30 از شبکه دو میهمان مخاطبان خواهد بود.

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 28 اسفند 1391

  حمله انتحاری نزدیک کاخ ریاست‌جمهوری سومالی

  image634785627554661991.jpg - 16.74 Kbدر پی انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری سومالی 10 تن کشته شدند.

  مرصاد به نقل از ایسنا،  یک عامل انتحاری خودروی خود را در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری در موگادیشو منفجر کرد و منجر به مرگ 10 تن و زخمی شدن هفت تن دیگر شد.

  پس از بیرون راندن گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده در اوت 2011، امنیت در پایتخت سومالی بهتر شده‌ است ولی با این حال موگادیشو همچنان هدف حملات بمب‌گذاری و کشتار است.

  جنبش الشباب پیش از این انفجار، مسئولیت چند عملیات انتحاری را برعهده گرفته بود اما هنوز عامل اصلی این حمله انتحاری مشخص نشده‌ است.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

   

  756697_339.jpg - 24.48 Kbرئیس‌جمهور در آخرین سخنرانی در جمع هم​کارانش در دولت هم از «کارشکنی​های خارجی» سخن گفت و هم از «حرف و حدیث‌های مختلف داخلی».

  محمود احمدی‌نژاد در آخرین جلسه هیات دولت در سال 91 گفت: امسال سالی بسیار پرکار، پرتلاش و به ظاهر سخت بود و فشارها به طور همزمان از داخل و خارج به دولت وارد می‌شد و ما هیچ دولتی را سراغ نداریم که چنین تحت فشار نا نوشته‌ای از داخل و خارج کشور قرار گرفته باشد.
   
  وی با اشاره به تلاش بدخواهان برای فشار به کشور برای از هم پاشیدن شیرازه اقتصادی کشور گفت: آنها حق داشتند که با این حجم از کارشکنی‌ها و محدودیت‌هایی که ایجاد کردند تصور کنند که شیرازه اقتصادی کشور از هم بپاشد زیرا بر اساس محاسبات مادی باید این اتفاق به وجود می‌آمد. فشار زیادی به مردم وارد آمد اما امروز کشور ما سرپاست. اقتصاد قدرتمند است و علی‌رغم تمام فشارها ما رشد اقتصادی داریم، البته نمی‌گویم که ضعفی در کشور وجود نداشت اما کشور هم‌اکنون در شرایط بسیار مساعدی قرار دارد و من صمیمانه از شما به خاطر تلاش‌هایتان تشکر می‌کنم.
   
  وی با اشاره به اینکه تا زمانیکه خداوند هست و او بهترین قضاوت‌کننده محسوب می‌شود نیازی به تشکر هم نیست، گفت: در زمانیکه فشارها به دولت بسیار زیاد شده و حرف و حدیث‌های مختلفی بیان می‌شد و همه هم علیه دولت بود یکی از دوستان به من گفت فلانی چه خبر؟ من گفتم همه چیز عالی و بسیار خوب است، چرا بد باشد تا زمانی که خداوند به عنوان بهترین وعادلترین داوران هست چه جای نگرانی است؟
   
  به گزارش فارس، رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت برداشته شدن فشارها از روی مردم گفت: البته برخی از اینها دست ما نیست و حتی از اراده ملت نیز خارج است. بالاخره بدخواهان به دنبال ایجاد مشکل هستند اما اکثریت اعضای دولت به دنبال خدمت صادقانه به مردم هستند و باید از خدا بخواهیم تا این فرصت خدمت را نصیب ما بکند.
  احمدی‌نژاد گفت: به نظر من، باید در لحظه سال تحویل امام زمان را بخواهیم، خود امام را بخواهیم چرا که اگر هرچیزی را کمتر از آن از خدا بخواهیم به معنای خسران است.
   
  کینه​ها را کنار بگذاریم
   
  وی در ادامه خطاب به اعضای هیئت دولت گفت: بیایید که در سال جدید تمام کینه‌ها را کنار بگذاریم و همدیگر را حلال کنیم، به خصوص بنده را، چرا که گاهی مواقع ظرفیت حل مشکلات و مسائل خارج از توان انسان است و بالاخره صدای آدم بالا می‌رود. من از شما می‌خواهم که مرا حلال بکنید. بالاخره ما کار اجرایی داریم،‌باید تصمیم بگیریم و بلافاصله آن را انجام دهیم، ما یک مؤسسه پژوهشی نیستیم و اگر کار پژوهشی نیز انجام می‌دهیم باید برای کار اجرایی باشد.
   
  احمدی‌نژاد با اظهار امیدواری به اینکه سال جدید سالی پر از موفقیت باشد و هیچ یک از فشارهای بدخواهان کارگر نباشد گفت: امیدوارم سال آینده سال رسیدن به موعود و سال عزت و پیشرفت برای ملت ایران باشد.
   
  افزایش حداقل 20 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان و تعطیلی چهارشنبه آخر سال
   
  رئیس‌جمهور همچنین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز جلسه هیئت دولت مقرر شد که حقوق تمام کارمندان و بازنشستگان دولت در سال آینده حداقل 20 درصد افزایش پیدا کند و همچنین مقرر شد تا چهارشنبه هفته جاری نیز تعطیل باشد و مدیران مجموعه‌ها و دستگاه‌های دولتی ساعت کاری را از اضافه‌کار کارمندان مستهلک کنند.
   
  وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چه پیامی برای ملت ایران در سال جدید دارید، گفت: انشالله سال آینده سالی خوب و خوش برای ملت ایران خواهد بود و این ملت در سال آینده کار بزرگی خواهد کرد و تمام بداخلاقی‌ها را کنار خواهد زد.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

   


  از پاملا گلر به نام «سخنگوی بد دهن» موج اسلام‌هراسی در آمریکا یاد می‌شود. این زن ژاژخوای، از بنیان‌گذاران گروه نفرت‌پراکنی «اسلامی‌سازی آمریکا را متوقف کنید» و چندین پروژه ضد اسلامی دیگر است.

  «پاملا گلر»، ملکه اسلام‌هراسی کیست؟+تصاویر


  پاملا گلر کیست؟
  پاملا گلر (Pamela Geller) در 14 ژوئن 1958 در یک خانواده یهودی در نیویورک متولد شد. او به دبیرستان لینبروک رفت و وارد دانشگاه هوفسترا شد اما قبل از این که مدرک تحصیلی‌اش را دریافت کند ترک تحصیل کرد. در سال 1990 با مایکل اوشری ازدواج کرد که این زندگی مشترک پس از 17 سال در 2007 به طلاق انجامید. او دارای چهار فرزند دختر است. گلر در دهه 80 به عنوان تحلیلگر اقتصادی نیویورک دیلی نیوز کار می‌کرد که سپس وارد حوزه‌های بازاریابی و آگهی شد. گلر از سال 1989 تا 1994 در نشر و همچنین مدیریت عالی اجرایی نیویورک آبزرور فعالیت کرد. پس از آن خانه‌نشین شد تا به نگهداری از فرزندانش بپردازد. آنچه که از زندگی کاری گلر بر می‌آید این است که او با پول و طعم آن به خوبی آشناست و به گفته خودش یازده سپتامبر باعث شده است که به سیاست‌ورزی روی آورد.  گلر فعالیتش را در راستای مقابله با چیزی که «نفوذ خزنده شریعت» در کشورش می‌خواند؛ تعریف می‌کند.

   

  ملکه اسلام‌هراسی
  گلر فعالیتش را در راستای مقابله با چیزی که «نفوذ خزنده شریعت» در کشورش می‌خواند؛ تعریف می‌کند. از طرفداران سرسخت اسرائیل است و از این که او را ضد اسلام بنامند خوشش نمی‌آید و این حرف را یک افترای غیرمنصفانه می‌داند و در عین حال ادعا می‌کند که مسلمانان بیش از غیر مسلمین از اسلام صدمه می‌بینند!

  گلر از طرفداران اسلوبودان میلوشویچ قصاب مسلمانان بوسنی است و به کرات از او و کارهایش تعریف و تمجید می‌کند. به شدت با یهودیانی که از افراطی‌گری و بنیادگرایی دور می‌شوند متنفر است و آنها را خائن می‌نامد و یهودیان را از خریدن روزنامه هاآرتص برحذر می‌دارد؛ زیرا که به عقیده او این روزنامه سازشکار است! به اسرائیل توصیه می‌کند حتما غزه را پس بگیرد و هر راکتی که به سوی اسرائیل شلیک می‌شود را با حملات هوایی بسیار بزرگ و مرگبار پاسخ دهد.  اسرائیل باید هر راکتی که به سویش شلیک می‌شود را با حملات هوایی مرگبار پاسخ دهد.

  او از مخالفان ساختن مسجد در نزدیکی جایگاه برج‌های دوقلوی تخریب شده در یازده سپتامبر است و این کار را به عنوان ساخته شدن نماد فتح برای مسلمانان و همچون «خاری در چشم» ارزیابی می‌کند و می‌نویسد که 70 درصد آمریکایی‌ها آن را اهانت‌آمیز می‌دانند.

  گلر معتقد است تروریست‌ها کسانی هستند که واقعیت و اصل اسلام را دریافته‌اند! بدین ترتیب واقعیت اسلام را کشتار و ترور و وحشتآفرینی جلوه می‌دهد. هر چند گلر نه تحصیلات درخوری دارد و نه شخصیت قابل ملاحظه‌ای اما با این وجود مورد حمایت رسانه‌های آمریکاست. البته حضور متناوب بی‌سوادی همچون گلر به مدد وقاحتش در پرده‌دری و هرزه‌گویی‌اش علیه اسلام و مسلمین در رسانه‌هایی که توسط یهود و فدائیان سینه چاک اسرائیل اداره می‌شود چندان جای تعجبی ندارد. از اینروست که این عروسک 55 ساله خیمه‌شب‌بازی اسلام‌هراسی به دفعات مهمان برنامه‌های تحلیلی سی‌ان‌ان، فاکس نیوز، واشینگتن پست و نیویورک تایمز بوده است! ابراهیم هوپر، سخنگوی شورای روابط اسلام و آمریکا پاملا گلر را «ملکه بدگویان از مسلمین» می‌خواند.  بسیاری از آمریکایی‌ها مخالف نفرت‌پراکنی امثال گلر هستند


  سخنگوی بد دهن اسلام‌هراسی
  از پاملا گلر به عنوان «سخنگوی بد دهن» موج اسلام‌هراسی نیز یاد می‌شود. این زن ژاژخوای، ویراستار صفحه اینترنتی «اطلس شراگس» مدیر اجرایی «طرح دفاع از آزادی آمریکایی» و از بنیان‌گذاران گروه نفرت‌پراکنی «اسلامی‌سازی آمریکا را متوقف کنید» می‌باشد. نمونه‌ای از بد دهنی و هرزه‌بافی او را در زیر می‌آوریم:

  در نوامبر 2012، بعد از افشای این خبرکه یک تفنگ‌دار دریایی آمریکایی در افغانستان با ادرار کردن بر روی اجساد افغان‌ها به آنها بی‌حرمتی کرده است؛ لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا این کار را «واقعا اسفناک» توصیف کرد. با این حال گلر در اطلس شراگس نوشت که عاشق این تفنگ‌دار است و با مفتضحانه‌ترین ادبیات به تمسخر رسوم و آیین اسلامی پرداخت و نوشت: «من عاشق این تفنگ‌داران دریایی هستم. شاید این (کاری که تفنگ‌دار دریایی انجام داده) تفسیری کافرانه از رسم اسلامی غسل و آماده کردن اجساد برای تدفین باشد». نمونه‌های فراوانی از این دست توهین‌ها علیه اسلام در نوشته‌های پارانوئیدی پاملا یافت می‌شود.

  پیگیری کنندگان اعمال و برنامه‌های گروه‌های نفرت پراکنی در مورد او می‌گویند؛ تندی و گستاخی بی‌رحمانه‌ای در بدگویی‌های بی در و پیکر نسبت به اسلام دارد. در اسناد امنیتی مربوط به مرکز قانون فقر جنوب که یکی از مراکز مدافع اسلام‌هراسی است؛ در مورد پاملا گلر آمده است: «پاملا گلر خودنماترین و متظاهرترین سرکرده بازیچه‌ی موج ضد مسلمانان است. او در بدگویی نسبت به اسلام بسیار تندزبان و گستاخ است».

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

     «محمد دادفر، نماینده سابق بوشهر در مجلس (یکی از افرادی که نام او در لیست 91 نفری است) در تماس"روزآنلاین" با او، از اساس نسبت به وجود چنین نامه ای اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که "از هیچ چیز خبر ندارد".»

   تردید در صحت نامه 91 اصلاح طلب به خاتمی؛ از هیچ چیزی خبر ندارم!

  به گزارش « سراج24 » سایت ضد انقلاب روز آنلاین در مصاحبه با "مصطفی سبطی" عضو شورای شهر گرگان  و رئیس جبهه مشارکت در استان گلستان نظرات وی را در خصوص نامه 91 نفر از اصلاح طلبان برای دعوت از خاتمی را جویا  شد.


  به نوشته روز آنلاین، بسیاری از اصلاح طلبان این روزها امیدوار تر از قبل به کاندیداتوری سید محمد خاتمی در انتخابات آینده ریاست جمهوری دل بسته اند. ۹۱ نفر از آنها هم نامه ای خطاب به رئیس جمهور پیشین نوشته و از وی خواسته اند کاندیدای انتخابات آتی ریاست جمهوری بشود.


  مصطفی سبطی، عضو شورای شهر گرگان و رئیس جبهه مشارکت در استان گلستان یکی از این ۹۱ نفر است. او به "روزآنلاین" می گوید اصلاح طلبان امضاکننده نامه به خاتمی، امیدواری زیادی به کاندیداتوری او دارند: "با توجه به بحث هایی که شده، احتمال بالایی وجود دارد. ولی عجله ای در کار نیست".

   

  این سایت افزود: مصطفی سبطی تنها کسی بود که از میان حدود ۲۰ امضاکننده نامه، حاضر به مصاحبه شد. تعداد زیادی از کسانی که نامه دعوت از خاتمی را امضا کرده بودند برای ساعت ها یا تلفن های خود را پاسخ نمی دادند و یا خاموش بودند.


  اکرم مصوری منش و فاطمه راکعی، نمایندگان پیشین مجلس نیز با اینکه تلفن های خود را پاسخ دادند، حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشدند.

   

  به نوشته این سایت: "محمد دادفر" نماینده سابق بوشهر( یکی از افرادی که نام او در لیست 91 نفر است)در مجلس هم در تماس"روزآنلاین" با او، از اساس نسبت به وجود چنین نامه ای اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که "از هیچ چیز خبر ندارد".
  او گفت: "من چند روز است که شهرستان هستم و نامه ای ندیدم. باید نامه را ببینم. شاید یک نامه ای یک روزی دست من دادند و من هم امضا کردم یا نکردم".


  در جمع ۹۱ نفری که نامه دعوت از خاتمی برای نامزدی در انتخابات را امضا کرده اند، علاوه بر تعدادی از وزرا، معاونان و استانداران دولت او، نمایندگان سابق و فعلی مجلس، روحانیون اصلاح طلب، فعالان سیاسی و اساتید دانشگاه، تعدادی افراد گمنام و کمتر شناخته شده نیز وجود دارند.

   

  در این نامه از خاتمی خواسته شده تا با "عنایت به سابقه ممتاز در اداره کشور، قانون‌گرایی، اعتدال و منش شخصیتی" و نیز با توجه به "محبوبیت کم نظیر" وی، در انتخابات نامزد شود.

  طرفداران کاندیداتوری رئیس جمهور سابق در انتخابات آینده، خطاب به او گفته اند که "امروز چشم امید بسیاری از مردم به سویش" است.


  شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز در اطلاعیه ای که روز گذشته به صورت رسمی صادر کرد، خطاب به "مردم شریف ایران" گفت که با "اجماع نظر" تمام اعضای خود از خاتمی می خواهد تا به عنوان "نامزد اصلاح طلبان" در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت کند.
  این مجموعه ابراز امیدواری کرده "شرایط به گونه‌ای پیش برود که ایشان [خاتمی] نامزدی در انتخابات پیش رو را بپذیرند".

   

  روز آنلاین در ادامه با اشاره به احتمال "رد صلاحیت" خاتمی نوشت: اما واکنش مسئولان جمهوری اسلامی به احتمال نامزدی رئیس جمهور پیشین در انتخابات آتی کاملا متفاوت بوده است.
  در آذرماه که مباحث درباره احتمال کاندیداتوری خاتمی در انتخابات بالا می گرفت، احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان تصریح کرد که "فتنه گران حتی توهم حضور در انتخابات ریاست جمهوری را هم نداشته باشند".

   

  حامیان محمد خاتمی می گویند که علیرغم تمام این تبلیغات، امکان رد صلاحیت او توسط شورای نگهبان وجود ندارد هر چند برخی هم نظر دیگری دارند. افرادی مانند مرتضی نبوی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از چهره های بانفوذ اصولگرا هم می گویند که خاتمی دیگر مانند سال ها ی ۷۶ و ۸۴، بیست میلیون رأی ندارد.

   

  مصطفی سبطی می گوید: "احتمال رد صلاحیت آقای خاتمی خیلی کم ولی احتمال موفقیت او در انتخابات خیلی زیاد است".
  این عضو جبهه مشارکت در عین حال می گوید که "اگر خدای نکرده بخواهد اتفاقی هم بیفتد، اصلاح طلبان به تکلیف خود عمل کرده اند".

   

  او در واکنش به سخنان مرتضی نبوی می گوید: "اشکالی ندارد. ما خوشحال می شویم که آقایان اینطور فکر کنند و اجازه حضور آقای خاتمی را بدهند تا ما خودمان هم بفهمیم که ایشان دیگر فایده ای ندارند".

   

  سبطی در عین حال تأکید می کند که "ارزیابی اصلاح طلبان" مشابه ارزیابی های اصولگرایان نیست: "آقای خاتمی همچنان محبوبیت دارند و مردم خصوصا در این چند سال که آقای احمدی نژاد سکان اداره کشور را در دست داشتند، بیشتر متوجه جایگاه و منش و شخصیت و مدیریت و تدبیر و عملکرد آقای خاتمی شده اند".

   

  مصطفی سبطی همچنین در پاسخ به اینکه "چرا نامه اخیر را تنها ۹۱ نفر که در میان آنها چهره های ناشناخته ای هم هستند، امضا کرده اند؟" گفت: طبیعتا دیگرانی هم بودند و هستند که خواهان حضور آقای خاتمی در انتخابات هستند.

  این عضو جبهه مشارکت تأکید می کند که این نامه "مقدمات" بود: در آینده حتما نامه هایی با تعداد بیشتری امضا در دعوت از آقای خاتمی برای کاندیداتوری در انتخابات منتشر می شود.

   

  گفتنی است ظاهرا اصلاح طلبان که سابقه نظر سازی در خصوص کاندیداتوری های مورد حمایت خود را در دوره های گذشته دارند این بار انتشار نامه های فدایت شوم به آقای خاتمی -برای نشان دادن محبوبیت ایشان در بین چهر ه های سیاسی- را در دستور کار خود قرار داده اند که از قضا صحت این نامه ها دوام چندانی پیدا نمی کند.

   

  پیشتر نیز در فضای رسانه‌ای کشور خبری مبنی بر نامه چند تن از اصلاح‌طلبان مجلس به خاتمی برای دعوت از وی به منظور حضور در انتخابات و پاسخ مثبت وی به این دعوت منتشر شد.

   

  در این نامه که محمدرضا تابش و غلامرضا تاجگردون نیز از امضا کنندگان آن بودند؛ گفته شده بود رئیس دولت اصلاحات هم این نامه را پذیرفته و حضور خود در انتخابات را قطعی اعلام کرده است.بر همین اساس غلامرضا تاجگردون از نمایندگان اقلیت مجلس نهم ضمن تکذیب نگارش چنین نامه‌ای به خبرنگار فارس گفت: من خاتمی را بسیار قبول دارم و اگر بیایید حتماً به وی رای می‌دهم اما از این نامه خبر ندارم.


  یک منبع نزدیک به سید محمد خاتمی نیز با بیان اینکه بعید می‌دانم این نامه درست باشد، درباره قطعیت حضور خاتمی در انتخابات ۹۲ به دیدار هفته گذشته خود با خاتمی و مثبت نبودن و عدم‌جمع‌بندی وی برای حضور در انتخابات اشاره کرد و گفت: بعد از عید و اواخر فروردین فضا روشن‌تر می‌شود اما خاتمی شخصاً علاقه‌ای به حضور ندارد اما عقل جمعی اصلاح‌طلبان در آمدن یا نیامدن وی موثر خواهد بود.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

  قویدل با اشاره به اینکه کمبود های جدی و اساسی داروهای انعقادی به گونه‌ای جدی شده است که تعدادی از بیماران هموفیلی و خانواده های آنان چاره ای جز نوشتن نامه به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و سرپرست وزارت بهداشت ندیده‌اند
  به گزارش مشرق به نقل از سلامت نیوز، مدیرعامل سابق كانون هموفیلی ایران با اظهار تاسف از سقوط یک سومی دسترسی هموفیلی ها به دارو بر لزوم تزریق دارو به بیمار قبل از خونریزی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در کشور ما روش درمانی، با دسترسی یک و شش دهم درصدی به دارو، درمان پس از خونریزی است که حتی اگرخونریزی های بیماران هموفیلی به صورت کامل درمان شود سرنوشت بیماری که پس از خونریزی تزریق می کند صد در صد معلولیت است.» 
   
  احمد قویدل درباره وضعیت دارویی بیماران هموفیلی گفت:« از اوایل سال جاری به خصوص از ماه های دوم و سوم سال جاری دسترسی بیماران هموفیلی به دارو عملا حدود یک سوم الی یک چهارم کاهش پیدا کرده است در حالی که دسترسی بیماران به دارو تا قبل از سال کنونی یک ممیز شش دهم درصد(1.6) واحد بین الملل بوده است.» 
   
  حداقل استانداردهای دسترسی به دارو را داریم 
   
  وی در پاسخ به اینکه در حال حاضر میزان دسترسی بیماران هموفیلی به دارو در کشورمان در چه سطحی است، گفت:« حداقل استانداردهای جهانی برای دسترسی به دارو عدد یک است که این عدد حاصل تقسیم جمعیت کشور به میزان یونیت فرآورده خونی فاکتور 8 است که عمدتا در شیشه های 500 یونیتی و 250 یونیتی وارد کشور می شود. یعنی اگر جمعیت کشور ما 75 میلیون نفر باشد در صورتی که 75 میلیون یونیت فاکتور 8 در دسترس بیماران هموفیلی باشد طبق تعریف سازمان فدراسیون جهانی هموفیلی حداقل استانداردهای دسترسی به دارو را داریم.» 
   
  کاهش شدید دسترسی هموفیلی ها به دارو 
   
  قویدل تاکید کرد:« از اوایل سال جاری دسترسی بیماران هموفیلی به دارو به شدت کاهش یافته است و علت آن تحریم های غیرانسانی است که اتحادیه اروپا و امریکا در رابطه با کشور ما اعمال کرده اند. در حال حاضر دسترسی بیماران هموفیلی به دارو به روی اعدادی مثل شش دهم یا و هفت دهم واحد بین الملل است. چرا که اطلاع رسانی وزارت بهداشت بر روی این موضوع بسیار ضعیف است.» 
   
  وی درباره اینکه آیا دلایلی بجز تحریم ها نیز در کاهش سطح دسترسی بیماران به دارو دخالت داشته است گفت:« نظر شخصی من این است که مشکلات جدی در انتقال ارز از کشور و تحریم بانک های ما به صورت گسترده خط رسیدن دارو به کشور را دچار اشکال کرده است.» 
   
  مدیرعامل سابق كانون هموفیلی ایران گفت:« حتی برخی رسانه ها در خارج از کشور در تحلیلی، تحریم های دارویی در ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریکا را با بمباران یک بیمارستان در شرایط جنگی قیاس کرده اند.» 
   
  خطر عوارض معلولیتی جدی به دنبال کاهش دسترسی به دارو 
   
  وی با بیان اینکه بیش از 75 درصد از تولیدات داروهای بیماران هموفیلی در کشورهای اروپایی و امریکایی است، گفت:« 75 درصد این تولیدات در سطح جهان توسط خود این کشورها مصرف می شود و 25 درصد آن سهم دیگر کشورها است که اگر کشورهای پرجمعیتی مثل چین و هند را در نظر بگیریم سهم کشور ما از دارو که قبل از تحریم ها کم بوده در حال حاضر با تحریم های فعلی این دسترسی به شدت کاهش پیدا کرده است که عوارض معلولیتی جدی را در بیماران هموفیلی به دنبال خواهد داشت.» 
   
  نامه هموفیلی ها به مقام معظم رهبری 
   
  قویدل با اشاره به اینکه کمبود های جدی و اساسی داروهای انعقادی به گونه‌ای جدی شده است که تعدادی از بیماران هموفیلی و خانواده های آنان چاره ای جز نوشتن نامه به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و سرپرست وزارت بهداشت ندیده‌اند، گفت:« این اقدام خود جوش که از مراجعین بیمارستان امام خمینی (ره) آغاز گردید، خیلی زود به دفتر مرکزی و مرکز درمان جامع تسری یافته و بیماران تلاش می‌کنند گه نگرانی‌های خود را در رابطه آینده به اطلاع مسئولین درجه اول نظام برسانند. » 
   
   

   
  وی ادامه داد:« این بیماران دراین نامه به نوعی به وضعیت درمانگاه هموفیلی که در حال حاضر به علت اصلاحات ساختمانی در بیمارستان امام خمینی (ره) به زیرزمینی انتقال پیدا کرده است نیز اشاره کرده اند که بیماران در آن آرامش لازم را ندارند.» 
   
  مدیرعامل سابق كانون هموفیلی ایران خاطرنشان کرد:« فضای کنونی فضای مساعدی برای بیماران هموفیلی نیست و همه در یک نگرانی خاصی بسر می برند. شاید بهترین توصیه ای که بتوان به وزارت بهداشت در شرایط کنونی کرد این است که تلاش کند با شفاف سازی وضعیت دارو امکان مدیریت دارو را به بیماران بدهد تا همه بدانند چه وضعیتی حاکم است.» 
   
  بیماران بدون ذخیره دارویی سفر نکنند 
   
  وی ادامه داد:« در آستانه سال نو هستیم و با توجه به تعطیلات جدی چندروزه اگر قبل از آن داروهای بیماران در اختیارشان قرار نگرفته باشد ممکن است در ایام تعطیلات با بحران جدی تری مواجه شوند. بسیاری از بیماران قصد مسافرت دارند که ما از طرف کانون هموفیلی توصیه کرده ایم هیچ بیماری بدون ذخیره دارویی اقدام به مسافرت نکند.» 
   
  قویدل از تامین بخشی از داروهای هموفیلی ها از کره خبرداد و گفت:« آخرین اطلاعی که داریم بخشی از نیازهای دارویی بیماران در چارچوب معاملات تهاتری از طریق فاکتورهای ساخت کره تامین شده و وارد کشور شده است و یکی از راه هایی است که دولت انتخاب کرده برای اینکه بتواند به مشکلات کنونی دارویی پایان دهد.» 
   
  دولت از تلاش های بین المللی استقبال کند 
   
  وی با بیان اینکه دولت باید از تمام تلاش های بین المللی در رابطه با مشکلات واردات دارو به کشور استقبال کند، گفت:« متوجه شدم مسئول ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در عکس العمل به گزارشات حقوق بشری سازمان ملل به درستی اعتراض کرده است که چرا گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل، موضوع تحریم های غیرانسانی دارو در ایران را مطرح نکرده است که این اعتراضات بسیار خوب است تا بتوانیم از قدرت افکار عمومی دنیا برای کاهش این نوع فشارها استقبال کنیم.» 
   
  مدیرعامل سابق كانون هموفیلی ایران با اشاره به اقدام یک ایرانی در مقابل سازمان ملل در اعتراض به مرگ یک نوجوان هموفیلی بر اثر کمبودهای دارویی بر اثر تحمیل تحریم ها به کشورمان، گفت:« این خانم ایرانی طی یک برنامه ریزی نزدیک به 26 هزار کپسول خالی شیشه ای که در هر کپسول یک پیامی از اثرات تحریم های دارویی در کشور ما بود در جلوی سازمان ملل با اجرای یک برنامه هنری اقدام به اعتراض به تحریم ها علیه ایران کرده بود.» 
   
  وی افزود:« به نظر می رسد سیستم دولتی ما باید به این نوع اعتراضات ادامه دهد. شاید اولین اعتراضات به صورت رسمی توسط بنیاد بیماری های خاص به دبیرکل سازمان ملل در رابطه با تحریم های دارویی بود و متعاقب آن کانون هموفیلی و دیگر انجمن ها تلاش کردند این اقدامات غیرانسانی را به اطلاع دنیا برسانند. اعتقاد داریم این اقدامات یکی از راه هایی است که می تواند به افزایش سطح دسترسی بیماران به دارو کمک کند.» 
   
  سال های قبل از 87 سال سیاه هموفیلی ها 
   
  وی با اشاره به تشدید بحران کمبود دارویی بیماران هموفیلی در سال جاری گفت: « همیشه در تحلیل های درونی موسسه و شاید در افکار ما سال های قبل از 1378 به نوعی سال های سیاهی برای بیماران هموفیلی بودند چرا که سطح دسترسی بیماران به دارو شاید به نیم و چهار دهم درصد واحد بین الملل می رسید و هیچ معیار علمی برای واردات دارو وجود نداشت و به هیچ وجه از استانداردهای بین المللی در این رابطه پیروی نمیشد.» 
   
  قویدل ادامه داد:« از سال 1378 به بعد یکباره با جهشی، ابتدا به حداقل استانداردهای جهانی رسیدیم و سال به سال این افزایش به یک و شش دهم درصد رسید. تصور می کنم در برنامه هایی که وزارت بهداشت طی سال 90 داشت این وزارتخانه برای اینکه بتواند سلامت بیماران هموفیلی را از پایه و در نسل جدید تضمین کند و این سطح دسترسی بیماران به دارو را حتی به دو و دو و یک دهم برساند تا بتواند حتی با این موجودی، کودکان زیر ده سال را در طرح های پیشگیری از معلولیت بگنجاند، متقاعد شده بود.» 
   
  معلولیت صد درصدی با درمان بعد از خونریزی 
   
  وی افزود:« در حال حاضر در کشور ما روش درمانی، با دسترسی یک و شش دهم درصدی به دارو، درمان پس از خونریزی است در حالی در کشورهای اروپایی و امریکایی سطح دسترسی بیماران به دارو پنج الی هشت واحد بین الملل است. این تفاوت بزرگ بین سطح دسترسی به این دلیل است که در کشورهای بزرگ اروپایی و امریکایی قبل از اینکه بیمار خونریزی کند دارو را طی یک هفته به طور مرتب تزریق می کند که بیمار را از معلولیت دور نگه می دارد.» 
   
  مدیرعامل سابق کانون هموفیلی ایران در ادامه گفت:« حتی اگرخونریزی های بیماران هموفیلی به صورت کامل درمان شود اثراتی کمی را در بافت ها ایجاد می کند که طی سالیان سال سرنوشت بیماری که پس از خونریزی تزریق می کند صد در صد معلولیت است و این بیماران در میانسالی همه گرفتاری های معلولیتی را پیدا می کنند.» 
   
  وی تاکید کرد:« ما اعتقاد داریم در سال 1391 این اتفاق وحشتناک درباره دسترسی بیماران به دارو افتاده که عملا نتوانسته ایم آن رشد لازم را داشته باشیم و سطح دسترسی بیماران به دارو افزایش پیدا کند و بدتر از آن یک سقوط یک سومی و یک چهارمی را در دسترسی به دارو پیدا کرده ایم.» 
   
  اجرای برنامه gap از سوی فدراسیون جهانی هموفیلی 
   
  قویدل ادامه داد:« نکته ای که می تواند چهره اتحادیه اروپا و امریکا را به دلیل تحریم ها سیاه تر کند این است که فدراسیون جهانی هموفیلی حدود 10 سال است برنامه ای موسوم به gap را اجرا می کند که به مفهوم فاصله است و ایده آن این است که فاصله دسترسی به دارو را در کشورهای فقیر و غنی کاهش دهد و هرسال آماری از پیشرفت این برنامه و متقاعد شدن دولت ها برای دسترسی بهتر بیماران به دارو ارائه می شود.» 
   
  وی افزود:« در نظر بگیرید در حالی که فدراسیون جهانی هموفیلی این برنامه را دنبال می کند اتحادیه اروپا و امریکا بیماران ایرانی را از دسترسی معقول به دارو محروم کرده اند و فضایی را بوجود آورده اند که زندگی آنها دچار مخاطره می شود که نمی توانند مانند افراد عادی جامعه نقش اجتماعی خود را ایفا کنند.»

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 28 اسفند 1391

  رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد کشورش جنگی طولانی پیش رو خواهد داشت زیرا با تروریسمی می‌جنگد که همه دنیا از مقابله با آن بازمانده ولی با این وجود پیشرفت‌های قابل توجهی در میدان نظامی و سیاسی به دست آورده است.
  به گزارش صراط،به نقل از روزنامه لبنانی السفیر، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جمع تعدادی از  کسانی که با وی دیدار کردند، تأکید کرد که ما جنگی طولانی پیش رو خواهیم داشت زیرا با تروریسمی می جنگیم که همه دنیا از مقابله با آن بازماند ولی با این وجود ما موفق شده ایم پیشرفت های قابل توجهی در میدان نظامی و سیاسی به دست آوریم.

  اسد افزود: به غیر از جنگ با تروریست ها ما جنگ دیگری با افرادی داریم که از افراد مسلح حمایت می کنند، میدانیم که پایان جنگ نزدیک نیست ولی ما تصمیم داریم که تا زمانی که این پدیده عجیب را شکست نداده ایم دست از تلاش بر نداریم.

  راه های مذاکره باز است

  وی تأکید کرد که حکومت سوریه هرگز راه های مذاکره را نبسته است ولی باید بداند که با چه کسی و بر سر چه چیزی مذاکره می کند، این در حالی است که معارضان هر روز چند دسته می شوند و اختلاف های بزرگی دارند و هر کدام از طرف ها چیزی میگویند که در تعارض با دیگری است.

  اسد افزود: بهتر است معارضان ابتدا با هم به توافق برسند و ما رایزنی ها را با معارضان داخل سوریه آغاز کرده ایم که تا کنون نتایج مثبتی نیز به همراه داشته است و پروژه کاملی به منظور ایجاد اصلاحات مطرح کرده ایم و آماده بررسی آن هستیم.

  اسد:زیر بار شروط تحمیلی نخواهیم رفت

  اسد بار دیگر اعلام کرد: درهای سوریه به روی همه به جز تروریست ها باز است و با تروریست ها تا پایان راه خواهیم جنگید، با همه و بر پایه اصول و شرایط بدیهی خودمان به جز تروریست ها مذاکره خواهیم کرد و زیر بار شروط تحمیلی نخواهیم رفت.

  از سوی دیگر رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که همپیمانی و ائتلاف مسکو و دمشق در بهترین مراحل خود قرار دارد و همه نقش مسکو را تأیید می کنند و روسیه از آغاز بحران سوریه تاکنون موضع خود را تغییر نداده است.

  وی همچنین تصریح کرد که شرایط کنونی حکومت از افرادی که در داخل و خارج از کشور با حکومت می جنگند بسیار بهتر است و کسانی که در ابتدای کار از افراد مسلح حمایت می کردند اکنون در پی ایجاد شدن امارت های اسلامی و حکومت های خلافتی خواهان بازگشت حکومت هستند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

   

  un_mko.jpg - 12.20 Kbبرای پایان بخشیدن به این گروگان گیری هیچ راهی وجود ندارد جز آن که نماینده ویژه سازمان ملل متحد بر مبنای قانون و به پشتوانه حمایت جامعه جهانی به جای آن که از مریم رجوی " دستور " برای همکاری ساکنان کمپ لیبرتی بخواهد، به وظایف قانونی اش بر اساس درخواست و تقاضای پناهجویی تک تک ساکنان این کمپ مبادرت کند و به هیچ وجه اجازه دخالت به هیچ نیروی خارجی در تعیین وضعیت آنها را ندهد، همچنان که مشی و مرام کمیساریای عالی پناهندگی در تمام کمپهای پناهندگی در سرتاسر جهان است!

  ایران دیدبان : خبرگزاریهای جهان روز 16 مارس گزارش دادند که دولت آلبانی بنابه توصیه سازمان ملل و آمریکا، آمادگی خود را برای پذیرش210 تن از اعضای گروه تروریستی مجاهدین را اعلام کرده است؛ بلافاصله پس، خبر مخالفت رهبری گروه تروریستی مجاهدین با انتقال این تعداد به آلبانی منتشر شد.
  در اطلاعیه گروه تروریستی مجاهدین آمده است که هرگونه راه حلی بایستی دربرگیرنده تمام 3000 و چند نفر ساکن در کمپ لیبرتی و به صورت کاملاً فوری باشد!
  این موضع گیری مسدودکننده جریان انتقال اعضای مجاهدین به اروپا، همراه با مخالفت رهبری مجاهدین با نماینده ویژه سازمان ملل و جلوگیری از مصاحبه اعضا با کارمندان سازمان ملل صورت می‌گیرد. بر این مبنا در همین موضع گیری با یک ادعای کاملاً نامربوط و بهانه جویانه از اعلام آمادگی آلبانی در زمان وزارت هیلاری کلینتون و از سابقه مخالفتهای رجوی با آن خبر می دهد، برای آن که اثبات کند که مارتین کوبلر نماینده سازمان ملل نقشی در آن نداشته است؛ روز گذشته نیز نماینده مجاهدین رسماً علیه یکی از کارمندان کمیساریا به اتهام رساندن پیام خانواده یکی از اعضای مجاهدین به وی مزدور حکومت ایران معرفی شد!
  این علائم به وضوح نشان می دهد که رهبری گروه تروریستی مجاهدین به هر نحو ممکن در صدد مانع تراشی در برابر اقدامات سازمان ملل است و به ویژه امکان تماس مستقیم نمایندگان کمیساریا با ساکنان کمپ لیبرتی می باشد، تا آنجا که اکنون به طور مستقیم هرگونه مصاحبه اعضا را قدغن کرده است.
  طرفه این که رهبری مجاهدین خام خیالانه، پیشنهاد انتقال دسته جمعی اعضای مجاهدین به آمریکا -ولو به صورت موقت - را مطرح نموده است که نشان می دهد مترصد است تا از نمد فراخوانهای سازمان ملل به کشورها برای پذیرش اعضای این گروه برای خود کلاهی بسازد، تا از نزدیک و هرچه بیشتر مراتب چاکری خود به آمریکا را معروض دارد.
  به هر روی و با تمام اقداماتی که رهبری مجاهدین به سبب متشنج و پیچیده تر کردن وضعیت انجام می دهد و در بین تمام ابهامات موجود و گمانه هایی که در باره اهداف بقایای رجوی از بازی هایی که در می آورند، یک واقعیت به صورت شفاف و روشن نمایان آن است، این واقعیت که ساکنان کمپ لیبرتی گروگان مطامع رهبری این گروهند که در نهایت چیزی جز منافع پست و حقیر تشکیلاتی آنان نیست.
  برای پایان بخشیدن به این گروگان گیری هیچ راهی وجود ندارد جز آن که نماینده ویژه سازمان ملل متحد بر مبنای قانون و به پشتوانه حمایت جامعه جهانی به جای آن که از مریم رجوی " دستور " برای همکاری ساکنان کمپ لیبرتی بخواهد، به وظایف قانونی اش بر اساس درخواست و تقاضای پناهجویی تک تک ساکنان این کمپ مبادرت کند و به هیچ وجه اجازه دخالت به هیچ نیروی خارجی در تعیین وضعیت آنها را ندهد، همچنان که مشی و مرام کمیساریای عالی پناهندگی در تمام کمپهای پناهندگی در سرتاسر جهان است!

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

  همه‌ی این‌ها یعنی اصول‌گرایان در حال تغییر استراتژی انتخاباتی‌شان هستند و از اعلام کاندیدای جداگانه به سمت اعلام یک یا دو کاندیدا گرایش پیدا کرده‌اند. از این تغییر گرایش و سخنان محمدنبی حبیبی که علت این تغییر گرایش احتمالی را از قبل بیان کرده بود معلوم می‌شود که در سایر جناح‌های سیاسی خبرهایی‌ست. خبرهایی در حد یک "اتفاق انتخاباتی".

  گروه سیاسی ـ سیدمجتبی نعیمی: 1. "اتفاق انتخاباتی" واژه‌ایست که مراد از آن، ایجاد یک نقطه‌ی عطف در انتخابات و تغییر فضای سیاسی کشور از یک شرایط متعادل به یک شرایط پر شور و هیجان است. اشخاص یا گفتمان‌های سیاسی، حاملان اصلی اتفاقات سیاسی هستند که با ایجاد شرایط جدید، رفتار دیگر اشخاص و گروه‌های سیاسی را دگرگون می‌کنند.

  ‌برای مثال، ظهور پدیده‌ای به اسم "احمدی‌نژاد" در انتخابات ریاست جمهوری نهم یک اتفاق انتخاباتی بود که منطق سیاسی گذشته را تغییر داد و شکل جدیدی به مناسبات سیاسی کشور بخشید. و یا ایجاد دو قطبی "احمدی‌نژاد - موسوی" یک اتفاق انتخاباتی بود که شرایط عادی سیاست کشور را عوض کرد.
  2. تقریباً دو سه ماه پیش بود که "محمدنبی حبیبی" دبیرکل حزب موتلفه‌ی اسلامی، در پاسخ به این سوال که حضور جبهه‌ی پیروان خط امام و رهبری و سایر جریانات اصول‌گرا در انتخابات چگونه خواهد بود گفت: «ما و به احتمال زیاد، سایر جریانات اصول‌گرا با کاندیدای جداگانه وارد عرصه‌ی انتخابات می‌شویم، مگر اینکه از طرف مقابل کاندیدای واحد و با پتانسیل رأی‌آوری بالا مطرح شود.» (نقل به مضمون از سایت رسمی حزب موتلفه)
  به عبارت دیگر، استراتژی انتخاباتی طیف‌های منتسب به اصول‌گرایی این بود که مستقلاً وارد کارزار انتخابات شوند، مگر اینکه یک اتفاق انتخاباتی در راه باشد. تقریباً همین گونه هم شد. از برخی شخصیت‌های مستقل اصول‌گرا گرفته تا طیف‌های اصلی آن مثل جبهه‌ی پایداری و ائتلاف 2+1 و پیروان، هر کدام نامزد جداگانه‌ای را معرفی کردند. اما این روزها، مناسبات موجود در بین اصول‌گرایان در حال تغییر بوده و به وحدت گرایش دارد:
  دیدار عسگراولادی به عنوان دبیر جبهه‌ی پیروان با ائتلاف 2+1 و دعوت باهنر از این ائتلاف برای رسیدن به وحدت. انتخاب بذرباش به عنوان جانشین سخنگوی ائتلاف 2+1. سخنان چند روز پیش محسن رضایی که گفته بود اگر ببینیم با نبودن من و به وحدت رسیدن اصول‌گرایان، نظام به جلو حرکت می‌کند، حاضرم که کنار بروم. حرف‌های دو سه روز پیش متکی در همین خصوص و چند مثال دیگر.
  همه‌ی این‌ها یعنی اصول‌گرایان در حال تغییر استراتژی انتخاباتی‌شان هستند و از اعلام کاندیدای جداگانه به سمت اعلام یک یا دو کاندیدا گرایش پیدا کرده‌اند. از این تغییر گرایش و سخنان محمدنبی حبیبی که علت این تغییر گرایش احتمالی را از قبل بیان کرده بود معلوم می‌شود که در سایر جناح‌های سیاسی خبرهایی‌ست. خبرهایی در حد یک "اتفاق انتخاباتی". اما این اتفاق انتخاباتی چیست؟
  3. احتمال اول: برای اصول‌گرایان، "به وحدت رسیدن اصلاح‌طلبان" فی‌نفسه یک اتفاق انتخاباتی‌ست. و البته شواهدی در این خصوص نیز وجود دارد. گذشته از حساسیت استراتژیکی که این مقوله برای اصلاح‌طلبان دارد و از آنها توقع می‌رود که برای ادامه‌ی حیات سیاسی‌شان دست به این کار بزنند، مهمترین دلیل این امر مصاحبه‌ی سید محمدرضا خاتمی با خبرگذاری تسنیم در 26 اسفند بود که خبر از وحدت اصلاح‌طلبان داد.
  احتمال دوم: هرچند هنوز تصمیمش را نگرفته و اطرافیانش، از نیامدنش صحبت می‌کنند، اما آنچه بدیهی‌ست این است که "هاشمی رفسنجانی" در حال رصد شرایط سیاسی‌ست. تا مثل دوبار گذشته (مجلس ششم و دولت نهم) وارد بازی از پیش باخته نشود. مصاحبه‌ی 24 اسفند باهنر که گفته بود: «به هاشمی توصیه می‌کنم کاندیدا نشود اما اگر به صحنه بیاید به مقتضیات زمان تصمیم می‌گیریم» این احتمال را تقویت می‌کند.
  احتمال سوم: "احمدی‌نژاد" دو خصوصیت ویژه دارد که وقوع اتفاق انتخاباتی در پیرامون وی را زیاد می‌کند. اولاً؛ او آدم باهوشی‌ست و از آدمی با این خصوصیت بعید به نظر می‌رسد که سرمایه‌ی اجتماعی‌اش را خرج فردی مثل مشایی کند که از یکطرف معلوم است رد صلاحیت می‌شود و از طرف دیگر، با توجه به تجربه‌ی 11 روز خانه‌نشینی، معلوم است پافشاری برای نگه‌داشتن او در داخل نظام فایده ندارد.
  ثانیاً؛ احمدی‌نژاد آدم تصمیمات پیش‌‌بینی نشده است. یعنی می‌توان درباره‌ی او حدس زد که دست روی گزینه‌ای بگذارد که تا الان کسی به فکرش نرسیده. کسی که هم بتواند از شورای نگهبان بگذرد و هم بتواند با گفتمان او عجین شده و بخش قابل توجهی از آرای قبلی احمدی‌نژاد را مال خود کند. پس وقوع اتفاق انتخاباتی در این گوشه‌ی بازار سیاست هم هست.
  حال به نظر شما، کدام یک از این احتمالات باعث گرایش اصول‌گرایان به سمت وحدت رویه شده است؟ آیا احتمال دیگری هم وجود دارد؟

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

  سرسپردگی او به رژیم پهلوی به حدی بوده که در مجمع عمومی هیأت علمی دانشگاه تهران پشت میکروفون به استادان اعلام کرد که هر یک دو گل میخک بدست گیرند و مجسمه شاه را در داخل دانشگاه گلباران نمایند. وی که سابقه عضویت در یک سازمان دانشگاهی که ریاست آن با داریوش همایون بوده و در تصمیمات آن شریک بود را دارد، پس از انقلاب رنگ عوض نمود و خود را انقلابی جا می‌زند تا پست و مقامی بگیرد.

   

  چهره‌سازی انقلابی از چهره‌هایی که یکی از همراهان تابلودار رژیم پهلوی بوده‌اند و خدمات زیادی را به پهلوی دوم و علیه مردم ایران انجام داده‌اند، یکی از برنامه‌های همیشگی و سناریوهای ثابت جریان فتنه و اصلاح‌طلبان است؛ سناریویی که به طور خاص در مورد شخصی با نام «محمد ملکی» پیاده شده و از او یک شخصیت انقلابی و آزاداندیش ارائه کرده‌اند.

  به گزارش بولتن نیوز به نقل از  رجانیوز، محمد ملکی که امروزه ادعای آزادگی و حقوق بشری وی گوش فلک را کر کرده است و با اخذ پول‌های چندین میلیون دلاری و پوندی از منافقین و اربابان انگلیس و آمریکایی آن‌ها روزگار می‌گذراند، فردی است که در رژیم پهلوی نور چشم ساواک بوده و حمایت همه جانبه‌ای از طرف پرویز ثابتی، مدیر کل امنیتی آن سازمان جهنمی برخوردار بود. 

  مشارالیه با حمایت ساواک و برای جاسوسی از دانشجویان مقیم اروپا و انگلیس توسط ساواک بورس تحصیلی گرفته و پس از چهار ماه اقامت در لندن به دلیل ضعف علمی و لو رفتن نزد دانشجویان به ایران مراجعت می‌کند. ساواک برای نامبرده بورس یک ساله در اتریش را نیز فراهم و او را اعزام می‌کند که معلوم نیست چه تعداد از افراد دیگر را برای ساواک شکار نموده است و تا حدی این خوش رقصی‌ها تداوم می‌یابد که به عنوان مشاور دانشجویی ساواک مورد استخدام قرار می‌گیرد. 

  سرسپردگی وی به رژیم پهلوی به حدی بوده که در مجمع عمومی هیأت علمی دانشگاه تهران پشت میکروفون به استادان اعلام کرد که هر یک دو گل میخک بدست گیرند و مجسمه شاه را در داخل دانشگاه گلباران نمایند. وی که سابقه عضویت در یک سازمان دانشگاهی که ریاست آن با داریوش همایون بوده و در تصمیمات آن شریک بود را دارد، پس از انقلاب رنگ عوض نمود و خود را انقلابی جا می‌زند تا پست و مقامی بگیرد. 

  او با تندروی افراطی تعداد زیادی از اساتید دانشگاه را اخراج می‌کند که موجب هتک حرمت آن‌ها شد و در واقع برای آنهایی که از سابقه‌اش مطلع بودند. اقدام به پرونده‌سازی می‌کرد که در سال ۵۹ این افراطی‌گری‌های وی موجب اعتراض گروه‌ها و طیف‌های مستقل شده که در این رابطه به انتشار دو اطلاعیه که توسط تشکلی بنام «جامعه دفاع از حرمت و حقوق دانشگاهیان و دانش پژوهان» در سال ۵۹ منتشر گردیده، اقدام می‌کند. 

  در این اطلاعیه‌ها از وابستگی نامبرده به رژیم پهلوی و سوء استفاده‌های مالی ملکی، همکاری او با ساواک در شکستن اعتصاب اساتید و دانشجویان انقلابی و معرفی دانشجویان انقلاب به آن سازمان برای شکنجه در کمیته مشترک ضد خرابکاری، تلگراف‌های حمایتی برای هویدا، دست داشتن در قتل دکتر نادر افشار نادری و شرکت در مراسم کاخ گلستان و تعظیم و تکریم شاه در سال ۵۷ و ۵۶ و تسویه ناجوانمردانه اساتید دانشگاهی بر خلاف منویات انقلاب و دولت وقت مطالبی ذکر شده است. 

  نامه «جامعه دفاع از حرمت و حقوق دانشگاهیان و دانش پژوهان» 

  جناب آقای دکتر حبیبی؛ وزیر فرهنگ و آموزش عالی، 

  همانطور که استحضار دارید و در نامه‌های قبلی و ملاقاتی که صورت گرفت بنحو عملکرد نابهنجار و ضد دانشگاهی مدیران انتصابی دانشگاه‌ها وقوف حاصل فرمودید، اینجامعه وظیفه خود می‌داند که یکبار دیگر جنابعالی را در جریان اعمال و رفتار این افراد که در مدت ده ماه از حکومت خود از هیچ بی‌حرمتی نسبت به دانشگاه‌ها و دانشگاهیان خودداری نورزیده‌اند و شئون و اعتبار مراکز علمی این کشور را در نزد مردم ایران و جهانیان از بین برده و کوشیده‌اند تا استادان را خوار و ذلیل و بی‌اعتبار جلوه دهند، قرار دهد و خطر بزرگ و جدی که دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه تهران را تبدیل می‌کند بازگو نماید. 

  جناب آقای دکتر حبیبی، «جامعه دفاع از حرمت و حقوق دانشگاهیان و دانش پژوهان» بار‌ها خاطر نشان ساخته است که این مدیران مغرض و کینه ورز و سر سپرده نه تنها رسالت سازندگی نداشته‌اند بلکه بعلت انهدام و ویرانی که در دانشگاه‌ها ایجاد کرده‌اند، افراد مخرب و ضد انقلابی می‌باشند که محققاً با دستور استعمار و استثمار و استبداد که دانشگاه‌ها و دانشگاهیان را سد بزرگ نیل با اهداف منهدم کننده خود می‌دانند، دست به آنچنان اعمال نابکارانه‌ای زده‌اند که می‌تواند فقط خاطره شبیخون‌ها و یورشهای قبائل تاتار و مغول را در اذهان زنده کند. رفتارهای بی‌ادبانه نسبت به استادان، با بی‌حرمتی با آنان رفتار کردن و در اتاقهای دربسته توسط افراد نقاب برچهره بنام شورای به اصطلاح تزکیه محرمانه لیست تهیه نمودن و برکناری این سرمایه‌های علمی را از رادیو و تلویزیون پخش کردن و در مطبوعات منعکس کردن و دانشجویان را علیه آنان به تخریب واداشتن... همه و همه بعلت رسالت ویرانگرانه‌ای است که بر عهده این افراد نهاده شده بود تا این کشور را فقیر و محتاج و نیازمند سازند و مغزهای ارزشمندی را متواری نمایند و به اجبار آنان را بترک دیار و سرزمین خود وادار کنند. جناب آقای دکتر حبیبی، جامعه دفاع از حرمت و حقوق دانشگاهیان و دانش پژوهان مصرانه تقاضا دارد که نکاتی را که در ذیل بدان‌ها اشاره می‌شود، دستور فرمائید مورد توجه قرار گیرد: 

  ۱- پرونده مدیران دانشگاه‌ها و اعضاء شوراهای به اصطلاح تزکیه و هماهنگی دقیقاً مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا این انقلابی نما‌ها آنچنان که هستند شناخته شوند و دلایل اعمال و کردار نابهنجارشان روشن و مشخص شود. به پیوست مقداری از مدارک سرسپردگی مربوط به چند رئیس دانشگاه تقدیم می‌شود، می‌گویند در دانشگاه تهران عکس آقای محمد ملکی در حال گلباران کردن مجسمه شاه در داخل دانشگاه بدر و دیوار‌ها الصاق شده است ما مطمئنیم که با بررسی پرونده این مدیران، خود شدیدا دچار اعجاب خواهید شد. 

  ۲- رفتارهای نامطلوب و ضد دانشگاهی این مدیران بزرگ‌ترین صدمات و لطمات را به پیکره دانشگاه‌ها و به حیثیت و شرف و آبروی دانشگاهیان وارد آورده است. ترتیبی اتخاذ نمایید که بدانشگاه‌ها و دانشگاهیان اعاده حیثیت گردد. 

  ۳- محاکمه مدیران دانشگاه‌ها و اعضاء نا‌شناس شوراهای به اصطلاح تزکیه و هماهنگی که از نظر ما دانشگاهیان مجرم و قابل تعقیبند. مطمئن باشید اگر چنانچه شما دست به چنین کار انقلابی و منطقی و معقولی نزنید، سرانجام روزی خواهد رسید که این افراد گمنام ناگهان به مقام رسیده به پای میز محاکمه کشانده شوند و به پاسخگوئی اعمال شنیع و قبیح خود بپردازند و بسزای عملکردهای ناانسانی خود برسند. 

  ۴- چون برکنار اعلام کردن دانشگاهیان توسط این مدیران ضد مردمی و ضد انقلاب برخلاف کلیه موازین و معیارهای انسانی به اخلاقی، قضائی، شرعی و عرفی و اداری بوده است و فقط بمنظور نابود کردن دانشگاه‌ها انجام گرفته است، دستور فرمائید قبل از هر گونه بررسی مجدد پرونده، همه آنان بکار دعوت داده شوند و حقوق معوقه‌شان را که بر خلاف تمام اصول انسانیت قطع کرده‌اند و مدت ده ماه است که بزرگ‌ترین اختلال را در جای این فرزندان وطن پرست و خدمتگزار راستین ایجاد نموده‌اند. پرداخت گردد تا بیش از این از نظر حیثیتی و نظم خانوادگی دچار لطمه و زیان نشوند. ضمنا یادآوری می‌نماید که در ملاقات دانشگاهیان با جنابعالی، خود شخصا عدم پرداخت را تقبیح نمودید و اجرای مفاد بخشنامه ۱۶. ۹۹۸ مورخ ۱۳۵۸. ۵. ۹ آن وزارت را جزء تعهدات دولت محسوب داشتید که متأسفانه مانند همیشه مدیران دانشگاه‌ها از انجام آن سرباز زده‌اند. 

   ۵- پیش کسوتان و صاحبان نام و دانشگاهیان مورد قبول دعوت شوند تا در کمال بی‌نظری و بی‌غرضی پرونده‌ها را مورد مطالعه و اعمال نظر قرار دهند. این امر محققاً زمانی می‌سر است که مدیران انتصابی که بوجود آورنده وضع نابسامان و درد آلود کنونی هستند از کار برکنار شوند و پرونده آنان باین محکمه صالح برای رسیدگی سپرده شود. 

  ۶- پرونده کلیه دانشگاهیان بدون استثنا رسیدگی شود و بویژه پرونده مدیران دانشگاه‌ها و افراد شوراهای باصطلاح تزکیه و هماهنگی در ردیف اول قرار گیرد تا واقعیات آنچنان که هست روشن شود. 

  ۷- حق دفاع بدیهی‌ترین حقی است که هر اجتماعی برای افراد خود قائل است این حق را از هیچکس، حتی از مدیران دانشگاه‌ها که مجرمیتشان از نظر دانشگاهیان محرز است، سلب ننمایند تا بدین طریق بر اعمال کسانی که تاکنون صدمات جبران ناپذیری به پیکره دانشگاه‌ها و دانشگاهیان زده‌اند مهر صحه نهاده نشود و عملکرد غیرقانونی و ضد انصاف و انسانی مدیران مورد تأئید قرار نگیرد. زیرا آنان هم در اتاقهای دربسته بوسیله افراد گمنام و ناشناخته دست بتار و مار کردن استادان و دانشگاهیان زدند و ضرباتی به حیثیت و شرف آن‌ها وارد کردند که هیچ بیگانه‌ای نسبت به کشور مستعمره خود انجام نمی‌دهد. 

  جامعه دفاع از حرمت و حقوق دانشگاهیان و دانش پژوهان برای ارائه هرگونه سند و مدرک و اوراق دفاع مربوط به اعضاء خود آماده است و هر نوع توضیحی را که ضروری باشد با کمال میل ارائه خواهند داد تا هیچگونه ابهامی در هیچ زمینه‌ای وجود نداشته باشد. 

  بنابراین رسالت شما در زمان حال بسیار خطیر است. اجرای حق و انصاف و مروت و رعایت اصول بی‌طرفی و اعاده حیثیت به فرزندان دانش این کشور که خود مانع بزرگی در فرار مغز‌ها و استثمار آنان بوسیله بیگانگان است، فقط بوسیله در نظر گرفتن و بکار بردن مواردی مسیر می‌باشد که در این نامه به صورتی بسیار صمیمانه بازگو شده است. کوچک‌ترین لغزش و تسامحی در رسیدگی دقیق و منصفانه و بی‌نظرانه پرونده دانشگاهیان که باید همراه با دفاع مته‌مان باشد، گناهی بزرگ و نابخشودنی است که جبران آن بسادگی مسیر نخواهد شد

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 اسفند 1391

   


  گروهک تروریستی منافقین انتقال اعضای این گروهک به آمریکا را خواستار شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از اشرف نیوز، رسانه‌های غربی به نقل از سرکرده گروهک تروریستی منافقین اعلام کردند که او انتقال اعضای این گروهک به آمریکا ولو به شکل موقت را خواستار شد تا زمانی‌که پرونده مربوط به این افراد نهایی شود.

  بر اساس اعلام این رسانه‌ها سرکرده گروهک منافقین اعلام کرد که در صورت عدم انتقال عناصر این گروهک به آمریکا، راه حل عملی بازگرداندن افراد به اردوگاه اشرف در دیالی خواهد بود.

  سرکرده منافقین با اشاره به پیشنهاد آلبانی برای پذیرش 210 تن از اعضای این گروهک افزود که امنیت اردوگاه اشرف بیشتر از آلبانی است.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :11
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات