مبین

.

شنبه 30 دی 1391

ایران، بهانه نتانیاهو برای فرار از مذاکره
13901002092924_photoa.jpg - 25.27 Kbبه گزارش خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که بخت بالایی برای دستیابی مجدد به مقام نخست وزیری دارد قصد دارد توجه بین المللی را بر مسأله اتمی ایران و نه صلح با فلسطین متمرکز سازد.
جام سیاسی؛ سایت رادیو فرانسه(RFI) نوشت: «به گزارش خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که بخت بالایی برای دستیابی مجدد به مقام نخست وزیری دارد قصد دارد توجه بین المللی را بر مسأله اتمی ایران و نه صلح با فلسطین متمرکز سازد. به گفتۀ ناظران، اما این روش نتانیاهو انزوای جهانی او را تشدید خواهد کرد. نزدیکان نخست وزیر اسرائیل نیز تأکید می کنند که مسأله اصلی، بحران اتمی ایران است و زمان برای حل این مسأله بسیار تنگ است. خود نخست وزیر اسرائیل با رد برخی انتقادها مدعی شده است که ساختن دانشگاه در شهرک یهودی "آرییل" در کرانه غربی رود اردن و یا خانه سازی در بیت المقدس، تهدیدی علیه امنیت جهان نیست. از نظر نخست وزیر اسرائیل تهدید علیه امنیت جهانی برنامه اتمی ایران و انبار سلاح های شیمیایی سوریه است.»

 

این سایت ادامه داد: «بنیامین نتانیاهو که براساس نظرسنجی ها حکومت ائتلافی آینده اسرائیل را تشکیل خواهد داد، دائماً تأکید می کند که رسیدگی به پرونده اتمی ایران اولویت اول او خواهد بود و هیچ فرصتی را برای تهدید نظامی برنامه اتمی ایران از دست نمی دهد. با این حال، تنش در مناسبات اسرائیل و آمریکا به هماهنگی میان دو کشور در برخورد با برنامۀ اتمی ایران لطمه خواهد زد، خاصه اینکه از نظر برخی کارشناسان بعید است که اسرائیل بتواند حمله به تأسیسات اتمی ایران را به تنهایی با موفقیت انجام بدهد.»

 

سایت خبری "بلومبرگ" اخیراً به نقل از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نوشت: «سیاست های بنیامین نتانیاهو در قبال مسأله فلسطین به انزوای کامل اسرائیل منجر خواهد شد. در واکنش به این سخن، نخست وزیر اسرائیل گفته است که تنها رأی دهندگان این کشور نخست وزیرشان را انتخاب خواهند کرد.»

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   
  598:در جلسه 30 نفره جریان فتنه با اصلاح طلبان، بحث های مفصلی درباره حضور یا عدم حضور آنان در انتخابات شده است. موسوی خوئینی ها طرفدار حضور در انتخابات با شرط آزاt1504683.jpg - 16.37 Kbدی زندانیان و رفع حصر از موسوی و کروبی بوده است. عبدالله نوری گفته شرط گذاری برای نظام خنده دار است و باید در هر شرایطی در انتخابات شرکت کنیم . خاتمی هم از ضرورت حضور اصلاح طلبان در انتخابات گفته است.

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   
   
  untitled.bmp - 147.77 Kbبررسی تطابق سبک زندگی ما با سبک زندگی مطلوب تربیتی
  ندای انقلاب، سبک زندگی از مهم‌ترین مسائل تربیتی زندگی روزمره ماست. توصیه‌های عملی امام خمینی سلام‌الله‌علیه به دانشجویان می‌تواند معیارهای خوبی برای بررسی تطابق سبک زندگی ما با سبک زندگی مطلوب تربیتی باشد.

  ۱- نمازهای یومیه را در پنج وعده بخوانید و نماز شب را حتما بپای دارید.
  ٢- اوقات خواب خود را کم کنید و بیشتر قرآن بخوانید (بویژه سورۀ مزّمّل).
  ٣- راس ساعت مقرر که بیدار می شوید، دیگر نخوابید.
  ۴- روزهای دوشنبه و پنجشنبه را روزه بگیرید.
  ۵- کم‌خوری را پیشه کنید (خود را به خوردن شیر، خرما و حلوا عادت بدهید).
  ۶- در مجالس و میهمانی‌های باشکوه که فقرا به آن راه ندارند، شرکت نکنید و خود نیز چنین مجالسی نداشته باشید.
  ٧- برای عهد و پیمان اهمیت فوق العاده قائل باشید.
  ٨- به تهیدستان انفاق کنید.
  ٩- از مواضع تهمت دوری کنید.
  ١٠- دل به دنیا نبندید و آن را بر دستور خدا ترجیح ندهید.
  ١١- لباس ساده بپوشید و از پوشیدن لباس رنگی خودداری کنید.
  ١٢- از نظر مادّی به پایین‌تر از خود و از نظر معنوی به اولیاء الله بنگرید.
  ١٣- کار نیک خود را فراموش کنید و گناهان گذشتۀ خود را به یاد بیاورید.
  ١۴- زیاد صحبت نکنید و دعاها را زیاد بخوانید (به‌خصوص دعای روز سه‌شنبه را ).
  ١۵- اول هر ماه، خرج یک روز خود را صدقه بدهید \[شاید الان بتوان گفت به صندوق صدقات بریزید].
  ١۶- دانش‌های فنی (به‌ویژه رانندگی، مکانیک و رادیو تلویزیون) را فرا بگیرید.
  ١٧ - به ورزش بخصوص کوهنوردی و شنا اهمیت بدهید.
  ١٨ - از اخبار روز مسلمین و جهان با خبر شوید ( هر روز حداقل یک بار اخبار کامل را بشنوید).
  ١٩- بیشتر مطالعه کنید.

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   

  نسرین ستوده پس از چند ماه مختصر در زندان و کلی پیام بر علیه نظام از داخل زندان مدتی خبرساز رسانه های ضد انقلاب شده بود.
  ندای انقلاب، نسرین ستوده که با عنوان «مدافع حقوق بشر» از اوایل سال۷۰ با دفاع از مخالفان جمهوری اسلامی و بعد از دریافت پروانه وکالتش به عنوان وکیل جاسوساها و تروریست‌ها در کشور اقدام به فعالیت می‌نموده است.نسرین ستوده همواره حمایت سلطنت‌طلبان، دراویش، منافقین و بهائیان را به همراه داشته است، که در این میان حمایت بهائیان از وی بیشتر از همه به چشم می‌خورد.

  این حمایت‌های عنصار ضد انقلاب و گروه های سلطنت طلب و بهائیان که همیشه با رنگ بوی مظلوم‌نمایی همراه بوده است بویژه در این چند ماهه که نسرین ستوده در زندان به سر می برد , بشدت از او در فضای مجازی و شبکه های ضد انقلاب حمایت می کردند و بارها با پیام های متعدد و مظلوم نمایی و تحریک احساسات خواستار آزادی نسرین ستوده عنصر خود فروخته ضد انقلاب می شدند.

  نسرین ستوده که دیروز از زندان به مرخصی چند روزه امده است دیشب مراسم جشنی برگزار کرده و عده ای از مخالفان و عناصر ضد دین و ضد انقلاب را به این جشن دعوت کرده است , افرادی که در این جشن خود نمایی می کنند محمد نوری زاد و جعفر پناهی است که در چند ماهه گذشته فعالیت های مشکوک و ضد انقلابی داشته اند,که در این مراسم عیادت از نسرین ستوده حضور و با او و کارهایش همراه و رسما از نسرین ستوده و اقداماتش حمایت کردند.

  جعفر پاهی که چند ماه است در مرخصی و خارج از زندان به سر می برد ولی سایتها و شبکه های ضد انقلاب مدعی این هستند که او در زندان است باعث تعجب رسانه های معاند نظام شده است.

  جعفر پناهی و محمد نوری زاد دو خود فروخته ضد انقلاب در این جشن به اصطلاح عیادت آزادی که از نسرین ستوده به عمل آوردند و آشکارا با نسرین ستوده همراه شدند.

  یکی از نکات این جشن این بوده است که دختر نسرین ستوده که به سن قانونی رسیده است بدون حجاب در این مراسم حضور پیدا کرده است.

  نسرین ستوده که مدتی در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود ، دلیل جالبی را برای اعتصاب غذا خود آورده بود : «اگر من اعتصاب غذا نمی‌کردم اینها برای خانواده‌ی من نقشه‌ها داشتند. پرونده‌سازی برای یک بچه‌ی ۱۲ ساله آن هم به خاطر مادرش را هیچ جور نمی‌تواند هضم کند ..!

  ستوده ضمن قبول وکالت محکومان امنیتی در اغتشاشات و آشوب‌های سال ۸۸ حضور و نقش فعالی داشت. وی یکی از اعضای گروه مادران عزادار پارک لاله بود و نقش وصل کردن اعضای کمپین گسترش فحشا را به این گروه بر عهده داشت.
  ستوده پس از دستگیری طبق شگرد پیش و پا افتاده‌ منافقین دست به یک انتحار اخلاقی می‌زند و طی یک سناریو از یکی از ماموران زندان درخواست عمل منافی عفت می‌نماید و در همانجا وی را تهدید می‌نماید که در صورت عدم اجابت خواسته‌اش، ادعا خواهد کرد که کارمند زندان قصد تجاوز به وی را داشته‌است.

  که این توطئه شوم و منافقانه ستوده به دلیل وجود دوربین‌های مدار بسته در محل، خنثی شده و وی به خواهش و التماس می‌افتد تا مسئولان قضایی این موضوع را به فراموشی بسپرند. گفتنی است که این سناریوی کثیف پیش از این نیز توسط علی‌اکبر موسوی خوئینی(جاسوس سازمان سیا و موساد) نیز تکرار شده بود که باعث رسوایی وی می‌شود.

  جعفر پناهی که چند ماهی است نام وی در کنار نسرین ستوده به لقلقه زبان رسانه های معاند نظام و اپوزیسیون و اهرم فشار نهاد های به اصطلاح حقوق بشری بر ضد ایران تبدیل شده است در این مراسم به اصطلاح عیادت از نسرین ستوده جالب توجه است.

  رسانه های ضد انقلابی که مدتهاست در بوق کرده اند که جعفر پناهی در زندان است اما از شواهد مشخص است که او حدودا سه ماه است که آزاد است و بیرون از زندان به سر می برد و حضور در این مراسم هم مهر تائید آزادی جعفر پناهی است.

  برنده جایزه ساخاروف ( ازادی بیان) از سوی اتحادیه اروپا که اخیرا فیلم مستند گونه اش از سوی کمیته داوری اسکار هم به عنوان نامزد این جشنواره برگیزده شده است خود ماجرایی دارد , جعفر پناهی با ارامش خاطر و اطمینان از ازادی اش در این مراسم عیادت از نسرین ستوده حاضر و با سایر هم قطارانش به گفتگو و خوش و بش پرداخته است.

  جعفر پناهی براساس حکم صادره از سوی دادگاه در ۲۷ آذرماه ۱۳۸۹ به ۶ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال ممانعت از هرگونه فعالیت های فرهنگی و هنری و ایضاً ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است که در حال حاضر خارج از زندان و مشغول فعالیت بر علیه نظام است.

  جعفر پناهی از كارگردان های حامی فتنه سبز كه با ساختن فیلمهایی سیاه نما و تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی به یكی از چهره های محبوب ضد انقلاب و جشنواره های غربی تبدیل شد، پیشتر در حین ساخت فیلمی بر اساس سناریوی ساختگی یکی از نامزدهای شکست خورده انتخابات دهم، مبنی بر ادعای کذب وقوع تجاوز در زندانهای كشور، به منظور تهیه خوراك تبلیغاتی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دستگیر و بعد از طی مراحل دادرسی به ۶ سال زندان محكوم شد.

  چگونه است که تا چند ماه گذشته , آب خوردن نسرین ستوده و عطسه کردن جعفر پناهی توسط سایتها و شبکه های ضد انقلاب از قلم نمی افتاد و بارها گفته بودند نسرین ستوده و جعفر پناهی هیچگاه تا پایان محکومیت شان از زندان ازاد نخواهند شد با این مرخصی نسرین ستوده از زندان و ازادی جعفر پناهی سکوت اختیار کرده و حرفی برای گفتن نداشته اند و خبر مرخصی نستوده کوچکترین اشاره ای نکرده اند.

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   
   
  n00006307-b.gif - 59.57 Kbدبیرکل جبهه پیروان گفت: بنده در دوران دولت اصلاحات باب گفتگویی را با ارگان دولت و نیز با دبیر کل حزب حاکم باز کردم امّا متاسفانه آن باب را بستند؛ کار بجایی رسید که در انتخابات سال ۸۸ باب اردوکشی خیابانی باز شد.

  به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از فارس، پاسخ نامه عسگراولادی به هفت اصلاح‌طلب خطاب به الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد نوشته شده است که متن کامل آن به شرح ذیل است:  جناب آقای الیاس حضرتی

  مدیر مسئول محترم روزنامه اعتماد

  السلام علیکم

  جمعی از دوستان اصلاح طلب که نام شما هم در بین آنهاست طی نامه ای از مواضع اینجانب درخصوص بازخوانی فتنه ۸۸ تشکر کردند و باب گفت‌وگویی را بازکردند من به شما برادر عزیز و فرد فرد برادران مذکور سلام ویژه دارم می خواستم به این بهانه و مطالب خوب و دلسوزانه‌ای که در مکتوب شماست به عنوان یک برادر کوچک مطالبی را مشفقانه عرض کنم:

  ۱- نوشته‌اید: «شرایط گفتگو خاصه گفتگوی سیاسی از نیروهای فعال انقلابی گرفته شده است» و آن‌را بدترین اتفاق سال‌های اخیر دانسته‌اید این حرف درستی است؛ ما در هیچ حالتی نباید باب گفتگو را بسته بدانیم. بنده در دوران دولت اصلاحات باب گفتگویی را با ارگان دولت و نیز با دبیر کل محترم حزب حاکم باز کردم امّا متاسفانه آن باب را بستند. کار بجایی رسید که در انتخابات سال ۸۸ باب اردوکشی خیابانی و زنده باد و مرده باد باز شد. این باب را گشوده و مفتوح باید بدانیم و براساس خردجمعی مردم سالاری دینی را نهادینه کنیم.  ۲- سخنی از استبداد سیاسی و خودکامگی و خطر آن در نهضت ملی صد ساله اخیر به میان آوردید و اضافه کردید؛ باید فرهنگ مردم سالاری و اخلاق انسانی و تعامل حزبی را نهادینه کنیم. این هم سخن حقی است ما از وقتی که از مبانی نظام و امام فاصله گرفتیم گرفتار دیو استبداد و خودکامگی شدیم. امام(ره) فرمودند؛ «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا گرفتار استبداد نشوید» ما این آموزه الهی را رها کردیم و در فتنه سال ۸۸ برخی از دوستان بجای پشتیبانی از ولایت فقیه تابع گام به گام آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی شدند که بزرگترین تبهکاری سیاسی در کشور رقم خورد.

  با اینکه در قرآن کریم با صراحت آمده است ولاتتبعوا خطوات الشیطان. هرچه مشفقانه رهبری مظلوم انقلاب فرمودند از شیطان بزرگ و استکبار جهانی فاصله بگیرید برخی از برادران ما گوش نکردند هرچه رهبری معظم انقلاب نصیحت فرمودند برای حل مناقشات، عدالت، انصاف و قانون را مدنظر بگیرید گوش شنوایی نبود کار بجایی رسید که اکنون ما می‌بینیم دوستان خوبی را از دست دادیم؛ بنده این باب را بسته می‌بینم ما دوباره می‌توانیم برادرانه همدیگر را در آغوش بگیریم و بر دشمن اسلام و انقلاب و کشور لعن و نفرین بفرستیم و باز هم رحماء بینهم باشیم.  ۳- از خطر اغیار در انحراف از مسیر اسلام و انقلاب یاد کردید و نوشتید:«ساکتین انقلاب چنان بر طبل خشونت، افراط و تندروی و ظاهر فریبی کوبیده اند که انقلابیون واقعی را از همراهی با انقلاب باز داشتند» و در همین نوشته از تدبیر رهبری معظم انقلاب یاد کردید که معظم له اجازه نخواهند داد چنین اتفاقی بیفتد؛ صمیمانه عرض می‌کنم انقلابیون نباید صحنه را خالی کنند و اسیر تندروی‌ها شوند؛ شما باید از تدبیر رهبری در حفظ نیروهای انقلاب استقبال می‌کردید.

  ای کاش این اتفاق می افتاد و برخی انقلابیون اسیر فتنه کسانی نمی شدند که می‌خواستند آنها را از صحنه سیاسی کشور حذف کنند. بنده سئوالم این است دست اخلاص، مودت و صداقت رهبری را چرا اعتنای لازم نکردید و رهبری را در این وادی یاری نکردید. رهبری حتّی حضور یک سرباز را در خیمه انقلاب غنیمت می‌داند اما متأسفانه وقتی بخشی فوج فوج از این خیمه خارج شدند و اکنون که عزم بازگشت دارند نمی خواهند با اعلام آن دوستداران انقلاب را خوشحال کنند ولی اکنون صراحت لهجه و بیان و قلم ضرورت دارد لذا برادرانه توصیه می کنم رهبری معظم انقلاب را فصل الخطاب و قائمه این نظام بدانیم و برای پیشرفت و توسعه کشور همکاری نمائیم و مطمئن باشیم وحدت و اقتدار ملی ایران اسلامی تقویت خواهد شد.  ۴- از رویکرد خردگرایی، انصاف، میانه روی و اعتدال سخن گفتید و آنرا گوهر گمشده جامعه امروز ما دانستید. از میانداری اهل افراط بی ریشه و بی تعهد به منافع ملی حرف به میان آوردید. باید بگویم جانا سخن از دل همه ما میگوئید! حرف ما این است که چرا در سال ۸۸ نتایج انتخابات و رأی مردم پذیرفته نشد و بر آن مهر «تقلب»زده شد. چرا به دهها هزار نفر از برگزارکنندگان انتخابات که همه ساله امین مردم بوده و هستند و در اجرا و نظارت، انتخابات را کنترل کرده و می‌کنند تهمت عدم امانت داری زده شد.

  چرا اجازه داده شد دشمن در صفوف متحد ملت رخنه کند و برادری و وحدت ملت را تبدیل به دشمنی و کینه توزی و انتقام جویی کند. اینها گله‌های ما است. اما با همه این بی مهریها بنده می گویم جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است. برگردیم به دامن پر مهر ولایت. برگردیم به مسیر واقعی ملت هیچکدام ضرر نمی کنیم.  به عقیده من باید بین جریان فتنه و جریان اصلاحات یک مرز گذاشت و این دو را از همه جدا کرد. جریان اصلاحات یک جریان مشروع در انقلاب است و باید دامن خود را از فتنه پاک نگه دارد. باید همه ملت در یک رقابت سالم و اخلاقی بتوانند به نامزد مورد علاقه خود رای دهند نتیجه هرچه بود بپذیریم ولو برخلاف رای ما باشد. رای اکثریت ملاک است نه رای ما و شما. هرچه بود با جان و دل بپذیریم.  ۵- گفتید؛«باید پاسخگوی تندروی‌ها و ندانم کاری‌هایی باشیم که اعتدال و فضیلت را به حاشیه راند» این حرف درستی است و ما را یک گام به جلو می‌برد. البته ما هم معتقد نیستیم مقام عصمت داریم و هر آنجه در مقابله با فتنه کردیم درست بوده است؛ ممکن است خطاها و اشتباهاتی هم صورت گرفته باشد باید از آن با صراحت تبرّی جست اما در مسیر اصلاحی ملت که در مقابله فتنه آمریکا و اذنابش ایستادند نباید تشکیک کرد مردم جلوتر از نخبگان دست آمریکا را خوانده بودند و مردانه از رهبری و نظام دفاع کردند و باید ما و شما از این آگاهی و بصیرت مردم خدا را شاکر باشیم.  ۶- در نامه یا بیانیه خود بنده ناچیز را مورد تفقّد و تقدیر قرار دادید از لطف شما ممنون هستم. بنده در سنی می‌باشم که باید توشه خود را برای سرای باقی برگیرم . ما و شما بزودی به ملاقات خدا خواهیم رفت. همانطور که این دنیا در محضر خدا هستیم آن دنیا در حضور حق باید پاسخگوی اعمال و گفتار و تقریر خود باشیم.  شما در نامه خود از پایبندی به امام(ره) سخن گفتید همین می‌تواند بین ما و شما الفت بیشتر ایجاد کند. امام فرمودند؛ حفظ نظام از اوجب واجبات است؛ فردا که در محضر خدا می‌خواهیم پاسخگو باشیم باید دید چه کارنامه‌ای برای صیانت از نظام داریم. اگر دست ما پر باشد با امام(ره) و پشت سر او در صحرای محشر حاضر خواهیم شد. اگر دست ما خالی باشد معلوم نیست همراه با چه کسی با خداوند ملاقات خواهیم کرد. برای خودم و شما آرزوی عاقبت به خیری دارم. الّلهم اجعل عواقب امورنا خیراً.

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   
  رویداد: اسلام به عنوان بهترین دین از منظر شیعیان دیده می شود. حتی این دین برای بسیاری از ادیان دیگر به دلیل وجه شباهت هایی قابل احترام می باشد. اما از زمانی که استکباران جهانی وجود اسلام را مانعی بر سر راه ظلم و فساد خود دیدند همواره سعی کردند تا می توانند از مسلمانان بکاهند و یا آنان را تخریب کنند تا ملت ها نه به حرف ها و نه به دین آن ها توجهی داشته باشند. این جریانات در طول تاریخ، مصائب و مشکلات فراوانی را برای دینداران و جوامع دینی بوجود آورده است، متاسفانه جهان اسلام و مسلمانان، در مقطع حساس کنونی هم از این آسیب جدی در امان نبوده و در معرض خطرات آن قرار گرفته اند که یکی از این حرکت های مشکل آفرین، اقدامات و فعالیت های تند و افراطی وهابیت در سطح برخی از کشور های اسلامی و حتی خارج از جهان اسلام است.

  می توان گفت که وهابی ها به تنها مسئله ای که فکر می کنند اهداف شومشان راجع به ضربه به اسلام است. و در واقع با ظاهر نمایی برخی از مسائل اسلامی را رعایت می کنند. آنان خود قوانینی برای اسلام گردآوری می کنند و بعد خودشان نقض می کنند.
  مبدع وهابیت و پدید‌آورنده اصلی وهابیت احمدبن عبدالحلیم» معروف به «ابن تیمیه» است. «محمد بن عبدالوهاب» احیاگر افکار ابن تیمیه است که در دهه های گذشته توانست با حمایت حکومت وقت به قدرت برسد و توانست افکار شوم خود را در بین افراد جامعه رواج دهد و پیروانی را برای خود به وجود آورد. امروزه این فرقه آلت دست انگلیس، آمریکا و اسرائیل شده زیرا آنان برای تسلط بر منابع کشورهای اسلامی از روش‌های گوناگونی همچون، تحریف دین، تفرقه افکنی میان مسلمانان و تشکیل فرقه‌های ساختگی بهره می‌برند.
  این فرقه از جمله فرقه های شومی محسوب می شود که خطرات زیادی برای شیعیان دارند. پیروان مذهب ساختگی و انحرافی وهابیت، مبانی اعتقادی مسلمانان از جمله توسل، شفاعت، سوگواری و بنای قبور ائمه معصومین (ع) را شرک تلقی کرده و انجام این قبیل اعمال را از منکرات می دانند. در صورتیکه توسل به ائمه اطهار (ع) و درخواست شفاعت از آنان برگرفته از کتاب و سنت است و خداوند در قرآن کریم مومنان را به جستجوی وسیله تقرب برای دست یابی به تقوا فراخوانده است.
  این فرقه بارها و بارها نشان داده است که به آنچه خود می گوید اعتقاد ندارد و تنها عروسکچه ای است که در دستان استکباران جهانی در حال چرخش است. وهابی ها عنوان می کنند که برای آنان جایز نیست که حتی چهره زن هارا توسط رسانه ها پخش کنند و یا حتی زنی رانندگی کند و یا اصلا در صندلی های جلوی ماشین بنشیند و بسیار قوانین سخت برای زن ها. اما الآن شاهد آن هستیم که به برگزاری مسابقه زیباترین زن فیلیپینی در هتل "الواحه" شهر جده عربستان می پردازند. در حالیکه هیچ کدام از رسانه های آنان حرفی مبنی بر حرمت آن به میان نمی آورند. تازه بعد از یک هفته که این برنامه به پایان رسیده است شاهد این هستیم که در مورد آن حرفی به میان می آید.
  و این در حالی است که نزدیک به هفت هزار شبهه علیه دین اسلام و تشیع توسط وهابیون انتشار یافته که مقابله با این هجمه عظیم، عملکرد سریع و گسترده علمای دین برای شناساندن جایگاه واقعی تشیع را می طلبد. با توجه به ماهیت تنش ساز و مشکل آفرین جریان تند و افراطی وهابیت در درجه اول وظیفه دولتمردان است که به خاطر صیانت از یکپارچگی و انسجام دینی جامعه و مردم، تدابیر و اقدامات باز دارنده و تلاش های پیشگیرانه را در راستای جلو گیری از تخریبات و تاثیر گذاری های منفی این جریان اتخاذ و اعمال نمایند.
  وظیفه مردم در مقابله با افکار شیطانی وهابیون بسیار خطیر است بدیهی است که اقشار مختلف جامعه نیز به نوبه خود باید تلاش کنند تا با شناخت هر چه بیشتر ماهیت ضد انسانی این جریان مخرب، زمینه های موفقیت آن را از بین برده و اجازه تزلزل و فروپاشی ثبات و آرامش نسبی موجود در ساحت دینی جامعه خود را به آنان ندهند. علاوه بر این رسانه های متعهد اسلامی به عنوان بازوی تبلیغی دین باید در مسیری حرکت کنند که از حریم تشیع و معارف عظیم قرآن کریم دفاع کنند.
  و صد البته در این میان اعتقاد به فرهنگ غنی مهدویت را یکی از راه کارهای مقابله با افکار وهابیون است چرا که تمامی فرق و مذاهب به ظهور منجی و مصلح آخرالزمان اعتقاد دارند و این مسئله می تواند به عنوان عامل وحدت و اتحاد در مبارزه با افکار ضد اسلامی وهابیون باشد.

 • نظرات() 
 • شنبه 30 دی 1391

   

  صدا و سیما خطوط قرمز و هدف خودش را رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای گذاشته و این اولین نقص بزرگ صدا و سیما است که پیامدهای منفی زیادی در پی دارد.


  n00009467-b.jpg - 8.80 Kbفارس، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان تریبون نظام جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تمام برنامه‌های آن باید با پشتوانه مطالعاتی و هدف‌مندی‌های از پیش مشخص شده روی آنتن بروند. اما در حال حاضر با توجه به گسترش شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی، نظارت بر ساختار و محتوای برخی برنامه‌ها کمرنگ‌ شده است. درباره این ضرورت‌ها با «صادق کوشکی» استاد دانشگاه و کارشناس فرهنگی گفت‌وگو کرده‌ایم.

   

  در این گفت‌وگو می‌خوانید:

  *صداوسیما باید مروج شریعت باشد

  *صدا و سیما باید ماهیت آموزشی ترویجی برای همه اقشار جامعه داشته باشد

  *موارد خط قرمزی به صورت پنهان در برنامه‌های تلویزیون وجود دارند

  *چارچوب صدا و سیما بر اساس چارچوب شبکه‌های رقیب شکل می‌گیرد

   

  **صداوسیما باید مروج شریعت باشد

   

  *برنامه‌های صداوسیمای فعلی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

  -برای هر ارزیابی ما به یک شاخص نیاز داریم، یعنی باید ملاک‌های استانداردهای خودمان را با آن شاخص‌ها بسنجیم و بیان کنیم تا بعدا در بررسی نواقص مشخص شود که شاخص‌ها و استاندارها با شکل مطلوب ما کدام است، اولین شاخص و استانداری که استاندارد سازمان را باید با آن سنجید ماهیت اسلام و بحث شریعت است. یعنی ما یک نظام اسلامی هستیم و هدف از تاسیس اسلامی بر مبنای فرمایش حضرت امام (ره) اقامه شریعت و اجرای احکام الهی است و طبیعتا همه دستگاه‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند، بایستی هدفشان اجرای احکام و اقامه شریعت باشد.

  صدا و سیما هم چه به عنوان دستگاه نظام و چه به عنوان دستگاه فرهنگی در خصوص این هدف دو وظیفه دارد، اولین وظیفه این است که خود مجری شریعت باشد و احکام اسلامی در بطن سازمان جدی گرفته شده و اجرا شوند. دوم اینکه صدا و سیما باید مروج شریعت باشد. نکته دوم این است که اگر نظام دینی می‌خواهد شریعت و ضوابط دینی را در سطح جهان معرفی و جاری کند، یکی از مهم‌ترین ابزارهای آن صدا و سیما است و برنامه‌های صدا و سیما باید پاسدار و مجری شریعت باشند و هم اینکه مروج شریعت باشند، دومین شاخص اینکه نظام اسلامی آمده است تا دین را در زندگی مردم جاری کند. همه دستگاه‌ها باید در این خصوص مراقبت داشته باشند، صدا و سیما هم به عنوان یکی از اصلی‌ترین سلا‌ح‌های فرهنگی نظام بایستی در خصوص شیوه زندگی دینی دو روش را مدنظر قرار دهد. یکی اینکه سازمان و محصولاتش پاسدار حریم زندگی دینی باشند و دوم اینکه زندگی دینی را ترویج دهند.

  سومین هدف نظام جمهوری اسلامی معرفی تفکر دینی است، برنامه‌ها محصول فرهنگی هستند و محصول فرهنگی متکی به زمینه فکری است. بایستی تفکر دینی بستر برنامه‌های سازمان باشد و بعد سازمان باید ترویج تفکر دینی کند، رسانه ملی بخشی از نظام است و باید به این سه وفادار باشد.

   

  **صدا و سیما باید ماهیت آموزشی ترویجی برای همه اقشار جامعه داشته باشد

  در قدم بعدی باید به عنوان یکی از کارآمدترین ابزار فرهنگی جمهوری اسلامی بایستی مروج این سه سطح باشد، اما شاخصه‌های دیگری هم دارد که یکی از این سه فرمایش حضرت امام(ره) است که فرمودند صدا و سیما باید یک دانشگاه عمومی باشد.

  یعنی اینکه بر اساس این فرمایش صدا و سیما باید ماهیت آموزشی ترویجی آن هم برای همه اقشار جامعه داشته باشد، این که چه چیزی را باید آموزش دهد در آن شاخصه‌های قبلی گفته شد، شریعت، شیوه زندگی دینی و تفکر دینی ما را باید آموزش دهد و سوای اینها مسائلی که به عنوان یک زندگی انسانی خانواده نیاز است که به بحث دینی هم ممکن است ارتباط مستقیم نداشته باشد،باید مورد توجه قرار بگیرد. مثل آموزش‌هایی در حوزه بهداشت که البته اگر ما به دین نگاه جامع‌تری کنیم، بهداشت هم به روایت دین در آن شیوه زندگی وجود دارد اما ممکن است آموزش‌هایی باشد. مثل آموزش‌های اجتماعی خاص که شاید خیلی مستقیما به شیوه زندگی دینی برنگردند اما مورد نیاز هستند مثلا مثل آموزش علوم خاص یا تکنیک‌های خاص. صدا و سیما باید ماهیتش آموزشی باشد این یک خط قرمز ایجاد می‌کند؛ اینکه رسانه غرب در قالب اصلی خودش ساخته آموزش نیست و سرگرمی است پس بایستی جهت‌گیری صدا و سیمای ما با سایر رادیو و تلویزیون‌های دیگر جهان متفاوت باشد، یعنی اگر یک برنامه‌ای را در یک گوشه از دنیا می‌بینیم که این سرگرمی است و مردم سرگرم می‌شوند؛ صدا و سیمای جمهوری اسلامی حق چنین کاری را ندارد.

  چون یکی از رسالت‌های صدا و سیمای مطلوب در منظر حضرت امام(ره) و رهبری که خیلی به آن تاکید کردند این است که صدا و سیما باید یک دانشگاه عمومی باشد و براساس این ما شاخصه‌های سه گانه را بررسی و ارزیابی می‌کنیم.

  هیچگاه ما نمی‌توانیم صدا و سیمای خودمان را با تلویزیون و رادیوی فلان کشور بسنجیم، این سنجش بسیار غلط است چون ما در مورد صدا و سیمای جمهوری اسلامی صحبت می‌کنیم.

   

  * یکی از کارکردهای رسانه سرگرمی است. پس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با این تعریفی که اشاره کردید نباید هیچ برنامه‌ای در راستای سرگرمی داشته باشد؟

  -برنامه‌ها باید موجب دانش و بینش جامعه شود، قالب برنامه ممکن است سریال باشد اما این برنامه با هدف آموزش ساخته شود. نتیجه‌اش این باشد که جامعه از این برنامه بهره‌برداری آموزشی کند و هدف نهایی ارتقای آگاهی و دانش و بینش جامعه باشد.

   

  **موارد خط قرمزی به صورت پنهان در برنامه‌های تلویزیون وجود دارند

   

  *به نظر شما الان صداوسیما تمامی این سه شاخصه را دارند؟

  - الان اولین اشکالی که از صدا و سیما می‌گیریم این است که اهدافی که ما گفتیم را قبول ندارد و به رسمیت نمی‌شناسد و در تئوری هم بعید می‌دانم که اصلا این شاخصه را بشناسند اگر ما از تئوریسین‌های ارشد سازمان بپرسیم که آیا ترویج شریعت و شیوه و تفکر زندگی دینی و دانشگاه عمومی بودن اهداف شماست، اصلا این را نه می‌دانند نه قبول دارند. معمولا الان چیزهایی که در گفتار بیان می‌شود این است که ما می‌خواهیم مردم به جای تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای تماشاچی ما باشند. چون به هر حال ما هر چه باشیم از شبکه‌های ماهواره‌ای سالم‌تر و بهتر هستیم، هدف ما این است که مخاطبین را از چنگال ماهواره در بیاوریم و پای گیرنده‌های خودمان بنشانیم. در حالی که این هدف با اهداف ما زمین تا آسمان فرق می‌کند. این هدف یک هدف انفعالی است یعنی در این مدلی که الان در نظر و عمل مدیران سازمان پیاده می‌شود ما رقبایی داریم به نام شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه و بایستی در زمین آنها بازی کنیم و با استانداردهای آنها. اما به صورتی که مردم به جای آنها ما را ببینند؛ نتیجه‌اش این می‌شود که ما خطوط قرمزی که در شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد مثل برهنگی زنان یا روابط غیر اخلاقی را یا تغییر شکل می‌دهیم. یعنی سکس آشکار را به سکس پنهان تغییر می‌دهیم و آنها را در برنامه‌ها می‌گنجانیم.مثلا ارزش‌هایی که در آن برنامه‌ها است مثل پول پرستی و پول محوری و زندگی مادی وارد برنامه‌های خودمان می‌کنیم چون اینها رسما خطوط قرمز شرعی به حساب نمی‌آیند و سبک زندگی آنها را در برنامه‌هایمان وارد می‌کنیم اما با این تفاوت که برنامه‌های ما روابطش پنهان است اما وجود دارد و بعد این‌ها را به جامعه عرضه می‌کنیم. برای اینکه تماشاگر و مخاطب برنامه‌ ما را ترجیح بدهد در مواردی که احساس می‌کنیم خط قرمز نیست، از طرف مقابل زیاد‌ه‌روی بیشتری می‌کنیم، اگر در شبکه ماهواره‌ای غربی آقا و خانم مجری دو دقیقه با هم شوخی کلامی می‌کنند ما می‌آییم آن واژه خلاف اخلاق را به کار نمی‌بریم اما مدت زمان شوخی بین این دو را از پنج تا هفت دقیقه افزایش می‌دهیم و این را رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای دیگر بیان می‌کنیم. چون برنامه‌های ما هر روز به عمق خودشان نزدیک می‌شوند و هر روز خطوط قرمزشان پس رفت می‌کند و در نقاط منفی آنها رشد می‌کنند و چون ما هم رقیب آنها هستیم ناگزیریم از خطوط قرمز عقب‌نشینی کنیم و ما هم بخشی از این پرده دری را بپذیریم اما به هر حال وانمود می‌کنیم که دوز مطالب خلاف اخلاق و مسائل جنسی در برنامه‌های ما از برنامه‌های رقیب کمتر است و این خودش تبرعه کننده است.

  **چارچوب صدا و سیما بر اساس چارچوب شبکه‌های رقیب شکل می‌گیرد

  یک زمانی برنامه‌های ماهواره‌ای رقیب دوستی بین جنس مخالف را و روابط عاطفی پیش از ازدواج بین جنس مخالف را ترویج می‌داد در آن زمان در رسانه ما چنین مسائلی مطرح نبود و آنها این روابط را عمیق‌تر کردند در حدی که به نمایش صحنه‌های خلاف اخلاق رسیدند ما هم در رقابت با آنها مجبور شدیم دوستی‌ها و روابط عاطفی پیش از ازدواج را در برنامه‌هایمان جا دهیم اما هنوز به صحنه‌های ایروتیک آن نرسیدیم و فعلا در حد سکس پنهان هستیم.

  *ما نمی‌توانیم منکر شویم که در جامعه ما این روابط نیست و به آن نپردازیم، پیشنهاد شما برای پرداخت به این موارد به شیوه درست چیست؟

  - ما قبول داریم که پرداختن به زشتی‌ها باید با هدف اتفاق بیافتد. صدا و سیما خطوط قرمز را و هدف خودش را رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای گذاشته، پس الان هدف صدا و سیما آن چهار هدفی که ما گفتیم نیست و این اولین نقص بزرگ صدا و سیما است که پیامدهای خیلی زیادی در پی دارد. اینکه صدا و سیما باید در زمینی بازی کند که قواعدش و زمین بازی متعلق به رسانه‌های غربی است، رسانه‌هایی که دشمنان اعتقادی ما حساب می‌شوند، این یعنی که چارچوب صدا و سیما بر اساس چارچوب شبکه‌های رقیب شکل می‌گیرد چون رقیب آنهاست و باید در زمین آنها بازی کند و قاعده بازی را آنها تعیین می‌کنند. هر روز خط قرمزهای ما عقب‌نشینی می‌کند چون خط قرمزهای آنها عقب‌نشینی می‌کند.

  زمانی است که رسانه‌ای مجبور است با رقیبانش و شبکه‌های بیگانه رقابت کند، مجبور است مسئله سکس را داشته باشد اما آن را پنهان کند و بیننده متوجه می‌شود که در این برنامه تلاش می‌شود که جاذبه‌های جنسی وجود داشته باشد یعنی سعی شده بازیگر پسر یا دختری بیاید که چهره جذابی داشته باشد و سعی شده با هم به گونه‌ای روابط داشته باشند که ذهن مخاطب که بخشی از آن مسائل جنسی است، تحریک شود تا مخاطب جذب شود، دخترها از بازیگران پسر خوششان می‌آید و پسرها از دختران بازیگر خوششان می‌آید.

  **قرآن داستان یوسف و زلیخا را عریان بیان نمی‌کند

  آیا آگاه کردن لازمه آن نمایش رقیب‌ها است؟ آیا ما باید شیوه مصرف مواد مخدر را کاملا نمایش دهیم تا اینکه بخواهیم موارد سوء مصرف مواد را نشان دهیم؟ آیا ما باید صحنه سیگار کشیدن و خرید سیگار را خیلی رنگی و جذاب نشان بدهیم تا اینکه بخواهیم به بیننده بگوئیم که سیگار بد است؟ آیا ما باید مختصات سرقت مسلحانه را از ابتدا تا انتها کاملا نشان بدهیم تا اینکه به جامعه نشان بدهیم سرقت مسلحانه چه عواقب بدی دارد؟ قاعدتا خیر. ما برای این کار الگو داریم، الگوی ما در این زمینه قرآن است، قرآن وقتی می‌خواهد بدی‌ها را بیان کند به عنوان آسیب‌شناس و راه علاج بدهد اصلا اشاعه فحشا نمی‌کند و گذرا در حد اینکه مخاطب متوجه بشود که ما از چه آسیبی سخن می‌گوییم و بعد راه علاج را بیان می‌کند، قرآن یک رسانه عمومی است و هر کسی که سواد مختصری داشته باشد و کمی عربی بلد باشد می‌تواند قرآن را بخواند، قرآن نیامده فاش مسائل و آسیب‌های اجتماعی زندگی انسان را بیان کند و بعد در مقام آسیب‌شناسی بیاید.حتی می‌بینید در شاخص‌‌ترین مثال قرآنی که داستان حضرت یوسف است کل آن ماجرایی که در خصوص رفتار زلیخا با حضرت یوسف بیان می‌شود در دو کلمه کوتاه بیان می‌‌شود. این دو کلمه کوتاه را به سوژه‌های دو یا سه ساعته تبدیل کرده‌اند که در سینمای جهان و قبل و بعد از انقلاب می‌دیدیم، ولی قرآن فقط و فقط برای اینکه اشاعه فحشا نشود و به بهانه طرح یک مسئله اخلاقی مسائل خلاف اخلاق طرح نشود از دو کلمه استفاده می‌کند. ترجمه این دو کلمه می‌شود (آن زن به یوسف توجه کرد و به او توجه شد) آنچه ما در خصوص جزئیات ماجرای یوسف و زلیخا می‌دانیم دیگر روایت قرآنی نیست حالا باید ببینم که آیا به این بهانه که در جامعه نقاط منفی و نقص داریم و می‌خواهیم اینها را بررسی کنیم حق داریم که اینها را به نمایش عمومی بگذاریم؟ قاعدتا کسی چنین چیزی را تجویز نمی‌کند. نتیجه‌اش این است که در برنامه‌های سازمان ماهیت آموزش نیست و قالبش سرگرمی است چون شبکه‌های رقیب سرگرمی دارند و شریعت جدی گرفته نمی‌شود و پرده‌دری می‌شود و مشخص است که آن حداقل‌های شرعی که رعایت می‌شود به اجبار است، معلوم است که برنامه‌ساز تمایلی به رعایت نداشته و با اجبار کنترل‌هایی صورت گرفته است، اولین مقصرین سازمان مدیران هستند، اگر ما نقدی را داشته باشیم اولین نقد به مدیران سازمان است اگر مدیران سازمان نسبت به آن اهداف چهارگانه‌ای که ذکر کردم و برای آنها مهم باشد آن وقت سعی می‌کنند برنامه‌سازهایی را به خدمت بگیرند که آنها این ضوابط چهارگانه را درک کرده باشند و متعهد باشند.

  * بعضی وقتها کثرت تولید ایجاب می‌کند که اینها به غلفت بیافتند؟

  - سازمان برای رقابت با شبکه‌های بیگانه دو استراتژیک را انتخاب می‌کند: اول اینکه گسترش کمی برنامه‌ها یعنی اول زمان پخش برنامه‌ها زیاد شود و دوم اینکه تعداد شبکه‌ها بیشتر شود. این تکثر شبکه‌ها در واقع یک روش است برای رقابت با شبکه‌های بیگانه و دوم اینکه افزایش شباهت ماهوی و محتوایی برنامه‌ها به شبکه‌های بیگانه که توضیح دادیم.

  **کیفیت در رقابت با شبکه‌های بیگانه قربانی می‌شود

  وقتی در سازمان هدف سرگرمی است و رقابت با شبکه‌های بیگانه، به همین خاطر چیزی که قربانی می‌شود کیفیت است کسانی در برنامه‌سازی دعوت می‌شوند که این چهارگانه‌ها را نمی‌شناسند یا قبول ندارند نتیجه این می‌شود که محتوای برنامه‌ها در بسیاری از مواقع هیچ نسبتی با این شاخصه‌های چهار گانه ندارد بلکه اتفاقا بیشترین نسب را با برنامه‌های بیگانه دارد، فقط با این تفاوت که برنامه‌ای را در فلان شبکه ماهواره‌ای ساخته می‌شود که مجری آن یک خانم برهنه است اینجا مجری‌اش‌ خانمی است که سعی می‌کند همان میزان دلفریبی و جذابی را با پوشش القا کند چون قرار است این برنامه با آن برنامه‌های بیگانه رقابت کند.

  * بحث استاندارد مجری هم مطرح است؟

  - این استاندارد را شبکه‌های بیگانه وضع کرده‌اند، ما الان از یک مقطعی می‌بینیم که جامعه ما با دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای یا برخی رنامه‌های صدا و سیما استاندارهایش عوض شده است. اگر جامعه را الان برش بزنیم می‌بینیم اگر مجری دلفریب نباشد و جذاب سخن نگوید بیننده خوشش نمی‌آید، می‌پرسیم که چه کسی این بلا را سر بیننده آورده که به جای توجه به ماهیت کلام به گوینده توجه می‌کند.

  صداو سیما با کمک شبکه‌های بیگانه مخاطب را به بیماری کشاند و به سمتی کشاندند که ارزش‌های ضد دینی می‌خواهد آن وقت اینها می‌گویند که ما باید کاری کنیم که مخاطب ما را بپسندند.

  **برنامه‌‌های صداوسیما 10 سال گذشته عفیف‌تر بود

  - شاید یکی از ایرادهایی که می‌شود گرفت این است که چون خالق این ابزار خود غربی‌ها بودند کسی مثل شهید آوینی که ایشان رسانه شناس بودند ایشان می‌گوید سینما و تلویزیون در بهترین حالت هفتاد درصد می‌تواند حامل ارزش‌های مورد نظر ما باشد، ما نمی‌توانیم از سینما و تلویزیون توقع داشته باشیم که در صد در صد در خدمت ترویج دین و شیوه زندگی و افکار دینی باشد ما نگفتیم صد در صد اولین خواسته ما این است که ناقض نباشد سازمان به این فکر کند که به کدام سمت می‌رود و این وضع فعلی اگر ادامه پیدا کند سازمان در ده سال آینده چه چیزی را نشان خواهد داد برنامه‌های سازمان ده سال گذشته خیلی عفیف تر بود اگر سریال‌های بیست سال گذشته را با امروز مقایسه کنیم می‌فهمیم که امروز چقدر در سریال‌ها پرده دری می‌شود، اولین نکته این است که قطاری که دارد به ته دره می‌رود بهتر است ترمزش را بکشیم و مدیران سازمان از این روزمرگی کشنده بیرون بیایند و یک لحظه نگاه کنند که کجا هستند و به کدام سو می‌روند.

  ادامه دارد...

 • نظرات() 
 • .

  شنبه 30 دی 1391

  اقدام ضد ایرانی دولت اسپانیا

  دولت اسپانیا پخش شبکه اسپانیایی زبان ایران را در کشور خود متوقف کرد.

  حدیدنیوز، دولت اسپانیا در اقدامی که نشان از نقض آشکار آزادی بیان در این کشور دارد به شرکت خدمات ماهواره‌ای "هیسپاست" دستور داده است تا پخش "هیسپان تی‌وی" شبکه اسپانیایی زبان ایران را در اسپانیا متوقف کند.

  در تاریخ ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی شرکت "هیسپاست" پخش دو شبکه خبری انگلیسی و اسپانیایی زبان ایران یعنی پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را از روی این ماهواره قطع کرد و به شرکت خدمات ماهواره ای "اورون" یکی از شرکت‌های تابعه خود دستور داد تا از ارسال برنامه های شبکه های پرس تی وی و هیسپان خودداری کند.

  بنا بر این گزارش، شرکت اورون نیز اعلام کرد که قطع شبکه های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی در پی تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران صورت گرفته است

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 25 دی 1391


  خبرگزاری فارس: اکبر گنجی در گفت‌وگو با تلویزیون فارسی بی بی سی، اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خواند و گفت: «هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج)» وجود ندارد.

  خبرگزاری فارس: اظهارت موهن اکبر گنجی درباره صاحب الزمان (عج)

  * اکبر گنجی درگفت‌وگو با تلوزیون فارسی بی بی سی، اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خواند و گفت: «هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد.»

  وی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار داشت: «ائمه شیعه نه معصوم و نه واسطه فیضند، بلکه فقط آدم‌هایی عالم و دانشمند بوده‌اند.» وی در ادامه قرآن را نیز سخنان الهی ندانست و تاکید کرد: « قرآن سخنان پیامبر اسلام است.»

  * ایسنا: «پیکر پاک شهید علی محمدی تشییع شد. حاضران در این مراسم با شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست"، "ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده" و "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" در این برنامه شرکت کرده و در نهایت پیکر این شهید را در امام زاده چیذر تهران به خاک سپردند.»

  * مجتبی واحدی سردبیر روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله این روزنامه از سمت خود استعفا داد و نوشت: "اینجانب از مدتی قبل برای پیگیری برخی امور شخصی از جمله تحصیل، در خارج از کشور اقامت داشته‌ام و با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته، ارتباط لحظه به لحظه با روزنامه را حفظ کرده‌ام و لذا قاعدتا بسیاری از مخاطبان، از غیبت این دوست خود بی‌اطلاع مانده‌اند. در این مدت، منش نگارنده و نحوه چرخیدن قلم او بر روی کاغذ، هیچ تغییری نسبت به 9 سال قبل از آن نداشت. در این ماهها، معیار اصلی برای من رضایت خالق و منافع بندگانش و در مرحله بعد، التزام به ضوابطی بود که در زمان اقامت در ایران نیز به آنها پایبندی داشتم، اگر چه برخی از آنها را قابل تامل می‌دانستم." وی در ادامه تاکید کرد: "اخیرا معاون وزیر ارشاد مدعی شده است که سردبیر روزنامه ای در لندن اقامت دارد و لحظه به لحظه، آن چه رسانه‌های غرب، بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه‌های صهیونیستی منعکس می‌کنند، همان را در روزنامه خود بازتاب می‌دهد و ما تحلیل‌های بی‌بی‌سی را هر روز در این روزنامه می‌بینیم. آقای معاون، در این بخش از اظهارات خود، مستقیما از آفتاب یزد نام نبرد، اما سوال و جواب‌های بعدی با مدیر مسئول، برای همگان آشکار ساخت که مقصود، کدام روزنامه است و سردبیر مورد نظر چه کسی!؟ ... (اما) از آنجا که اینجانب مایل نیستم دریچه‌ای از اطلاع رسانی مشروع و قانونی در کشور مسدود و دهها جوان ایرانی، شغل خود را از دست بدهند از امروز علیرغم میل باطنی، همکاری خود با آفتاب یزد را قطع می کنم.‌"

  * جواد اطاعت عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با حضور در برنامه تلوزیونی "رو به فردا" به مناظره با یکدیگر پرداختند. اطاعت در بخشی از سخنانش گفت: «یک نفر عکس امام را پاره کرده و حالا که بوده و یا نبوده معلوم نیست. این کار بدی است زیرا به حضرت امام اهانت شده است، تلویزیون بارها و بارها آن را پخش می کند، یک منکر را در سطح تیراژ بسیار و میلیونی برای ملت منتشر می کند. اگر آن منکر است، این که به مراتب بدتر و خلافش بیشتر است. مردم می بینند و ایراد می گیرند. اگر پاره شدن عکس حضرت امام منکر است که هست، آیا توهین به بیت امام منکر نیست، این کار خلافی نیست که شما یک فردی مثل آقای خاتمی انسانی متعهد و متدین، من می توانم قسم بخورم که کمتر فردی پیدا می شود، تعهدش نسبت به اسلام، کشور، انقلاب، ملت و قانون اساسی مثل او باشد و بخواهد در روز عاشورای حسینی سخنرانی کند و جلسه سخنرانی او را به هم می زنند.» اطاعت در پاسخ به سوال مجری برنامه پیرامون حماسه 9 دی نیز گفت: «در این روز در بین مردم نبودم.»

  زاکانی نیز در بخشی از اظهاراتش گفت: «تمام حرف ما با امثال جنابعالی و دیگران این است، چرا زمینه ساز مسایلی شدید که منجر به آشوب بشود و چرا در حقیقت مسیری را اختیار کردید که قانون را بشکنید و نه در مقام شعار بلکه در مقام عمل مسیری را اختیار کردید که در این بستر ضد انقلاب بتواند رشد پیدا کند؟ ... بحث دروغ، تقلب و جنایت مقدمه این ذهنیت ها شد. فردای آن روز هنوز نتایج توسط شورای نگهبان تایید نشده بود که اعلام کردند این انتخابات باید باطل شود. خوب من از جناب آقای اطاعت می پرسم که این کار غیر قانونی چرا؟ ظهر روز شنبه بیست و سوم جناب آقای موسوی، جناب آقای خاتمی و جناب آقای حاج سید حسن آقای خمینی رفتند دفتر جناب آقای هاشمی، خود آقای هاشمی هم گفتند آقای موسوی کف خواسته هایش ابطال انتخابات بود، من از جنابعالی سؤال می کنم که با کدام ادله، با کدام منطق در حقیقت بناست رای اکثریت زیر پا گذاشته شود و بعد هم شعار در واقع مدنیت و دموکراسی بیان شود؟»

 • نظرات() 
 • دوشنبه 25 دی 1391

   


  سالهاست که در شب اول ماه ربیع الاول حرکتى در برخی مساجد باب شده است، بدین ترتیب که از حدود نیمه شب تا اذان صبح افرادى با در دست داشتن شمع پشت در مساجد مراجعه و با کوبیدن به در مساجد و خواندن اذکارى توسل جسته و حاجات خود را طلب مى ‏کنند

  به گزارش بولتن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛«بهار ماه‏ها» ربیع‌الاول است، زیرا آثار رحمت الهى و ذخایر برکات خداوندى در این ماه پدیدار مى‏ شود و انوار جمال الهى بر زمین و زمینیان مى ‏تابد.
  ولادت رسول اکرم‏ (ص) که مثل آن در گیتى اتفاق نیفتاده، در این ماه بوده است. آرى اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ترین خلق به خدا در چنین روزهایى به دنیا آمد.

    مسلمان مراقب باید در شکر این نعمت‏ عظیم کوشش‏ فراوان کند و رحمت ‏وسیع خداوندى را براى ‏خود فراهم سازد. تمامى ماه‏ ربیع را غنیمت ‏شمرده، با توسلات و مناجات خود را از الطاف حق بهره‏مند سازد.


  اول ربیع الاول

  بنا بر مستندات تاریخی و روایی معتبر شیعه و سنی، شب اول ماه ربیع الاول به واسطه واقعه مهم خوابیدن حضرت علی(علیه السلام) در بستر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) در سال سیزدهم بعثت ـ در همان شبی که کفار مکه تصمیم به قتل دسته جمعی حضرت رسول(ص) در بستر خواب گرفته بودند و در همان شب ایشان به مدینه هجرت فرمودند ـ به «لیلة المبیت» مشهور است.

  بنابر نظر فقها و بر اساس آنچه در روایات مستند و معتبر آمده است، مستحب است که مومنین در این شب ـ به یاد آن مجاهدت امیرالمومنین(ع) ـ در مساجد حضور یافته و تا سحر به راز و نیاز و مناجات با خداوند متعال بپردازند و لذا آن چیزی که از رسانه ملی با عنوان باز بودن در مساجد تا صبح عنوان شده به این دلیل بوده است، نه تاکید و یا احیانا ترویج آن مسئله خرافی ـ رفتن به در مساجد و در زدن و شمع روشن کردن برای رفع حاجت ـ

  به هر حال به نظر می رسد که اطلاع رسانی و آگاه ساختن صحیح، دقیق و به موقع مردم در مورد مسائل دینی ـ و کلا هر مسئله ای ـ از ضروریات و اصول کاری دستگاه های مربوطه و از جمله رسانه است که می تواند جلوی ترویج و گسترش خرافات ـ که همچون موریانه ریشه اعتقادات جامعه را می خورد ـ را گرفته و به تعالی جامعه یاری رساند.

  سئوال

  چند سالی است که در پایان ماه صفر مراسمی در برخی شهرها باب شده که در ظاهر مانند بسیاری از خرافات دیگر عملی نیکو وانمود می شود، اما هنگامی که در آن اندیشیده می شود نتیجه به آنجا می رسد که با خرافه و بدعتی دیگر مواجه هستیم.

  این بدعت از آنجا آغاز می شود که در شب اول ماه ربیع الاول چند ساعتی قبل از نماز صبح روز اول این ماه، در هفت مسجد را می کوبند و با این کار پایان دو ماه عزاداری و آغاز ماه شادمانی حضرت زهرا(س) را اعلام می کنند و به این وسیله می خواهند از دستان حضرت زهرا (س) عیدی دریافت کنند و حاجات خود را برآورند.

  در رابطه با شب اول ماه ربیع الاول در سال 1380 استفتایی از آیت الله خامنه ای صورت گرفته است. متن استفتای انجام شده این چنین است:

  چند سالى است که در شب اول ماه ربیع الاول حرکتى در بعضى مساجد باب شده است بدین ترتیب که از حدود نیمه شب تا اذان صبح افرادى با در دست داشتن شمع پشت در مساجد مراجعه و با کوبیدن به در مساجد و خواندن اذکارى توسل جسته و حاجات خود را طلب مى‏ نمایند، البته این عمل را تا هفت مسجد ادامه می دهند،

  1- آیا چنین عملی مستند روایی دارد؟

  2- آیا چنین عملی (که در حال گسترش می باشد) می تواند به عنوان یک حرکت شایسته مورد تأسی دیگران قرار گیرد؟

  3- در صورتی که عمل فوق از جمله خرافات و یا خدای نکرده نوعی بدعت باشد وظیفه ما (ائمه جماعات و متدینین) در این خصوص چیست؟

  نظر آیت الله خامنه ای:

  بسمه تعالی.

  عمل فوق الاشاره مستند روایی ندارد و شیوه قابل تأیید نیست. اگر چه اصل اذکار و ادعیه و طلب حاجات از خداوند متعال عمل پسندیده است، لیکن اشکال در شیوه عمل به نحو یاد شده است.

  آقایان علماء اعلام - دامت افاضاتهم - و مومنین - ایدهم الله تعالی - با پند و اندرز و موعظه و نصیحت از رواج چنین رفتارهایی که چه بسا ممکن است منتهی به وهن مذهب گردد، جلوگیری نمایند. والسلام/ سید علی خامنه ای.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 25 دی 1391

   
  دانشگاه علوم پزشکی تهران جزئیات مرگ استاد این دانشگاه را به همراه دو برادر و یک دوست در شامگاه ۲۱ دی ماه را اعلام کرد.به گزارش حدیدنیوز به نقل از مهر، بر اساس اعلام این دانشگاه، دکتر سیدامیر میرباقری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران فوق تخصص گوارش و شاغل به کار در بیمارستان امیراعلم بوده است. برادر وی دکتر سیدنادر میرباقری نیز مدیریت آزمایشگاه بیمارستان فیروزگر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران را برعهده داشته است. همچنین سیدامید میرباقری مهندس و دوست آنها "نظام الدین پزشکی" در اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.

  به نقل از مرتضی همایون نسب - مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اعلام شده است: این حادثه بر اثر نشت گاز منواکسید کربن در منزل یک پزشک در دزفول اتفاق افتاده است. در این حادثه علاوه بر پزشک و دو برادر وی یک نفر میهمان آنان که وی نیز پزشک بوده جان خود را از دست داده اند.

  وی اضافه کرده است: یکی از نزدیکان این پزشکان که صبح روز جمعه از غیبت آنان نگران شده با مراجعه به منزل وی متوجه وقوع این حادثه شده و با اورژانس و نیروهای امدادی تماس می گیرد. متاسفانه هنگام حضور ماموران امدادی در محل حادثه، هر چهار نفر بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده بودند.

  وی استفاده از دودکش و کلاهک غیر استاندارد را علت وقوع این حادثه عنوان کرده است.

  به همین مناسبت دکتر محمدرضا منصوری - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران پیام تسلیتی خطاب به خانواده داغدیده میرباقری ارسال کرد. در این پیام آمده است: "حادثه جانگداز فوت نابهنگام دکتر سیدامیر میرباقری عضو پرتلاش هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص گوارش، دکتر سیدنادر میرباقری همکار خوب دانشگاه و مدیر آزمایشگاه بیمارستان فیروزگر، برادر دیگر، سیدامید میرباقری و یکی از دوستان آنان، برای جامعه پزشکی و جامعه دانشگاهی بویژه برای دانشگاه علوم پزشکی تهران ضایعه تاسف باری است که تحمل آن جز با استمداد از حضرت حق امکان پذیر نیست. اینجانب از طرف خود و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه این مصیبت جانسوز را به شما خانواده محترم میرباقری تسلیت می گویم و برای شما از پیشگاه حضرت حق صبر و برای آن عزیزان غفران الهی مسئلت می کنم."

  بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرحوم دکتر سیدامیر میرباقری در سال ۱۳۳۷در شهر تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان پهلوی (سابق) در سال ۱۳۴۲ و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان بایندر آغاز کرد و در سال ۱۳۵۵ موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. مرحوم میرباقری تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۵۵ در رشته پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه اهواز آغاز کرد و در سال ۱۳۶۳ فارغ‌التحصیل شد.

  وی در سال ۱۳۶۷ موفق به اخذ درجه تخصص در رشته بیماریهای داخلی از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و سپس تحصیلات فوق‌تخصصی خود را در رشته گوارش در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۷۰ به پایان رساند. وی دوره‌های تکمیلی آندوسونوگرافی را در دانشکده کلینیک بورد دانشگاه پاریس (کشور فرانسه) گذراند. وی در سالهای اخیر به عنوان عضو هیئت علمی و دانشیار گروه داخلی در بخش گوارش بیمارستان امیراعلم به خدمت رسانی به بیماران مشغول بود.

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از سال ۷۵-۱۳۶۳ ، عضو هیئت تحریریه مجله علوم پزشکی اهواز به مدت ۳ سال، عضو هیئت بررسی طرح‌های تحقیقاتی پژوهشی دانشگاه اهواز به مدت ۳ سال، سرپرست بخش داخلی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت ۳ سال، سرپرست اجرای کنفرانس‌های علمی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت ۳ سال و عضو هیئت تحریریه مجله علمی بیمارستان ایرانیان به زبان انگلیسی به مدت ۴ سال بخشی از سوابق این استاد فقید بود.

  همچنین دکتر سیدنادر میرباقری متخصص علوم آزمایشگاهی و مدیر آزمایشگاه بیمارستان فیروزگر همکار دیگر دانشگاه علوم پزشکی تهران بود که در این حادثه همراه دو برادر دیگر و یکی از دوستان خود دچار حادثه شد و جان باخت.

  مراسم تشییع و خاکسپاری آنها صبح روز یکشنبه ۲۴ دیماه ۹۱ در قطعه ۲۵۶ بهشت زهرا برگزار می شود.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 25 دی 1391

   

  حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ به‌ مناسبت‌ برگزاری‌ چهل و هفتمین‌ نشست‌ سالانه اتحادیه‌ انجمنهای‌ اسلامی‌ دانشجویان‌ در اروپا، پیامی‌ صادر فرمودند.

  به گزارش رجانیوز، متن‌ پیام‌ به این شرح‌ است‌:
   
  بسم الله الرحمن الرحیم
  دانشجویان عزیز
  شما جوانان، مدیران آینده‌ی كشورید. ایرانِ فردا، با ثروت عظیمی از اندوخته‌های علمی و عملی، باید به دست مدیرانی بزرگ و لایق، اداره شود و گامهای بلند و پرشتاب بسوی چشم‌اندازهای ترسیم شده را، با همت و ایمان و بصیرت و شجاعت امثال شما بردارد. شما و همه‌ی جوانان و فرزندان عزیز ملت ایران در هر نقطه‌ی جهان، باید خود را برای نقش‌آفرینی در این تراز، آماده كنید. شما را همواره دعا میكنم. خداوند یار و مدد كارتان باد.
  سید علی خامنه‌ای

 • نظرات() 
 • شباهت

  دوشنبه 25 دی 1391


  گفت: از انتخابات چه خبر؟!
  گفتم: خیلی ها احساس تكلیف كرده اند كه نامزد ریاست جمهوری بشوند.
  گفت: احساس تكلیف آنها اهمیتی ندارد، مهم احساس تكلیف مردم است كه به چه كسی رأی بدهند.
  گفتم: غیر از یكی دو نفر، بقیه شبیه هم هستند و آمدن و نیامدنشان تفاوتی ندارد و كسی هم آنها را نمی شناسد و مردم همه آنها را مثل هم می دانند.
  گفت: چه عرض كنم؟!
  گفتم: یارو می گفت اولین كسی كه جمله «همه مردها مثل هم هستند» را به كار برد یك خانم چینی بود كه شوهرش رو توی بازار گم كرده بود!

 • نظرات() 
 • .

  دوشنبه 25 دی 1391

  مدتی است كه شبكه ماهواره‌ای فارسی‌زبان GEM TV با پخش سریال‌های رنگارنگش به خانه‌های ایرانی رسوخ كرده و در آگهی‌های بازرگانی خود از مخاطبانش می‌خواهد با پرداخت ۱۰ دلار ماهانه و ۱۰۰ دلار سالانه به عضویت سایت این شبكه دربیایند و از این طریق بتوانند از امكانات شبكه پولی GEM مانند تماشای بدون محدودیت زمانی سریال‌ها و برنامه‌ها بهره‌مند شوند!
  بولتن:شبكه‌ای با آغازی ممنوع
  با آنكه زمان تاسیس شبكه «جم» به سال ۲۰۰۶ بازمی‌گردد اما تا تابستان سال ۹۰، جم تنها شبكه‌ای بود برای پخش كلیپ‌های موسیقی كه مخاطب چندانی هم نداشت. تابستان ۹۰ اتفاقی افتاد كه سرنوشت این شبكه را به طور كلی دگرگون ساخت. مدیران این شبكه در مزایده‌ای تلویزیونی موفق شدند سریال تركیه‌ای را با قیمتی بسیار بالاتر از نرخ پیشنهادی سایر همانند‌های فارسی‌زبان خود خریداری كرده و به آنتن ببرند.
   
  این سریال تركیه‌ای كه با محوریت خیانت خانوادگی ساخته شده بود، پس از مدت‌زمان كوتاهی باعث افزایش چندین برابری بینندگان این شبكه تلویزیونی شد و كار به جایی رسید كه شبكه جم دیگر داشتن یك شبكه را متناسب با حجم بالای مخاطبانش ندانست و با ساخت شبكه‌های متعدد GEM SPORTS، …GEM MOVIE هر روز شبكه جدیدی از گروه جم به روی ماهواره یاه‌ست می‌رفت. شاید این پرسش به ذهن خیلی‌ها خطور كرده بود كه چه دلیل دارد شبكه‌ای از شهر لندن این همه هزینه صرف خرید و دوبله و پخش سریال برای مخاطبان ایرانی كند؟ عقلانی‌ترین پاسخ به این پرسش منافع

  شبكه خیانت‌محور gemtv این روزها با افزایش مخاطبان كارش به جایی رسیده كه شبكه‌ای پولی هم در كنار شبكه‌های ده‌گانه‌اش تأسیس كرده است تا بینندگان با پرداخت 100 دلار سالانه بتوانند سریال‌های غیراخلاقی و برنامه‌هایش را هر زمان كه بخواهند، بدون محدودیت تماشا كنند

  گسترده‌ای بود كه پشت این اقدام وجود داشت. 

  GEM TV؛ بمبی برای خانواده
  همه سریال‌های شبكه جم از لحاظ داستانی محوری مشترك را دنبال می‌كردند؛ ماجرای خیانت و هیاهوی فاش شدن راز آن. اینكه مدیران این شبكه در انتخاب سریال برای شبكه‌شان، خیانت را به عنوان اصل اساسی تلقی می‌كردند، یك دلیل بیشتر نمی‌توانست داشته باشد. شبكه جم پس از اتمام پخش سریال جنجالی تركیه‌ای‌اش در سال گذشته، اقدام به خرید و دوبله سری جدیدی از سریال‌های تركیه‌ای كرد با نام‌های عشق و جزا و روزگار تلخ كه پس از پایان عشق ممنوع به آنتن این شبكه رفتند و محور هر دو سریال خیانت زن و شوهر به یكدیگر بود، اما مثل اینكه مدیران این شبكه غیر از، ازهم پاشیدن رابطه میان زن و شوهر‌های ایرانی، فكر دیگری را هم در ذهن خود می‌پروراندند؛ سستی روابط خواهر و برادری. بر این اساس سری جدید سریال‌های جم كه مدتی است روی آنتن ماهواره‌ها رفته، بر پایه مثلثی عشقی قرار دارد كه در دو ضلع از آن دو خواهر یا دو برادر قرار دارند كه هر دو عاشق یك نفر هستند و در این میان این عشق گناه‌آلود، روابط خواهری و برادریشان را زیر سؤال می‌برد. پخش چنین سریال‌هایی نشان می‌دهد شبكه جدید ماهواره‌ای در هجوم به خانواده‌های ایرانی مرز روابط خانوادگی را درنوردیده و به نابودی روابط خونی و خواهر و برادری رسیده است. 

  دستگیری دوبلورهای داخلی شبكه ماهواره‌ای
  ماجرای دستگیری دوبلورهای شبكه GEM در تهران اتفاقی بود كه باعث شد، یكی از سریال‌های جنجالی این شبكه به طور كلی قطع شود و سایر سریال‌ها هم به دلیل كاهش كیفیت دوبله، دیگر نتوانند انتظارات مخاطبان را برآورند اما مثل اینكه GEM دست‌بردار نیست و از هر روشی برای نگه داشتن مخاطبانش استفاده می‌كند، این را می‌توان در تعدد سریال‌هایی كه هر شب بر آنتن این شبكه می‌رود دید. 

  GEM، از مجانی تا پولی
  شبكه خیانت‌محور gemtv این روزها با افزایش مخاطبان كارش به جایی رسیده كه شبكه‌ای پولی هم در كنار شبكه‌های ده‌گانه‌اش تأسیس كرده است تا بینندگان با پرداخت ۱۰۰ دلار سالانه بتوانند سریال‌های غیراخلاقی و برنامه‌هایش را هر زمان كه بخواهند، بدون محدودیت تماشا كنند. در این میان رسانه ملی ما چه زمانی می‌خواهد راهكاری كاربردی برای بازگشت مخاطبان پیدا كند، مشخص نیست.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 25 دی 1391


   
  رادیو دیروز: رادیو فردا به جای اینکه مانند زنبور بین گل ها و گیاهان بگردد، و به جمع آوری شهدِ آن و تبدیل آن به عسلِ شفابخش بپردازد، همیشه ترجیح داده مانند مگس، روی نجاسات زندگی کند.

  به گزارش رادیو دیروز، تجاوز ۶ نفره به دختر دانشجوی هندی که در اتوبوسِ در حال حرکت صورت گرفت (و البته از خطاهای احتمالی وی با رفیق غیر همجنسش چیزی منتشر نشد) و سپس در گیری متجاوزین با پسر، و در نهایت کشته شدن دختر، بهانه ای بود تا دنیای کثیفِ غرب، چشمان خائن خود را بر رویِ تمامی تجاوزات و جنایات و خشونتهای خود علیه زنان ببندد (و رادیو فردا نیز بوشوگ وار، همراه آنان) تمام اتهامات را متوجه آسیا، مسلمین، شرقی ها و خلاصه همین سناریوهای نخ نما شده، کنند.
  اما رادیو فردا مانند مگس، در سراسر جهان می چرخد و هر جا نجاستی یافت، آن را با خود برای تحلیل به تحریریه رادیو می آورد و سپس قیاسی مع الفارغ، بینِ آن اتفاق و اوضاعِ ایران انجام می دهد. این بار نوبت قیاسِ این تجاوز با اوضاعِ ایران است. رادیو فردا گزارشی اهانت آمیز تحت عنوان "چرا تجاوز در ایران مثل هند حساسیت عمومی را برنمی‌انگیزد؟" را در سایت خود درج نموده و در آن به مقایسه تجاوز در کشور هند با ایران پرداخته است! 

  به مطالب منتشره در این تارنمایِ تاریک دقت فرمایید:
  "علی‌اکبر مهدی،: «بیشتر تجاورهای جمعی را ما در موقعیت‌های جنگی داریم که با تضادهای قومی و قبیله‌ای، سیاسی و حتی دینی شکل می‌گیرد. ولی متاسفانه وقتی در سطح اجتماع تجاوز را به گونه‌ای که ما در ایران از جمله در خمینی‌شهر یا تهران می‌بینیم، این مسئله برمی‌گردد به ویژگی‌های جمعیتی. یعنی کسانی که به این تجاوزها دست می‌زنند موقعیت بسیار تحقیر شده زنان در جامعه را می‌بینند و تصویری که جامعه از زن ارائه داده به عنوان یک جنس که حضورش در میان مردان تحریک‌کننده است. این تعریف خود به خود زمینه‌ساز این گونه اعمال است.»
  اما چرا اعتراض به موردی مثل تجاوز گروهی به یک دختر دانشجو در هند می‌تواند تبدیل به سه هفته اعتراض و راهپیمایی و خشم جمعی مردم این کشور شود، ولی در ایران اعتراض همگانی را برنیانگیزد؟
  علی‌اکبر مهدی، جامعه‌شناسی که از جمله پژوهش‌هایی در باره نوجوانان و زنان در ایران دارد، دو عامل را در این زمینه دخیل می‌داند: «اول عامل فرهنگی جامعه است که برمی‌گردد به ساختار ذهنی جامعه و مردم ما. از آنجا که مردم این امر را ناموسی می‌دانند سعی می‌کنند پنهان‌کاری کنند و جامعه به قربانی برچسب ناگواری می‌زند که هزینه‌اش از نظر اجتماعی و فرهنگی برای خانواده قربانی بسیار زیاد است پس بیشتر پنهان‌کاری انجام می‌شود. این امر تداوم دیگری هم دارد که بسیار دردناک است، این که قربانی مورد حمایت و درمان قرار نمی‌گیرد. به نظر من نبود ساختارها کمک می‌کند که در جامعه ایران این مسئله حساسیت‌های عمومی و پر سروصدا را به وجود نیاورد.»
   
  وقتی محلِ حادثه هند باشد، و صنعتِ سینمای بالیوودِ شکل گرفته بر اساسِ رقص و فحشا فرهنگ مردمانش را بسازد، و تحلیل گر، استاد دانشگاهی در آمریکا و هالیوودی که سابقه سیاهش برای همگان آشکار است بوده باشد، و بد تر از همه، تریبونِ پخش این مطالب رادیو فردا باشد، قطعاً نتیجه گیری همین می شود که تلقی بشود در ایران هم زنانِ فاطمی ما، شأنی مانند آنها دارند.
  این اتهام رادیو فردا را رادیو دیروز اینگونه پاسخ می دهد که تیترتان را عوض کنید و بنویسید "چرا تجاوز صادق صبا (مدیر بی بی سی فارسی) به گروه گروه زنانِ ناآگاهی که با گره ِ روانی شهرت، به برده های جنسیِ وی تبدیل می شوند، حساسیتِ رادیو فردا را بر نمی انگیزد؟" شما اگر به دنبالِ حقیقت می بودید و دنیای پاکی را جستجو می کردید، باید از خواهر رسانه ای خود، یعنی بی بی سی فارسی و رسوایی های جنسیِ ادامه دارش برائت می جستید نه اینکه به زنان و نوامیسِ پاکِ ایرانی اینگونه اتهام وارد نمایید و مدعی شوید پنهان کاری رخ می دهد. این فعالینِ در رسانه های شما هستند که عکس های خود ر ادر پارتی های مختلط، حینِ نوشیدن شراب با مدیر تحریریه منتشر می کنند، در فیس بوک از تجاربِ جنسی خود می گویند و الگوهای مادی و معنوی شمایند که در مصاحبه های زنده از تجاوزِ چند باره راننده کامیونی که آنها را از مرز فراری داد با کمالِ بی شرمی تعریف می کنند!
  رادیو دیروز از طرحِ این مباحث شرم دارد اما آنچه رادیو کذاب مطرح می کند، چاره ای جز پاسخ گویی و نقد نمی گذارد و البته رسالت مهم ترِ رادیو دیروز، اثبات حقانیت و عفت و پاکی دامانِ زنان و دختران محجبه ایرانیست که البته از دامان همین شیر زنان، به فرموده امام راحل عظیم الشأن، مردهای ایرانی به معراج می روند.
  کافر همه را به کیشِ خود پندارد! آری رادیو فرداییها که تمام ایام محرم و صفر را همانند شمر و یزید و فرزندِ مرجانه به پخش برنامه های رقص و پایکوبی پرداختند، تا بر همگان اثبات نمایند که دنباله روِ خطِ باطل آل مروان و آل ابا سفیانند، حال جسارت پیدا کرده اند تا زنان ایرانی را با دختر مجهول الهویه ای که همراه دوست پسرش سفر می کرده قیاس نمایند.
  حکایتِ رادیو فردا به آن پسر بچه ثروتمندی می ماند که انشایش را در موردِ خانواده ای فقیر اینگونه آغاز نمود:
  خانواده ای بودند همه فقیر، پدر و مادر، فقیر بودند، خدمتکارشان فقیر بود، نگهبانِ منزلشان فقیر، آشپزشان هم فقیر بود و ... . خلاصه پسرک چون محیط زندگی برایش اینگونه تعریف شده بود، دنیایی غیر از آن را متصور نمی شد. رادیو فردا هم بی شک مانند مجری های بی بی سی فارسی، که مشغول به پنهان کاری نیستند و مسائل پنهانی! خود را در فیس بوک منتشر می کنند دنیایی جز تجاوز به زن را درک نمی کنند وگرنه اینگونه بی شرمانه به زنان ایرانی اهانت نمی کرد. رادیو دیروز البته در زمانی مشخص، اسناد خود را، مربوط به روابط نامشروع موجود در رادیو فردا منتشر خواهد نمود.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :10
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات