مبین

دوشنبه 30 بهمن 1391

 

سی و دو گفتار از سخنرانی‌های مهم شهید «محمدابراهیم همت» فرمانده لشکر 27 محمدرسول‌الله(ص) به قلم حسین بهزاد با عنوان «به روایت همت» منتشر ‌شد.

به گزارش فارس، کتاب «به روایت همت» در برگیرنده‌ منتخبی از مهم‌ترین مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های توجیهی ـ عملیاتی شهید «محمدابراهیم همت» در مقطع زمانی سال‌های 1359 تا 1362 مشتمل بر 32 گفتار از این فرمانده شهید است.
 
 مراحل پژوهش، تدوین و ویراستاری این اثر توسط «حسین بهزاد» و با مساعدت خدمات آرشیو سمعی و بصری مؤسسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه محمدرسول الله(ص) و سردار مجتبی عسگری صورت گرفته است.
 
 
این کتاب 1000 صفحه‌ای در قطع وزیری توسط نشر صاعقه منتشر ‌شد و روز دهم اسفند ماه طی مراسمی رونمایی می‌شود.

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 30 بهمن 1391

  تشریح وضعیت اسفبار زنان در گروهک منافقین

  یکی از اعضای زن جداشده از فرقه رجوی به تشریح وضعیت اسف‌بار زندگی و فساد رایج زنان در گروهک منافقین پرداخت.

  به گزارش مؤسسه راهبردی دیده‌بان، خانم «نسرین ابراهیمی» توضیح داد که چگونه رجوی از زنانی که برده‌های وی حساب می‌شدند، علیه مردان استفاده می‌کند و به همین دلیل تنفر عجیبی در میان مردان نسبت به زنان بوجود آمده است.
  زنان منافقینوی ادامه داد: «رجوی دستور می‌داد که زنان مسئول اعضای مرد سازمان را تحقیر کنند و به همین دلیل مردان نیز به جای اینکه چهره واقعی رجوی را ببینند، تصویر زنان خشنی را می‌دیدند که به صورت تحقیرآمیزی از آنها کار می‌کشند.
  همین موضوع سبب شده بود که موارد زیادی بوجود بیاید که طی آن مردهای سازمان به اعضای زن آسیب برسانند، در یکی از همین موارد وقتی به اتفاق برخی دیگر از اعضای زن سازمان برای نشستی به قرارگاه پارسیان در نزدیکی بغداد رفته بودیم، یکی از زنان برای استفاده از سرویس بهداشتی به محوطه آسایشگاه رفت که در همین زمان یکی از مردان سازمان به وی حمله کرده و با کاتر صورتش را تکه پاره کرد!»
  این زن جداشده افزود: «رجوی در بین زنان و هم بین مردان و کلاً بین افراد تا می‌توانست تخم کینه و کدورت می‌پاشید و همه را از هم متنفر می‌کرد بعد هم دلش خوش بود که وقتی افراد از هم متنفر باشند همه عشق‌ها و عاطفه‌ها مال رجوی می‌شود.»
  در طی بیش از بیش از دو دهه، تشکیلات رجوی و قرارگاه اشرف به دلیل انقلاب ایدئولوژیک هرگز نیازهای جنسی و عاطفی نفرات، تأمین و ارضا نشده است که عوارض روحی، روانی و جسمانی زیادی را برای افراد ایجاد کرده و موجب بروز رفتارهای ناهنجار مثل همجنس‌بازی و خودارضایی ـ که موضوعی بسیار رایج در میان زنان سازمان است ـ شده است.
  خانم ابراهیمی اضافه کرد: «ارتباطات همجنس‌گرایانه در میان زنان فرقه باعث شده بود که مستمراً زنان را از قرارگاهی به قرارگاه دیگر منتقل کنند و با تغییر در محل پست هر نفر از ادامه ملاقات دو نفر که با هم رابطه برقرار کرده بودند جلوگیری کنند.
  شاید کسی باور نکند ولی در بین زنان کسی حق نداشت که لباس راحتی که یقه‌اش باز باشد و یا آستینش خیلی کوتاه باشد بپوشد گویی که ما در مقر مردها بودیم و به همان اندازه سختگیری می‌شد.»
  وی ادامه داد: «اگر چهره‌های زنان در اشرف را می‌دیدید همگی پر از غم و خسته و خیلی اوقات عصبی و خشن و تند بودند و این از عوارض مشکلات هورمونی بود که حاصل سرکوب امیال جنسی افراد بود.»
  ابراهیمی ادامه داد: «مشکلات اعصاب و روان در مواردی باعث شده بود که افراد به خودشان آسیب بزنند و به عنوان نمونه یکی از دخترانی که من می‌شناختم که شرایط بسیار سختی را تحمل می‌کرد، دختری 22ساله بود و به دلیل اینکه من راننده تردد زنان در داخل اشرف بودم وی را زیاد می‌دیدم.
  یک بار با من صحبت کرد و گفت دوست دارد شب که می‌خوابد دیگر صبح بیدار نشود و بمیرد و راحت شود و مستمراً آرزوی مرگ می‌کرد، من هم مقداری دلداری‌اش دادم ولی از آنجا که همه از هم می‌ترسیدیم من هم خیلی نمی‌توانستم به او اعتماد کنم چون می‌ترسیدم در نشست‌ها اعتراف کند که با من محفل زده است برای همین خیلی راه نمی‌دادم همه حرف‌هایش را بزند، ولی به من گفت کاش یک گلوله از غیب بیاید و کارم را تمام کند.
  یادم هست که دقیقاً ۳ روز بعد ایشان با گلوله به خودش شلیک کرد ولی خوشبختانه ایشان زنده ماند وقتی که از وی پرسیدم این چه کاری بود که کرد؟ گفت: «مرگ یک بار و شیون یک بار»، آن دختر ادامه داد که دارم زجرکش می‌شوم خواستم زجرکش نشوم و یکجا تمام شود!»

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   

  "سیرنیوز" " کامل امین"سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق با توجه به یاداشت تفاهمی که با سازمان ملل انجام شده از جوامع بین المللی خواست کشوری ثالث برای منافقین در صورتی که نخواهند به ایران برگردند در نظر گرفته شود.
  به گزارش سیرنیوز ،عملیاتهای نظامی به کمپ لیبرتی وشرایط تزلزل امنیتی در عراق مردم و مسولان را بر این داشته تا هر چه سریعتر شر گروهک تروریستی را از کشور خود کم کنند.

  کمپ لیبرتی چند روز پیش با راکتهای کاتیوشا مورد اصابت قرار گرفت

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 30 بهمن 1391

  "سیرنیوز" گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره امریکا در فرانسه پس از دیدار با گروهک تروریستی منافقین خواستار انتقال فوری اعضای این گروهک تروریستی به اردوگاه اشرف در استان دیاله عراق شدند.
  به گزارش سیرنیوز به نقل از پرس تی وی ، تیم کنگره امریکا به رهبری دانا روهرباچر، نماینده جمهوری‌خواه کالیفرنیا روز یک‌شنبه (۲۹ بهمن) در پاریس با تروریست‌های عضو گروهک منافقین دیدار و حمایت جدی خود از این گروه را اعلام کردند.

  نمایندگان کنگره امریکا در پی حمله به اعضای این گروهک تروریستی که در اردوگاه دیگری "لیبرتی " در عراق مستقر بودند حتی تهدید کردند که نوری المالکی، نخست وزیر عراق را به عنوان یکی از حامیان تروریسم معرفی می‌کنند.

  در اثر یک حمله خمپاره‌ای که اوایل ماه جاری میلادی به اردوگاه لیبرتی در نزدیکی بغداد روی داد دست‌کم ۷ عضو گروهک تروریستی منافقین کشته و ۵۰ تن دیگر نیز مجروح شدند.

  اعضای گروهک تروریستی منافقین در حال جابجایی از اردوگاه جدید عراق به اردوگاه لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بغداد هستند. اردوگاه جدید عراق که قبلا به اردوگاه اشرف معروف بود در ۱۲۰ کیلومتری غرب مرز این کشور با ایران قرار دارد.

  اغلب کشورهای عضو جامعه بین‌المللی نام سازمان مجاهدین خلق(منافقین ) را به عنوان یک سازمان تروریستی ثبت کرده‌اند.

  وزارت خارجه امریکا ۲۸ سپتامبر نام این گروه تروریستی را از فهرست سیاه تروریسم حذف کرد. این اقدام یک هفته پس از آن روی داد که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه وقت امریکا یادداشت طبقه‌بندی‌شده‌ای در این زمینه به کنگره ارسال کرد.

  اعضای گروهک تروریستی منافقین سال ۱۹۸۶ به عراق گریختند و با برخورداری از حمایت صدام حسین، دیکتاتور سابق این کشور، اردوگاهی در نزدیکی مرز ایران تاسیس کردند.

  این گروهک منافق حملات خشونت‌آمیز زیادی بر ضد شهروندان ایرانی و مقامات دولتی این کشور مرتکب شده‌اند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   
   
  رادیودیروز : رادیوفردا كه پس از سخنان رهبری سعی در تقابل ایشان و رییس جمهور داشت با پیام امروز دكتر احمدی نژاد بار دیگر آب پاكی روی دستش ریخته شد !

  به گزارش رادیوفردا پس از سخنان مقام معظم رهبری در مورد مسائل اخیر كشور و نیز ماجرای یكشنبه ی گذشته در مجلس دكتر احمدی نژاد رییس جمهور كشورمان و نیز آقایان لاریجانی روسای دو قوه پیام های جدا گانه ای در لبیك به سخنان معظم له ارسال نمودند .
  نكته ی مهم و قابل اشاره در مورد این پیام های جداگانه این بود كه در شب اول و قبل از پیام رییس جمهوری كظورمان ، رادیوفردا به گمان اینكه احتمالا وی پیام نخواهد داد مدعی شده بود كه روی سخنان آقا به احمدی نژاد بیشتر بوده و دكتر احمدی نژاد در مقابل تشر های آقا بیشتر در حال ادامه ی رفتار خود است .
  اما با پیامی كه امروز از سوی دكتر احمدی نژاد خطاب به رهبری ارسال شد بار دیگر آب پاكی روی دستان رادیوفردا ریخته شد و باز هم این رسانه ی امریكایی در القای اختلاف و تفرقه و اتهام علیه مسئولین نظام ناكام ماند .
  دكتر احمدی نژاد در پیام خود از ارادت همیشگی به رهبری سخن گفته است و در جلسه ی هیات دولت هم از ناراحتی مققام عظمای ولایت ابراز ناراحتی كرده است و گفته كه هرگز راضی به ناراحتی ایشان نیست .
  گفتنیست طی روزهای اخیر و خصوصا پس از حوادث یكشنبه ی سیاه مجلس رادیوفردا همسو با سایر رسانه های اپوزیسیون و ضد انقلاب تبلیغات گسترده ای را علیه مسئولین و كلیت نظام به راه انداخته اند و با فرصت طلبی محض به سوء استفاده از این حاشیه ها روی آورده بودند كه البته با حضور تاریخی و كم نظیر مردم رد راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز سخنان فراموش نشدنی و ماندگار رهبری و به دنبال آن مواضع روسای ۳ قوه یك شكست تاریخی دیگر برای دشمنان به ثبت رسید و به فضل خدا این شكست های ضد انقلاب تداوم خواهد داشت .

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 30 بهمن 1391

  اسرار احکام الهی در کلام آیت‌الله جوادی آملی
   
  آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: عبادات ظاهری دارند و باطنی و سری، به ما گفته‌اند که آن اسرار را فرا گیریم و بدان‌ها عمل کنیم، هر یک از احکام برای آن است که انسان به اسرار آن‌ها پی ببرد و آزاد شود.
  به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از فارس، عبادت که هدف آفرینش انسان است، اسراری دارد؛ اسرار عبادت غیر از آداب و احکام آن است. احکام عبادت، همین واجبات است که در کتاب‌های فقهی بیان شده است، مانند واجبات و ارکان نماز.

  آداب نماز مانند آهسته دعا کردن، پاره‌ای از این آداب در کتاب‌های فقهی آمده است و برخی در کتاب‌های اخلاقی، اما اسرار عبادات ارواح و باطن‌های عبادت است که با باطن انسان در ارتباط است و انسان با باطن عبادت محشور می‌شود، این گونه بحث‌ها در کتاب‌های عرفانی بیان شده است.[۱]

  آیت‌الله عبدالله جوادی آملی می‌فرماید: عبادات ظاهری دارند و باطنی و سری، به ما گفته‌اند که آن اسرار را فرا گیریم و بدان‌ها عمل کنیم، نماز خواندن و روزه گرفتن و وضو گرفتن و دیگر تکالیف جز احکام الهی است، هر یک از احکام برای آن است که انسان به اسرار آن‌ها پی ببرد و آزاد شود.[۲]

  از این پس، در چند شماره، برخی از این اسرار را مورد واکاوی قرار خواهیم داد.

  *لذت مناجات

  نمازگزاری که با خدای خویش به نجوا می‌پردازد، خود را به زیور نماز می‌آراید، و با صورت آن شکل می‌گیرد، نماز جز با مناجات با پروردگار و برای مناجات، حقیقتی جز وجه پایدار خدا نیست، لذا معصوم(ع) فرمود: قوام درونی نماز نجواست؛ زیرا «نمازگزار با پروردگارش مناجات می‌کند».[۳]

  پس برای نمازی که نمازگزار با آن عجین شده سهمی جز مشاهده وجه الله نمی‌ماند؛ وجه اللهی که شعاع آن همه حدود داخلی و حواشی خارجی نماز را زیر پوشش گرفته است، چنین نمازگزاری مدعی است که «اِنَّ صَلاَتِی وَنُسُکی وَمَحیایَ وَمَمَاتِی لِلّهِ رَبِّ العالمین».[۴]

  این بنده شایسته جز به «وجه الله» اهتمام نمی‌ورزد، زیرا او روح خداست، چنانچه پیامبر(ص) فرمودند: «من أصبح من أمّتی و هَمُّه غیر الله، فلیس من الله»[۵].

  این حدیث دلالت دارد، هرکه آهنگ او خدا باشد او از خداست، یعنی از وجه خاص اوست.

  پس این گفته معیاری دارد که هر سالکی باید خویش را با آن بسنجد تا بر او روشن شود از خداوند «باقی» است تا پایدار بماند یا از غیر او و فانی شدنی است؟

  این میزان، همان سخن امام صادق(ع) که فرمودند: «من أراد أن یعلم ما له عندالله فلینظر مالله عنده»؛ آنکس که می‌خواهد بداند برای او چه چیزی نزد خداوند است، باید بنگرد چه چیزی برای خدا نزد اوست.[۶]

  چرا که دل، آینه حضرت «مقلب القلوب» است، چنانکه او نیز آینه دل، بلکه برای همه کس جز خویش آینه است، چون تنها با خداست که هر آنچه غیر اوست، کشف و نمودار می­شود.

  قلب مومن آینه خداوندی است که دارای اسماء شریفه مؤمن [المؤمن مرآة المؤمن]، مهیمن، عزیز، جبار و متکبر است، پس در آینه دل او هر آنچه در آینه پروردگارش تجلی یافته، منعکس می­شود و با این مقیاس و میزان پی می­برد که آیا شأن و مقامی دارد و نزد او آبرومند است یا نه؟

  بنابراین دل مومن آینه صدق و راستی است، سالک با این آینه صفات خداوند را که نزد اوست می­بیند و صفات خود را نیز که نزد خداست می­نگرد، اینجاست که عشق به نماز و گفتگو با حضرت معبود، معیار سنجش قدرِ آدمی نزد خدا قرار می­گیرد که آگاهی از اسرار این عبادت که راز خلقت انسان بدان بستگی دارد، بلکه سرّ اعلای آن برابر با انسان کامل است.

  *پی‌نوشت‌ها:

  [۱]. مرکز تخصصی نماز به عنوان یکی از نهادهای پاسخگو به سؤال‌های نماز، از طریق پست الکترونیکی porseshnamaz@yahoo.com، سایت اینترنتی http://namazportal.ir، شماره پیامک ۳۰۰۰۴۱۴۵ و شماره تلفن ۰۲۵۱۷۷۴۰۹۲۰ به پرسش‌های علاقه‌مندان پاسخ می‌گوید

  [۲] . برای اطلاع بیشتر، نک: اسرار عبادت، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی.

  [۳] . بحار الانوار۷۱/۲۱۵.

  [۴] . انعام، ۱۶۲.

  [۵] . محاسن برقی،۱/۳۲۴.

  [۶] . محاسن برقی، ۱/۳۲۴.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

  تصاویری حزن‏آلود و سراسر غم و ماتم از سردار شهید حسن شاطری، رئیس ستاد بازسازی ایران در لبنان در حالی که در آرامگاه ابدی قرار می‏گرفت، منتشر شد.
  به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از فارس، این تصاویر که توسط «محمدرضا نوری» منتشر شده، مربوط به آخرین لحظه‏های دیدار مردم استان سمنان با سردار رشید اسلام، شهید شاطری است.

  سردار شاطری یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود که در طول سال‏های جنگ تحمیلی با تمام وجود در حوزه‏های مهندسی جنگ فعالیت داشت.

  ایشان همچنین به عنوان یک سرباز ولایت‏مدار و گوش به فرمان امام و رهبر، در سال‏های اخیر نیز به بازسازی مناطق آسیب‏دیده لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی مشغول شد که این امر سرمنشأ بسیاری از خیرات و برکات برای مردم مظلوم لبنان بود.

  این سردار رشید اسلام در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.


  این شهادت مزدی بود که سردار شاطری بعد از عمری مجاهدت و ممارست در راه خدا و احیای ارزش های اسلامی و نیز خدمت به مردم مظلوم و مستضعف لبنان از خداوند تبارک و تعالی گرفت و امیدواریم شفاعت ایشان در روز قیامت نصیب حال ما نیز شود.

  مراسم تشییع سردار شهید حاج حسن شاطری روز جمعه این هفته باشکوه خاصی در شهر شهیدپرور و ولایت‏مدار سمنان برگزار شد و هزاران نفر از مردم استان سمنان از میدان سعدی (معراج شهدا) به سمت میعادگاه نماز جمعه و گلزار شهدای سمنان این شهید بزرگوار را تشییع کردند

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   

  فارسخبرگزاری فارس: سیدمجید گل‌محمد؛ نویسنده، داستان مستند هجرت امام خمینی(ره) به فرانسه را در قالب کتاب «نوفل لوشاتو؛ پایان غربت» نوشت.، سیدمجید گل محمد درباره این کتاب گفت: به سفارش دفتر

  خبرگزاری فارس: داستان مستند هجرت امام خمینی(ره) به فرانسه تالیف شد

  کودک و نوجوان حوزه هنری، چهار ماه اقامت حضرت امام (ره) در نوفل لوشاتو را به صورت روایت داستانی مستند برای نوجوانان راهنمایی و دبیرستانی نوشتم.

  وی افزود: همانطور که می‌دانید در طرح روزهای انقلاب قرار است روزهای سرنوشت ساز انقلاب اسلامی برای نوجوانان در قالب داستانی مستند روایت شود که اقامت امام خمینی در فرانسه به من محول شد.

  این نویسنده درباره عنوان کتاب گفت: با بهره بردن از این دوران که در واقع آخرین مرحله از هجرت و تبعید امام راحل بود، عنوان این کتاب را «نوفل لاشاتو؛ پایان غربت» گذاشتم.

  گفتنی است پروژه کتاب‌های «روزهای ان

  قلاب» با دبیری مسعود امیرخانی، یکی از طرح‌های دفتر کودک و نوجوان حوزه هنری است که در این مجموعه قرار است برای هر یک از روزهای مهم و تاثیرگذار تاریخ انقلاب اسلامی کتابی برای مخاطب نوجوان نوشته شود و به شرح تاریخ این روزها بپردازد.

  25 روز مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی را برای نگارش این مجموعه احصاء شدند. این مجموعه از تاریخ 28 مرداد 1332 آغاز می‌شود و تا 22 بهمن 1357 ادامه می‌یابد. همچنین روزهای دیگری چون 13 آبان 1357، 15 خرداد1342، 22 بهمن 1357، انقلاب سفید شاه و ... از روزهایی هستند که در این مجموعه به آنها پرداخته شده است.

  نویسندگانی مانند داوود امیریان، کاوه بهمن، جواد افهمی، محمد رضا شرفی، مهرداد موسویان، مریم بیات تبار و ... برای این کار انتخاب شدند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   
  رادیودیروز : واكنش رادیوفردا به مقام معظم رهبری باز هم نهایت ذلت و خواری این رسانه را عیان ساخت .

   


  به گزارش رادیودیروز پس از سخنان بسیار مهم و تاریخی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) رادیوفردا ضمن سانسور بخش های مهم سخنان ایشان به گونه ای ذلت وار و منفعلانه به ایشان هم حمله كرد .
  رادیوفردا در گزارش خود با سانسور آن بخش از سخنان مهم رهبری در مورد نفی مطلق رابطه ی با آمریكا در شرایط كنونی و به دلیل بی منطقی و سابقه ی خراب این دولت كذاب ، بیشتر گزارش خود را مربوط به آن بخش از سخنان رهبری كه در مورد اختلافات دولت و مجلس بود متمركز كرد و در ادعایی عجیب و كودكانه اظهارات مقام معظم رهبری را منفعلانه خواند !
  این واكنش رادیوفردا در مقابل سخنان صریح ، كوبنده ، استوار و با صلابت رهبر عظیم الشان انقلاب كه بر پایه ی منطقی روشن و خدشه ناپذیر بیان شد دقیقا شبیه رفتار كودكی است كه بر اثر نا توانی و احساس حقارت در مقابل بزرگترها حرف های نا مربوط و نا بجا می زند و حتی ممكن است دشنام و ناسزا هم بگوید تا نشان دهد كه كم نیاورده است !
  رادیوفردا دلیل انفعال حضرت آقا را اینگونه ذكر كرد كه چون در سخنان قبلی ایشان از واژه ی خیانت برای این اختلافات استفاده كرده بودند و هم اكنون از واژه ی نصیحت سخن گفته اند پس رهبری دچار انفعال شده اند !
  ضمن اینكه این رسانه ی آمریكایی با سانسور بخش های بسیار مهم این سخنان در مورد بی منطقی آمریكا و مستندات دروغ گویی ها و نفاق این دولت زورگو به ملت ایران ، عملا آن بخش از سخنان رهبری را كه فرمودند سخنان ما در دنیا توسط دستگاه های رسانه ای آمریكا و شبكه ی رسانه ای وابسته به آن دولت سانسور می شود یا ناقص گفته می شود تایید شد !
  گفتنیست رادیوفردا در مورد سخنان روشنگرانه و افشاگرانه ی حضرت آقا در مورد نقض اشكار حقوق بشر توسط همین دولت آمریكا و به تبع آن سوء استفاده ی ابزاری از این واژه برای پیشبرد اهداف سلطه جویانه اش و نیز بهره برداری سیاسی از واژه ی دموكراسی توسط كاخ سفید و در مقابل آن حمایت آشكار از دولت هایی كه مردم آن حتی یك بار هم صندوق های رای را ندیده اند و همچنین آن بخش از سخنانشان در مورد موضوع هسته ای را به شدت سانسور و بایكوت كرد تا نشان دهد تا چه حد در مقابل این عظمت و منطق استوار و مستحكم ذلیل و عاجز و درمانده است .
  ضمن اینكه رادیوفرداكه هنوز در مقابل راهپیمایی با شكوه و كم سابقه ی ۲۲ بهمن امسال كه تحت شدید ترین تحریم ها رخ داد در بهت و حیرت و سكوت مرگبار به سر می برد در مقابل این بخش از سخنان رهبری هم ترجیح داد سانسور را پیشه كند تا مبادا بر رسوایی هایش افزوده شود .
  لازم به ذكر است كه در گزارشی كه از رادیوفردا پخش شد این رسانه ی دروغ گو و حقه باز سعی كرد از احمدی نژاد هم یك چهره ی اپوزیسیون بسازد و وی را در مقابل رهبری قرار دهد و حتی مدعی شد كه احمدی نژاد به تشر های رهبری اهمیت نمی دهد .
  هر چند سیاست اختلاف افكنی رادیوفردا همانند گذشته محكوم به شكست است ولی یقینا این بار شكستی مفتضحانه تر و سنگین تر در انتظار این رسانه و صاحبان خبیثش خواهد بود .

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 30 بهمن 1391

  یکی از محافظان مقام معظم رهبری در خاطره ای گفت: یک روز که مقام معظم رهبری به کوههای اطراف تهران برای کوه پیمایی رفته بودند، با دختر و پسری دانشجو برخورد می کنند که به لحاظ ظاهری وضع نامناسبی داشتند.

  به گزارش صراط، یکی از محافظان مقام معظم رهبری در خاطره ای گفت:  یک روز که مقام معظم رهبری به کوههای اطراف تهران برای کوه پیمایی رفته بودند، با دختر و پسری دانشجو برخورد می کنند که به لحاظ ظاهری وضع نامناسبی داشتند.

  آنها به یک باره در مقابل گروه ما قرار گرفتند و فرصت جمع و جور کردن و رسیدگی به وضع ظاهری خودشان نداشتند از رفتار آنها مشخص بود که خیلی ترسیده بودند واینگونه به نظر می رسید که آنها تصور می کردند که الآن آقا دستور دستگیری آنها را فورا صادر خواهد کرد. ولی برخلاف تصور آنها آقا با آنها سلام و علیک گرمی کرد و پرسید که شما زن و شوهر هستید؟(البته آقا می دانست)؛  آن پسر وقتی با خلق زیبای آقا مواحه شد، واقعیت را گفت؛ و جواب داد خیرمن و این دختر دوست هستیم.

  آقا ابتدا درباره ورزش و مزایای آن با آنها صحبت کرد و بعد فرمود : بد نیست صیغه محرمیتی هم در میان شما برقرار شود و شما با هم ازدواج کنید. آقا به آنها پیشنهاد داد که اگر مایل بودید در فلان تاریخ بیائید، و من هم آمادگی دارم که شخصا خطبه عقد شما را بخوانم. آن دو خداحافظی کردند و طبق قرار همراه خانواده خود در همان تاریخ به محضر ایشان رسیدند .


  آقا هم خطبه عقد آن دو را جاری کردند . با برخورد کریمانه ایشان این دو جوان مسیر زندگی خود را تغییر دادند آن دختر غیر محجبه به یک دختر محجبه و معنوی و آن پسر دانشجو هم به یک جوان مذهبی مبدل شدند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   

  محمد نوری زاد، نویسنده و مستندساز ایرانی که حدود 17 اثر سینمائی و تلویزیونی توسط او تهیه و تولید شده، پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 اقدام به نامه نگاری علیه امام خامنه ای می کند

  به گزارش صراط، محمد نوری زاد، نویسنده و مستندساز ایرانی که حدود 17 اثر سینمائی و تلویزیونی توسط او تهیه و تولید شده، پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 اقدام به نامه نگاری علیه امام خامنه ای می کند؛ در مورد او به دروغ گفته می شود که وی از حامیان سرسخت ولایت فقیه پیش از اغتشاشات سال 1388 بوده ولی پس از آن ماجرا اقدام به نامه نگاری علیه رهبری معظم کرده است!  وی در جریان اغتشاشات سال 1388 و پس از آن به طور مکرر اقدام به تماس و دلجویی از سران فتنه کرده به طوری که در یکی از این مراودات «مهدی کروبی» دست نوشته ی که حاوی متن سپاس از نوری زاد می باشد را تقدیم وی می کند.
   
   
  با اینکه «محمد نوری زاد» چندین بار به دادسرای انقلاب فراخوانده شده و حتی مدت اندکی را در بازداشت بسر برده اما تاکنون حکم مشخصی برای جرایم بیشمار وی از سوی دستگاه قضائی صادر نشده است؛ انتشار نامه ها و مقاله های نگارش شده توسط نوری زاد در شرایطی است که وی چندین بار توسط مقام قضائی توجیه شده ولی با این وجود همچنان به نگارش نامه و حتی ارتباط با محافل ضدانقلاب غربی و نشریات اروپایی ادامه می دهد.
   
  در اذعان عمومی این سوال باقی است که چرا نوری زاد به واسطه نگارش نامه های توهین آمیز و مقاله های ضدانقلابی همچنان آزادانه به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می دهد اما شخصی که به «فائزه هاشمی» [تنها به عنوان مثال] توهین کرد بازداشت و روانه زندان شد!!؟ آیا اهمیت موضوع کمتر از مثال ذکر شده است؟
   
        
   
   
  در ادامه خیلی کوتاه به برخی از نامه ها و مقاله های ضدانقلابی نوری اشاره خواهیم کرد، شاید خواست عمومی و انعکاس آن در دیگر سایت ها و نشریات مقدمه ای شود برای برخورد قانونی با شخص «محمد نوری زاد» از سوی دستگاه قضائی کشور؛ درخواست ما اقدام فوری و البته قانونی با محمد نوری زاد از سوی دستگاه قضائی است و هیچگاه راضی به برخورد غیرقانونی و شتاب زده نیستیم!
   
   
  تشکر «مهدی کروبی» از محمد نوری زاد
  سایت شخصی محمد نوری زاد: «شنیده ام که بعضی از نوشته های مرا برای جناب کروبی برده اند و وی با اشتیاق آنها را مطالعه کرده است و خدا قوتی به سمت من حواله فرموده است. به یاد خیرخواهی ها و شجاعت های شیخ مهدی کروبی و همسرصبور وی، و افق های مبارکی که موسوی گرامی و همسر نستوه ایشان نشان ما داده اند.»
   
   
   
  محمد نوری زاد در نامه ای دیگر علاوه بر زیر پا گذاشتن رشادت های عموم ملت ایران در جریان انقلاب 57 که به پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجامید، آنها را (انقلابیون و روحانیون) عده ای بیسواد و عقب مانده توصیف کرد غافل از آنکه همین ملت با رهبری روحانیون مملکت را از چنگ غربی ها درآوردند و توانستند آن را تا این لحظه حفظ نمایند؛ در موضوعاتی که نوری زاد از آن یاد می کند پیشرفت و توسعه در مقایسه با گذشته غیرقابل توصیف است.
   
  سایت شخصی محمد نوری زاد: «اداره ی کشوری در اندازه ی ایران، با سواد و تجربه ای که روحانیان و حامیانشان نداشتند ممکن نبود. بی سوادیِ مفرطِ انقلابیون در حوزه های مختلف، خلأ تخصصیِ ژرفی در اداره ی کشور پدید آورد. چه در حوزه های سیاسی و بین المللی، و چه امنیتی و اطلاعاتی، و چه نظامی و اقتصادی.
   
   
  وی در جایی دیگر با وقاحت تمام به تصرف درآمدن سفارت آمریکا توسط دانشجویان انقلابی را اقدامی کودکانه خوانده و به طور غیرمستقیم به رهبر کبیر انقلاب اهانت می کند.
   
  سایت شخصی محمد نوری زاد: «داستانک تسخیر ناگهانی و غافلگیرکننده ی سفارت آمریکا، همه ی انقلابیون ما را به کامِ از پیش مهیایِ خود کشاند. تسخیرلانه ی جاسوسی نیز می توانست یک بازی فکری و کامپیوتری باشد. کودکانی از در و دیوار سفارت بالا می روند و آنجا را اشغال می کنند و به ضرب این فتح الفتوح بی نظیر، آمریکا می شود دشمن، و شوروی می شود رفیق. این بازی کودکانه و از پیش طراحی شده، آنچنان به چهارستون فکری انقلابیون ما چفت بست که باب مذاکره با آمریکا را برای همیشه بست».
   
   
  وی در خصوص پرونده هسته ای با وجود اینکه به صورت صلح آمیز پیش رفته و می رود بنابر گزافه گویی و دروغ گویی گذاشته و در نهایت دم تکانی برای ضدانقلاب مجموعه اقدامات ایران در خصوص پرونده هسته ای را دستیابی به بمب هسته ای قلمداد می کند. وی با فراموشی مجموعه خرابکاری ها و ترور دانشمندان هسته ای توسط دولت های غربی داستان پرداخت پول توسط ایران را پیش می کشد در حالیکه ایران برای دریافت همان تجهیزات آلوده به دولت های غربی پول پرداخت کرده است ولی...
   
  سایت شخصی محمد نوری زاد: «داستانک تولید بمب هسته ای از همان بازی های کامپیوتری است که از هیجان سرشار است. این که نیروگاه اتمی بوشهر را بازسازی می کنیم. پول بدهید. دادیم. همزمان و پنهانی تأسیسات اتمی علم می کنیم. پول بدهید. دادیم. پنهانی اورانیوم مختصر داخلی را غنی می کنیم. پول بدهید. دادیم. پنهانی بمب اتم می سازیم. پول بدهید. دادیم. و همان بمب اتمی را بر سر اسراییل می کوبیم و از صفحه ی روزگار محو و نابودش می کنیم. پول بدهید. دادیم. به این تخیلات می گویند: بازی کامپیوتری.»
   
  در این نوشتار به نامه محبت آمیز محمد نوری زاد به مهدی خزعلی و نیز نامه ای که او خطاب به «نسرین ستوده» نگاشت و او را رئیس جمهور خواند و همچنین مجموعه 26 نامه نوری زاد علیه رهبری اشاره ی نشد، گفتنی است محمد نوری زاد دلیل نامه نگاری های خود را اینچنین عنوان می کند: « مشکل من در تمام سالهای پیش از سال ۱۳۸۸ چهار چیز بود. جهل و طمع و ترس از یک سوی، و امید واهی از دیگر سوی. من شخصاً بخاطر جهل و طمع و ترس، و امید به فردایی که احتمالاً در آن فردا اوضاع کشور سامان گیرد، سخت از شخص رهبر دفاع می کردم. »
   

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 بهمن 1391

   

   

  رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: نتایج تحقیقی که با عنوان «الگوی اکتشافی سبک‌های پوششی» در میان دختران و زنان تهران به عنوان جامعه آماری انجام شد.

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: نتایج تحقیقی که با عنوان «الگوی اکتشافی سبک‌های پوششی» در میان یک‌هزار نفر از دختران و زنان تهران به عنوان جامعه آماری انجام شد، نشان داد رضایتمندی از جنسیت نقشی تعیین‌کننده در پوشش بانوان دارد.

  محمدتقی حسن‌زاد با بیان این مطلب گفت: همچنین نگرش به زندگی، نگرش به نظام سیاسی، نگرش به لباس و نگرش به استفاده از رسانه‌های گروهی خارجی در تعیین نوع و الگوی پوشش زنان و دختران نقش بسزایی ایفا می‌کند.

  به گفته تقی‌زاده، در مجموع زنان و دختران بدحجاب در مقایسه با زنان و دختران با پوشش مناسب از نگرش‌های لذت طلبانه‌تر برخوردارند و عاقبت‌گرایی و توجه به محرم و نامحرم در این گروه از زنان کمتر از زنان باحجاب است.

   وی با بیان اینکه جامعه آماری این تحقیق از زنان و دختران مناطق 20 گانه شهر تهران انتخاب شده‌اند، تصریح کرد: نتایج تحقیق نشان می‌دهد که زنان و دختران بدحجابی که  موافق با پوشش اسلامی نیستند ، همواره از رسانه‌های خارجی، اینترنت و شبکه‌‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

 • نظرات() 
 • یکشنبه 29 بهمن 1391


   

  هئیتی مرکب از اساتید دانشگاه، اندیشمندان و مسئولین عراقی با دبیر کل بنیاد هابیلیان دیدار کردند.

  مرصاد به نقل از  هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) در ابتدای این دیدار که در مشهد مقدس انجام شد، سید محمدجواد هاشمی نژاد به بیان مختصری از تحولات منطقه و بیداری ملت های مسلمان پرداخت و با اشاره hashemynejad-fars01.jpg - 19.70 Kbبه نقش استعماری دول غربی طی دهه های گذشته گفت: هرگاه جبهه مقابل قدرت های زورگو را دولت های بدون پشتوانه تشکیل دادند نتیجه جز شکست نصیب آنها نشده است اما همین که ملت ها در برابر استعمارگران ایستادند، آنها را به خاک مذلت کشاندند.

  وی در ادامه با اشاره به روابط بسیار نزدیک و تاریخی دو ملت ایران و عراق بیان داشت: دو ملت روابط دیرینه تاریخی با یکدیگر دارند و همین امر سبب شد سلطه گران با کشیدن مرزها سبب جدایی بین ملت ها شوند. اما ما شاهد هستیم که با اینکه چهل سال روابط بین ملت های ایران و عراق عملا قطع بود با سقوط نظام بعثی، ملت های دو کشور به استقبال یکدیگر رفتند.

  دبیر کل بنیاد هابیلیان با اشاره به هدف دولت های غربی و در راس آنها آمریکا برای ایجاد شکاف بین ملت های منطقه به خصوص دو ملت ایران و عراق گفت: آمریکا نیاز به گروهک های خودفروخته تروریستی دارد که از جمله آنها گروهک منافقین است. هنگامی که ارتش آمریکا به خاک عراق وارد وارد شد  شناختی از طوایف و گروه های عراقی نداشت و به همین دلیل از منافقین که سال های زیادی را در عراق گذرانده بودند برای عملیات های تروریستی و آموزش دیگر گروهک های تروریستی استفاده کرد.

  سید صابر الحسینی؛ رئیس مرکز مطالعات استراتژیک عراق ضمن تشکر از دبیرکل بنیاد هابیلیان به منظور اطلاعات مفید در رابطه با گروهک منافقین و طرح های استعماری آمریکا در منطقه با اشاره به فعالیت های مرکز مطالعات استراتژیک عراق بیان داشت: این مرکز برنامه های خیلی خوبی را برای کشف و افشای جنایات منافقین در داخل و خارج عراق انجام داده است. فعالیت های افشاگرانه ما در رابطه با اقدامات منافقین در عراق در چهارچوب شبکه های ماهواره‌ای و توزیع کتابچه‌هایی در برخی دانشگاه های عراق بوده است. از دیگر اقدامات ما بسیج مردم و حرکت آنان به سمت پادگان منافقین بوده است که در سالهای اخیر حدود ده راهپیمایی علیه منافقین برگزار کرده‌ایم.

  وی ادامه داد: این سازمان تروریستی نقش گسترده ای در سرکوب ملت عزیز ایران و همچنین ملت عراق در انتفاضه شعبانیه به عنوان بازوی ضربه‌زننده صدام را داشت.

  این اندیشمند عراقی با اشاره به موانع اخراج منافقین از عراق گفت: شما مطلع هستید که کابینه دولت عراق کابینه‌ای کاملا یک‌دست نیست و همین عامل سبب مانع تراشی در اخراج منافقین شده است. افرادی به دنبال بازگرداندن عراق به پیش از سقوط صدام هستند.

  وی در ادامه سخنانش بیان داشت: امیدواریم که بنیاد هابیلیان ارتباطات خوبی با موسساتی که در زمینه تروریسم و منافقین در عراق فعالیت می کنند داشته باشد. شهدای دو ملت ایران و عراق اهداف مشترکی داشته‌اند که این می‌تواند نقطه اشتراک میان دو ملت باشد.

  الحسینی در پایان با اشاره به جنگ هشت ساله میان ایران و عراق خاط نشان کرد: بسیاری از مردم عراق به دلیل تمکین نکردن در مشارکت در این جنگ توسط نظام بعثی به شهادت رسیدند که تعداد آنها به ۲۵۰ هزار نفر می رسد. این آمار نشان دهنده عدم رضایت مردم عراق به این جنگ و روابط ناگسستنی میان دو ملت ایران و عراق است.

  در ادامه این دیدار محسن موسوی؛ بازرس کل سابق وزارت کشاورزی عراق با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و درگیری های اول انقلاب و مشخص شدن مسیر گروهک مختلف از انقلاب و همچنین تلاش‌های قدرت های استکباری از جمله رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی گفت: این مشکلات فعلی که این قدرت ها برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد می کنند چیز جدیدی نیست و از همان روزهای اول انقلاب این مشکلات را ایجاد کرده اند. آنچه اکنون نسبت به دهه های گذشته تغییر کرده است حضور مستقیم آمریکا و اسرائیل در منطقه است. نتیجه حضور این کشور این است که ما تعدد گروه های تروریستی که مورد پشتیبانی قدرت های غربی هستند را می بینیم.

  وی در ادامه با اشاره به وضعیت منافقین در عراق گفت: گروهک منافقین کاملا تحت محاصره بوده و فعالیت هایش بررسی می شود. آنها نمی توانند در عراق فعالیتی بکند، اما متاسفانه جریان ها و احزاب سیاسی در عراق هستند که با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل و حتی گروه های تروریستی دیگر به دنبال ایجاد ناآرامی در عراق هستند. این پشتیبانی مالی از این گروه ها سقف مشخصی ندارد و کاملا هم مستمر است و متاسفانه این به ضرر برخی جریان های سیاسی و برخی گروه های مردمی است که به دنبال خیزش هایی برای فعالیت های جدید است. این اعمال تروریستی مانع از فعالیت های آنها می شود.

  بازرس سابق وزارت کشاورزی عراق در ادامه به بیان روابط ناگسستنی میان دو ملت ایران و عراق پرداخت و خاطر نشان کرد: طبیعی است که فعالیت های این گروه های تروریستی تلاشی است برای قطع روابط میان جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق است. از جمله دلایل محاصره ی اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی همین ناکامی آنان در عراق بوده است.

  وی دا خاتمه سخنانش گفت: تعداد افرادی که بعد از سقوط صدام در عراق کشته شده اند چندین برابر تعداد افرادی است که در دوره های قبل و از جمله رژیم صدام کشته شده اند. ما امیدواریم چارچوب مشخصی میان ما و شما به وجود آید، نه نتها برای گروهک منافقین بلکه برای تهدیدهای مشترکی که در منطقه برای هر دو ملت می تواند وجود داشته باشد.

  سید محمد جواد هاشمی نژاد در پایان این جلسه با اشاره به ابعاد مختلف حضور منافقین در منطقه و نقش مخرب آنان یادآور شد: در مورد سازمان منافقین دو مسئله است. اول اینکه آنان هم اکنون در منظقه هستند اما در محاصره قرار دارند اما این تمام مسئله نیست، مثلا طبق بیان دوستان عراقی در کابینه دولت عراق چندین نفر از این گروهک حمایت می کنند. در پارلمان عراق افرادی از این گروهک حمایت می کنند و چندین روزنامه و رسانه ی عراق از آنان پول گرفته و به نفع آنان تبلیغ می کنند. و این نقش مخرب آنان است. خطر منافقین بی سلاح به مراتب بیشتر از منافقین مسلح است.

  وی ادامه داد: منافقین امروزه بیشتر به جای آنکه به دنبال کشتار باشند به دنبال تخریب ملت ها و برجسته کردن اختلافات هستند. هرچیزی که سبب تشدید بدبینی میان دو کشور شود آنها از آن استقبال می کنند و این همان نقش تخریبی است که توسط آنان بعد از حمله آمریکا دنبال می شود و اصرار آمریکا برای باقی ماندن آنها در عراق نیز ناشی از همین نقش است. این سازمانی است که هم با فرهنگ ملت ایران آشناست و هم بیش از ۲۰ سال در عراق حضور داشته و با بخش های زیادی از این کشور آشناست در نتیجه با نقاط اصطکاک و اشتعال، بیشتر از باقی گروه ها آشناست.

  دبیر کل بنیاد هاببیلیان در پایان عنوان داشت: آمریکایی ها نیز در گزارش های خود عنوان می کنند که اینها انسان های بسیار خطرناکی هستند و تلاش دارند با دو هدف در عراق بمانند. یکی نقش مخرب آنها در روابط میان دو ملت است و دوم جلوگیری از نفوذ آنها در کشورهای خودشان. همان طور که می بینیم مدت هاست سازمان ملل از کشورهای غربی می خواهد تا آنها را در کشورهای خودشان به عنوان پناهنده بپذیرند، اما آنها به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نمی روند. به عنوان نمونه سوئد اعلام کرده است که هرکدام از این افراد که بخواهد به کشور ما بیاید، باید از گروهک منافقین خارج شده و پس از ۲۵ سال اگر مطمئن شویم که خطری ندارد می توانیم اجازه دهیم که به کشور ما وارد شود. در واقع آمریکا می خواهد این میکروب ها یکجا در کشور عراق باقی بمانند.

 • نظرات() 
 • یکشنبه 29 بهمن 1391

   

  مدیر دانشجوئی دانشگاه مازندران گفت:وحدت قوا از ضروری‌ترین مسئولیت‌های کارگزاران نظام و محور سلامت جامعه است، چراكه تفرقه و اعمال روش‌های غیراخلاقی موجب خوشحالی دشمن میشود.

   
  "محمد علی كریمی" در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فرمایشات شفاف و صریح رهبر انقلاب در خطاب به مسئولان كشور اظهار داشت: با توجه به قرارگرفتن كشور در برهه زمانی حساس سیاسی و اقتصادی مسئولان و نخبگان می‌بایست با كنار گذاشتن منافع شخصی،گروهی و حزبی با همدلی و وحدت موجبات اجماع نهادها و دستگاه‌ها را فراهم كنند.
   
  وی درباره وحدت مسئولین تصریح كرد: وحدت قوا از ضروری‌ترین مسئولیت‌های کارگزاران نظام و محور سلامت جامعه است، چراكه تفرقه و اعمال روش‌های غیراخلاقی موجب خوشحالی و كارشكنی دشمن می‌شود.

   كریمی افزود: بر همگان لازم و ضروری است كه با سعه‌صدر، بصیرت‌افزائی و پرهیز از اختلافات سلیقه‌ای پای میثاقی كه با حضرت امام (ره) و شهدا بستند، بایستند و با تبعیت از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری بتوانند از فتنه‌ها عبور كنند.

  این مدرس دانشگاه خاطرنشان كرد: اگرعملی خلاف مصلحت‌های رهبر صورت پذیرد بی‌شك كشور آسیب می‌بیند؛ بنابراین مسئولان می بایست از بداخلاقی‌های سیاسی دست بردارند و اختلاف سلیقه‌ها را با تحمل و تأمل كمرنگ جلوه دهند.

 • نظرات() 
 • ./

  یکشنبه 29 بهمن 1391

  این جمله مقام معظم رهبری که "من فعلا نصیحت می‌کنم" بسیار دلپذیر و انذاردهنده بود

  عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه سخنان دیروز مقام معظم رهبری را باید در بخش‌های مختلف مورد تحلیل قرار داد و مخاطب هر بخش پیام خود را بگیرد و رفتارش را نسبت به آن تنظیم کند، گفت: جمله رهبری که "من فعلا نصیحت می‌کنم" بسیار دلپذیر و اخطار مهمی است.

  "حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی" در گفتگو با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛ درباره بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان(28بهمن)، با بیان اینکه اگر بخواهیم همه جانبه به فرمایشات رهبری نگاه کنیم، این فرمایشات چند بخش داشت، گفت: یک بخش از سخنان رهبری به اهانت‌کنندگان در حرم حضرت معصومه (س) مربوط می‌شد که درباره آنها فرمودند «اگر واقعاً حزب اللهی و مؤمن هستند بدانند كه این كارها به ضرر كشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند كه حسابشان جداست».

  حجت‌الاسلام اکرمی افزود: مقام معظم رهبری دراین باره فرمودند «بنده كاملاً مخالف این كارها هستم، كه قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام (ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذكر دادم جلوی این كارها را بگیرند».

  عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب، عنوان کرد: این بخش متوجه سران قواست که رهبر به آنها تذکرات مناسب را دادند؛ ایشان کار رئیس‌جمهور را خلاف شرع و نصایح دانستند و به رئیس مجلس تذکر دادند که عملکرد مناسبی در این زمینه نداشته است.

  نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع مفاسد اقتصادی یکی دیگر از بخش‌های مهم بیانات رهبری بود که ایشان دراین باره فرمودند «چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادی، نامه‌ای به رؤسای قوا نوشتم؛ مكرر می‌گویند فساد اقتصادی اما این كار با به زبان گفتن تمام نمی‌شود بلكه نیازمند مبارزه عملی است».

  وی افزود: رهبری در این دیدار تاکید کردند که"من فعلا نصیحت می‌کنم"؛ این جمله بسیار دلپذیر و اخطار مهمی است به این معنا که اگر این مسائل رعایت نشود برخورد دیگری خواهم داشت.

  حجت‌الاسلام اکرمی تصریح کرد: سخنان دیروز مقام معظم رهبری را باید در بخش‌های مختلف مورد تحلیل قرار داد و مخاطب هر بخش پیام خود را بگیرد و رفتارش را نسبت به آن تنظیم کند.

  عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب هم شرایط جامعه را رصد می‌کند و هم تذکر می‌دهد؛ هرجا هم که لازم باشد خودشان وارد عمل می‌شوند.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :12
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات